Benelux

Pielgrzymka do Ziemi Świętej 2009. Scott and Kimberly Hahn, Steve Ray, Mike Aquilina. Inne ciekawe wyjazdy i pielgrzymki, moje i wszystkich gości tego forum.
MRC
Przyjaciel forum
Posty: 396
Rejestracja: 10-02-14, 20:57
Lokalizacja: Śląsk&okolica

Benelux

Post autor: MRC » 03-06-14, 20:07

Witam

W albumie poniżej kilka słabych, bo amatorskich fotek:
- belgijskich zabytków w tym sakralnych,
- dziwnych zakazów i obyczajów ludzi; czyli co się dzieje ze społeczeństwem gdy nie ma dzieci (wnuków),
- przyrody.


album foto

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tu dowód na to że nie tylko w Polsce rozmowa z kierowcą/motorniczym jest zabroniona :mrgreen:

MRC
Przyjaciel forum
Posty: 396
Rejestracja: 10-02-14, 20:57
Lokalizacja: Śląsk&okolica

Wnętrza kościołów

Post autor: MRC » 22-08-14, 09:30

W dzisiejszej podróży po Belgii prezentuje wnętrze okazałego kościoła znajdującego się nad morzem (wnętrze zawiera liczne nadmorskie akcenty)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

MRC
Przyjaciel forum
Posty: 396
Rejestracja: 10-02-14, 20:57
Lokalizacja: Śląsk&okolica

Post autor: MRC » 22-08-14, 09:42

Tym razem nieco mniej okazały kościół ale za to z ciekawą ikonografią.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 22-08-14, 10:26 przez MRC, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Post autor: hiob » 24-08-14, 15:20

MRC, dzięki. Nawiasem mówiąc wiesz, że słowo "nawa", i słowo "Navy" mają to samo źródło? Nawa kościelna to nic innego, niż "Łódź Piotrowa", czy też barka, w której z Panem płyniemy. :D

Po angielsku nawa to nave, a po łacinie navis oznacza okręt, statek - i od tego słowa pochodzi zarówno "nave" jak i "navy". Więc te okręty w kościele są jak najbardziej na miejscu. ;-)
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
konik
Przyjaciel forum
Posty: 2389
Rejestracja: 16-12-10, 21:14
Lokalizacja: neunkirchen

od konika

Post autor: konik » 24-08-14, 17:01

A ja dopowiem, ze nawis sakalny oznacza: uwaga, jak rune na konski leb, to kon odplynie ( moze nawet w bardzo dlugi rejs :-D )
Bo ja jestem konik morski :mrgreen:
konik

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: od konika

Post autor: hiob » 24-08-14, 17:50

konik pisze: uwaga, jak runie na koński łeb, to koń odpłynie ( może nawet w bardzo długi rejs :-D )
To może potrzeba nam gdzieś skombinować jakiś łebski hełm? :mrgreen:
Bo ja jestem konik morski :mrgreen:
Znaczy nie tyle koń, co raczej okoń? :lol: <')))><
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

MRC
Przyjaciel forum
Posty: 396
Rejestracja: 10-02-14, 20:57
Lokalizacja: Śląsk&okolica

Post autor: MRC » 24-08-14, 17:56

hiob pisze:MRC, dzięki. Nawiasem mówiąc wiesz, że słowo "nawa", i słowo "Navy" mają to samo źródło?
Tego akurat nie wiedziałem. To są akurat kościoły z (niderlandzka) kust = z ang. coast czyli wybrzeża, więc te akcenty mogą brać się z bliskości morza i tego że były tam kiedyś jakieś rybackie osady. Dziwią mnie jedynie te "dziwne" obrazy (a właściwie to te postacie na nich - w wątku na samej górze jest link do galerii i tam też w pełnej okazałości można zobaczyć te fotki) i ten krzyż zakryty siecią.

ODPOWIEDZ