Jak namierzyć Hioba ;)

Tutaj można zgłosić problemy związane z funkcjonowaniem forum oraz z widocznością hioba w kamerze lub poszukać dla nich rozwiązania. Mówimy też tutaj o narzędziach, które mogą wesprzeć naszą aktywność na forum, wrzucanie zdjęć, itp.

Moderator: Ben

Alex
Przyjaciel forum
Posty: 1424
Rejestracja: 24-10-07, 22:24
Lokalizacja: Gdynia

Jak namierzyć Hioba ;)

Post autor: Alex » 20-03-10, 16:18

W związku z awarią hiobowego komputera, forumowicze nie mogą śledzić aktualnej trasy na stronie forum. Wydawałoby się, że sprawa jest beznadziejna ale przecież to jest internet i na wszystko znajdzie się sposób ;-) .

Hiob zainstalował w swoim magicznym telefonie usługę Google Latitude. To jest funkcja aplikacji Google Maps na telefony z systemem symbian, android, windows mobile, telefony BlackBerry i iPhony. Pozycja jest ustalana dzięki sygnałowi od operatora komórkowego. Jeśli ktoś ma telefon z którymś z wymienionych systemów może namierzyć Hioba w telefonie, jeśli nie - może to zrobić na swoim komputerze.

co trzeba zrobić:

- utworzyć konto w Google - http://www.google.pl/
- przejść na stronę http://www.google.com/intl/pl_pl/latitude/intro.html i w części
"Rozpocznij korzystanie z usługi w swoim telefonie" wpisać swój numer telefonu.
- po otrzymaniu smsa trzeba przejść do zalinkowanej strony w przeglądarce telefonu
- i dalej wg instrukcji: zainstalować w telefonie aplikację Google Maps, po czym w zakładce aplikacji "Dodaj znajomych" dodać adres mailowy peterjaski@gmail.com.
Po zaakceptowaniu przez Hioba nowego znajomego procedura zostanie zakończona.

Po zalogowaniu się na swoje konto w IGoogle na swoim komputerze również możemy skorzystać z funkcji Google Latitude.

I tak od tej chwili mamy już Hioba na oku. Do czasu, aż Hiob nie wyłączy opcji udostępniania w swoim telefonie :mrgreen: .

Miłej zabawy :-)
Ostatnio zmieniony 01-01-70, 01:00 przez Alex, łącznie zmieniany 2 razy.
Dominus meus et Deus meus!

Awatar użytkownika
polonus
Administrator
Posty: 16
Rejestracja: 24-10-07, 22:34
Lokalizacja: Charlotte

Re: Jak namierzyć Hioba ;)

Post autor: polonus » 20-03-10, 16:28

Alex, jesteś geniuszem. Vul ma konkurentkę :lol: Dziękuję! ;-)
Ostatnio zmieniony 11-04-10, 04:18 przez polonus, łącznie zmieniany 1 raz.

Wiktor
Przyjaciel forum
Posty: 409
Rejestracja: 29-01-08, 21:46
Lokalizacja: Ziemia

Re: Jak namierzyć Hioba ;)

Post autor: Wiktor » 20-03-10, 17:40

Szkoda że na moim telefonie to nie działa :(

henryk1957
Przyjaciel forum
Posty: 6
Rejestracja: 18-03-10, 11:12
Lokalizacja: Mikołów

Re: Jak namierzyć Hioba ;)

Post autor: henryk1957 » 09-04-10, 08:53

Dzisiaj 1:18] hiob: zawsze mozna mnie zlapac w komorce

Komórki takiej nie mam.
Ja za doradą Alex zalogowałem się na komputerze na stronę igoogle i tam jest opcja "Współrzędne Google". Wpisałem tam Twój adres: peterjaski@gmail.com -
Cały czas mam komunikat: Jeszcze nie uzyskano odpowiedzi.
Hiobie, czy możesz coś z tym w miarę możliwości zrobić?!
 :->

Korzystając z okazji, bardzo serdecznie pozdrawiam Ciebie, Hiobie i inne osoby, dzięki którym to forum istnieje.
Robisz tu wspaniałą rzecz - mówiąc tak otwarcie o Bogu, swojej wierze, przekonaniach. - wszystko w otoczeniu często ładnych widoków z trasy po USA.

Przeważnie tylko na krótko zaglądam na mapę, czy SB. - ale zawsze życzę dobrze i trzymam kciuki.

Z Panem Bogiem!

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Jak namierzyć Hioba ;)

Post autor: hiob » 11-04-10, 04:41

henryk1957 pisze: Ja za doradą Alex zalogowałem się na komputerze na stronę igoogle i tam jest opcja "Współrzędne Google". Wpisałem tam Twój adres: peterjaski@gmail.com -
Cały czas mam komunikat: Jeszcze nie uzyskano odpowiedzi.
Hiobie, czy możesz coś z tym w miarę możliwości zrobić?!
 :->
Prawdę mówiąc to nie jestem taki mądry jak Alex i nie bardzo wiem co robię. Mam nadzieję, że już jakoś to włączyłem. Niechcący dodałem swój drugi adres, totustrucking@gmail.com. Teraz sam siebie mam za przyjaciela. ;-) :mrgreen:

Jak dalej czegoś nie włączyłem, to daj znać. Być może będę potrzebował pomocy. Ale na razie nie widzę, by oczekiwały jakieś prośby na odpowiedź.
Korzystając z okazji, bardzo serdecznie pozdrawiam Ciebie, Hiobie i inne osoby, dzięki którym to forum istnieje.
Robisz tu wspaniałą rzecz - mówiąc tak otwarcie o Bogu, swojej wierze, przekonaniach. - wszystko w otoczeniu często ładnych widoków z trasy po USA.

Przeważnie tylko na krótko zaglądam na mapę, czy SB. - ale zawsze życzę dobrze i trzymam kciuki.

Z Panem Bogiem!
Dziękuję serdecznie. Forum to głównie zasługa tych "innych osób", które najwięcej tu wkładają pracy, a najmniej są za to chwalone. A ja robię tylko to, co lubię i jedynie żal, że nie mam więcej czasu, by temu forum go poświęcić.

Z Panem Bogiem!
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

henryk1957
Przyjaciel forum
Posty: 6
Rejestracja: 18-03-10, 11:12
Lokalizacja: Mikołów

Re: Jak namierzyć Hioba ;)

Post autor: henryk1957 » 11-04-10, 09:52

Oto jest!!! Działa!! :-o

Dostałem maila:
peter jaskiernia (peterjaski@gmail.com) has accepted your sharing request on Google Latitude.

See where peter jaskiernia is right now
From your phone, open Google Maps and select Latitude from the menu. On your iPhone, go to the link below.

From your computer, click the link below to open iGoogle and use the Latitude gadget.

http://m.google.com/latitude


Duże dzięki, fajnie tak podróżować z Tobą - (przynajmniej palcem po mapie :-> ) - ale dla mnie jest to zaiste duża frajda.

Niech Anioł Stróż bezpiecznie Cię prowadzi, a my będziemy Twoimi towarzyszami w tych podróżach :)

Wiktor
Przyjaciel forum
Posty: 409
Rejestracja: 29-01-08, 21:46
Lokalizacja: Ziemia

Re: Jak namierzyć Hioba ;)

Post autor: Wiktor » 11-04-10, 10:18

Hiobie kolejny raz dodałem Cię do znajomych. To jak się coś tam pokaże to zaakceptuj :)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Jak namierzyć Hioba ;)

Post autor: hiob » 11-04-10, 15:02

Wiktor, właśnie i Ciebie zaakceptowałem. Powinieneś otrzymać takiego samego maila jak henryk1957.

Pozdrawiam
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Wiktor
Przyjaciel forum
Posty: 409
Rejestracja: 29-01-08, 21:46
Lokalizacja: Ziemia

Re: Jak namierzyć Hioba ;)

Post autor: Wiktor » 11-04-10, 15:11

Ok, jest. Takie pytanie czy stoisz w Portland Travel Center przy szosie nr. 5?

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Jak namierzyć Hioba ;)

Post autor: hiob » 12-04-10, 07:05

Wiktor, już nie. Ja mam z kolei inne pytanie: Teraz, mając dwa konta, nie wiem, które jest dla Was widoczne. Napiszcie mi, czy na avatarze jest ta karykatura, co tu na forum, czy zdjęcie owczarka podhalańskiego?
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

henryk1957
Przyjaciel forum
Posty: 6
Rejestracja: 18-03-10, 11:12
Lokalizacja: Mikołów

Re: Jak namierzyć Hioba ;)

Post autor: henryk1957 » 12-04-10, 09:28

u mnie jest avatar z b.sympatycznym owczarkiem :-)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Jak namierzyć Hioba ;)

Post autor: hiob » 12-04-10, 15:26

henryk1957, dzięki. Ten pokazuje dobrą pozycję, drugi został z drugiej strony autostrady. Nie bardzo wiem, jak to działa, ale pewnie muszę być jakoś zalogowany na igoogle, by wysyłać poprawne informacje. Mam dwa konta na gmail, a logować się można z jednym, więc tylko jedna pozycja uaktualnia się automatycznie.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

michal_ddd
Przyjaciel forum
Posty: 3
Rejestracja: 09-03-11, 16:45
Lokalizacja: Polska

Re: Jak namierzyć Hioba ;)

Post autor: michal_ddd » 11-03-11, 10:29

Hiobie dodałem cię do znajomych prosze przyjmij zaproszenie.:-)

ODPOWIEDZ