Trafiona piorunem - Gloria Polo

Moderator: Marek MRB


Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Trafiona piorunem - Gloria Polo

Post autor: hiob » 26-11-11, 03:06

Ja dodam tutaj, że osoba ta jest postacią dość kontrowersyjną. Samo świadectwo także było mocno krytykowane. Podczas wizyty Glorii Polio w Polsce kuria warszawska wydala specjalny komunikat ostrzegający, że nie zapraszali oni jej do stolicy: http://ekai.pl/wydarzenia/polska/x18764 ... o-stolicy/ Dlatego bardzo proszę podchodzić do tego świadectwa z pewną dozą sceptycyzmu. Nie należy tego traktować jako autentycznego świadectwa mistyczki. Tym bardziej, że zawiera ono sporo błędów zarówno naukowych ("kwarc przyciągający pioruny"), jak i medycznych (blizna po aborcji, abortowane dziecko w słoiku).
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Lechita
Przyjaciel forum
Posty: 73
Rejestracja: 08-05-09, 14:00
Lokalizacja: z Polski

Re: Trafiona piorunem - Gloria Polo

Post autor: Lechita » 26-11-11, 17:54

hiob pisze:Ja dodam tutaj, że osoba ta jest postacią dość kontrowersyjną
Pod jakim względem kontrowersyjną ? Mam nadzieję, że w sensie pozytywnym, bo ta kobieta daje nam wspaniałe świadectwo nie tylko na piśmie, ale swoim życiem, które potrafiła całkowiecie zmienic i nawrócić się:
DRODZY BRACIA I SIOSTRY W CHRYSTUSIE PANU!

Zanim ktokolwiek powie coś złego o Kościele Katolickim, powinien dokładnie poznać naszą Matkę KOŚCIÓŁ i wiedzieć, czym jest! "Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki... Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma Życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym" (J 6,51.54).

To już trzynaście lat tego pięknego doświadczenia wiary. Był to wielki dar łaski Boga, gdy w Swoim wielkim Miłosierdziu pozwolił mi, bym kroczyła drogą życia jako katoliczka. Jakże wielki ból mnie ogarnia, gdy myślę o minionych latach życia, w których byłam katoliczką jedynie z nazwy. Dziękuję Panu Bogu za to, że dał mi Kościół Katolicki za Matkę.

Całym sercem i całą duszą wdzięczna jestem w imieniu Jezusa Chrystusa Papieżowi, Jego zastępcy na ziemi, kapłanom i osobom konsekrowanym Kościoła Rzymskokatolickiego. Ślepo słucham ich wszystkich, gdyż takie było właśnie polecenie naszego Pana Jezusa Chrystusa, gdy pozwolił mi powrócić do ziemskiego życia. Podczas adoracji Najświętszego Sakramentu – ja, niegodna i nędzna służebnica Pańska – mogę odczuwać szczęście i rozkoszować się prawdziwym pokojem oraz prawdziwą miłością stanowiącymi przedsmak Nieba.

Zapraszam serdecznie wszystkich wierzących w Jezusa Chrystusa, aby – zanim będą się źle i nienawistnie wyrażać oraz pisać o Kościele Katolickim – dokładniej i lepiej poznali ów Kościół Rzymskokatolicki, aby pojęli, że jest on ustanowionym przez Pana strażnikiem prawdziwej wiary. Zachęcam wszystkich, aby czcili naszego Pana i Boga! Ten, kto codziennie odwiedza naszego Pana Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie i tym samym czci Go, nigdy nie zwątpi ani nie odejdzie od prawdziwej wiary, gdyż sam Pan Bóg wszczepia każdemu stworzeniu miłość i wdzięczność wobec Świętej Matki Kościoła, to jest Kościoła Katolickiego.

Wszystkich was kocham i pozdrawiam

w Miłości naszego Pana Jezusa Chrystusa.

Gloria Polo


Jej nawrócenie jest potwierdzone przez jej proboszcza :
Parafia Świętego Krzyża Archidiecezja Bogota Wikariat Biskupi św. Piotra



Bogota, 13 listopada 2007

Do wszystkich zainteresowanych:

Pismem tym potwierdzam, że pani Gloria Polo jest osobą umocnioną w wierze, osobą która zawsze udzielała się na rzecz Kościoła Katolickiego, ewangelizując ludzi poprzez swoje osobiste świadectwo wiary, dotyczące jej życia.

Pani Polo odznacza się sprawdzoną cnotą i w ciągu tych ośmiu lat, w czasie których towarzyszyłem jej jako kierownik duchowy, zawsze wyróżniała się głębokim życiem modlitewnym i oddaniem Jezusowi Chrystusowi.

W szczególności chcę podkreślić jej pobożność, prawość, świątobliwe życie oraz przejrzystość w głoszeniu Ewangelii Pana Naszego Jezusa Chrystusa.

Zaświadczam o jej cennym wkładzie w ewangelizację w Kolumbii, jak i za granicą. Działa zawsze pod okiem kierownika duchowego, posłuszna wobec Urzędu Nauczycielskiego i zgodnie z wiarą Kościoła Katolickiego.

Ksiądz Wilson Alexander Mora G. Proboszcz, Calle 143, Nr. 65 – 57, Casa Blanca Norte

skrzydlaty
Przyjaciel forum
Posty: 1189
Rejestracja: 09-03-10, 19:43
Lokalizacja: Polska

Re: Trafiona piorunem - Gloria Polo

Post autor: skrzydlaty » 26-11-11, 23:45

Lechita pisze:Pod jakim względem kontrowersyjną ?
Nie rozumiem takiego udawania, Hiob napisał pod jakim względem. Jeśli się z tym nie zgadzasz, do odnieś się właśnie do wątpliwości Hioba. Bo inaczej te wątpliwości pozostają.
Ostatnio zmieniony 26-11-11, 23:46 przez skrzydlaty, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Trafiona piorunem - Gloria Polo

Post autor: hiob » 27-11-11, 03:01

Lechita, ostrożność jeszcze nigdy nikomu nie zaszkodziła. A jeżeli chcesz się zapoznać z niektórymi zarzutami wobec świadectwa pani Polio, przeczytaj np. to: http://www.dakowski.pl/index.php?option ... &Itemid=46

Ja nie mówię, że się zgadzam z autorem tej krytyki, nie o to tutaj chodzi. Problem polega na czym innym. Ja nie chcę, by nasze forum przerodziło się w coś w rodzaju portalu voxdomini.com, gdzie bezkrytycznie promują wszystko, co jest "duchowe".

Nie wolno nam zapominać, że kudłaty też jest duchem i to na dodatek przewyższającym inteligencją nas wszystkich do kupy i każdego z osobna. Inteligencja ta się objawia między innymi tym, że działa on pozorując robienie dobra. Przykładem mogą tu być rożni "uzdrawiacze" i "bioenergoterapeuci", których kilkanaście lat temu masowo promowali księża i parafie organizowały z nimi spotkania, a dziś każdy egzorcysta powtarza, że bardzo często spotkania te były początkiem opętań i innych szatańskich uzależnień.

Dlatego też wolę tutaj mieć świadectwa normalnych ludzi, takich jak ja i Ty, świadectwa ludzi mówiących o tym jak ich Bóg dotkną i jak odmienił ich życie, niż linki do książek, które są dość kontrowersyjne. Nie o to chodzi na tym forum. To nie jest wykop, ani milanos, to jest forum konkretnych ludzi, którzy, gdy chcą, mogą się podzielić swoim własnym, osobistym świadectwem i o to tu właśnie chodzi.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Lechita
Przyjaciel forum
Posty: 73
Rejestracja: 08-05-09, 14:00
Lokalizacja: z Polski

Re: Trafiona piorunem - Gloria Polo

Post autor: Lechita » 27-11-11, 11:30

hiob pisze:Lechita, ostrożność jeszcze nigdy nikomu nie zaszkodziła. A jeżeli chcesz się zapoznać z niektórymi zarzutami wobec świadectwa pani Polio, przeczytaj np. to: http://www.dakowski.pl/in...=1038&Itemid=46

Ja nie mówię, że się zgadzam z autorem tej krytyki, nie o to tutaj chodzi.
Własnie, że o to chodzi, bo jesli chcesz umniejszac wartośc czyjegos swiadectwa to powinieneś to zrobic w oparciu o wiarygodne i rzeczowe przesłanki. Zalinkowany tekst jest tekstem blogera z Frondy (TT to Tomasz Torquemada - powinienes kojarzyć) i niestety uważam, że autor krytykuje na siłę, chociażby:
Gloria Polo mocno przecenia znaczenie i rolę diabła. Jest on co prawda "głównym sprawcą grzechu" (patrz rytuał chrzcielny), ale nie jest "przyczyną i sprawcą wszelkiego zła"
To samo jesli chodzi o bliznę i aborcję, warto zauważyc, że kobiera była w 5 miesiącu ciązy kiedy dziecko jest juz duże, więc nie jest wykluczone, że konieczne był zabieg operacyjny.
Nie warto więc przytaczać takiej krytyki, zwłaszcza jesli sami sie z nia nie zgadzamy.
hiob pisze:Nie wolno nam zapominać, że kudłaty też jest duchem i to na dodatek przewyższającym inteligencją nas wszystkich do kupy i każdego z osobna. Inteligencja ta się objawia między innymi tym, że działa on pozorując robienie dobra. Przykładem mogą tu być rożni "uzdrawiacze" i "bioenergoterapeuci", których kilkanaście lat temu masowo promowali księża i parafie organizowały z nimi spotkania, a dziś każdy egzorcysta powtarza, że bardzo często spotkania te były początkiem opętań i innych szatańskich uzależnień.
Zgadzam sie z tym co piszesz hiobie. Niestety dostrzegam, że jestes niekonsekwentny w tym co piszesz, bo krytykując świadectwo Glorii Polo, które ma jakies tam mankamenty ale nie natury teologicznej a ona sama jest uwiarygodniona jako osoba wierzaca przez swojego proboszcza to jednoczesnie w swoim felietonie viewtopic.php?t=1740 promujesz helloween, pomimo stanowiska Koscioła Katolickiego uznajacego to "święto" jako pogańskie, satanistyczne, mogące miec negatywny wpływ na duchowość ludzi a zwłaszcza dzieci, które biora udział w tych "zabawach". Co jesli okaże sie, że w niedalekiej przyszłości egzorcysci będą powtarzac, że helooween przyczynił sie do opetań i zniewoleń diabelskich?
A kierując sie zasadą, że kudłaty działa pod pozorem dobra tez trzeba być rozwaznym aby "nie wylewac dziecka z kąpielą" czyli nie negować dokładnie wszystkiego, bo tracimy wtedy wiele dobra. Świadectwo Glorii Polo trafia w nasza obecną rzeczywistość przepojoną seksualnościa, przyzwoleniem na aborcje i inne zboczenia. Jest to silny głos, bo przedstawia cały dramatyzm, ochyde i konsekwencje tych grzechów.

hiob pisze:Dlatego też wolę tutaj mieć świadectwa normalnych ludzi, takich jak ja i Ty, świadectwa ludzi mówiących o tym jak ich Bóg dotkną i jak odmienił ich życie
Gloria Polo własnie taką jest, może nawet jest podobna do Ciebie, bo oboje dajecie swiadectwo na szerszą skale niz na przykład ja, zwykły szaraczek :-)

morgan
Przyjaciel forum
Posty: 152
Rejestracja: 24-11-11, 12:43
Lokalizacja: kielce

Re: Trafiona piorunem - Gloria Polo

Post autor: morgan » 27-11-11, 11:39

"po owocach poznacie"
a mnie przyznam to świadectwo trafiło piorunem już jakiś czas temu,
owoce tego świadectwa są liczne i owocują powrotem do Boga, konfesjonału i Komunii sw

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Trafiona piorunem - Gloria Polo

Post autor: hiob » 27-11-11, 20:23

Lechita pisze: Zgadzam sie z tym co piszesz hiobie. Niestety dostrzegam, że jestes niekonsekwentny w tym co piszesz, bo krytykując świadectwo Glorii Polo, które ma jakies tam mankamenty ale nie natury teologicznej a ona sama jest uwiarygodniona jako osoba wierzaca przez swojego proboszcza to jednoczesnie w swoim felietonie viewtopic.php?t=1740 promujesz helloween, pomimo stanowiska Koscioła Katolickiego uznajacego to "święto" jako pogańskie, satanistyczne, mogące miec negatywny wpływ na duchowość ludzi a zwłaszcza dzieci, które biora udział w tych "zabawach". Co jesli okaże sie, że w niedalekiej przyszłości egzorcysci będą powtarzac, że helooween przyczynił sie do opetań i zniewoleń diabelskich?
Bardzo bym prosił, żebyś nie przekręcał moich wypowiedzi. Nigdy i nigdzie nie promowałem Halloweenu. A co do "stanowiska Kościoła", to jest tutaj tyle opinii, ilu księży i biskupów. Inaczej mówiąc nie ma tu "stanowiska Kościoła". Zależy też co dany biskup krytykuje. Jeżeli krytykuje satanistyczne zabawy, to jest oczywiste, że się z tym zgadzam. Problem polega na tym, że w USA Halloween i chodzenie po domach "za cukierkami" z satanizmem ma tyle wspólnego, co w Polsce kolędnicy.

W USA różnego rodzaju zabawy halloweenowe dla dzieci są organizowane przy kościołach, za wiedzą i zgodą biskupów i nikt w tym nie widzi niczego złego. Dlaczego? Dlatego, że to nie są "zabawy satanistyczne", samo słowo Halloween oznacza jedynie "wigilia Wszystkich Świętych" i zabawy te mają znaczenie edukacyjne i ewangelizacyjne. Zatem trzymajmy się faktów, dobrze?

Przypominam także, że ja jedynie zalecam ostrożność przy tego typu świadectwach i przypominam, że nasze forum nie służy do wklejania materiałów należących do osób trzecich. Wyjątkiem jest dział "linkownia", gdzie można polecać ciekawe strony.
Ostatnio zmieniony 01-01-70, 01:00 przez hiob, łącznie zmieniany 1 raz.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Lechita
Przyjaciel forum
Posty: 73
Rejestracja: 08-05-09, 14:00
Lokalizacja: z Polski

Re: Trafiona piorunem - Gloria Polo

Post autor: Lechita » 27-11-11, 22:03

hiob pisze:Bardzo bym prosił, żebyś nie przekręcał moich wypowiedzi. Nigdy i nigdzie nie promowałem Halloweenu
Hiobie, wystarczy przeczytac zalinkowany felieton i dyskusje aby stwierdzic jakie masz zdanie na temat helloweenu, fakty swiadcza same za siebie i dlatego ty nie zarzucaj mi, że przekrecam twoje słowa. Przedstawianie helloween w korzystnym swietle jest jego promocją.
hiob pisze:Przypominam także, że ja jedynie zalecam ostrożność przy tego typu świadectwach
Dlaczego nie zalecasz ostrozności w przypadku heloween znajac stanowisko biskupów, księży, egzorcystów?

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Trafiona piorunem - Gloria Polo

Post autor: hiob » 28-11-11, 00:42

Lechita, zatem przyjmij po prostu do wiadomości, że ja tu będę decydował, dobrze? Jedyne, co zalecałem, to ostrożność. Nie bardzo wiem, czemu tak gwałtownie reagujesz na to? Twoje zachowanie przypomina jakieś sekciarstwo.

Powtórzę trzeci raz: Temat "Świadectwa" został założony w celu dawania osobistych świadectw gości tego forum, nie w celu promowania jakiś linków w Internecie. Jeżeli chcesz dyskutować na temat Halloweenu, zapraszam do tamtego tematu, nie rozumiem dlaczego tutaj zacząłeś ten off topic.

Natomiast wracając do samego świadectwa pani Polo i do biskupów Kościoła Katolickiego, to pozwól, że przytoczę taki cytat:
- Dentystka z Kolumbii ma zwyczaj, że nie przyjeżdża do danego kraju bez zaproszenia biskupów. Odpowiedziałem: trudno, nie przyjedzie do Polski - oznajmił w sobotę abp Życiński mówiąc, że podobna prośba wpłynęła wcześniej do abp Kazimierza Nycza. Metropolita warszawski również odmówił.
Więcej... http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,35640, ... z1ex5WfDsh

Jeżeli zatem masz problem z Halloween, bo jakiś biskup jest przeciwny, to bądź konsekwentny. Także przeciw pani Polo wypowiedzieli się polscy biskupi.

To tyle co mam na ten temat do powiedzenia, a temat zamykam.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Zablokowany