Projekt. Pielgrzmka przyjacół Hioba na Jasną Górę.

Pielgrzymka do Ziemi Świętej 2009. Scott and Kimberly Hahn, Steve Ray, Mike Aquilina. Inne ciekawe wyjazdy i pielgrzymki, moje i wszystkich gości tego forum.
Awatar użytkownika
Arturo
Przyjaciel forum
Posty: 513
Rejestracja: 30-10-10, 19:40
Lokalizacja: Kraków

Projekt. Pielgrzmka przyjacół Hioba na Jasną Górę.

Post autor: Arturo » 15-02-11, 20:08

W dniu 14-02-2011 r. Na czacie forum Hioba, ktoś (już nie pamiętam kto), przedstawił pomysł, aby osoby zgromadzone na forum Hioba spotkały się na pielgrzymce na Jasną Górę.

Pomysł jest! Ale czy to się uda i takie spotkanie i ta nasza pielgrzymka będzie miała miejsce to na razie za wcześnie pisać. To jest tylko pomysł.

Mogło by to tak wyglądać że wszyscy chętni zapisali by się do jednej grupy na którejś z pielgrzymek. Może krakowskiej, może warszawskiej a może innej. A może stworzymy własną grupę i pójdziemy. Nie wiem zupełnie jak to by miało wyglądać. Parę osób powiedziało że to dobry pomysł i że byli by chętni.

Zostawiam ten pomysł Wam. Może macie jakieś pomysły jak taką pielgrzymkę można praktycznie zorganizować?

Pozdrawiam
Artur.

PS. Ja sam bym poszedł.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Projekt. Pielgrzmka przyjacół Hioba na Jasną Górę.

Post autor: hiob » 25-07-11, 01:37

Witam. Dzięki, Arturo, za przypomnienie tego tematu. Ja też bym poszedł... Jest też propozycja, by taka pielgrzymka zakończyła się czymś w rodzaju rekolekcji. Ale też możemy pomyśleć o zwykłym spotkaniu przy kawie/piwie/ognisku z tymi, którym do kościoła nie po drodze. Do następnych wakacji rok, więc sporo czasu, by się zastanowić i ewentualnie coś zorganizować.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

rafał5000
Przyjaciel forum
Posty: 82
Rejestracja: 14-02-11, 10:42
Lokalizacja: sławków

Re: Projekt. Pielgrzmka przyjacół Hioba na Jasną Górę.

Post autor: rafał5000 » 25-07-11, 19:02

ja się pisze na pielgrzymke/kaw/piwko/ognisko itp

ps. mogę pomóc w organizacji :)

Awatar użytkownika
Arturo
Przyjaciel forum
Posty: 513
Rejestracja: 30-10-10, 19:40
Lokalizacja: Kraków

Re: Projekt. Pielgrzmka przyjacół Hioba na Jasną Górę.

Post autor: Arturo » 25-07-11, 19:30

W tym roku to chyba raczej nie wypali ten pomysł. Ja sam nie wiem czy dostanę urlop na czas pielgrzymki krakowskiej. No i Hioba nie będzie w tym roku w Polsce.

Może zróbmy tak, że jak ktoś z Was wybiera się indywidualnie w tym roku na jakąkolwiek pielgrzymkę, to niech jedną z intencji modlitewnych będzie to, żebyśmy się w 2012 roku spotkali razem jako grupa przyjaciół Hioba i byśmy poszli.

Wtedy odpowiednio wcześniej zarezerwujemy sobie urlopy, czy inne plany wakacyjne tak poustawiamy, żeby dało się spotkać. No i będziemy wiedzieli kiedy Hiob przyjedzie do Polski.

A jak się uda kilku naszym forumowiczom spotkać w tym roku na którejś z pielgrzymek, to dajcie znać!

Pozdrawiam
Artur

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Projekt. Pielgrzmka przyjacół Hioba na Jasną Górę.

Post autor: hiob » 25-07-11, 22:20

O ile wiem, to krakowscy paulini organizują piesze pielgrzymki jakoś na początku lipca. Wolałbym termin inny niż 15 sierpnia, bo wtedy na Jasnej Górze są nieprzebrane tłumy i trochę trudno o modlitewną atmosferę w takim tłoku. Dowiedz się, Arturo, czy to prawda i czy by nas przygarnęli. Ja byłem z paulinami w 81 roku, więc po 30 latach mógłbym z nimi pójść jeszcze raz.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
Arturo
Przyjaciel forum
Posty: 513
Rejestracja: 30-10-10, 19:40
Lokalizacja: Kraków

Re: Projekt. Pielgrzmka przyjacół Hioba na Jasną Górę.

Post autor: Arturo » 26-07-11, 19:15

Rzeczywiście! W tym roku Paulińska pielgrzymka szła w połowie lipca.

http://www.skalka.paulini.pl/page,30.html

Pewnie podobnie będzie w przyszłym roku. Będę śledził w przyszłym roku strony Paulinów, a jak termin się będzie zbliżał to zapytam jak to wygląda w praktyce!

Pozdrawiam
Artur

Awatar użytkownika
myschonok
Przyjaciel forum
Posty: 957
Rejestracja: 15-02-10, 00:29
Lokalizacja: Miedzy Erkelenz a Hückelhoven

Re: Projekt. Pielgrzmka przyjacół Hioba na Jasną Górę.

Post autor: myschonok » 29-07-11, 10:52

Ja sie pisze.Tylko najpierw musze sie dobic do Ojcow Paulinow o konkretny termin pielgrzymki 2012, bo ja juz musze podac kiedy chce miec urlop.
Namiot mam 4 osobowy,ogromny i latwy w stawianiu, z korytarzem , tak ze jeszcze 3 osoby
( ktore zniosa moje chrapanie) zapraszam serdecznie do mnie.
Czlowiek w czlowieku umiera, gdy zlo czynione- nie boli- a dobro- nie raduje....

Awatar użytkownika
Big Nasty
Administrator
Posty: 412
Rejestracja: 24-10-07, 22:25
Lokalizacja: UK

Re: Projekt. Pielgrzmka przyjacół Hioba na Jasną Górę.

Post autor: Big Nasty » 29-07-11, 18:47

Bede sie staral rowniez przyjechac (jak bedzie znany termin dajcie znac).
Chetnie tez przytule sie u kogos w namiocie bo spiwor to jeszcze wezme ale z namiotem do samolotu to tak nie bardzo :)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Projekt. Pielgrzmka przyjacół Hioba na Jasną Górę.

Post autor: hiob » 30-07-11, 08:48

myschonok pisze:...
Namiot mam 4 osobowy,ogromny i latwy w stawianiu, z korytarzem , tak ze jeszcze 3 osoby
( ktore zniosa moje chrapanie) zapraszam serdecznie do mnie.
Hehe, przejrzałem Cię, Mysza. Potrzebujesz po prostu kogoś do noszenia tego namiotu. ;-) :lol:
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
myschonok
Przyjaciel forum
Posty: 957
Rejestracja: 15-02-10, 00:29
Lokalizacja: Miedzy Erkelenz a Hückelhoven

Re: Projekt. Pielgrzmka przyjacół Hioba na Jasną Górę.

Post autor: myschonok » 30-07-11, 10:19

:lol: Buuuuhahahhaaaaaa....nööööö....ja mysle, ze namioty to jada autem do nastepnego postoju, tak bylo przynajmniej na warszawskich pielgrzymkach w zamierzchlych czasach, kiedy jeszcze na nie chodzilam.
Namawiam, kolezanke, aby poszla z nami, na Warszawska isc ze mne nie chce, bo starcimy prawie caly urlop ( fakt, wtedy trzeba planowac na Polske dwa tygodnie)- ale mysle , ze na Krakowska sie da namowic bo jest krotsza :mrgreen:
Czlowiek w czlowieku umiera, gdy zlo czynione- nie boli- a dobro- nie raduje....

Awatar użytkownika
noHumanek
Przyjaciel forum
Posty: 529
Rejestracja: 24-10-07, 22:33
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Projekt. Pielgrzmka przyjacół Hioba na Jasną Górę.

Post autor: noHumanek » 05-08-11, 06:46

To brzmi kusząco, może i Mi się uda załapać więc postaram się śledzić temat.
Ale potem będzie ognisko i piwo(opcjonalnie cola) ??
Ostatnio zmieniony 05-08-11, 06:46 przez noHumanek, łącznie zmieniany 1 raz.
Z przyczyn nieLudzkich powyszszy tekst może być nie-ortograficzny, niejest to lekcewarzenie czytającego tylko nieumiejętność piszącego, b. prosze się nie bulwersować

Awatar użytkownika
Rafał'78
Przyjaciel forum
Posty: 262
Rejestracja: 05-03-11, 23:20
Lokalizacja: Mława
Kontakt:

Re: Projekt. Pielgrzmka przyjacół Hioba na Jasną Górę.

Post autor: Rafał'78 » 07-08-11, 14:06

(znowu) w tym roku mi nie 'wyszło' - XXX płocka,gr. "miedziana"- więc może za rok ruszę, z Krakowa wszak bliżej :D . Jestem na TAK !
Panie, nie jestem godzien,abyś przyszedł do mnie...

Ada
Przyjaciel forum
Posty: 1066
Rejestracja: 06-09-10, 15:20
Lokalizacja: Radom

Re: Projekt. Pielgrzmka przyjacół Hioba na Jasną Górę.

Post autor: Ada » 10-08-11, 22:14

Super, też będę :mrgreen: . Jeśli Bóg da...

Czekam na termin.
"Starajcie się wpierw o Królestwo Boże, a wszystko inne będzie wam dane"

Ada

lukasp0
Przyjaciel forum
Posty: 10
Rejestracja: 12-03-11, 23:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Projekt. Pielgrzmka przyjacół Hioba na Jasną Górę.

Post autor: lukasp0 » 19-08-11, 13:06

Ja jestem z okolic Krakowa! Na 99% się wybieram. Może najlepiej byłoby się wybrać na tą pielgrzymkę z Paulinami? Jest jeszcze jedna kwestia. Z racji, że jestem niepełnoletni muszę mieć 'opiekuna' w trakcie pielgrzymki, tak piszą w regulaminie. Hiobie, wszak jeśli byłbyś trochę starszy równie dobrze mógłbyś być moim dziadkiem, hehe. :)
Ostatnio zmieniony 19-08-11, 13:10 przez lukasp0, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Projekt. Pielgrzmka przyjacół Hioba na Jasną Górę.

Post autor: hiob » 20-08-11, 05:52

lukasp0, jasne, ale musiałbym najpierw porozmawiać z Twoimi rodzicami.

Przy okazji prośba do innych pełnoletnich osób, by i one ewentualnie zobowiązały się do zaopiekowania się młodszymi braćmi. Pewnie na Myszkę można liczyć, zgaduję w ciemno... Kto jeszcze?

I plan jest właśnie taki, by dołączyć do paulinów. Właśnie z nimi byłem w 1981 roku, więc byłaby powtórka. ;-)
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

ODPOWIEDZ