Nie tylko na starówce

Pielgrzymka do Ziemi Świętej 2009. Scott and Kimberly Hahn, Steve Ray, Mike Aquilina. Inne ciekawe wyjazdy i pielgrzymki, moje i wszystkich gości tego forum.
Awatar użytkownika
Selgrado
Przyjaciel forum
Posty: 202
Rejestracja: 17-06-11, 22:28
Lokalizacja: Miechów

Nie tylko na starówce

Post autor: Selgrado » 21-03-12, 19:04

Z powodu pewnego spotkania, wykorzystałem okazję, aby trochę porozglądać się po Nowym Sączu. Ale na ten raz, tylko trochę, bo na więcej nie było czasu. Planując, gdzie tu obejść, myślałem , czy aby nie wysiąść wcześniej z autobusu, by potem nie tracić czasu na dojście z centrum na obrzeże miasta, czyli tam gdzie jest trochę więcej terenów górzystych. Jednak po krótkim namyśle, postanowiłem sobie, iż na razie nie, i że będzie to co innego. Wybrałem spacerek bulwarem wzdłuż Kamienicy, oczywiście nie całej, gdyż był to tylko pewien odcinek, a idąc dalej, "otarłem" się o coś takiego, co nazywa się Lasek Szwerteński, a dalej zabudowania MOSiR-u, jakaś ciekawie wyglądająca kładka, żeby tylko wymienić niektóre. I tak "przytuptałem" z powrotem do głównej części miasta. Zawsze, gdy jestem na nowosądeckiej starówce, staram się nie pominąć bazyliki św. Małgorzaty, wspominając swoje pierwsze w tym kościele odwiedziny.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Te ruiny dawnego zamku, to jedno z moich ulubionych miejsc w Sączu. Zaraz przy nich jest taki park. I tam w godzinach przedpołudniowych, w dni robocze jest w miarę spokojnie. Ale akurat była sobota, był tylko niewielki ruch. :-) :-)

Obrazek Obrazek
Kamienica wpadająca do Dunajca.

Obrazek
Most ma nazwę Sybiraków.

Obrazek Obrazek
Za rzeką jest ulica, a przy ulicy jest jest jakiś parking strzeżony dla TIR-ów.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Bazylika św. Małgorzaty.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

To już widok z placu przy kościele.
Obrazek
Ostatnio zmieniony 21-03-12, 19:06 przez Selgrado, łącznie zmieniany 1 raz.
Ci, którzy żyją nadzieją, widzą dalej. Ci, co żyją miłością, widzą głębiej.
Ci, co żyją wiarą, widzą wszystko w innym świetle.
/Lothar Zanetti/

Awatar użytkownika
Selgrado
Przyjaciel forum
Posty: 202
Rejestracja: 17-06-11, 22:28
Lokalizacja: Miechów

Re: Nie tylko na starówce

Post autor: Selgrado » 22-03-12, 10:52

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Miasteczko rowerowe i trasy modelarskie. Niewielki kawałek dalej, obiekty MOSiR-u.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Stylowy mostek i kościół MB Niepokalanej. Biały Klasztor, dziś to funkcjonuje jako gimnazjum.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ten przedostatni budynek, to zakład karny.
Ci, którzy żyją nadzieją, widzą dalej. Ci, co żyją miłością, widzą głębiej.
Ci, co żyją wiarą, widzą wszystko w innym świetle.
/Lothar Zanetti/

Awatar użytkownika
Rafał'78
Przyjaciel forum
Posty: 262
Rejestracja: 05-03-11, 23:20
Lokalizacja: Mława
Kontakt:

Re: Nie tylko na starówce

Post autor: Rafał'78 » 22-03-12, 14:41

Dzięki za fotoreportaż Selgrado! Bazylika super, a zakład karny- ponure raczej miejsce w ładnym, reprezentacyjnym budynku, mającym pewnie ciekawą historię. W portyku nad wejściem widać chyba jakąś figurę. Ciekawe co przedstawia -patrona..? A ogólnie ładne miasteczko, nie byłem tam nigdy, może kiedyś będzie mi dane :)
Panie, nie jestem godzien,abyś przyszedł do mnie...

Awatar użytkownika
Selgrado
Przyjaciel forum
Posty: 202
Rejestracja: 17-06-11, 22:28
Lokalizacja: Miechów

Re: Nie tylko na starówce

Post autor: Selgrado » 23-03-12, 09:46

Oczywiście, miałem na myśli ten budynek, w którym mieści się zakład karny. Bo być może nie napisałem tego właściwie. :roll:
Obrazek
W portyku nad wejściem widać chyba jakąś figurę. Ciekawe co przedstawia -patrona..?
Ja tam nie widzę żadnej figury...
Ci, którzy żyją nadzieją, widzą dalej. Ci, co żyją miłością, widzą głębiej.
Ci, co żyją wiarą, widzą wszystko w innym świetle.
/Lothar Zanetti/

ODPOWIEDZ