Kamery w kabinie mojego trucka. Jakie, ile, gdzie?

Tutaj można zgłosić problemy związane z funkcjonowaniem forum oraz z widocznością hioba w kamerze lub poszukać dla nich rozwiązania. Mówimy też tutaj o narzędziach, które mogą wesprzeć naszą aktywność na forum, wrzucanie zdjęć, itp.

Moderator: Ben

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Kamery w kabinie mojego trucka. Jakie, ile, gdzie?

Post autor: hiob » 27-09-10, 18:29

W mojej ciężarówce jest w sumie (przynajmniej dzisiaj, bo to się zmienia :-D) siedem kamer. Dwie są wbudowane w laptopy. Pozostałe to dwie kamery Microsoft LifeCam Cinema Webcam, dwie Creative WebCam Live! Ultra for Notebooks i jedna Logitech Quickcam Pro for Notebooks Notebook

Obrazek

Kamera nr 1 na powyższym zdjęciu to Logitech. Podłączona jest do camstreams i zwykle pokazuje drogę przed autem. Jest przyklejona, jak większość z nich, na rzepach, więc łatwo ją można przenieść w inne miejsce i czasem jest na zewnętrznym lusterku, a czasem za moimi plecami.

Obrazek

Kamery nr 2 i 5 to Creative Ultra, dość dziadowska kamera, jedna z moich najstarszych kamer. Ma manualne ustawianie ostrości i plastikową optykę. Obie są podłączone do usługi w "Ustream". Numer 2 pokazuje drogę przed nami, numer 5 jest skierowana na mnie. Numer 5 dodatkowo, z nieznanych mi powodów, ma dwa położenia zoomu, szeroki kąt i zbliżenie.

Obrazek

Kamery 6 i 7 to Microsoft LifeCam Cinema. Górna jest przyklejona, ustawiona na widzenie przy małym świetle i ona podgląda mnie w nocy, gdy jadę po zachodzie słońca. Dolna jest na rzepach, ale nie zmieniam zbyt często. Pokazują kierowcę i dają widok na deskę rozdzielczą, lewarek zmiany biegów itp. Cały mój "pulpit sterowniczy". Te także są podlączone do Ustream.

Obrazek Obrazek

Kamery 3 i 4 są wbudowane w laptopy. 3 w małego netbooka i działa przez Ustream, 4 w laptopa obok mnie i może być włączona przez Camstreams.

Obrazek

Kamery w Ustream mogę zmieniać w czasie jazdy, bez wyłączania transmisji. Camstreams nie daje takiej możliwości, tu muszę najpierw przerwać transmisję i zmienić ustawienia, by zacząć nadawać z innej kamery.

Poza nimi wszystkimi jest jeszcze jedna kamera, w komórce, która służy mi za modem do netbooka. Z niej mogę nadawać bezpośrednio i to także jest usługa poprzez Ustream. Jednak w praktyce robię to tylko czasami w Charlotte, jeżdżąc osobowym autem po mieście, bo jakość takiej transmisji jest dość marna.
Ostatnio zmieniony 27-09-10, 18:32 przez hiob, łącznie zmieniany 1 raz.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

marek8
Przyjaciel forum
Posty: 18
Rejestracja: 05-11-07, 13:25
Lokalizacja: Milicz DMI dk 15

Re: Kamery w kabinie mojego trucka. Jakie, ile, gdzie?

Post autor: marek8 » 27-09-10, 19:12

I jeszcze się nie powiesiles w tym okablowaniu ????

SKAT
Przyjaciel forum
Posty: 6
Rejestracja: 14-05-10, 21:29
Lokalizacja: Wąbrzeźno

Re: Kamery w kabinie mojego trucka. Jakie, ile, gdzie?

Post autor: SKAT » 27-09-10, 19:46

Dziękuję za powyższy post Hiob ;). Będę musiał zainwestować w niejakie kamerki bo jednak jakość masz ogromną. Ładnie wszystko widać itp. Pozdrawiam i życzę powodzenia ! ;)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Kamery w kabinie mojego trucka. Jakie, ile, gdzie?

Post autor: hiob » 28-09-10, 05:39

SKAT, ja sam nie bardzo wiem z czego ta jakość wynika. Kamery Creative Ultra są całkiem marne. Już je miałem wyrzucić, dlatego zresztą kupiłem nowe. Nie mogłem ich zmusić do współpracy z Vistą. Ale w końcu udało się i dlatego mam ich tyle. Prawdę mówiąc nie są potrzebne, ale skoro już są, to ich czasem używam.

marek8, fakt, że tych kabelków trochę zbyt wiele. Nie wszystkie też da się ładnie pochować, bo albo są zbyt krótkie i muszą wisieć na widoku, albo są zbyt długie, a nie da się ich zwinąć, bo czasem trzeba szybko przenieść kamerkę w inne miejsce. Na szczęście wszystkie są w tej części kabiny, gdzie nikt nie łazi. Nie używam prawych drzwi, nie mam prawego fotela, więc tam kabelki mogą się plątać, nie przeszkadzają nikomu.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

SKAT
Przyjaciel forum
Posty: 6
Rejestracja: 14-05-10, 21:29
Lokalizacja: Wąbrzeźno

Re: Kamery w kabinie mojego trucka. Jakie, ile, gdzie?

Post autor: SKAT » 28-09-10, 14:16

Jakość zapewne wynika od kamer bo widziałem że twoje kamery maja 0.3mega pixeli a niektóre mają 2 mega pixela więc na kamerki to jest dużo. Moja kamerka to Canyon CN-WCAM21 więc na niej jakość jest straszna. a napewno nie ma te 0.3 czy 2 mega ;) i z tąd ta Twoja jakość wychodzi.

Crunck
Przyjaciel forum
Posty: 6
Rejestracja: 23-01-10, 19:32
Lokalizacja: Polska

Re: Kamery w kabinie mojego trucka. Jakie, ile, gdzie?

Post autor: Crunck » 19-03-12, 16:43

Witam

Odgrzebuję kotleta bo ciekaw jestem jaką kamerą kręcisz ostatnie materiały na YT ??


Pozdrawiam

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Kamery w kabinie mojego trucka. Jakie, ile, gdzie?

Post autor: hiob » 28-03-12, 03:12

Crunck pisze:Witam

Odgrzebuję kotleta bo ciekaw jestem jaką kamerą kręcisz ostatnie materiały na YT ??


Pozdrawiam
Używam aparatu Canon PowerShot Elph 300HS

A w samochodzie mam teraz trzy kamery: Dwie Microsoft LifeCam Cinema i Logitech Logitech HD Pro Webcam C910 plus kamera wbudowana w laptop.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Crunck
Przyjaciel forum
Posty: 6
Rejestracja: 23-01-10, 19:32
Lokalizacja: Polska

Re: Kamery w kabinie mojego trucka. Jakie, ile, gdzie?

Post autor: Crunck » 29-03-12, 02:23

Dziękuję za odpowiedź :)

DAWID 91
Przyjaciel forum
Posty: 55
Rejestracja: 16-04-12, 12:31
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kamery w kabinie mojego trucka. Jakie, ile, gdzie?

Post autor: DAWID 91 » 11-07-12, 20:08

Hiobie mam pytanie czy można transmitować z 3 kamer na żywo z trucka ? A nie jak teraz jest z 2 kamer ?

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Kamery w kabinie mojego trucka. Jakie, ile, gdzie?

Post autor: hiob » 12-07-12, 14:31

DAWID 91, program ManyCam umożliwia transmisję albo z jednej kamery, albo "PiP", czyli małe okienko w dużym, dwie kamery, jak to zwykle teraz robię, albo cztery kamery, obraz "w kratkę". Można wtedy mieć podłączone trzy kamery, a w czwartym okienku zostanie czarne pole, albo można nadawać archiwalny film, czy wstawić zdjęcie.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

DAWID 91
Przyjaciel forum
Posty: 55
Rejestracja: 16-04-12, 12:31
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kamery w kabinie mojego trucka. Jakie, ile, gdzie?

Post autor: DAWID 91 » 12-07-12, 14:35

Dziękuje za odpowiedź Hiobie.

ramzes87
Przyjaciel forum
Posty: 1
Rejestracja: 16-07-12, 17:29
Lokalizacja: Łęczna

Re: Kamery w kabinie mojego trucka. Jakie, ile, gdzie?

Post autor: ramzes87 » 18-07-12, 18:16

Hiobie a ta kamerka która nadaje live jak robisz wyładunek z przyczepy to co to za cacko? Ona chyba jest bezprzewodowa?
Ostatnio zmieniony 18-07-12, 18:17 przez ramzes87, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Kamery w kabinie mojego trucka. Jakie, ile, gdzie?

Post autor: hiob » 19-07-12, 03:53

ramzes87, to jest kamera należąca do "Uniden UDW20553 Wireless Security Surveillance System": http://www.samsclub.com/sams/shop/produ ... navAction= To ta kamera po lewej stronie na obrazku na zalinkowanej stronie
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

ODPOWIEDZ