Świadectwa z Chin

Moderator: Marek MRB

Rybak ludzi
Przyjaciel forum
Posty: 48
Rejestracja: 09-03-13, 09:34
Lokalizacja: Pol

Świadectwa z Chin

Post autor: Rybak ludzi » 27-10-13, 21:39



Rybak ludzi
Przyjaciel forum
Posty: 48
Rejestracja: 09-03-13, 09:34
Lokalizacja: Pol

Post autor: Rybak ludzi » 11-02-14, 17:59

, uwięziony i prześladowany : http://www.youtube.com/watch?v=RBGo0MGYZCs

Rybak ludzi
Przyjaciel forum
Posty: 48
Rejestracja: 09-03-13, 09:34
Lokalizacja: Pol

Post autor: Rybak ludzi » 15-03-14, 14:07


Rybak ludzi
Przyjaciel forum
Posty: 48
Rejestracja: 09-03-13, 09:34
Lokalizacja: Pol

Post autor: Rybak ludzi » 04-04-14, 18:28

,,Poczytujcie to sobie za najwyższą radość, bracia moi, gdy rozmaite próby przechodzicie,, - Jakuba 1:2

Dzień 184 - Chciałbym porozmawiać z tobą o niezwykłym darze - powiedział pewien Chińczyk do swojej pięknej czarnowłosej córeczki. Uśmiechnęła się pełna wyczekiwania. Uwielbiała gdy jej mądry ojciec udzielał jej ważnych lekcji na temat Boga. Kochał Chrystusa i wszyscy, którzy go znali, byli pod wrażeniem jego dobroci i współczucia.
Ojciec otworzył Biblię i zaczął mówić: - Dar ten znajduje się w liście do Filipian 1:29. Jest tam napisane: ,,wam dla Chrystusa zostało darowane to, że możecie nie tylko w niego wierzyć, ale i dla niego cierpieć". Coś, co zostało nam dane, jest ,,darem".
Cierpienie, wypływające z naszej wiary w Boga, jest cennym darem, którego wartość w pełni docenimy dopiero w niebie.
Córeczka uśmiechnęła się. - Dziękuję, Tatusiu - powiedziała, przytulając się mocno do niego. - Rozumiem. Ta dziewczynka została potem żoną pastora Li Dexiana, który z powodu swojej był wielokrotnie aresztowany i został tak dotkliwie pobity, że niemal zmarł z powodu odniesionych obrażeń. Służy ona jednak wytrwale u jego boku, ponieważ w młodym wieku nauczyła się, że cierpienie dla Chrystusa jest darem. Pastor Li i jego żona pozyskali dla Chrystusa niezliczone rzesze dusz w komunistycznych Chinach. Kontynuując swoją pracę pomimo ciągłej groźby kolejnego aresztowania.

Dar wiary i dar cierpienia znajdują się w jednym pakiecie. Nie dość, że nie można ich rozdzielić, to jeszcze wzmacniają się nawzajem. Jeżeli otrzymaliśmy dar wiary w Chrystusa, to będziemy za Nim podążać. To z kolei wiąże się z podejmowaniem ryzyka, przeciwwstawianiem się panującym modom, brakiem zrozumienia ze strony innych, a nawet znoszeniem cierpienia fizycznego i emocjonalnego. Wiara często prowadzi do cierpienia. Doznając tych samych cierpień, co Jezus, poznajemy Go coraz pełniej i głębiej. Po czym wszystko zaczyna się jakby, od nowa, jako że cierpienie wzmacnia wiarę. Nie oczekuj, że uda ci się pozbyć cierpienia ze swojego życia bez uszczerbku dla twojej wiary w Chrystusa

_____________


z książki : "BEZGRANICZNE ODDANIE CHRYSTUSOWI" - rozważania biblijne na każdy dzień roku w oparciu o historie prześladowanych chrześcijan

Awatar użytkownika
Nafteta
Przyjaciel forum
Posty: 1078
Rejestracja: 27-07-10, 13:24
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Nafteta » 07-04-14, 13:33

Rybak ludzi -

bardzo mnie interesuje mądrość Chińczyków - proszę o więcej.

szczególnie proszę, przytocz tutaj perełki wiedzy Chińczyków, oczywiście, jeżeli to nie tajemnica, przepraszam za kolokwializmy w mojej wypowiedzi.

Rybak ludzi
Przyjaciel forum
Posty: 48
Rejestracja: 09-03-13, 09:34
Lokalizacja: Pol

Post autor: Rybak ludzi » 30-06-14, 12:17

Nafteta pisze:Rybak ludzi -

bardzo mnie interesuje mądrość Chińczyków - proszę o więcej.

szczególnie proszę, przytocz tutaj perełki wiedzy Chińczyków, oczywiście, jeżeli to nie tajemnica, przepraszam za kolokwializmy w mojej wypowiedzi.
mądrość Chińczyków (nie mam na myśli chrześcijan) to głupota jak głupotą jest mądrość tego świata. Chętnie podziele się natomiast świadectwami chrześcijan z Chin :


z książki : "BEZGRANICZNE ODDANIE CHRYSTUSOWI" - rozważania biblijne na każdy dzień roku w oparciu o historie prześladowanych chrześcijan : Chiny - siostra Kwang - dzień 117 - "A wszystko, co czynicie w słowie lub w uczynku, wszystko czyńcie w imię Pana Jezusa, dziękując Bogu i Ojcu przez niego." - Kolosan 3:17 Uwspółcześniona Biblia Gdańska

Więźniarki w chińskim obozie pracy otrzymywały głodowe racje żywnościowe i były zmuszane do wielogodzinnej ciężkiej pracy. Pod koniec kolejnego dnia strażnicy rozkazali, by któraś z nich zgłosiła się do posprzątania toalet. Więźniarki milczały.
W końcu siostra Kwang wyszła do przodu i zgłosiła się na ochotniczkę. Uznała, że jest to doskonała okazja, by podzielić się swoją wiarą z innymi więźniarkami, których w przeciwnym razie nigdy by nie spotkała. W czasie pobytu w więzieniu przyprowadziła do Chrystusa setki kobiet.
Dla wszystkich, którzy znali siostrę Kwang, jej oddanie Bogu było oczywiste. Wiązało się ono jednak z licznymi cierpieniami. Przed uwięzieniem wraz ze swoim mężem zabowiązali się do stworzenia grupy ewangelistów, którzy mieli podróżować po Chinach i zakładać małe kościoły domowe.
Gdy urzędnicy komunistyczni dowiedzieli się o działalności Kwang, pobili na śmierć jej 12-letniego synka. Mimo wszystko nie wyparła się ona Chrystusa i po wyjściu na wolność nadal tworzyła sieć kościołów domowych.
W końcu w 1974 roku komuniści postanowili przykładnie ukarać "Matkę Kwang", jak nazywali ja teraz chrześcijanie. Skazano ją na dożywocie i umieszczono w podziemnej celi, w której miała tylko wiadro na załatwianie potrzeb fizjologicznych. Karmiono ją jedynie brudnym ryżem.
Po 10 latach została w cudowny sposób uwolniona. Swój pobyt w więzieniu uważała zawsze za dar. Stanowił on dla niej wyjątkową okazję do dzielenia się miłością Chrystusa z ludźmi, którzy w przeciwnym razie być może nigdy nie usłyszeliby Dobrem Nowiny."





z książki : "DZIEŃ PO DNIU Z PRZEŚLADOWANYM KOŚCIOŁEM" - rozważania prześladowanych chrześcijan na 366 dni w roku

9 lutego ,,Chrystus, który jest życiem naszym (...) - Kolosan 3:4

LI AN - CHINY

_____Pewien brat został zamknięty w więzieniu z powodu swojej wiary w Jezusa Chrystusa, a jego proces rozpoczął się dopiero po długim czasie. Podczas procesu została zapisana następująca ,,konwersacja" : ,,Czy w dalszym ciągu wierzysz w chrześcijaństwo?" - spytał pogardliwie prokurator. Brat odpowiedział: "Nie wierzę w chrześcijaństwo".
Prokurator roześmiał się: "W końcu cię zreformowaliśmy!". Ale brat odpowiedział: ,,Nigdy nie wierzyłem w chrześcijaństwo. Wierzę w Chrystusa". Prokurator zawołał: "Nie czepiaj się słów! Chrześcijaństwo i Chrystus to to samo". "Nie, jest wielka różnica". ,,Co masz na myśli?" - spytał sędzia.
,,Różnica jest taka, że chrześcijaństwo to religia. Ma swoje kościoły, zestawy reguł i przepisy, pastorów i innych pracowników. Możecie zamknąć budynek kościelny, zakłócić reguły, aresztować pastorów, ale Jezus Chrystus żyje w moim sercu. On jest moim życiem. Tego nigdy nie będziecie mogli zabrać. On jest zawsze ze mną, nawet dzisiaj w tej sali sądowej. Jak mógłbym odrzucić Tego, który mnie zbawił? Po prostu nie mogę nie wierzyć w Niego."
Jeżeli składamy nasze zaufanie w religii, można nas ograniczyć. Ale jeżeli żyjemy w Chrystusie, nigdy nie może się to zmienić, niezależnie od okoliczności. Lepiej być w więzieniu jako chrześcijanin, niż poza nim jako "człowiek religijny"
I co więcej. Któż może odłączyć nas od miłości Chrystusa? On żyje w nas i to czyni nas zwycięzcami, niezależnie od tego, gdzie możemy być.

Rybak ludzi
Przyjaciel forum
Posty: 48
Rejestracja: 09-03-13, 09:34
Lokalizacja: Pol

Post autor: Rybak ludzi » 17-01-16, 11:13

" przed uwięzieniem słyszeliśmy o Bogu. Lecz w więzieniu doświadczyliśmy Go. " - pastor Sze, przywódca chińskiego kościoła domowego, aresztowany z powodu wiary. W więzieniu przeżył głód, choroby, a także wybuch w kopalni w której przymusowo pracował " - z książki : " Bezgraniczne oddanie Chrystusowi "


, coraz mocniej na świecie będzie forsowana m.in globalna fałszywa religia. Będzie się mówiło, że wszyscy wierzą w tego samego Boga, że są różne drogi do Niego.

Słowa biblijne np z Ewangelii Jana 14:6 będą uważane sa słowa nienawiści, za słowa burzące pokój, za słowa prowadzące do waśni, walk - szatan będzie na różne sposoby szkalował prawdę biblijną

: " Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie " - Jan 14:6

również szatan będzie mówił że np Dzieje Apostolskie 4:10-12 są źle rozumiane, albo że są dodane, albo że są słowami nienawiści : " to niech wam wszystkim i całemu ludowi izraelskiemu wiadome będzie, że stało się to w imieniu Jezusa Chrystusa Nazareńskiego, którego wy ukrzyżowaliście, którego Bóg wzbudził z martwych; dzięki niemu ten oto stoi zdrów przed wami. (11) On to jest owym kamieniem odrzuconym przez was, budujących, On stał się kamieniem węgielnym. (12) I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni "


nie można czcić Ojca odrzucając Syna Bożego a tak robią religie świata -może uznają Chrystusa za proroka, nauczyciela itd ale nie za Syna. Nie za Zbawiciela, nie uznają Golgoty, krwi Chrystusa, ale szatan będzie mówił że mimo tego wszystkiego - idą oni dobrą drogą, wierzą w tego samego Boga i idą ku zbawieniu

" aby wszyscy czcili Syna, jak czczą Ojca. Kto nie czci Syna, ten nie czci Ojca, który go posłał " - Jan 5:24


" Któż jest kłamcą, jeżeli nie ten, który przeczy, że Jezus jest Chrystusem? Ten jest antychrystem, kto podaje w wątpliwość Ojca i Syna. (23) Każdy, kto podaje w wątpliwość Syna, nie ma i Ojca. Kto wyznaje Syna, ma i Ojca. " - 1 list Jana 2:22-23 BW

islam, hinduizm i całą reszta podają w wątpliwość Syna - nie uznają go jako Zbawcy, Syna Bożego. Depczą po Jego ofierze, Jego krwi - ale mimo tego w budowanej globalnej religii, chrześcijanie będą zwodzeni aby wstapić do niej, popierać ją - popierać diabelską jedność, popierać fałszywą miłość


Kto będzie trwał wiernie w nauce apostołów, że Syn Boży oddał swoje życie za grzechy i zmartwychwstał - ze tylko w Nim jest Zbawienie, że Jego imię jest jedyne, że On jest jedynym pośrednikiem - tacy będą znienawidzeni przez wszystkich, bo odrzucą światową diabelska jedność, diabelską podróbkę miłości


" Lecz zanim się to wszystko stanie, podniosą na was swe ręce i prześladować was będą i wydawać do synagog i więzień, i wodzić przed królów i namiestników dla imienia mego. (13) To da wam sposobność do złożenia świadectwa. (14) Weźcie więc to sobie do serca, by nie przygotowywać sobie naprzód obrony. (15) Ja bowiem dam wam usta i mądrość, której nie będą mogli się oprzeć, ani jej odeprzeć wszyscy wasi przeciwnicy. (16) A będą was wydawać i rodzice, i bracia, i krewni, i przyjaciele, i zabijać niektórych z was, (17) i będziecie znienawidzeni przez wszystkich dla imienia mego " - Łukasz 21:12-17


"

ODPOWIEDZ