Kamera online + GPS... jak??

Tutaj można zgłosić problemy związane z funkcjonowaniem forum oraz z widocznością hioba w kamerze lub poszukać dla nich rozwiązania. Mówimy też tutaj o narzędziach, które mogą wesprzeć naszą aktywność na forum, wrzucanie zdjęć, itp.

Moderator: Ben

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Pytanie o kamerke

Post autor: hiob » 30-04-10, 08:02

SZWAGIER pisze:Hiobie, mam pytanie, czy www.gpsgate.com odnosi się także do Europy, Polski? Chyba, że ktoś wie czy istnieje coś podobnego na rynku EU, PL??
Jeżeli zakupiłbym ten program to czy będzie to wszystko funkcjonowało tutaj?
Tak, to jest europejski program. Oni chyba są gdzieś w Skandynawii i program ten sprzedają także za €.

Jednak sam program służy zaledwie do podłączania kilku programów nawigacyjnych do jednej anteny. Jeżeli chcesz mieć dla siebie po prostu zwykłą nawigację w laptopie, to nie potrzebujesz tego ustrojstwa. Ja mam kilka różnych programów, więc by uniknąć plątaniny kabli, kupiłem ich program.

Sama mapa to jeszcze inne zagadnienie. Mapa chyba jest darmowa. Umieszczenie jej na forum, to już tylko sprawa wiedzy i umiejętności i tu musiałby się wypowiedzieć Vul. Można zresztą na ich stronie mieć swoją mapę, ale nie bardzo wiem, jak to działa.

Mam zamiar kupić nadajnik GPS (chyba, że to się nazywa odbiornik GPS) ale akurat w tym temacie nie mam absolutnie żadnego rozeznania, nie znam żadnych prodentów, modeli itp. czy ktoś co wie w tym temacie, na co zwracać uwagę?
To zależy do czego miałoby Ci to służyć. Ja na przykład kupiłem ostatnio program firmy ALK do mojej komórki: http://www.alk.com/copilot/android/?utm ... gn=android Tylko $30 i mam "normalnego GPS-a" w moim droidzie. Mam też ich programy w laptopie, choć te były znacznie droższe.

W telefonie mam też darmowe programy, google maps i jakiś inny. Ale o samych GPS-ach pisaliśmy gdzieś w innym miejscu.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

SZWAGIER
Przyjaciel forum
Posty: 13
Rejestracja: 31-05-09, 16:06
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Koszalin
Kontakt:

Re: Pytanie o kamerke

Post autor: SZWAGIER » 30-04-10, 18:54

jockero wielkie dzięki

Hiobie dzięki za informacje, potrzebuję tego ustrojstwa do laptopa, aby nawigacja na nim zaistalowana działała. Hiobie mam rozumieć że bez instalacji tego programu nie mogę korzystać z nawigacji, i mieć bąbelka tak jak Ty masz, tzn. na każde urządzenie potrzebny jest osobny odbiornik?? Jak wogóle wygląda proces stworzenia takiej ładnej banieczki?

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Pytanie o kamerke

Post autor: hiob » 01-05-10, 04:11

SZWAGIER, ciągle nie bardzo Cię rozumiem. Jaki masz program zainstalowany w laptopie? Masz do niego antenę GPS? I gdzie chcesz mieć "banieczkę"? Tylko u siebie, czy chcesz, by inni ją oglądali?

Jak dla siebie, to możesz np. zainstalować darmowy program google earth i korzystając z anteny tego programu, który masz, równocześnie się oglądać w dwóch programach i na stronie FransonGPS. Z tym, że za produkty i usługi Fransona trzeba zapłacić.

Jednak chyba są jakieś alternatywne sposoby, jak np. http://igoogle.com gdzie można, mając gps w komórce, podglądać się na mapie googli.

Ja zresztą nie jestem tu żadnym autorytetem i niewiele się na tym znam
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

SZWAGIER
Przyjaciel forum
Posty: 13
Rejestracja: 31-05-09, 16:06
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Koszalin
Kontakt:

Re: Pytanie o kamerke

Post autor: SZWAGIER » 02-05-10, 13:01

Hiobie jak już napisałem, nie bardzo orientuję się w tym temacie więc możliwe, że używam niewłaściwej terminologii...

Chodzi mi dokładnie o bąbelka którego widzą wszyscy i aby się automatycznie poruszał na mapie, czyli dokłądnie tak jak jest w Twoim przypadku :)

Nawigacja jest zainstalowana na laptopie i chciałbym aby miała jakieś połączenie z satelitami, aby pokazywała mi moją obecną pozycję, nie wiem czy to się nazywa antena GPS czy odbiornik GPS. Reasumując wychodzi na to, że mi o to to jak Ty masz to pwszystko zrobione.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Pytanie o kamerke

Post autor: hiob » 02-05-10, 20:53

SZWAGIER pisze:Hiobie jak już napisałem, nie bardzo orientuję się w tym temacie więc możliwe, że używam niewłaściwej terminologii...
No to jest nas dwóch. Na pewno się dogadamy. :lol:
Chodzi mi dokładnie o bąbelka którego widzą wszyscy i aby się automatycznie poruszał na mapie, czyli dokłądnie tak jak jest w Twoim przypadku :)
To umożliwia Franson GPS plus modyfikacje mapy przez Vula. Ale w sumie, gdy ktoś nie ma swojej strony, chyba na ich stronie można udostępniać swoją pozycję.

Jest także program http://igoogle.com gdzie można to robić korzystając z GPS-u w komórce.
Nawigacja jest zainstalowana na laptopie i chciałbym aby miała jakieś połączenie z satelitami, aby pokazywała mi moją obecną pozycję, nie wiem czy to się nazywa antena GPS czy odbiornik GPS.
Nie wiem za bardzo co masz na myśli teraz. Moje programy nawigacyjne zazwyczaj były z anteną satelitarną do namierzania satelitów. Ale, być może, są także takie, które wymagają osobnego nabycia tej anteny. Tu jednak trzeba uważać, by kupić dobrą, bo wiem z własnego doświadczenia, że nie każdą antenę te programy widzą. Stosując program Franson GPS, muszę "na wyjściu" zaznaczyć kilka różnych ustawień, by Google Earth, czy Mobile PC "zobaczyły" sygnał z odbiornika GPS.

Wiem, że piszę ogólnie i nie bardzo precyzyjnie, ale też nie bardzo wiem, jak inaczej i bardziej konkretnie Ci pomóc.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Pytanie o kamerke

Post autor: hiob » 03-05-10, 20:40

SZWAGIER, jest jeszcze inna możliwość. Na stronie Kamila, http://www.oczamikierowcy.com/ widzę, że ma mapę z bąbelkiem, i z tego, co tam pisze, korzysta z pomocy strony http://www.gdziejestem.pl Nie byłem na niej nawet jeszcze, ale pewnie to jest jakaś, mam nadzieję darmowa usługa, gdzie każdy może się pokazać. Z jak najlepszej strony. ;-)
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

SZWAGIER
Przyjaciel forum
Posty: 13
Rejestracja: 31-05-09, 16:06
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Koszalin
Kontakt:

Re: Pytanie o kamerke

Post autor: SZWAGIER » 03-05-10, 21:10

Dziękuję Hiobie, wiem o tym bo tam już sie zarejestrowałem ale z braku odbiornika GPS (anteny GPS) bąbelek jest ustawiony ręcznie i póki co unieruchomiony.

SZWAGIER
Przyjaciel forum
Posty: 13
Rejestracja: 31-05-09, 16:06
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Koszalin
Kontakt:

Re: Pytanie o kamerke

Post autor: SZWAGIER » 20-05-10, 02:10

Witam. Narazie sobie poradziłem bez kupowania anteny GPS, mając nawigację Lark 50.1 teraz używam jej jako odbiornik GPS w laptopie :) 2 dni zajęło mi aby to ruszyło bo nie jest to takie chop siup żeby nawigacja mogła być anteną którą zobaczy komputer, ale koniec końców teraz wszystko pięknie chodzi aczkolwiek jest to tylko przejściowa "zabawka" którą uruchomiłem z nudów w sumie do czasu zakupu jakiejś normalnej anteny GPS. Z bąbelkiem też sobie poradziłem, obecnie jest na http://gdziejestem.pl/ ale szukam jakiejś innej strony (nie wiem dlaczego, ale ta akurat jakoś mi nie pasuje) na której będzie widać gdzie aktualnie się znajduję :)
Jak coś nowego wykombinuję to się odezwę w temacie ;) :D

emil-jo
Przyjaciel forum
Posty: 3
Rejestracja: 08-03-11, 16:28
Lokalizacja: Szczecin

Re: Pytanie o kamerke

Post autor: emil-jo » 11-03-11, 10:43

Aha, czyli poprostu łapie gdzieś wifi, bo chyba nadawanie obrazu przez 3G nie należy do tanich operacji [/quote] Nie ma wifi na trasie, a w stanach 3g jest bez limitów za odpowiednią dopłatą do abonamentu, także Hiob ma net przez sieci komórkowe, i z tego co widziałem używa modemu 3g ze smartfona z androidem:) Gość obcykany nieżle:-)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Pytanie o kamerke

Post autor: hiob » 12-03-11, 05:17

emil-jo pisze:... w Stanach 3g jest bez limitów za odpowiednią dopłatą do abonamentu, także Hiob ma net przez sieci komórkowe, i z tego co widziałem używa modemu 3g ze smartfona z androidem:)
Nie wszędzie jeszcze jest 3G. Poza tym używam dwu niezależnych połączeń. Jedno przez komórkę, drugie kartę-modem. To przez komórkę nie ma limitów, to przez kartę ma, ale "dobrowolne ograniczenie". Po prostu gdy podpisywałem umowę, nie było ograniczeń, później je wprowadzili (5 gigabajtów transferu na miesiąc), ale jak na razie tolerują to, że starczy użytkownicy ignorują ograniczenia.
Gość obcykany nieżle:-)
Hehe, albo czasem robi takie wrażenie. ;-) Najważniejsze, to być "specem od Pi-aRu"
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

ODPOWIEDZ