Nagrywamy Biblię. Dyskusja.

Wszystko o Biblii

Moderator: Marek MRB

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Nagrywamy Biblię. Dyskusja.

Post autor: hiob » 11-01-09, 17:28

KubaCh pisze:Hiobie i wszyscy inni czytelnicy tego wątku - właśnie wrzuciłem ostatnie 5 ksiąg (Sędziów, Tobiasz, Judyty, Estery i 2 Machabejska) w podziale na pliki po ok. 30 min. Więc teraz zostaje jeszcze "doczyszczenie" tego, co jeszcze doczyszczone nie zostało oraz dogranie brakujących wstępów (głównie do NT). W każdym razie - kolejny etap biegu ukończony i teraz zamierzam sobie zrobić przerwę do końca dnia ;-)
Zasłużyłeś sobie uczciwie na ten odpoczynek. Dziękuję Ci serdecznie. Bez Ciebie byłoby nam bardzo trudno uporać się z tym projektem. Zresztą każdy, kto się przyczynił do tego dzieła był potrzebny i każdy zrobił wiele. Oczywiście poza mną, bo ja się tu umiałem odpowiednio ustawić. Zamieszałem, wsadziłem kij w mrowisko, a potem nawet palcem nie kiwnąłem. :oops: Po prostu idealny materiał na dyrechtora. :lol:

Przy okazji wiadomość dla Artka. Dziś ją otrzymałem od katechety z Krakowa. Pisaliśmy o tym wyżej:

"...już udało mi się z tą 1 księgą machabejską znalazłem właściwą stronę pliki ściągałem z tej strony i tu nie działa: http://www.biblia-audio.pl/11301.html. ale później znalazłem tą właściwą: http://audiobiblia.info/ tu wszystko jest ok. dziękuję i pozdrawiam..."

Oczywiście na www.audiobiblia.info są tylko skopiowane linki ze strony Kuby. Może sprawdzisz, Artek, czy na Twojej stronie jest wszystko OK?

I może połączyć niektóre tematy tutaj? Na przykład dyskusję i podział zadań? Tamten temat już w zasadzie nieaktualny, bo zadania dawno podzielone i wygląda na to, że w zasadzie wykonane.

Dobra robota, bracia. Jeszcze raz serdecznie dziękuję.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
KubaCh
Administrator
Posty: 1325
Rejestracja: 21-10-08, 09:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nagrywamy Biblię. Dyskusja.

Post autor: KubaCh » 11-01-09, 19:21

hiob pisze:Oczywiście poza mną, bo ja się tu umiałem odpowiednio ustawić. Zamieszałem, wsadziłem kij w mrowisko, a potem nawet palcem nie kiwnąłem. :oops: Po prostu idealny materiał na dyrechtora. :lol:
Hiobie, ależ takie osoby też są potrzebne. I marnujesz się w tej ciężarówce z talentem do wkładania kija - może jednak warto rozejrzeć się gdzieś za posadą dyrektora? ;-)
hiob pisze:I może połączyć niektóre tematy tutaj? Na przykład dyskusję i podział zadań? Tamten temat już w zasadzie nieaktualny, bo zadania dawno podzielone i wygląda na to, że w zasadzie wykonane.
Nie łącz jeszcze - jeszcze zostało nam czyszczenie plików i dogrywanie wstępów - więc jeszcze odrobina roboty została. No i potem trzeba będzie zrobić pliki RSS - kolejny kawałek roboty. Ale niebawem na pewno skończymy :-)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Nagrywamy Biblię. Dyskusja.

Post autor: hiob » 11-01-09, 20:44

KubaCh pisze: Hiobie, ależ takie osoby też są potrzebne. I marnujesz się w tej ciężarówce z talentem do wkładania kija - może jednak warto rozejrzeć się gdzieś za posadą dyrektora? ;-)
Ależ ja mam już samodzielne kierownicze stanowisko. Poza tym z ciężarówki bardzo dobrze się ten kij w mrowisko wkłada. ;-)
Nie łącz jeszcze - jeszcze zostało nam czyszczenie plików i dogrywanie wstępów - więc jeszcze odrobina roboty została. No i potem trzeba będzie zrobić pliki RSS - kolejny kawałek roboty. Ale niebawem na pewno skończymy :-)
Tak jest, szefie. Potem mi wytłumaczysz, co to jest "plik RSS". Coś takiego jest na stronie z moimi podcastami, prawda?
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
Vul
Administrator
Posty: 1252
Rejestracja: 26-09-08, 09:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nagrywamy Biblię. Dyskusja.

Post autor: Vul » 13-01-09, 11:42

KubaCh pisze:No i potem trzeba będzie zrobić pliki RSS - kolejny kawałek roboty. Ale niebawem na pewno skończymy
W ciągu najbliższych 3 dni zrobię ten mój.
Wspólnota Domowego Kościoła
天無絕人之路 (天无绝人之路)
Niebo nigdy nie zamyka wszystkich drzwi (chiń)

Awatar użytkownika
KubaCh
Administrator
Posty: 1325
Rejestracja: 21-10-08, 09:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nagrywamy Biblię. Dyskusja.

Post autor: KubaCh » 13-01-09, 12:48

Hiobie,

RSS to taki plik, który pokazuje co się na stronie zmieniło i pozwala ściągnąć sobie to co się zmieniło (czyli np. nowe odcinki podcastu czy poprawione księgi Biblii). A działa to szczególnie dobrze z różnymi bardziej wypasionymi odtwarzaczami MP3 - takimi jak iPod, iPhone czy Zune (chyba, bo nie używałem) - jak będę miał plik RSS, to mi mój iPhone ściągnie wszystko i będzie stopniowo usuwał z pamięci to co już przesłuchałem - więc jak ktoś chce przesłuchać całą Biblię, to rozwiązanie bardzo wygodne.

Vul,

najpierw skończmy czyścić pliki, bo w RSSie jest czas trwania i rozmiar pliku - więc nie ma sensu go robić 2 razy.

Awatar użytkownika
Vul
Administrator
Posty: 1252
Rejestracja: 26-09-08, 09:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nagrywamy Biblię. Dyskusja.

Post autor: Vul » 13-01-09, 12:58

KubaCh pisze:najpierw skończmy czyścić pliki
OK
Wspólnota Domowego Kościoła
天無絕人之路 (天无绝人之路)
Niebo nigdy nie zamyka wszystkich drzwi (chiń)

ODPOWIEDZ