bylam swiadkiem Jehowy

Moderator: Marek MRB

Awatar użytkownika
konik
Przyjaciel forum
Posty: 2389
Rejestracja: 16-12-10, 21:14
Lokalizacja: neunkirchen

bylam swiadkiem Jehowy

Post autor: konik » 14-03-12, 08:56

Ostatnio zmieniony 14-03-12, 13:12 przez konik, łącznie zmieniany 1 raz.
konik

Awatar użytkownika
Tomasz81
Przyjaciel forum
Posty: 77
Rejestracja: 20-10-09, 13:23
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Re: bylam swiadkiem Jehowy

Post autor: Tomasz81 » 14-03-12, 12:46

Link nie działa.
"Wiara, radość, optymizm.-Ale nie głupota zamykania oczu na rzeczywistość."

Awatar użytkownika
Vul
Administrator
Posty: 1252
Rejestracja: 26-09-08, 09:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: bylam swiadkiem Jehowy

Post autor: Vul » 14-03-12, 13:12

Tomasz81 pisze:Link nie działa.
Poprawiłem :)
Wspólnota Domowego Kościoła
天無絕人之路 (天无绝人之路)
Niebo nigdy nie zamyka wszystkich drzwi (chiń)

Awatar użytkownika
konik
Przyjaciel forum
Posty: 2389
Rejestracja: 16-12-10, 21:14
Lokalizacja: neunkirchen

od konika

Post autor: konik » 14-03-12, 13:18

Dzieki :-)
Vul - kon bez Ciebie to jak woz bez dyszla ;-)
konik

Awatar użytkownika
Vul
Administrator
Posty: 1252
Rejestracja: 26-09-08, 09:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: bylam swiadkiem Jehowy

Post autor: Vul » 14-03-12, 13:24

haha nie przesadzaj...
ale też polecam ten artykuł... dodatkowo pokazuje, jak powinniśmy żyć Miłością Bożą aby trafić do tych, którzy żyją w odłączeniu od Kościoła.
Wspólnota Domowego Kościoła
天無絕人之路 (天无绝人之路)
Niebo nigdy nie zamyka wszystkich drzwi (chiń)

rafał5000
Przyjaciel forum
Posty: 82
Rejestracja: 14-02-11, 10:42
Lokalizacja: sławków

Re: bylam swiadkiem Jehowy

Post autor: rafał5000 » 17-03-12, 11:15

przeczytałem i też polecam , dziwie się że wpuszczała ich do domu .
Ja nie mam dużej wiedzy i nie wchodzę żadne rozmowy ze świadkami , oni umieją omamić człowieka

Awatar użytkownika
Nafteta
Przyjaciel forum
Posty: 1078
Rejestracja: 27-07-10, 13:24
Lokalizacja: Lublin

Re: bylam swiadkiem Jehowy

Post autor: Nafteta » 20-03-12, 12:17

na świadków mam jeden sposób - jeżeli tak troszczą się o moje zbawienie i pałają do mnie tak wielką miłością, jak twierdzą, to niech mi zapłacą 50 złotych za to, że ich wysłucham. No cóż, do tej pory żaden mi nie zapłacił.
Więc każdy może się przekonać, na ile naprawdę jest szacowany przez świadka. I ile miłości świadek mu przekazuje.
Proste.
Ostatnio zmieniony 20-03-12, 12:18 przez Nafteta, łącznie zmieniany 1 raz.

Twin
Przyjaciel forum
Posty: 1413
Rejestracja: 30-10-10, 06:48
Lokalizacja: Kraków

Re: bylam swiadkiem Jehowy

Post autor: Twin » 20-03-12, 22:19

Nafteta pisze: jeżeli tak troszczą się o moje zbawienie i pałają do mnie tak wielką miłością, jak twierdzą, to niech mi zapłacą 50 złotych za to, że ich wysłucham
Nafteto, doświadczenie mówi, że łączenie pieniędzy i "przekazywania miłości" nie jest najlepszym pomysłem ;-) . Kościół nie tylko takich praktyk nie naucza ale wręcz ich zabrania. A tak poważniej mówiąc to uważam, że nie jest to dobry sposób kończenia rozmowy ze ŚJ. Lepiej już powiedzieć prosto z mostu, że się nie chce rozmawiać. Żądając zapłaty utwierdzasz ŚJ w przekonaniu, że my katolicy to tylko o pieniądzach myślimy i bez pieniążków nie jesteśmy zdolni do wykonania jakiegokolwiek dobra. Od Świadków Jehowy nie należy oczekiwać miłości, miłość mogą okazywać tylko ludzie wolni a jak wiadomo ŚJ nie są ludźmi wolnymi ale zmanipulowanymi. W tej sytuacji to na nas spoczywa obowiązek okazywania miłości chrześcijańskiej tym ludziom. Niech widzą dobrych katolików chrześcijan takich jakimi być powinni a nie takich jakimi nas przedstawiają ich kolorowe pisemka. Jeżeli już decydujemy się na rozmowę ze ŚJ to jesteśmy od tego aby dawać im świadectwo o naszej wierze a nie od tego aby stawiać warunki, których tak naprawdę nikt by nie spełnił.

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 20-03-12, 22:28 przez Twin, łącznie zmieniany 1 raz.
Chrześcijanie to światło świata - pod warunkiem, że są podłączeni do sieci.

Awatar użytkownika
Nafteta
Przyjaciel forum
Posty: 1078
Rejestracja: 27-07-10, 13:24
Lokalizacja: Lublin

Re: bylam swiadkiem Jehowy

Post autor: Nafteta » 22-03-12, 09:34

Twin:
mieliśmy na tym forum świadka, niejakiego Jacka J. Jacek przebywał w świecie świadków, przesiąkł ideologią świadków, nie odpowiadał na pytania, tylko z pełnym przekonaniem wbijał na tym forum kłamstwa świadków. Wielu z nas usiłowało skłonić Jacka do odpowiedzi na jakiekolwiek pytanie, żeby ta odpowiedź była prawdziwa, a tu... propaganda świadków i nic więcej.
Może wyda Ci się to dziwnym, ale według moich obserwacji świadkowie mają totalnie wyprane mózgi przez swoją organizację. Zwykła argumentacja do nich nie trafia.
Zarzucają krk że zbiera pieniądze na tacę. Według świadków jest to działanie przestępcze.
Natomiast świadkowie płacą z własnej kieszeni za publikacje Towarzystwa Strażnica, które są rozdawane przypadkowym osobom. Czasami płacą dużo.
Krk sporo pieniędzy przeznacza na działalność charytatywną i misyjną - o czym głośno się nie mówi.
Natomiast świadkowie nie prowadzą żadnej działalności charytatywnej, co najwyżej wspierają finansowo swoich wieloletnich członków. Są to nieliczne przypadki.
Pieniądze z opłacanych przez świadków publikacji trafiają do Towarzystwa Strażnica, które zarabia kolosalne sumy i właściwie nie wiadomo na co je przeznacza.
Tak więc, żeby mi głosić, świadek płaci i to sporo Towarzystwu. Jak pokazał przykład Jacka na tym forum, do świadka żadna argumentacja nie trafia. Swiadek nie odpowiada na pytania, tylko sieje ideologię.
Zwróć proszę, uwagę: świadkowie, pomimo braku tytułów naukowych, przeinaczają tłumaczenie Biblii, natomiast, według nich, krytykować przekład ichniej Biblii może tylko profesor... I takie dwójmyślenie jest im właściwe.
Myślę, że skoro świadek płaci duże sumy Towarzystwu, żeby mógł mi głosić kłamstwa, to równie dobrze może płacić mi, za to, że go wysłucham. Może aspekt finansowy wstrząśnie świadkiem, jeżeli żaden inny argument do świadka nie trafia. U świadków, jako katoliczka, jestem bee, kościół jest bee, i nic innego do nich nie trafia, świadkowie są tak zamknięci we własnym świecie, że aż przykro jest na to patrzeć. Swojego czasu nakłaniali, żeby nie przyjaźnić się z nikim, kto świadkiem nie jest, tylko, że przyjaźnie mogą być tylko między świadkami. świadkowie odcinają się od nie-świadków i na własne życzenie zamykają się w kłamstwie, które nazywają prawdą.
Zrozum: to, że wśród biednych krk prowadzi działalność oświatową i zdrowotną, według świadków jest źle, według świadków natomiast, jeżeli świadkowie tylko głoszą propagandę, kłamliwą, jest dobrze. I niezależnie, co zrobi krk, wszystko jest źle.
Więc, jeżeli mam przez godzinę słuchać kłamliwych i niedorzecznych wymysłów, to niech świadkowie mi za słuchanie tych bzdur zapłacą.
Aha - spotykam w miarę regularnie pewnego świadka, ale wprowadziłam regułę, że podczas naszych spotkań nie rozmawiamy o wierze świadków i o katolickiej wierze też nie.
Natomiast, jeżeli obcy świadek zaczepi mnie na ulicy, to za poświęcenie mojego czasu na słuchanie bredni żądam pieniędzy.
Pozdrawiam.

Twin
Przyjaciel forum
Posty: 1413
Rejestracja: 30-10-10, 06:48
Lokalizacja: Kraków

Re: bylam swiadkiem Jehowy

Post autor: Twin » 22-03-12, 10:26

Nafteto. Nie podważam twoich osobistych doświadczeń ze ŚJ (byłoby dziwne gdybym to robił) ale wyraziłem jedynie wątpliwość co do samego faktu żądania pieniędzy za słuchanie ŚJ. Moim zdaniem w ten sposób nie skłaniasz ŚJ do refleksji i pomyślenia o tym, że nie wszystko jest tak jak piszą w ich kolorowej prasie. Po takim żądaniu, owszem, ŚJ pójdą w swoją stronę ale jeszcze bardziej utwierdzeni w tym, że mają rację.
Sam raczej zaczynam dialog ze ŚJ ale staram się dać im do myślenia. Zazwyczaj zadają jakieś pytania np. "Jak pan myśli skąd tyle kataklizmów, wojen na świecie? Czy człowiek ma jakąś nadzieję na lepszą przyszłość?" Dobrze wtedy odpowiedzieć zgodnie z prawdą, że owszem zgrzeszyliśmy i ponosimy konsekwencję grzechu, również przyroda poniosła tę konsekwencje dlatego świat nie zawsze jest człowiekowi przyjazny. Czy mamy nadzieję? Tak, mamy. Przyszedł do nas Zbawiciel Jezus Chrystus, odkupił nas i w Nim mamy odpuszczenie grzechów i nadzieję, że będziemy z Nim w Królestwie Niebieskim. Biblia mówi, że ma On imię ponad wszelkie imię (Flp 2,9) i w Nim jest nasze zbawienie (Dz 4,12) więc nie jesteśmy tutaj pozostawieni sami sobie z kataklizmami i wojnami.
Nawet jeśli ŚJ nie przyjmie takich słów to dajemy mu świadectwo (piszemy teraz przecież w temacie o świadectwach) swojego przywiązania do Osoby Zbawiciela do Boga i do Jego Słowa ( a zazwyczaj nam zarzucają, że nie znamy Biblii). Być może kiedyś to zaowocuje gdy przyjdzie czas. Przecież są ŚJ, którzy się nawracają.

Nafteta pisze:mieliśmy na tym forum świadka, niejakiego Jacka J
Nadal mamy. Jacek.J, jeśli zechce dyskutować swoimi własnymi słowami a nie cytatami i demagogią ze Strażnicy oraz jeśli zechce posługiwać się prawdą w swojej argumentacji to może dyskutować.

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 22-03-12, 10:33 przez Twin, łącznie zmieniany 2 razy.
Chrześcijanie to światło świata - pod warunkiem, że są podłączeni do sieci.

Awatar użytkownika
Nafteta
Przyjaciel forum
Posty: 1078
Rejestracja: 27-07-10, 13:24
Lokalizacja: Lublin

Re: bylam swiadkiem Jehowy

Post autor: Nafteta » 22-03-12, 10:56

Twin, spróbuję.
Pozdrawiam.

krzysztof +++
Przyjaciel forum
Posty: 2
Rejestracja: 26-01-15, 16:51
Lokalizacja: Polska

Re: bylam swiadkiem Jehowy

Post autor: krzysztof +++ » 26-01-15, 20:34

Ja mówię, że ich z chęcią wysłucham (bo Bóg ich także kocha), zapraszam ich do domu, ale oni niech wysłuchają też o Miłości i Miłosierdziu Jezusa. Ich miny robią się takie jakby coś odrażającego mieli usłyszeć.,,i niektórzy słuchają..........a co dalej Pan " z tym" uczyni to,,,Jego wola.

ODPOWIEDZ