Duch

Moderator: Marek MRB

Awatar użytkownika
KubaCh
Administrator
Posty: 1325
Rejestracja: 21-10-08, 09:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Duch

Post autor: KubaCh » 19-12-10, 00:40

Charismatic pisze:Wyjaśnię również uczynki nikolaitów wymienione w wyżej zacytowanym fragmencie - są to po waszemu mikołajki - wg Słowa Bożego Bóg nienawidzi waszego świętego Mikołaja zdziwienie?
No cóż - a cały świat po dziś dzień myśli, że nikolaici to heretycy (jedni z pierwszych), o których oprócz Biblii piszą też pierwsi ojcowie Kościoła tacy jak np. św. Ireneusz (więcej na temat nikolaitów jest np. tutaj: http://en.wikipedia.org/wiki/Nicolaism)

A Ty widzisz w tym (przez podobieństwo nazw) wyznawców św. Mikołaja z Miry, który żył ponad 200 lat po napisaniu Objawienia św. Jana. Idąc tym tropem można uznać, że Bóg wspierał Izrael w walce a Amalekitami, bo aMaleKici czcili bożki, które przybierały postać małych, niewinnych kociąt (swoją drogą pewnie uroczych).

Pozdrawiam i obiecuję modlitwę - choć nie wiem, czy nie bardziej wskazana byłaby pomoc fachowca.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Duch

Post autor: hiob » 19-12-10, 00:44

Charismatic, jeżeli nie będziesz się odnosił do moich odpowiedzi, to nie będziemy mogli dyskutować tutaj. Sam uniemożliwiasz dyskusję, a potem zarzucasz forum tonami propagandowego śmiecia.
Charismatic pisze: Głosiłem już na wielu forach szatańskich np. gdy głosiłem na forach katolickich to masoni zaczęli się do mnie dobierać - oj coś strasznie nie lubią jak ktoś żyje Ewangelią hehe :D
Masoni zaczęli się dobierać? :shock: A jak to Ci się zaczęli dobierać? I do czego? Mógłbyś mi opowiedzieć? Tworzysz jakieś teorie spiskowe, żadnych faktów, tylko kolejny zalew propagandy. Metoda zastraszania, jak najogólniej, czyli nic zgodnego z rzeczywistością. Wymysły wyobraźni.
wolą żebyś żył sobie w tej martwej religii katolickiej kontrolowany przez nich hehe, ale jak wyjdziesz z niej i zaczniesz głosić prawdę stajesz się wrogiem publicznym numer 1.
Aha, i rozumiem, że Ty jesteś tym wrogiem publicznym masonów? Niezwykle interesujące. Opowiesz mi więcej o tym? Jak to się objawia?
Nie wiem czy wiecie, że przekleństwo satanistyczne ściąga nawet śmierć albo w najlepszym razie inne groźne problemy - ja byłem przeklinany przez tych masonów, satanistów, nasyłali na mnie swoje diabły wcielone (jakkolwiek to zrozumiecie) - i jak widzicie żyję i cieszę się Bożym błogosławieństwem :) za to oni mówiąc dosłownie - przepadli...
Nie, nie wiedziałem... Śmierć? Hmm... Ale widzisz, ja się śmierci nie boję. Prawdę mówiąc nie mogę się doczekać... więc śmierć nie jest dla mnie wydarzeniem tragicznym. Jest narodzeniem się dla Boga, początkiem nowego życia.

A w "przekleństwa satanistyczne" po prostu nie wierzę. Nie dziwi mnie więc, że "jak widzę, żyjesz". Niby czemu miałbyś nie żyć? Bo ktoś chciał "użyć siły zabobonu"? I jacy "oni" "dosłownie przepadli"? Mógłbyś jaśniej? Bo to wygląda jak jakieś brednie. Puszczają Ci nerwy?
Głosiłem na różnych forach okultystycznych, gdzie chwalili się swoimi mocami demonicznymi a bluźnili gdy im opowiadałem Ewangelię - rzuciłem na nich przekleństwo Boże zgodnie z Mat.21:18-22/Mrk.11:20-25 i koniec z nimi, już ich nie ma hehe :) Niech Bóg będzie uwielbiony przez Pana naszego Jezusa Chrystusa!
No pięknie. Widzę, że Ty także walczysz przeklinając... Ale ja mam inne podejście. Ja pragnę zbawienia każdego człowieka. Dlatego nie przeklął bym nikogo. Zwłaszcza tego, który jest w łapach kudłatego. Takiemu szczególnie należy pomóc, by go wyrwać z łap złego. Jego także Jezus pokochał i za niego także umarł.
Tak więc wierzę, że Bóg chce zrobić porządek i z tym zaułkiem ciemnoty, dlatego rzucam przekleństwo na to forum, na cały związany z nim serwis i na wszystkie dodatki do tego dzieła: w momencie gdy zostanę usunięty z tego forum przekleństwo zacznie działać i serwis wraz z tym forum i wszystkimi dodatkami rozpadnie się i przepadnie, a użytkownicy rozproszą się aby więcej nie sprzeciwiać się dziełom Królestwa Niebieskiego! Ogłaszam to w Imieniu Jezusa Chrystusa!! A na każdego kto w jakikolwiek sposób zechce mi szkodzić spadną te same przeszkody, udręki a w dodatku inne Boże przekleństwa! Amen.
Nie, bracie. Nie zostaniesz usunięty z tego forum za przekleństwo. Zresztą to "przekleństwo" mnie tylko rozbawiło. Naprawdę mi Cię żal. Nieźle Ci ktoś namieszał w Twojej biednej głowie. Ale po kolei sobie wszystko, mam nadzieję, wyjaśnimy.

A co do naszego forum, to niech się spełni wola Boga. Ponieważ, myślę, oboje tego pragniemy, to tu możemy się zjednoczyć we wspólnej modlitwie. Nie moja wola, nie Twoja wola, ale wola Jezusa Chrystusa. Jak Jego planem jest, by to forum kwitło i służyło ewangelizacji, krzewiąc Dobrą Nowinę, niech rozkwita jak najpiękniej. Ale gdy Jego wolą jest, by przepadło, to ja będę ostatnim, który po nim uroni łzę. Bo to nie forum jest ważne, ale Bóg. Tylko Bóg.
Wasza kochana matka duchowej ciemnoty raz jest z Częstochowy, innym razem z Fatimy, innym z Lourd, jeszcze innym z jeszcze czegoś innego ale to nie jest ta pokorna służebnica Boża z Izraela, która mówiła "oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według Słowa twego" czy "uczyńcie wszystko co wam Syn mój powie" - ot Maryja nazywała Jezusa Swoim Synem, ale Jezus nigdy nie zwrócił się do niej mamo, czy chociażby matko - zwracał się do niej - niewiasto - co w kulturze hebrajskiej było wręcz obraźliwe - w ten sposób pokazywał swoją Boską wyższość nad stworzonym człowiekiem.
Mylisz się bracie, nie znając ani Pisma, ani tamtejszej kultury i zwyczajów. Słowo "gune", "γυνή", które jest użyte w Biblii nie jest żadnym obraźliwym terminem, ale normalnym słowem oznaczającym "kobietę". W Biblii jest ono użyte wiele razy, na przykład gdy czytamy o kobiecie cierpiącej na krwotok, która dotknęła się Jezusa, w przypowieści o kobiecie, która wzięła trzy miary mąki, w opowiadaniu saduceuszy o kobiecie mającej siedmiu mężów, w czasie spotkania z Samarytanką przy studni i w niemal dwustu innych przypadkach.

Wiemy, że Jezus czcił swoją Matkę. Wiemy to, bo oddawanie czci rodzicom jest nakazem prawa, wynika z Dekalogu, a Dekalog nas nadal obowiązuje. Zatem wiemy, że gdy zwracał się do Niej "gune", chciał nam coś przekazać. Jest bardzo ważny teologiczny powód, dla którego właśnie tak Jezus zwracał się do swej Matki. Piszą o tym Ojcowie Kościoła w swych komentarzach przez wieki. Mianowicie chodzi o nawiązanie do protoewangelii, do Genesis, na wskazanie na fakt, że Maryja jest "nową Ewą", Matką wszystkich żyjących.

Ale o tym pisałem w innych wątkach, więc nie będziemy tutaj tego kontynuować

To na razie tyle. Nie ma sensu, by dalej ciągnąć analizę Twojego wpisu. Jest tu tyle materiału, że jeżeli pragniesz naprawdę dyskusji, to znajdziesz dość materiału do niej.

Co do Twojego "przekleństwa", to jest oczywiste, że powinienem Cię za to wywalić z forum, ale mi Cię żal. Nie chcę, by Cię kudłaty trzymał w swoich szponach. Jednak uważaj, bo my tu jesteśmy pod szczególną opieką Maryi. Uważaj, by takie rzucanie przekleństw nie dopadło Ciebie. Będę się modlił, by Cię to nie spotkało. Widzisz, zły najbardziej nienawidzi swoich sługusów. Szczególnie, gdy okazują się niedorajdami. Nie ma z nich żadnego pożytku, a przecież nie jest filantropem, który dla wyższych celów będzie ich błogosławił i wspomagał. On tylko potrafi niszczyć.

To tyle, co na razie mam Ci, bracie, do powiedzenia. Jak znajdę czas, odpowiem na więcej Twoich uwag. O ile ten zalew propagandy, oszczerstw i prób obrażenia nas można nazwać uwagami. Prosiłbym jednak, byś się rzeczowo do nich ustosunkował. Nie do wszystkich, ale do jednej - dwóch. Zatem - do usłyszenia.
Ostatnio zmieniony 19-12-10, 00:51 przez hiob, łącznie zmieniany 1 raz.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Duch

Post autor: hiob » 19-12-10, 00:50

MAVERICK27 pisze:Z całym szacunkiem dla wszystkich ale te posty i ten ktoś jest do wywalenia!!! Jeden przykład, porównanie Jana Pawła II do demona to zakrawa.... nawet nie wiem jak to nazwać. Argumentów brak, ale do powiedzenia ma dużo, o obrażaniu moich uczuć nie tylko religijnych nie wspomnę. Fakty i cytaty dobiera sobie do jakiejś własnej i chorej ideologii. Dan Brown się chowa. Cóż z tego że książkę się fajnie czyta jak nie ma żadnego przekazu? Notabene, Książki Browna o wiele mniej szkodzą niż te wypociny. Sam nie jestem najlepszy w Wierze i wypełnianiu przykazań, ale czegoś takiego nie mogę znieść. Proszę o interwencję.
Nie tak szybko, bracie. To forum ma na celu także pomoc zagubionym braciom. Nie możemy wywalać każdego, kto ma inne poglądy, komu kudłaty namieszał w głowie, kto pobłądził, albo ma jakiś inny, poważniejszy problem. Każdy z nas może się zacząć modlić za naszego brata. Pomożemy mu.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Charismatic
Przyjaciel forum
Posty: 30
Rejestracja: 16-12-10, 12:19
Lokalizacja: Z Boga [1J4:4-6]

Re: Duch

Post autor: Charismatic » 19-12-10, 01:04

MAVERICK27 pisze:Skoro znasz Boga to gratulacje, tylko jak ci się udało wrócić z przed Jego oblicza? No chyba że piszesz z ... no właśnie, na pewno z góry czy wręcz przeciwnie?
tak, z góry (Ef.2:6) :)

do GiE - odnośnie twojego avatara - krzyż równoboczny - najstarszy symbol szatanistyczny - paskuda. Oczywiscie tobie wmówiono, że to jakiś symbol świętego takiego a takiego, to dlatego piszesz, że nie czujesz Ducha Bożego... ;/

"Ducha Prawdy, którego świat przyjąć nie może, ponieważ Go nie widzi ani nie zna. Ale wy Go znacie, ponieważ u was przebywa i w was będzie. Nie zostawię was sierotami: Przyjdę do was. Jeszcze chwila, a świat nie będzie już Mnie oglądał. Ale wy Mnie widzicie, ponieważ Ja żyję i wy żyć będziecie. W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was"
(J 14:17-20)

jedno małe ostrzeżenie, bo zauważyłem, że niektórzy zaczynają dość śmiało w swojej głupocie odnosić się do Mocy jaka przeze mnie działa:

"A powiadam wam: Kto się przyzna do Mnie wobec ludzi, przyzna się i Syn Człowieczy do niego wobec aniołów Bożych; a kto się Mnie wyprze wobec ludzi, tego wyprę się i Ja wobec aniołów Bożych. Każdemu, kto mówi jakieś słowo przeciw Synowi Człowieczemu, będzie przebaczone, lecz temu, kto bluźni przeciw Duchowi Świętemu, nie będzie przebaczone.
Kiedy was ciągać będą do synagog, urzędów i władz, nie martwcie się, w jaki sposób albo czym macie się bronić lub co mówić, bo Duch Święty nauczy was w tej właśnie godzinie, co należy powiedzieć»
"
(Łuk.12:8-12)

wierzcie mi, że już nieraz byłem w sytuacjach, w których po ludzku nie było szans - Bóg dał mi taką wymowę (i nie tylko), że wychodziłem zwycięsko. Chwała Jezusowi Chrystusowi!

"Zaprawdę, powiadam wam: wszystkie grzechy i bluźnierstwa, których by się ludzie dopuścili, będą im odpuszczone. Kto by jednak zbluźnił przeciw Duchowi Świętemu, nigdy nie otrzyma odpuszczenia, lecz winien jest grzechu wiecznego». Mówili bowiem: «Ma ducha nieczystego»"
(Mrk 3:28)
Ostatnio zmieniony 19-12-10, 01:06 przez Charismatic, łącznie zmieniany 1 raz.
"A że w Prawie nikt nie osiąga usprawiedliwienia przed Bogiem, wynika stąd, że sprawiedliwy z wiary żyć będzie"
(Gal.3:11)

Awatar użytkownika
KubaCh
Administrator
Posty: 1325
Rejestracja: 21-10-08, 09:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Duch

Post autor: KubaCh » 19-12-10, 01:12

Charismatic pisze:wierzcie mi, że już nieraz byłem w sytuacjach, w których po ludzku nie było szans - Bóg dał mi taką wymowę (i nie tylko), że wychodziłem zwycięsko.
Niestety - tym razem chyba Ci owej wymowy zabrakło - bo zamiast sensownych argumentów czytamy tylko wyrwane cytaty z Biblii przekładane od czasu do czasu jakąś grożbą wobec nas lub stwierdzeniem jakiegoś faktu bez podania źródeł (np. o krzyżu równobocznym (chyba chodziło o równoramienny).

Prosimy - zacznij w końcu rzeczową dyskusję z argumentami zamiast wygrażania nam na prawo i lewo. Bo to już nawet śmieszne być przestaje.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Duch

Post autor: hiob » 19-12-10, 01:19

Charismatic pisze:
jedno małe ostrzeżenie, bo zauważyłem, że niektórzy zaczynają dość śmiało w swojej głupocie odnosić się do Mocy jaka przeze mnie działa
:lol: Obawiam się, bracie, że ta cała moc siedzi tylko w Twojej biednej, skołowanej głowie. Nawet nie wiesz, jakich mam potężnych protektorów. Ta, którą tak tu starasz się poniżyć, jest moim obrońcą. Boi się jej nawet lucyfer, ale to mnie nie dziwi, bo to kawał zadufanego w sobie tchórza. Mocny w swoich wyobrażeniach i zwodzący kogo się tylko da. Pies łańcuchowy. Ale jego łańcuch tu nie sięga.

Widzisz, bracie, nam tu chodzi tylko o jedno: O wierną służbę Bogu, który jest Miłością. Ale Miłość nie jest słabością. Słabością jest złość, nienawiść, przeklinanie innych, uciekanie od prawdy, manipulowanie Słowem Bożym. Tylko, że takie rzeczy tu, na tym forum, wzbudzają tylko śmiech. Więc nie nadymaj się tak bardzo, bo wyglądasz (bez obrazy) jak taka żabka, co chce przestraszyć bociana. Lepiej wracaj do domu, do Kościoła, który Jezus założył i który ma się tak dobrze, jak zawsze. ;-)
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Charismatic
Przyjaciel forum
Posty: 30
Rejestracja: 16-12-10, 12:19
Lokalizacja: Z Boga [1J4:4-6]

Re: Duch

Post autor: Charismatic » 19-12-10, 01:30

KubaCh pisze:
Charismatic pisze:Wyjaśnię również uczynki nikolaitów wymienione w wyżej zacytowanym fragmencie - są to po waszemu mikołajki - wg Słowa Bożego Bóg nienawidzi waszego świętego Mikołaja zdziwienie?
No cóż - a cały świat po dziś dzień myśli, że nikolaici to heretycy (jedni z pierwszych), o których oprócz Biblii piszą też pierwsi ojcowie Kościoła tacy jak np. św. Ireneusz (więcej na temat nikolaitów jest np. tutaj: http://en.wikipedia.org/wiki/Nicolaism)

A Ty widzisz w tym (przez podobieństwo nazw) wyznawców św. Mikołaja z Miry, który żył ponad 200 lat po napisaniu Objawienia św. Jana. Idąc tym tropem można uznać, że Bóg wspierał Izrael w walce a Amalekitami, bo aMaleKici czcili bożki, które przybierały postać małych, niewinnych kociąt (swoją drogą pewnie uroczych).

Pozdrawiam i obiecuję modlitwę - choć nie wiem, czy nie bardziej wskazana byłaby pomoc fachowca.

oj Kubachu posłuchaj specjalistów, a nie sie wikipedii naczytałeś ;

http://www.przeklej.pl/plik/4-profesor- ... s8458rr2j6

A Ty Hiobie wyśmiewaj się dalej, lepiej zobacz w Słowie Bożym jak skończyli ci co wyśmiewali sie z Jezusa...

też mówili, że oszalał, zły duch Go opętał i inne kalumnie opowiadali o Nim.

Chwała Bogu, że tak piszesz, gdyż Słowo Boże mówi:
w Efezjan 3:
Dlatego ja, Paweł, więzień Chrystusa Jezusa dla was, pogan...1 2 bo przecież słyszeliście o udzieleniu przez Boga łaski danej mi dla was, 3 że mianowicie przez objawienie oznajmiona mi została ta tajemnica, jaką pokrótce przedtem opisałem. 4 Dlatego czytając [te słowa] możecie się przekonać o moim zrozumieniu tajemnicy Chrystusa. 5 Nie była ona oznajmiona synom ludzkim w poprzednich pokoleniach, tak jak teraz została objawiona przez Ducha świętym Jego apostołom i prorokom, 6 to znaczy, że poganie już są współdziedzicami i współczłonkami Ciała, i współuczestnikami obietnicy w Chrystusie Jezusie przez Ewangelię. 7 Jej sługą stałem się z daru łaski udzielonej mi przez Boga na skutek działania Jego potęgi. 8 Mnie, zgoła najmniejszemu ze wszystkich świętych, została dana ta łaska: ogłosić poganom jako Dobrą Nowinę niezgłębione bogactwo Chrystusa 9 i wydobyć na światło, czym jest wykonanie tajemniczego planu, ukrytego przed wiekami w Bogu, Stwórcy wszechrzeczy. 10 Przez to teraz wieloraka w przejawach mądrość Boga poprzez Kościół stanie się jawna Zwierzchnościom i Władzom na wyżynach niebieskich2 - 11 zgodnie z planem wieków, jaki powziął [Bóg] w Chrystusie Jezusie, Panu naszym. 12 W Nim mamy śmiały przystęp [do Ojca] z ufnością dzięki wierze w Niego. 13 Dlatego proszę, abyście się nie zniechęcali prześladowaniami, jakie znoszę dla was, bo to jest właśnie waszą chwałą.
"A że w Prawie nikt nie osiąga usprawiedliwienia przed Bogiem, wynika stąd, że sprawiedliwy z wiary żyć będzie"
(Gal.3:11)

Punc
Przyjaciel forum
Posty: 47
Rejestracja: 22-08-10, 21:39
Lokalizacja: Otwock

Re: Duch

Post autor: Punc » 19-12-10, 01:37

Charismatic pisze:Co prawda ks. Bashobora podaje się za katolika - zresztą ma błogosławieństwo papieskie i biskupów we wszystkich diecezjach w jakich głosi na całym świecie, ale ja uważam, że to prorok Boży posłany do nawracania bezmyślnych katolików, którzy dali sobie narzucić przeróżne nauki ludzkie i demoniczne a nawet nie sprawdzili co Bóg o tym myśli...
(por. 1Tym 4:1-5 i Kol 2:20-23)
Dziwne jest to co mówisz...
Miałem okazję posługiwać na jednych rekolekcjach z Ojcem Johnem B.
Jest to to na pewno błogosławiony kapłan i w pełni przekonany Katolik, który bardzo umiłował Eucharystię i Różaniec (czyli praktyki religijne)
Zatem nie rozumiem Jak taki "Prorok Boży" posłany do ociemniałych katolików mógł zostać sam zniewolony praktykami pogańskimi? - Bo takowych mnóstwo zaobserwowałem w jego codzienności i posłudze.

Aczkolwiek cieszę się, że Bóg dał nam takiego Kapłana, który sprowadza nas ociemniałych katolików na drogę Bożą, objawianą nam przez naukę Kościoła Katolickiego, którą O. John bardzo podkreśla w swoim głoszeniu.

Charismatic
Przyjaciel forum
Posty: 30
Rejestracja: 16-12-10, 12:19
Lokalizacja: Z Boga [1J4:4-6]

Re: Duch

Post autor: Charismatic » 19-12-10, 01:53

tia - gdy byłem na pierwszych rekolekcjach jako katolik też tak myślałem - intelektualnie prawie nic nowego nie wyniosłem (ale zmiany duchowe były olbrzymie)

dla zaślepionego katolicyzmem człowieka ks. Bashobora głosi nauki katolickie, różaniec, eucharystię czyli jak to określasz praktyki religijne - ale to tylko pożywka dla intelektualizmu ludzkiego, rzeczywiste przesłanie jest duchowe - i właśnie dlatego, że jest głębsze niż sobie zdajesz z tego sprawę, tak wielu ludzi wychodzi z jego konferencji w stanie takim jak Ty!
"A że w Prawie nikt nie osiąga usprawiedliwienia przed Bogiem, wynika stąd, że sprawiedliwy z wiary żyć będzie"
(Gal.3:11)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Duch

Post autor: hiob » 19-12-10, 02:19

Charismatic pisze: A Ty Hiobie wyśmiewaj się dalej, lepiej zobacz w Słowie Bożym jak skończyli ci co wyśmiewali sie z Jezusa...
Tylko, bracie, ja po pierwsze nie mylę Twojej osoby z Jezusem, a po drugie z nikogo się nie wyśmiewam. Jeżeli już, to mi się chce nad Tobą gorzko zapłakać. Co mnie tak bawi, to te twoje "przekleństwa". Bo to naprawdę jest śmiechu warte. Ale nie bierz tego personalnie, ja wiem, że Ty nie robisz tego w pełni świadomie (to znaczy tego rozśmieszania mnie) i pewnie naprawdę myślisz, że masz jakąś moc. Więc jak Cię uraziłem czymś, serdecznie przepraszam. Śmiałem się z przekleństw, nie z Twojej osoby, nie z Ciebie.
też mówili, że oszalał, zły duch Go opętał i inne kalumnie opowiadali o Nim.
Wiesz, ja wcale nie twierdzę, że Ty oszalałeś, albo, że Cię ktoś opętał. Jednak, skoro już czasami sobie tu nawzajem podsuwamy pewne biblijne wersety, nie mogę zapominać o ostrzeżeniu świętego Pawła.

Widzisz, wbrew temu co twierdzisz, ja znam Ewangelię, którą nam głosił Jezus. Znam ją z Pism i z historycznych przekazów. Czytałem też bardzo wiele dzieł Ojców Kościoła, zatem wiem, jak Ją rozumieli chrześcijanie przez wieki. Pozwala mi to na rozróżnienie prawdziwej Ewangelii i jakiś mętnych nauk, które nie mają nic wspólnego z nauczaniem Jezusa. A święty Paweł powiedział:

Nadziwić się nie mogę, że od Tego, który was łaską Chrystusa powołał, tak szybko chcecie przejść do innej Ewangelii. Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową. Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty! Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą /od nas/ otrzymaliście - niech będzie przeklęty! (Ga 1, 6-9)

Rozumiem także, że Ty najprawdopodobniej odczytujesz ten fragment zupełnie przeciwnie, niż ja. Widzisz w nim dowód na to, że to ja i osoby mnie podobne głosimy "inną ewangelię". Jednak przypomnę Ci, że to po naszej stronie są wszystkie historyczne dowody.

To na Tobie spoczywa ciężar udowodnienia, że ja błądzę. Ja niczego nie muszę udowadniać. Wystarczy bowiem, że wezmę jakikolwiek dokument z pierwszego, drugiego, trzeciego, czwartego wieku - mamy ich tysiące. To, czego naucza Kościół, od Apostołów po dzisiejszy dzień, jest jawne, powszechnie wiadome i stałe przez wieki. To Twoja "nauka", na ile ją mogę tu wyrozumieć, bo wyrażasz się dość niejasno, gmatwając jak się da, jest jakąś nowinką nie mającą historycznego odniesienia.

Zatem wybacz, ale gdy mam z jednej strony naukę Jezusa, Apostołów i Kościoła, identyczną i niezmienną od dwóch tysięcy lat, a z drugiej strony jakiegoś brata, który się tu nagle zjawia, przeklina nas, nie podejmuje rzeczowej dyskusji na żaden temat, grozi i opowiada o swojej "mocy" to nie wiem, czy to jest kolejny odcinek serialu "Star Trek", czy jakiś ponury żart.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Duch

Post autor: hiob » 19-12-10, 02:24

Charismatic pisze:tia - gdy byłem na pierwszych rekolekcjach jako katolik też tak myślałem - intelektualnie prawie nic nowego nie wyniosłem (ale zmiany duchowe były olbrzymie)

dla zaślepionego katolicyzmem człowieka ks. Bashobora głosi nauki katolickie, różaniec, eucharystię czyli jak to określasz praktyki religijne - ale to tylko pożywka dla intelektualizmu ludzkiego, rzeczywiste przesłanie jest duchowe - i właśnie dlatego, że jest głębsze niż sobie zdajesz z tego sprawę, tak wielu ludzi wychodzi z jego konferencji w stanie takim jak Ty!
Czyli, rozumiem, ten kapłan, który jest katolikiem, głosi coś, co według Ciebie nie ma żadnego znaczenia, bo prawdziwe przesłanie jest "duchowe"? I z czego to przesłanie wynika? Jak ono się objawia? Jaki jest związek między tym, co ten kapłan głosi, a tym, co się z Tobą stało?

Wspominałeś wcześniej, że on ma moc czynienia znaków. Że jest charyzmatykiem, ma wielkie dary. Ale jeżeli tak rzeczywiście jest, to on potwierdza nimi jedynie to, co głosi, a to, co głosi, to jest katolicka nauka. Zatem co z tym ma wspólnego to, co Ty nam tutaj opowiadasz? Nie widzisz, że Ci się wszystko pokićkało?

Może rzeczywiście trzeba wrócić do tego księdza... I nie jest to jeszcze rekomendacja z mojej strony, bo jeszcze nawet nie miałem czasu na zobaczenie wideo, czy przeczytanie czegokolwiek o nim. Na razie jedynie dostrzegam jakąś dziwną niekonsekwencję w Twoim zachowaniu, bracie.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Charismatic
Przyjaciel forum
Posty: 30
Rejestracja: 16-12-10, 12:19
Lokalizacja: Z Boga [1J4:4-6]

Re: Duch

Post autor: Charismatic » 19-12-10, 02:41

tia oczywiście - tradycja dla katolika zawsze była ważniejsza niż Ewangelia ;/
dokumenty z takiego a takiego wieku - oj ja już znam te fałszerstwa katolickie, żeby je bliżej poznać poszedłem na studia z historii i filologii klasycznej - teraz uważam, że to strata czasu, bo mądrość ludzka jest głupstwem dla Boga...

tak samo jak te wasze sfałszowane Pisma - księga Tobiasza - klasyka okultystyczna, wsadzona do katolickiego kanonu Biblii, podobnie księgi Machabejskie - jakoś papież musiał poganom nakazać kult umarłych - a jest to kult satanistyczny - byłem w Bożej szkole w tych sprawach więc możesz mi wierzyć, że wiem co mówię...

sfałszowane fragmenty Ewangelii - jak np. największe oszustwo wszechczasów - że papież rzekomo jest opoką kościoła - może jest opoką kościoła katolickiego - pogańskiego, ale nie Chrystusowego...

nawet nie chce mi się pisać o tych oszustwach katolickich - tyle ich jest, że jak zacząłem odkrywać te prawdy to można by się było załamać, gdyby nie to że trwam w Chrystusie i prawdzie Ewangelii.

Pomodlę się, żeby Bóg Cię oświecił światłem Ewangelii Chrystusowej.

Masz sobie te księgi tych swoich ojców kościoła

"Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem
; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie. Nie chciejcie również, żeby was nazywano mistrzami, bo jeden jest tylko wasz Mistrz, Chrystus. Największy z was niech będzie waszym sługą. Kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony"
(Mat 23:9-11)

a ja polegam tylko na Chrystusie i to mi wystarczy

"W Nim wszystkie skarby mądrości i wiedzy są ukryte"
(Kol 2:3)

dlatego tak trudno wam pojąć Ewangelię Bożą

"Lecz głosimy tajemnicę mądrości Bożej, mądrość ukrytą, tę, którą Bóg przed wiekami przeznaczył ku chwale naszej, tę, której nie pojął żaden z władców tego świata; gdyby ją bowiem pojęli, nie ukrzyżowaliby Pana chwały; lecz właśnie głosimy, jak zostało napisane, to, czego
ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało,
ani serce człowieka nie zdołało pojąć,
jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują.
Nam zaś objawił to Bóg przez Ducha. Duch przenika wszystko, nawet głębokości Boga samego. Kto zaś z ludzi zna to, co ludzkie, jeżeli nie duch, który jest w człowieku? Podobnie i tego, co Boskie, nie zna nikt, tylko Duch Boży. Otóż myśmy nie otrzymali ducha świata, lecz Ducha, który jest z Boga, dla poznania darów Bożych. A głosimy to nie uczonymi słowami ludzkiej mądrości, lecz pouczeni przez Ducha, przedkładając duchowe sprawy tym, którzy są z Ducha. Człowiek zmysłowy bowiem nie pojmuje tego, co jest z Bożego Ducha. Głupstwem mu się to wydaje i nie może tego poznać, bo tylko duchem można to rozsądzić
"
(1Kor 2:7-14)

a wystarczyłoby byście po prostu odrzuciwszy nauki ludzkie, umiłowali Słowo Boże i w pokorze zwrócili się do Boga w Imieniu Jezusa Chrystusa o Jego Ducha Świętego i objawienie prawdy Ewangelii
"A że w Prawie nikt nie osiąga usprawiedliwienia przed Bogiem, wynika stąd, że sprawiedliwy z wiary żyć będzie"
(Gal.3:11)

Awatar użytkownika
KubaCh
Administrator
Posty: 1325
Rejestracja: 21-10-08, 09:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Duch

Post autor: KubaCh » 19-12-10, 02:55

Charismatic pisze:"Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie. Nie chciejcie również, żeby was nazywano mistrzami, bo jeden jest tylko wasz Mistrz, Chrystus. Największy z was niech będzie waszym sługą. Kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony"
To bardzo ciekawe - bo już w Dziejach Apostolskich św. Paweł sprzeciwił się temu nakazowi pojmowanemu w sposób, w który Ty go pojmujesz. Bo przemawiając do Żydów rzekł:

Bracia i ojcowie, słuchajcie, co teraz do was powiem na swoją obronę.

To jak to jest - kolejne fałszerstwo Biblii przez Kościół? Czy na to pytanie, podobnie jak na wszystkie inne nam nie odpowiesz, tylko będziesz dalej strzelał do nas cytatami z Biblii i przekleństwami (które przestają być śmieszne)? Bracie - zastanów się chwilę nad tym co robisz, bo ten, kto Tobą kieruje wcale nie jest Duchem Świętym. Duch Święty bu Ci takich głupot nie kazał pisać.
Ostatnio zmieniony 19-12-10, 02:56 przez KubaCh, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
GiE
Przyjaciel forum
Posty: 306
Rejestracja: 17-01-10, 21:53
Lokalizacja: Polska

Re: Duch

Post autor: GiE » 19-12-10, 03:07

Charismatic pisze:sfałszowane fragmenty Ewangelii - jak np. największe oszustwo wszechczasów - że papież rzekomo jest opoką kościoła - może jest opoką kościoła katolickiego - pogańskiego, ale nie Chrystusowego...
Można prosić o konkrety?

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Duch

Post autor: hiob » 19-12-10, 04:22

Charismatic pisze:tia oczywiście - tradycja dla katolika zawsze była ważniejsza niż Ewangelia ;/
dokumenty z takiego a takiego wieku - oj ja już znam te fałszerstwa katolickie, żeby je bliżej poznać poszedłem na studia z historii i filologii klasycznej - teraz uważam, że to strata czasu, bo mądrość ludzka jest głupstwem dla Boga...
Ale rozumiem, że nie sprawi Ci kłopotu dać nam przykłady tych fałszerstw. Sam bym je chętnie poznał...

A co do Tradycji, to właśnie Biblia nam nakazuje jej dotrzymywać. Przypomnę Ci, że najpierw była tylko Biblia Żydów, czyli Stary Testament i Tradycja. Nie było żadnego Nowego Testamentu. Nie było go kilkadziesiąt lat. Potem z Tradycji powstały Ewangelie, spisano Dzieje Apostolskie, uznano Listy Pawłowe za natchnione Słowo Boże... Ale całe dziesiątki lat minęły, zanim te Pisma powstały, a potem cale wieki, zanim ustalono dokładnie które Pisma należy uznać za natchnione. To także jest Tradycja.

Święty Paweł pisze:

Przeto, bracia, stójcie niewzruszenie i trzymajcie się tradycji, o których zostaliście pouczeni bądź żywym słowem, bądź za pośrednictwem naszego listu. (2 Tes 2, 15)

Nie rób nam więc zarzutu z tego powodu, że wypełniamy ten nakaz Apostoła Pawła. Co więcej, kilka wersetów dalej uprzedza nas on:

Nakazujemy wam, bracia, w imię Pana naszego Jezusa Chrystusa, abyście stronili od każdego brata, który postępuje wbrew porządkowi, a nie według tradycji, którą przejęliście od nas. (2 Tes 3,6)

Zatem, bracie, wiec, że jak nie będziesz postępował według Tradycji, jaką przejęliśmy od Apostołów, będziemy zmuszeni zacząć stronić od Ciebie. My bowiem nie szukamy tu zamętu, ale porządku, jaki nam został przekazany od naszych braci i ojców w wierze.
tak samo jak te wasze sfałszowane Pisma - księga Tobiasza - klasyka okultystyczna, wsadzona do katolickiego kanonu Biblii, podobnie księgi Machabejskie - jakoś papież musiał poganom nakazać kult umarłych - a jest to kult satanistyczny - byłem w Bożej szkole w tych sprawach więc możesz mi wierzyć, że wiem co mówię...
Nie, nie wiesz, co mówisz. Nie ma ani jednej kompletnej, zachowanej do naszych czasów Biblii wydanej przed XVI wiekiem, która by nie zawierała Ksiąg Deuterokanonicznych. Nikt więc niczego nie "wsadzał". Raczej Luter, a za nim cała reszta protestantów, usunęli część Słowa Bożego. I do tego nazywasz te Słowa "kultem satanistycznym"? Bracie, opamiętaj się!
sfałszowane fragmenty Ewangelii - jak np. największe oszustwo wszechczasów - że papież rzekomo jest opoką kościoła - może jest opoką kościoła katolickiego - pogańskiego, ale nie Chrystusowego...
Zatem z pewnością znasz jakieś dowody na to fałszerstwo? Nie powinno być to trudne, mamy tysiące fragmentów Ewangelii z pierwszych wieków, musiały zostać jakieś ślady tego "fałszerstwa", prawda? Proszę zatem o przykłady. Bo jak na razie to znowu powtarzasz tu slogany, siejesz propagandę, a my tu lubimy "mięso i ziemniaki", a nie gorące powietrze.
nawet nie chce mi się pisać o tych oszustwach katolickich - tyle ich jest, że jak zacząłem odkrywać te prawdy to można by się było załamać, gdyby nie to że trwam w Chrystusie i prawdzie Ewangelii.
Widzę, że Ci się nie chce. Za to bardzo Ci się chce pisać "o niczym" i zalewać nas słowami bez treści. Jednak skoro tu zawitałeś i masz jakieś "ale" to proszę o konkrety. Z tej paplaniny, jaką nas raczysz nic bowiem na razie nie wynika.
Pomodlę się, żeby Bóg Cię oświecił światłem Ewangelii Chrystusowej.
Modlitwa zawsze jest tu mile widziana. My także się modlimy za każdego gościa forum. Ale pamiętaj, że obiecałeś. Pomódl się naprawdę: O spełnienie woli Bożej.
Masz sobie te księgi tych swoich ojców kościoła

"Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem
; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie. Nie chciejcie również, żeby was nazywano mistrzami, bo jeden jest tylko wasz Mistrz, Chrystus. Największy z was niech będzie waszym sługą. Kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony"
(Mat 23:9-11)
Wiesz, ja też mogę wyrwać jakiś tekst z kontekstu i udowodnić... czy ja wiem? Niemal wszystko. Na przykład to, że Boga nie ma: "Nie ma Boga" mówi np. Psalm 14,1. Co prawda coś tam pominąłem, ale jakie to ma znaczenie? Jakie to ma znaczenie, że Ty pominąłeś wiele wersetów, które nazywają innych ojcami? I to wcale ich nie potępiając? Co z tego, że sam Jezus nazywa np. Abrahama ojcem? Że św. Szczepan, natchniony Duchem Świętym zwraca się do tych, którzy go kamienują "Bracia i ojcowie"?

Chcesz więcej przeczytać na ten temat? Wiele znajdziesz na naszym forum, na przykład tutaj: viewtopic.php?t=114
a ja polegam tylko na Chrystusie i to mi wystarczy
To każdemu wystarczy, ale to Chrystus dał nam Kościół, polecił Mu nauczać, obiecał, że Go nie przemogą Bramy Piekielne. Więc gdybyś polegał na Chrystusie, poelgałbyś i na tych, których On posłał. W końcu to On powiedział te słowa:

Kto was słucha, Mnie słucha, a kto wami gardzi, Mną gardzi; lecz kto Mną gardzi, gardzi Tym, który Mnie posłał. (Łk 10, 16)
"W Nim wszystkie skarby mądrości i wiedzy są ukryte"
(Kol 2:3)

dlatego tak trudno wam pojąć Ewangelię Bożą
Ja bym nawet to sprecyzował i powiedział: Dlatego tak trudno pojąć Ewangelię tym, którzy sami chcą wszystko wykombinować. Gdy tymczasem Jezus dał nam Kościół, nie po to, by był zamęt, ale właśnie dlatego, by Jego nauki strzegł i byśmy nigdy nie błądzili.
a wystarczyłoby byście po prostu odrzuciwszy nauki ludzkie, umiłowali Słowo Boże i w pokorze zwrócili się do Boga w Imieniu Jezusa Chrystusa o Jego Ducha Świętego i objawienie prawdy Ewangelii
Amen, bracie, amen! Wreszcie gadasz z sensem! Stań przed lustrem i powtórz to kilka razy. Może wreszcie dotrze? ;-)
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

ODPOWIEDZ