Boskosc Chrystusa

Wszystko o Biblii

Moderator: Marek MRB

Gerwazy
Przyjaciel forum
Posty: 70
Rejestracja: 24-08-13, 03:42
Lokalizacja: b.d.

Boskosc Chrystusa

Post autor: Gerwazy » 20-11-16, 14:07

Lk 23,39
Jeden ze złoczyńców, których [tam] powieszono, urągał Mu: «Czy Ty nie jesteś Mesjaszem? Wybaw więc siebie i nas». Lecz drugi, karcąc go, rzekł: «Ty nawet Boga się nie boisz, chociaż tę samą karę ponosisz? My przecież - sprawiedliwie, odbieramy bowiem słuszną karę za nasze uczynki, ale On nic złego nie uczynił». I dodał: «Jezu, wspomnij na mnie, gdy przyjdziesz do swego królestwa». Jezus mu odpowiedział: «Zaprawdę, powiadam ci: Dziś ze Mną będziesz w raju».

Czy to fragment mówiący o boskości Jezusa?
"Ty nawet Boga się nie boisz" (mówiąc Bogu te pretensje)
"Chociaż te sama kare ponosisz" (te sama kare co Bóg, Jezus)

Fragment "chociaż te sama kare ponosisz" odnosi się bezpośrednio do Boga z "Ty nawet Boga się nie boisz". Jeśli te sama kare co Bóg a z nimi na krzyżu wisi jeszcze tylko jedna osoba ,Jezus wiec Jezus jest tym Bogiem.

Nie jestem teologiem czy doktorem habilitowanym ale tak to dziś do mnie przyszło na mszy podczas czytania ewangelii. Czy w taki sposób ten fragment rozumie KK?

Marek MRB
Administrator
Posty: 1320
Rejestracja: 22-03-11, 00:44
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Marek MRB » 20-11-16, 16:17

Ciekawe, nie spotkałem się z argumentem z tego fragmentu, ale to ma sens...
pozdrawiam serdecznie
Marek
www.analizy.biz

RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI

ODPOWIEDZ