Moje wakacje 2016 - Charlotte, NC - Flagstaff, AZ

Pielgrzymka do Ziemi Świętej 2009. Scott and Kimberly Hahn, Steve Ray, Mike Aquilina. Inne ciekawe wyjazdy i pielgrzymki, moje i wszystkich gości tego forum.
Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Moje wakacje 2016 - Charlotte, NC - Flagstaff, AZ

Post autor: hiob » 20-05-16, 18:16

Trochę późno zaczynam ten temat, bo już za tydzień będziemy w drodze, ale podobno lepiej późno, niż wcale. Zatem opiszę tu plany, jakie mam z tegorocznymi wakacjami i to, co z tych planów wyszło, a Was proszę o pomoc, sugestie, podpowiedzi, ciekawe linki itd.

Na razie pewne jest tylko to, że za tydzień, w piątek o świcie, a nawet przed świtem, ruszamy z Charlotte do Nashville, TN. Tam w planie zwiedzanie Lane Motor Museum, http://www.lanemotormuseum.org/visit-la ... tor-museum i downtown Nashville, z jakimiś miejscami związanymi z muzyką country. W Nashville mamy przyjaciół, więc tam też spędzimy pierwszą noc.

W sobotę pojedziemy dalej, prawdopodobnie do Alabamy, choć jest alternatywny pomysł, by jechać do Memphis, TN. Jeśli do Alabamy, to zobaczymy U.S. Space & Rocket Center w Huntsville, AL i siedzibę EWTN w Birmingham.

Co dalej? Na razie jeszcze nie wiem. :D Pojedziemy chyba do Nowego Orleanu, a potem też zwiedzimy Phoenix, AZ, bo tam jest kilka ciekawych muzeów motoryzacyjnych. A co w międzyczasie, to się okaże. :mrgreen:
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Marek MRB
Administrator
Posty: 1320
Rejestracja: 22-03-11, 00:44
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Marek MRB » 21-05-16, 12:27

Proponuję po drodze zajechać do Gdyni ;)
pozdrawiam serdecznie
Marek
www.analizy.biz

RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Post autor: hiob » 21-05-16, 12:50

Marek MRB pisze:Proponuję po drodze zajechać do Gdyni ;)
Do Gdyni też, ale to może dopiero w przyszłym roku.

A tak przy okazji to dawaj namiary na miejsca, gdzie można kupić Twoją książkę. Zaglądałem na stronę wydawnictwa i tam jeszcze nie ma żadnych informacji.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Marek MRB
Administrator
Posty: 1320
Rejestracja: 22-03-11, 00:44
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Marek MRB » 21-05-16, 15:55

Na razie chyba tylko u mnie... dopiero co zeszła z maszyny drukarskiej... naciskam, by podali link internetowy do zakupu, ale u nich to powoli idzie...
pozdrawiam serdecznie
Marek
www.analizy.biz

RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Post autor: hiob » 22-05-16, 16:52

Pierwszy zarys trasy "tam".

Obrazek

W piątek z Charlotte do Nashville, drugiego dnia, sobota, do Birmingham, trzeciego, w niedzielę, do Nowego Orleanu. Tam spędzimy cały poniedziałek, a we wtorek do Houston. W środę na południe, do Laredo, w czwartek do El Paso i w piątek do Flagstaff, AZ. Tam mamy być dopiero w sobotę, więc mamy gdzieś dzień zapasu, by jechać wolniej, czy gdzieś się dłużej zatrzymać.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

massimo
Przyjaciel forum
Posty: 2
Rejestracja: 07-04-16, 22:07
Lokalizacja: Poznań / Warszawa

Post autor: massimo » 29-05-16, 14:02

W Texasie niedaleko San Antonio (S.A. też jest pewnie warte zobaczenia np. Fort Alamo) znajduje się miejscowość, która się nazywa Panna Maria. Jest to najstarsza polska osada założona przez polskich imigrantów z Śląska w drugiej połowie XIX wieku. Mógłbyś Hiobie ją odwiedzić, bo znajduje się mniej więcej na Twojej drodze do Laredo. Tutaj podaję link do strony na temat tej miejscowości. http://www.pannamariatexas.com/
Ostatnio zmieniony 29-05-16, 14:19 przez massimo, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Post autor: hiob » 18-01-18, 06:56

Tak mniej-więcej wyglądała nasza trasa, szczegóły na filmach:

Obrazek

https://www.youtube.com/watch?v=m5oHYcr ... Vhl5htOMhG
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

ODPOWIEDZ