od koranu i nienawiści ku Zbawicielowi

Moderator: Marek MRB

purpureus
Przyjaciel forum
Posty: 267
Rejestracja: 22-01-11, 22:54
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: purpureus » 14-02-15, 17:31

Daj spokój skrzydlaty dziecinne powieści i babskie baśni dawno u nas miejsce straciły... ;-)
Tak i wizu, szto Ty falszywie siebie zawlaszczil Biblije.
Autorytet Slowa Boga - na nim opieram sie w swoich wypracowaniach. Ty skazesz, co ty sie na niom opierasz.
Tak i jedna i drugaja strona mowi - opieram sie na fundamencie Slowa Boga.
A na cziom opiera sie fundament Slowa Boga?
Jak on jest potwierdzony?
Kto ma prawdziwy fundament Slolwa, a kto jego urojenie?FUndament Slowa Boga jest w Kostkiele potwierdzonyj.
Andrieju większości tego co napisałeś nie jestem w stanie przeczytać ze zrozumieniem, zatem nasza rozmowa ma charakter intuicyjny.
Owszem fundament Słowa jest w Kościele Apostolskim/Powszechnym póki co nie udowodniłeś (chociaż taką tezę postawiłeś), że Kościół Papieski jest owym Kościołem Apostolskim, ale to uczynisz zapewne na greckie kalendy. Wiara Kościoła Apostolskiego została wyrażona expressis verbis w pismach apostolskich, zatem ktokolwiek podaje do wierzenia rzeczy inne aniżeli tam zostały wyrażone nie jest Kościołem Apostolskim. Prawdy konieczne do zbawienia zostały wyrażone w sposób jasny i nie przekraczają zdolności poznawczych ludzkiego rozumu.
Ja sluchaju autoryteta papieza. A przekonaj mnie, co ja mam twojego autorytieta sluchac.
I udowodnij, co twoj jest prawyj autoritet.
Nie każę Ci słuchać mojego autorytetu, lecz autorytetu Słowa Bożego. Kręcisz się drogi Andrieju w błędnym kole;
Z czego wynika jaki jest sens Słowa Bożego? Mówi Andriej - z orzeczenia Papieża! A skąd wiemy, że ma być jakiś Papież, któremu wierzyć należy? Ano z Pisma św. To tak jakby ktoś mniemał, że matka mówi prawdę bo tak mówi jej Syn? A skąd wiemy, że Syn mówi Prawdę? Ano tak twierdzi Jego matka...

W czym są lepsze prywatne opinie waszego papieża i teologów od prywatnych opinii innych teologów? Bo sobie przypisujecie autorytet apostolski inni czynią dokładnie to samo?
Jedyną normą wiary teologicznej jest Słowo Boże. Jedynym sędzią w sprawach wiary jest przyrodzony rozum ludzki będący darem samego Boga, gdyż istota ludzka nie posiada innego narzędzia w tym zakresie. Probierzem prawdy dzisiaj jest siła argumentu a nie powaga tego czy owego człowieka.
Slowo Boga jest norma - no, ale tolko ( kak to uczil Apostil Piotr) tolko wpod autoritetom Kostiola. Poza Kostiolem nie jest norma, ale wykrecaniem i zafalszowywanijem Slowa Boga.
Wasz kościół nie jest tutaj niczym wyjątkowym, że przypisuje sobie apostolskość robią to samo Kościoły Wschodnie szeroko pojęte między sobą nie możecie dojść do porozumienia a mnie chcesz przekonywać? Dlaczego to waszego papieża mamy słuchać a nie papieża Ortodoksyjnego Kościoła Koptyjskiego?
Tak i nauczali Apopstielej, tak i przez Apostielej posylani nastepcy.
Ale wasi papieże nie są apostołami ani nawet nie udowodniłeś, że są ich następcami. Grzeszysz na każdym kroku aprioryzmem.
Bog sdielal swiet, a Duch Bozy:
- co robi
- a jesli robi to kim jest
- a jesli jest to dlaczego jest?
Potrafisz czytac co to znaczit? Czy jedynie odczytujesz, a nie rozumisz?
Sam nie potrafisz zrozumieć a innym zarzucasz niezrozumienie. Duch święty nie jest kimś, lecz czymś ponieważ wszystkie własności Boże są czymś nie kimś. Duch św. jest jakością a dokładnie mocą Najwyższego Łukasz 1,35
Na koniec napisal ja "cienkij" , bo dziwacznie traktujesz tresc czytanego tekstu. Taki maly priklad prieczitaj: "w pogoni za wrogom moje serce wyrwalo sie i przepadlo , az ich kopytami nakryl ja." Szto ja takowo napisal? Co napisane formalnie, a co jest trescia mojego tekstu? Jakie intencje zawieraja poszczegolne slowa? Skad mozemy wiedziec, jaka forme ma tekst ( ja tobie podpowiem - napewno nie z samego tekstu ... tolko z tradiciji jezykopoznawczej).
Ależ dobrze dywagujesz drogi Andrieju tylko znajomość okoliczności powstania tekstu, języka, kultury ogólnie środowiska w jakim powstawał utwór pozwala na rzeczową egzegezę i oczywiście sąd rozumu bez którego jakiekolwiek aktywności intelektualne nie mogą się odbywać.
Ot, ty fundamentow nawet nie ponimajesz, a juz dach chcesz budowac.
Nie da sie.
No tak posiadłeś wszelką pansofię jednocześnie kręcąc się w błędnym kole. Może Konik będzie za Ciebie pisał bo dla mnie to męczarnie czytać takie posty i domyślać się co miałeś na myśli. Bo parafrazując klasyka "Twojsza racja jest jedyna, bo jest bardziej Twojsza niż mojsza. I chociaż Twojsza racja to subiektywna racja, prywatna papieża i waszych teologów. To jednak bardziej Twojsza niż mojsza"…Dzień Świra
Ostatnio zmieniony 14-02-15, 17:45 przez purpureus, łącznie zmieniany 5 razy.

Andriej
Przyjaciel forum
Posty: 446
Rejestracja: 12-02-13, 16:05
Lokalizacja: Alpy

Post autor: Andriej » 14-02-15, 19:23

Witaj purpureusie.
Konik i ja jestesmy oddaleni od siebie o jakies 1000 kilometrow (3 000 000ft). On nie ma teraz komputera, a takze nie widzi tekstu. Ja mu go pisze w telefon, a on mi to tlumaczy, a ja pisze w forum i po swojemu przekrecam - bardzo trudno pisac w jezyku, ktorego sie nie umie.
Teraz postaram sie po polsku, strasznie duzo czasu i trudu ma te kilka zdan . Konik korygowal ( po konsku :-D )
1) czemu ustalasz, co kto ma pisac- Skrzydlaty moze pisac co chce, tym bardziej, ze nie ku tobie, a ku mnie ... I bardzo mnie tym ucieszyl. A tobie co do tego, pojac nie moge?
2) kalendy CALY CZAS GLOSZA, IZ NIE PODALES ZADNEJ PODSTAWY , iz grupa ludzi, na ktorych nauczanije sie powolujesz, jest apostolska
3) tak wiec podaj wiare Kosciola. jaka zostala podana jedynie expressis verbis ( w suchej formie tekstu, bez jego rozkladu gramatyczno-intencyjnego czy wektorowania)
4) skad wiemy, ze mamy sluchac papieza? A skad wiemy, ze mamy sluchac twoich kierownikow i mistrzow? Gdzie i na jakiej podstawie mozemy orzec, ze ta, a nie inna sila argumentu jest argumentem werbalnym, przymiotowym, niezaleznym od sily argumentow pobocznych ( np: powaga urzedu, system prawny, itd.)
5) Ogolnie od poczatkow dziejow ludzkosci przyjete jest i stosuje sie ( zajrzawszy do Bibliej widac to tez); iz dlatego, ze wiele grup i samozwanczych kosciolow przywlaszcza sobie atrybuty apostolskie, musisz ustalic, na podstawie jakich to argumentow mozesz orzec , ze twoja grupa pogladowa takie ma, a nie Kosciol Katolicki- Oczywiscie, trzymaj sie tego, co sam glosisz - expressis verbis . I nie lawiruj , jak bedziesz w slepej uliczce.
6) a priori: wciaz glosisz a priori (A PRIORI). A mowisz, ze to ja glosze. Nie wiesz jakie a priori wciaz glosisz? Odrob jeszcze raz lekcje i powtorz czytania ze swoich wlasnych wypracowan.
7) na podstawie expressis verbis wskaz , gdzie wyczytales postawione przez Ciebie tezy o Duchu ( swietym, bozym itd): Pismo Swiete czyta sie co najmniej od poczatku pewnej akcji w nim opisanej do punktu rozstrzygajacego. Ono nie konczy sie ani nie zaczyna w Lukasa 1,35 . A tak pozatym, to numeracja byla nieznana pierwszym chrzescijanom :!:
8) hmm... tak wiec - jesli dobrze dywaguje na temat znajomosci okolicznosci powstania tekstu itd. ( tak to napisal ty), to sam podwazasz teze o expressis verbis.
9) jakby nie uznac, to nie chodzi tu o Dzien Swira ... chodzi o tio, ze cala ta dyskusja zadaje klam exspressis verbis. Gdyz jest jeszcze cos, co umozliwia pelnie wyczytania Pisma Swietego.

Podalem kilka punktow w odpowiedzi na twe troche napuszone twierdzenia - udowodnij, ze to , co piszesz, to jest wlasnie to, co ma byc. Wszystkie zarzuty, jakie napisl ty, z moca podwojna kieruja sie rowniez ku tobie.
Pozdrawliaju priekriasno.
Ps: Ja to pisal w ukrainsko- ruskim. Konik mi tlumaczyl na telefon ... ale tak wciaz sie nie da. Zycia mi nie starczy na takie pisanie.
Nu - jeszczio raz zrobil korekte ja - chyba teraz jest po polsku zrozumiale.
Trzymaj sie.
Sprobuj po chinsku ;-)
Ostatnio zmieniony 14-02-15, 19:34 przez Andriej, łącznie zmieniany 1 raz.

purpureus
Przyjaciel forum
Posty: 267
Rejestracja: 22-01-11, 22:54
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: purpureus » 24-02-15, 19:04

Teraz postaram sie po polsku, strasznie duzo czasu i trudu ma te kilka zdan . Konik korygowal ( po konsku :-D )
Chętnie bym Ci odpisał na Twój post, ale powinieneś poszukać zręczniejszego edytora aniżeli konik ponieważ ni w ząb Ja nie panimaju szto ty gawarisz!!!

Andriej
Przyjaciel forum
Posty: 446
Rejestracja: 12-02-13, 16:05
Lokalizacja: Alpy

Post autor: Andriej » 25-02-15, 18:00

Nu, purpureus - tak ty piszi po chinsku. To ja toze, kak u mnie nikakich argumientow, tak i ja napiszu, co nicziego nie ponimaju :lol:

Rybak ludzi
Przyjaciel forum
Posty: 48
Rejestracja: 09-03-13, 09:34
Lokalizacja: Pol

Post autor: Rybak ludzi » 20-10-16, 12:39

muzułmańskie wyznanie wiary - szahada : " Nie ma boga prócz Allaha, a Mahomet jest jego Prorokiem " ______ Na to muzułmańskie wyznanie wiary ja odpowiadam słowami Tego który nigdy nie skłamał - słowami Jezusa Chrystusa czyli " ALFY i OMEGI " . Mahomet to jeden z fałszywych proroków - owoce czyli uczynki i nauka Mahometa jasno to pokazują : _____ " Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w odzieniu owczym, wewnątrz zaś są wilkami drapieżnymi! (16) Po ich owocach poznacie ich. Czyż zbierają winogrona z cierni albo z ostu figi? (17) Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, ale złe drzewo wydaje złe owoce." - Ewangelia Mateusza 7:15-17

ODPOWIEDZ