Duch

Moderator: Marek MRB

Teofil
Przyjaciel forum
Posty: 7
Rejestracja: 31-08-10, 13:12
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Duch

Post autor: Teofil » 19-12-10, 14:09

Charismatic mnie wzrusza. Serio. Widzę, że błądzi, ale jest GORLIWY.
O takich mówił Jezus ustami św. Jana w Apokalipsie: obyś był zimny albo gorący...
On rozpaczliwie szuka, woła o Prawdę.
Pomóżcie mu, jedni modlitwą, drudzy apologetyką, ale nie odrzucajcie...

Charismatic
Przyjaciel forum
Posty: 30
Rejestracja: 16-12-10, 12:19
Lokalizacja: Z Boga [1J4:4-6]

Re: Duch

Post autor: Charismatic » 19-12-10, 15:49

oczywiście - już zacząłem dawać przykłady tych fałszerstw ale moje tematy zostały usunięte - napisałeś że są w archiwum no to je wyciągnij i powiedz reszcie bandy że tu dozwala się głosić prawdę a nie szerzy ciemnotę katolicką jak w średniowieczu gdzie cała Europa będąc pod panowanie papiestwa cały czas toczyła wojny, panował głód, chaos i straszne epidemie.
O tych epidemiach też bym trochę napisał co Słowo Boże o nich mówi, ale po co sie mam trudzić skoro zaraz jakiś mod jednym kliknięciem to wywali!

Wybaczcie szczerość, ale rozmawiając z wami ma się wrażenie jakby się gadało z kimś upośledzonym umysłowo. Czy wy na prawdę nie rozumiecie Ewangelii, że tak bezwstydnie wyciągacie fragmenty z kontekstu, czy tylko udajecie głupotę, żeby inni nie poznali prawdy ?
UWAGA OSTRZEŻENIE DO UŻYTKOWNIKÓW FORUM: administratorzy i moderatorzy zaciemniają obraz sprawy i fałszując przesłanie Ewangelii głoszą zwodnicze doktryny demoniczne katolicyzmu! Nawróćcie się bo oto ogłaszam wam nadejście Sądu Bożego nad wami!! wiem, że Bóg już was ostrzegał, a to jest ostatnie publiczne ostrzeżenie, więc lepiej upamiętajcie się!

Wow niesądziłem, że aż tak podpadliście Bogu - najpierw przekleństwo, teraz zapowiedź Bożego Sądu - oj radzę wam przeczytajcie Stary Testament ileż to razy Bóg ostrzegał ludzi, a oni zamiast się nawrócić w swojej głupocie coraz bardziej brnęli w bezbożność!

hiob pisze:więty Paweł pisze:

Przeto, bracia, stójcie niewzruszenie i trzymajcie się tradycji, o których zostaliście pouczeni bądź żywym słowem, bądź za pośrednictwem naszego listu. (2 Tes 2, 15)

Nie rób nam więc zarzutu z tego powodu, że wypełniamy ten nakaz Apostoła Pawła. Co więcej, kilka wersetów dalej uprzedza nas on:

Nakazujemy wam, bracia, w imię Pana naszego Jezusa Chrystusa, abyście stronili od każdego brata, który postępuje wbrew porządkowi, a nie według tradycji, którą przejęliście od nas. (2 Tes 3,6)
tia najbardziej wyrywane z kontekstu fragmenty na ktore tradycjonaliści lubią się powoływać - czy wy naprawdę nie rozumiecie o jakiej tradycji pisał Apostoł Paweł ?! przestańcie szerzyć głupotę i po prostu zwróćcie uwagę na Słowo Boże! o czym nauczał Apostoł Paweł ?
jakiej tradycji kazał się trzymać ? słowo przetłumaczone tu jako tradycja można tłumaczyć też jako naukę - jaką naukę Paweł wcześniej przekazał ?
weź do ręki Biblię człowieku i czytając Ewangelię Pawłową (dla tych co niewiedzą co to jest - Listy Świętego Apostoła Pawła) zwracaj uwagę na to czego naucza! a potem powołuj sie na tradycję bezrozumny człowiecze co mieszasz nauki ludzkie z boskimi i głosisz herezje, jakoby tradycja katolicka miała pochodzić od Pawła ;/

Za chwilę wezmę się za te tematy o które prosicie czyli fałszerstwa papieskie i błędy katolicyzmu! Jeżeli ktoś wyciągnie rękę aby znowu usunąć mój temat już nigdy nie napisze nic na tym forum!

hiob pisze:To każdemu wystarczy, ale to Chrystus dał nam Kościół, polecił Mu nauczać, obiecał, że Go nie przemogą Bramy Piekielne. Więc gdybyś polegał na Chrystusie, poelgałbyś i na tych, których On posłał. W końcu to On powiedział te słowa:

Kto was słucha, Mnie słucha, a kto wami gardzi, Mną gardzi; lecz kto Mną gardzi, gardzi Tym, który Mnie posłał. (Łk 10, 16)
sam polegałbyś na tych których Bóg posłał!
masz Pisma Apostołów i co z nimi robisz ? mieszasz je bezwstydnie z herezjami katolicyzmu tak, że nic z nich nie rozumiesz.
Masz mnie i co robisz ?

"Kto was słucha, Mnie słucha, a kto wami gardzi, Mną gardzi; lecz kto Mną gardzi, gardzi Tym, który Mnie posłał»"
(Łk.10:16)

"Kto was przyjmuje, Mnie przyjmuje; a kto Mnie przyjmuje, przyjmuje Tego, który Mnie posłał. Kto przyjmuje proroka, jako proroka, nagrodę proroka otrzyma. Kto przyjmuje sprawiedliwego, jako sprawiedliwego, nagrodę sprawiedliwego otrzyma. Kto poda kubek świeżej wody do picia jednemu z tych najmniejszych, dlatego że jest uczniem, zaprawdę powiadam wam, nie utraci swojej nagrody»"
(Mat.10:40-42)

"A jeżeli ktoś posłyszy słowa moje, ale ich nie zachowa, to Ja go nie sądzę. Nie przyszedłem bowiem po to, aby świat sądzić, ale aby świat zbawić. Kto gardzi Mną i nie przyjmuje słów moich, ten ma swego sędziego: słowo, które powiedziałem, ono to będzie go sądzić w dniu ostatecznym. Nie mówiłem bowiem sam od siebie, ale Ten, który Mnie posłał, Ojciec, On Mi nakazał, co mam powiedzieć i oznajmić. A wiem, że przykazanie Jego jest życiem wiecznym. To, co mówię, mówię tak, jak Mi Ojciec powiedział»."
(J 12:47-50)
Ostatnio zmieniony 19-12-10, 15:59 przez Charismatic, łącznie zmieniany 1 raz.
"A że w Prawie nikt nie osiąga usprawiedliwienia przed Bogiem, wynika stąd, że sprawiedliwy z wiary żyć będzie"
(Gal.3:11)

Awatar użytkownika
Vul
Administrator
Posty: 1252
Rejestracja: 26-09-08, 09:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Duch

Post autor: Vul » 19-12-10, 16:12

Charismatic pisze:i powiedz reszcie bandy
Proszę powściągnij język nie stosuj słów w zwrotach powszechnie uznanych za obraźliwe! Udzielam Ci ostrzeżenia.
Charismatic pisze:rozmawiając z wami ma się wrażenie jakby się gadało z kimś upośledzonym umysłowo. Czy wy na prawdę nie rozumiecie Ewangelii, że tak bezwstydnie wyciągacie fragmenty z kontekstu, czy tylko udajecie głupotę
Dyskutuj, proszę ze stwierdzeniami a nie wyciągaj stwierdzeń wyjętych żywcem z Radia Erewań :)
Charismatic pisze:UWAGA OSTRZEŻENIE DO UŻYTKOWNIKÓW FORUM: administratorzy i moderatorzy zaciemniają obraz sprawy i fałszując przesłanie Ewangelii głoszą zwodnicze doktryny demoniczne katolicyzmu!
Więc należy jak najszybciej sięgnąć do dokumentów Kościoła i do katechizmu, żeby porównać i się przekonać :)
Charismatic pisze:oj radzę wam przeczytajcie Stary Testament
Oczywiście ja również polecam przeczytać zarówno Stary jak i Nowy Testament :)
Charismatic pisze:przestańcie szerzyć głupotę i po prostu zwróćcie uwagę na Słowo Boże! o czym nauczał Apostoł Paweł ?
jakiej tradycji kazał się trzymać ? słowo przetłumaczone tu jako tradycja można tłumaczyć też jako naukę - jaką naukę Paweł wcześniej przekazał ?
weź do ręki Biblię człowieku i czytając Ewangelię Pawłową (dla tych co niewiedzą co to jest - Listy Świętego Apostoła Pawła) zwracaj uwagę na to czego naucza! a potem powołuj sie na tradycję bezrozumny człowiecze co mieszasz nauki ludzkie z boskimi i głosisz herezje
To napisz o co tam chodzi zamiast obrzucać innych inwektywami. Najważniejszym przykazaniem o jakim mówi nam Pan jest przykazanie miłości i w duchu Miłości upominam Cię po raz kolejny!

Powstrzymaj język! Otrzymujesz kolejne ostrzeżenie.


Nie proszę Cię o miłość Chrystusową do innych bo nie musisz być wierzący, żeby być obecnym na tym forum ale proszę Cię o zwyczajną kulturę w wyrażaniu swoich opinii.
Wspólnota Domowego Kościoła
天無絕人之路 (天无绝人之路)
Niebo nigdy nie zamyka wszystkich drzwi (chiń)

Teofil
Przyjaciel forum
Posty: 7
Rejestracja: 31-08-10, 13:12
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Duch

Post autor: Teofil » 19-12-10, 16:25

Charismatic Bracie, mam nadzieję, że jesteś z gatunku św. Pawła co to błądził przy konaniu św. Szczepana, a potem stał się żarliwym wyznawcą Chrystusa.
Mam nadzieję, ale zaczynam dostrzegać wyziew nienawiści, co dyskwalifikuje każdego ucznia Prawdy.
Nie może mówić Prawdy ktoś, kto zionie nienawiścią do swoich Braci.
Ponieważ BÓG JEST MIŁOŚCIĄ i nie przeklinał nawet na Krzyżu.
Daleki był od słów których używasz.
"Z głębokości serca płyną słowa", zaczynam bać się Twojego serca...

Charismatic
Przyjaciel forum
Posty: 30
Rejestracja: 16-12-10, 12:19
Lokalizacja: Z Boga [1J4:4-6]

Re: Duch

Post autor: Charismatic » 19-12-10, 16:38

najwyraźniej nie znasz Ewangelii skoro twierdzisz, że Jezus nigdy nie przeklinał!
A chcesz świetny przykład działania z Duchem Świętym przeciwko takiej zgrai która sprzeciwia sie głoszeniu ?
to znajdź w Biblii historię Ananiasza i Safiry!

Sprzeciwiajcie sie dalej Bogu a nie myślcie że ujdzie to wam płazem.

A Ty Vul (jak wilk w owczej skórze) najwyraźniej dążysz do ściągnięcia na siebie i na to forum i cały serwis przekleństwa - dobrze ci idzie, jeszcze jedno ostrzeżenie i zostanę automatycznie wyrzucony z tego forum a wtedy przekonasz się

"a jeżeli rzeczywiście od Boga pochodzi, nie potraficie ich zniszczyć i może się czasem okazać, że walczycie z Bogiem»"
(Dz.Ap. 5:39)
Ostatnio zmieniony 19-12-10, 16:40 przez Charismatic, łącznie zmieniany 1 raz.
"A że w Prawie nikt nie osiąga usprawiedliwienia przed Bogiem, wynika stąd, że sprawiedliwy z wiary żyć będzie"
(Gal.3:11)

Teofil
Przyjaciel forum
Posty: 7
Rejestracja: 31-08-10, 13:12
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Duch

Post autor: Teofil » 19-12-10, 17:01

Bracie, a czemu Ty taki agresywny jesteś?
Przecież jednym z przejawów działania Ducha Świętego jest Pokój.
Wygląda na to, że Twój Bóg jest bogiem nienawiści, przekleństw, złorzeczeń.
Gdzieś tego boga znalazł - na kartach Ewangelii?
Nie chciałbyś czasem za nas oddać swego życia?
To by mnie uspokoiło, że pochodzisz z Prawdy...
;)

Twin
Przyjaciel forum
Posty: 1413
Rejestracja: 30-10-10, 06:48
Lokalizacja: Kraków

Re: Duch

Post autor: Twin » 19-12-10, 17:18

Charismatic, może zamiast pisania takich nieprzemyślanych wypowiedzi posiedziałbyś nad Biblią:

Ga 5:14-26
14. Bo całe Prawo wypełnia się w tym jednym nakazie: Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego.
15. A jeśli u was jeden drugiego kąsa i pożera, baczcie, byście się wzajemnie nie zjedli.
16. Oto, czego uczę: postępujcie według ducha, a nie spełnicie pożądania ciała.
17. Ciało bowiem do czego innego dąży niż duch, a duch do czego innego niż ciało, i stąd nie ma między nimi zgody, tak że nie czynicie tego, co chcecie.
18. Jeśli jednak pozwolicie się prowadzić duchowi, nie znajdziecie się w niewoli Prawa.
19. Jest zaś rzeczą wiadomą, jakie uczynki rodzą się z ciała: nierząd, nieczystość, wyuzdanie,
20. uprawianie bałwochwalstwa, czary, nienawiść, spór, zawiść, wzburzenie, niewłaściwa pogoń za zaszczytami, niezgoda, rozłamy,
21. zazdrość, pijaństwo, hulanki i tym podobne. Co do nich zapowiadam wam, jak to już zapowiedziałem: ci, którzy się takich rzeczy dopuszczają, królestwa Bożego nie odziedziczą.
22. Owocem zaś ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność,
23. łagodność, opanowanie. Przeciw takim /cnotom/ nie ma Prawa.

24. A ci, którzy należą do Chrystusa Jezusa, ukrzyżowali ciało swoje z jego namiętnościami i pożądaniami.
25. Mając życie od Ducha, do Ducha się też stosujmy.
26. Nie szukajmy próżnej chwały, jedni drugich drażniąc i wzajemnie sobie zazdroszcząc.
(BT)


Charismatic jak dotąd swoimi wypowiedziami udowadniasz, że bliższe jest Ci postępowania według ciała a nie według ducha. Tym bardziej nie według Ducha Bożego.

Pośród jadu nienawiści, którym opluwasz gospodarzy tego forum i jego uczestników kreujesz siebie na proroka jak gdybyś nigdy nie czytał św. Pawła.

Rz 12:9-21
9. Miłość niech będzie bez obłudy. Miejcie wstręt do złego, podążajcie za dobrem.
10. W miłości braterskiej nawzajem bądźcie życzliwi. W okazywaniu czci jedni drugich wyprzedzajcie.
11. Nie opuszczajcie się w gorliwości. Bądźcie płomiennego ducha. Pełnijcie służbę Panu.
12. Weselcie się nadzieją. W ucisku bądźcie cierpliwi, w modlitwie - wytrwali.
13. Zaradzajcie potrzebom świętych. Przestrzegajcie gościnności.
14. Błogosławcie tych, którzy was prześladują. Błogosławcie, a nie złorzeczcie.
15. Weselcie się z tymi, którzy się weselą. płaczcie z tymi, którzy płaczą.
16. Bądźcie zgodni we wzajemnych uczuciach. Nie gońcie za wielkością, lecz niech was pociąga to, co pokorne. Nie uważajcie sami siebie za mądrych.
17. Nikomu złem za złe nie odpłacajcie. Starajcie się dobrze czynić wobec wszystkich ludzi.
18. Jeżeli to jest możliwe, o ile to od was zależy, żyjcie w zgodzie ze wszystkimi ludźmi.
19. Umiłowani, nie wymierzajcie sami sobie sprawiedliwości, lecz pozostawcie to pomście [Bożej]. Napisano bowiem: Do Mnie należy pomsta. Ja wymierzę zapłatę - mówi Pan - ale: Jeżeli nieprzyjaciel twój cierpi głód - nakarm go.
20. Jeżeli pragnie - napój go. Tak bowiem czyniąc, węgle żarzące zgromadzisz na jego głowę.
21. Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj.
(BT)


Zdaje się bracie, że masz wielkie pragnienie wyprzedzić samego Boga w rozdzielaniu wyroków kto jest błogosławiony a kto przeklęty.
Dla mnie jako chrześcijanina jest to gorszący przykład, jednak równocześnie pokazuje on jakim szczęściem i jak wielką łaską jest możliwość bycia w Kościele Jezusa Chrystusa.

Awatar użytkownika
GiE
Przyjaciel forum
Posty: 306
Rejestracja: 17-01-10, 21:53
Lokalizacja: Polska

Re: Duch

Post autor: GiE » 19-12-10, 17:21

Mamy tu przykład, co można zrobić z Ewangelii. Dosłownie wszystko.. Przykry obraz.. Charismatic, prosilibyśmy Cię, abyś konsekwentnie odniósł się do ostatniego postu Hioba, krok po kroku. My tu naprawdę lubimy konkrety, jasne i wyraźne fakty z podaniem źródła. Fakty nas interesują a nie młyn. My tutaj cenimy sobie prawdę. To co przedstawiasz to flaki z olejem. Jeżeli sądzisz, że głosisz prawdę, to nas o tym przekonaj w sposób wiarygodny.

Twin
Przyjaciel forum
Posty: 1413
Rejestracja: 30-10-10, 06:48
Lokalizacja: Kraków

Re: Duch

Post autor: Twin » 19-12-10, 17:38

GiE pisze:Mamy tu przykład, co można zrobić z Ewangelii. Dosłownie wszystko.. Przykry obraz.. Charismatic, prosilibyśmy Cię, abyś konsekwentnie odniósł się do ostatniego postu Hioba, krok po kroku. My tu naprawdę lubimy konkrety, jasne i wyraźne fakty z podaniem źródła. Fakty nas interesują a nie młyn. My tutaj cenimy sobie prawdę. To co przedstawiasz to flaki z olejem. Jeżeli sądzisz, że głosisz prawdę, to nas o tym przekonaj w sposób wiarygodny.
GiE mam nadzieję, że się w tym akurat przypadku mylę, ale zazwyczaj byli "katolicy" nie potrafią konkretnie, w oparciu o Biblię uzasadnić powodów swojego odejścia z Kościoła. Zwykle jest to decyzja podjęta w sposób emocjonalny: "bo mnie ksiądz w konfesjonale wkurzył" i takie też pozostaje tłumaczenie powodów odejścia, więcej w tym emocji, plucia, plotek niż rzeczowych argumentów. Druga sprawa to w tak trudnej sytuacji w jakiej znalazł się Charismatic nie ma za bardzo możliwości zmiany przekonań bez wyraźnego przyznania się do błędu a do tego już trzeba pokory. Pokory niestety byłym katolikom brakuje. Pewnie wiele osób tutaj ma o wiele większe od mojego doświadczenie w rozmowach z takimi pogubionymi braćmi (o ile rozmowa jest możliwa) ale z mojego doświadczenia wynika, że w takich przypadkach tylko modlitwa może pomóc. To Bóg ma moc przemieniać serca, jeśli On tego nie zrobi to nasze słowa niewiele tutaj znaczą.

Charismatic
Przyjaciel forum
Posty: 30
Rejestracja: 16-12-10, 12:19
Lokalizacja: Z Boga [1J4:4-6]

Re: Duch

Post autor: Charismatic » 19-12-10, 19:02

błogosławię was!
"A że w Prawie nikt nie osiąga usprawiedliwienia przed Bogiem, wynika stąd, że sprawiedliwy z wiary żyć będzie"
(Gal.3:11)

Awatar użytkownika
Vul
Administrator
Posty: 1252
Rejestracja: 26-09-08, 09:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Duch

Post autor: Vul » 19-12-10, 19:03

Charismatic pisze:jeszcze jedno ostrzeżenie i zostanę automatycznie wyrzucony z tego forum a wtedy przekonasz się
haha nie bracie, jeszcze jedno ostrzeżenie a przez 10 dni nie będziesz mógł pisać na forum, jak osiągnie wartość 6 to i czytać. Zbyt łatwo chciałbyś nas opuścić ;)
Charismatic pisze:najwyraźniej dążysz do ściągnięcia na siebie i na to forum i cały serwis przekleństwa

Nie zamierzam niczego ściągać. I wierzę, że Bóg obroni mnie i tych co są na forum przed przekleństwami złych duchów.

P.s.
Jest takie przysłowie: "Pies szczeka a karawana jedzie dalej" ;)

Niech Bóg obdarza Cię Mądrością i potrzebnymi Łaskami.
Wspólnota Domowego Kościoła
天無絕人之路 (天无绝人之路)
Niebo nigdy nie zamyka wszystkich drzwi (chiń)

Charismatic
Przyjaciel forum
Posty: 30
Rejestracja: 16-12-10, 12:19
Lokalizacja: Z Boga [1J4:4-6]

Re: Duch

Post autor: Charismatic » 19-12-10, 19:30

Vul, niemożność pisania traktuję jak wyrzucenie z forum a wtedy zaczniecie się:

"Trudno ci wierzgać przeciwko ościeniowi"
(Dz.Ap.26:14)
"A że w Prawie nikt nie osiąga usprawiedliwienia przed Bogiem, wynika stąd, że sprawiedliwy z wiary żyć będzie"
(Gal.3:11)

Awatar użytkownika
Vul
Administrator
Posty: 1252
Rejestracja: 26-09-08, 09:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Duch

Post autor: Vul » 19-12-10, 20:00

Charismatic pisze:niemożność pisania traktuję
Nie możność wklejania linków do stron, które propagują naukę niezgodną z nauczaniem Kościoła. Ten link z podpisu też zaraz zniknie.
Charismatic pisze:jak wyrzucenie z forum a wtedy zaczniecie się
Z całym szacunkiem ale jak Ty to traktujesz to jest to Twój problem. Jeżeli ktoś całuje mnie w policzek a ja traktuję to jako atak - to jest mój problem a nie tego kto daje mi pocałunek pokoju.

Wiesz to bardzo smutne jak cytujesz Świętą Księgę w kontekście nienawiści do bliźnich... naprawdę smutno i przykro....

Niech Pan otworzy oczy Twoje i wyleje na Ciebie Swego Ducha.
Wspólnota Domowego Kościoła
天無絕人之路 (天无绝人之路)
Niebo nigdy nie zamyka wszystkich drzwi (chiń)

Awatar użytkownika
myschonok
Przyjaciel forum
Posty: 957
Rejestracja: 15-02-10, 00:29
Lokalizacja: Miedzy Erkelenz a Hückelhoven

Re: Duch

Post autor: myschonok » 19-12-10, 20:06

Wiesz Charismatic, ja tu czegos nie rozumiem:
przychodzisz na prywatne, katolickie, apologetyczne forum,widzisz, ze mamy zgola odmienne zapatrywania na wiare,wyzywasz nas od najgorszych- i czemu ma to sluzyc?!
Zaloz sobie swoje forum, i tam glos co chcesz :roll:
Tu cie nikt z aktywnych uczestnikow sluchal nie bedzie, a wiec:Daremne żale, próżny trud,
Bezsilne złorzeczenia...
Czlowiek w czlowieku umiera, gdy zlo czynione- nie boli- a dobro- nie raduje....

Charismatic
Przyjaciel forum
Posty: 30
Rejestracja: 16-12-10, 12:19
Lokalizacja: Z Boga [1J4:4-6]

Re: Duch

Post autor: Charismatic » 19-12-10, 20:12

po pierwsze ktoś mnie tu zaprosił, a że Ewangelia mówi abym szedł więc przyszedłem :)
skoro mnie nie przyjmujecie to wasz los jest określony w Dz.18:6
a co do siły to jeszcze zobaczymy :)
"A że w Prawie nikt nie osiąga usprawiedliwienia przed Bogiem, wynika stąd, że sprawiedliwy z wiary żyć będzie"
(Gal.3:11)

ODPOWIEDZ