Cytowanie postów

Tutaj można zgłosić problemy związane z funkcjonowaniem forum oraz z widocznością hioba w kamerze lub poszukać dla nich rozwiązania. Mówimy też tutaj o narzędziach, które mogą wesprzeć naszą aktywność na forum, wrzucanie zdjęć, itp.

Moderator: Ben

Anaheim
Przyjaciel forum
Posty: 728
Rejestracja: 24-10-07, 22:24
Lokalizacja: SBL

Cytowanie postów

Post autor: Anaheim » 12-04-11, 18:01

Chciałem się dzielić zdjęciami Hioba na amerykańskim forum o transporcie, napisałem pare postów ale zrezygnowałem przez to że musiałem tworzyć bbcode gdyż w cytowaniu obrazki zamieniają sie na linki :( Chciałbym dalej kontynuować ale niestety męczące jest takie pisanie znaczników. Dało by radę jakoś ułatwić mi to zadanie? :)

Anaheim
Przyjaciel forum
Posty: 728
Rejestracja: 24-10-07, 22:24
Lokalizacja: SBL

Re: Cytowanie postów

Post autor: Anaheim » 14-04-11, 17:46

Zagląda ktoś tutaj?!

Awatar użytkownika
Vul
Administrator
Posty: 1252
Rejestracja: 26-09-08, 09:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Cytowanie postów

Post autor: Vul » 14-04-11, 22:21

Anaheim pisze:Zagląda ktoś tutaj?!
jasne, ale stwierdziłem, że jak nie wiem to nie napiszę Ci, że nie wiem :)

Za mało danych... może tamto forum ma wyłączoną możliwość wklejania fotek wprost w post.
Wspólnota Domowego Kościoła
天無絕人之路 (天无绝人之路)
Niebo nigdy nie zamyka wszystkich drzwi (chiń)

Anaheim
Przyjaciel forum
Posty: 728
Rejestracja: 24-10-07, 22:24
Lokalizacja: SBL

Re: Cytowanie postów

Post autor: Anaheim » 15-04-11, 09:19

Vul pisze:Za mało danych... może tamto forum ma wyłączoną możliwość wklejania fotek wprost w post.
Nie, tam jest wszystko ok bo już zamieszczałem. Chodzi o to że jak tutaj chcę np. wziąć kod ze zdjęciami to jedynym wyjściem jest cytowanie. Podczas cytowania kod oryginalny:

[ url=odnosnik-do -duzego zdjecia][ img]zdjęcie male[ /img][ /url]

Zamienia się na:

[url=odnosnik-do -duzego zdjecia][ url= odnosnik do malego zdjecia ]Obrazek[ /url][ /url]

Tworzy powojny kod url. Ja wtedy musze zamieniac kody na img ręcznie.

Jeżeli nie chcecie zmieniać sposobu cytowania postów ze zdjęciami napewno pomogła by mi możliwość edycji postów, wtedy dostaje możliwość zobaczenia oryginalnego kodu, skopiowania go, oczywiście bez zmian w poście, które można zobaczyć w logu moderatora. Jestem tutaj prawie 4 lata, myślę że macie do mnie zaufanie :D
Ostatnio zmieniony 15-04-11, 09:28 przez Anaheim, łącznie zmieniany 4 razy.

Anaheim
Przyjaciel forum
Posty: 728
Rejestracja: 24-10-07, 22:24
Lokalizacja: SBL

Re: Cytowanie postów

Post autor: Anaheim » 17-04-11, 09:40

8 adminów i nie ma kto odpisać :cry:

Dziękuję za pomoc!...

Alex
Przyjaciel forum
Posty: 1424
Rejestracja: 24-10-07, 22:24
Lokalizacja: Gdynia

Re: Cytowanie postów

Post autor: Alex » 17-04-11, 18:53

Anaheim pisze:8 adminów i nie ma kto odpisać :cry:
Anaheim, przepraszam, nie umiem Ci pomóc. Wylazła na jaw moja niekompetencja. :-( ;-)
Ostatnio zmieniony 01-01-70, 01:00 przez Alex, łącznie zmieniany 2 razy.
Dominus meus et Deus meus!

Awatar użytkownika
Vul
Administrator
Posty: 1252
Rejestracja: 26-09-08, 09:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Cytowanie postów

Post autor: Vul » 19-04-11, 00:26

Anaheim pisze:8 adminów i nie ma kto odpisać
Adminów jest pięciu i każdy ma inne zadanie. A ja faktycznie nie zaglądałem na forum, przepraszam.
Anaheim pisze:Dziękuję za pomoc!...
Nie bądź taki sarkastyczny i się nie obrażaj :)

Może po prostu weź kod ze źródła wygenerowanej strony (Ctrl-U). A jak chcesz mieć zawartość w postaci BBCodu to po prostu wklejasz cały HTML jak leci do konwertera, np. tego:

http://www.garyshood.com/htmltobb/

P.s.1 Jak wspomniałem Administratorów jest pięciu i każdy ma co robić, wg mnie uprawnienia admina aby wklejać zdjęcia na inne forum to nie wystarczający powód i zaufanie nic tu nie ma do rzeczy... ale oczywiście tutaj gospodarzem jest hiob i on ma ostatnie zdanie

P.s. 2. Jego też powinieneś zapytać (jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś) czy można te zdjęcia wklejać na inne forum :)

Pozdrawiam
Przepraszam za 3-dniowe opóźnienie w odpowiedzi

Z Panem Bogiem
Wspólnota Domowego Kościoła
天無絕人之路 (天无绝人之路)
Niebo nigdy nie zamyka wszystkich drzwi (chiń)

Anaheim
Przyjaciel forum
Posty: 728
Rejestracja: 24-10-07, 22:24
Lokalizacja: SBL

Re: Cytowanie postów

Post autor: Anaheim » 19-04-11, 08:51

Vul pisze: Może po prostu weź kod ze źródła wygenerowanej strony (Ctrl-U). A jak chcesz mieć zawartość w postaci BBCodu to po prostu wklejasz cały HTML jak leci do konwertera, np. tego:

http://www.garyshood.com/htmltobb/
O! Zawsze coś :) Działa szybko i sprawnie :)
Vul pisze: P.s.1 Jak wspomniałem Administratorów jest pięciu i każdy ma co robić, wg mnie uprawnienia admina aby wklejać zdjęcia na inne forum to nie wystarczający powód i zaufanie nic tu nie ma do rzeczy... ale oczywiście tutaj gospodarzem jest hiob i on ma ostatnie zdanie
Administratorów jest naprawde ośmiu! staff.php?g=admin Co prawda kilku z nich się nie pojawiło od pół roku lub więcej :)

Pytałem tylko o moderatora, który ma przypisane uprawnienia, nie może wejśc do panelu administratora etc. ale myślę że ta strona wystarczy ;)
Vul pisze: P.s. 2. Jego też powinieneś zapytać (jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś) czy można te zdjęcia wklejać na inne forum :)
O publikacje zdjęć na innym forum dawno już pytałem :)

Dzieki wielkie! Ze też wczesniej nie pomyślałem o generatorze... :)

Awatar użytkownika
Vul
Administrator
Posty: 1252
Rejestracja: 26-09-08, 09:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Cytowanie postów

Post autor: Vul » 20-04-11, 18:58

Anaheim pisze:Dzieki wielkie! Ze też wczesniej nie pomyślałem o generatorze...
Cieszę się, że mogłem pomóc :)

P.s. ten generator jest wyjątkowo sprawny - czyta i konwertuje dużo tagów html.

Sorki, że odpisuję z marna częstotliwością ale ostatnio jestem mocno zajęty. Teraz wracam z Poznania pociągiem więc mam chwilkę :)
Anaheim pisze: Pytałem tylko o moderatora, który ma przypisane uprawnienia, nie może wejśc do panelu administratora
Tak rozumiem, ale tutaj moderator ma coś jeszcze poza edycją postów... najwyżej zapytaj hioba :) ale wtedy będziesz musiał wziąć na siebie więcej obowiązków :)
Wspólnota Domowego Kościoła
天無絕人之路 (天无绝人之路)
Niebo nigdy nie zamyka wszystkich drzwi (chiń)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Cytowanie postów

Post autor: hiob » 16-07-11, 22:07

Anaheim pisze:8 adminów i nie ma kto odpisać :cry:

Dziękuję za pomoc!...
Wybacz, ale to forum istnieje tylko dzięki kilku osobom, którzy poświęcają swój czas, często kosztem swych rodzin i zawodowych obowiązków, by mi pomóc. Nikt nie otrzymuje żadnego wynagrodzenia i często nie otrzymują nawet żadnych podziękowań.

Nikt nie ma tu obowiązku odpowiadania na żadne pytania. Ja sam po zalogowaniu otrzymuję informację, że mam pięć tysięcy nieprzeczytanych postów. W pewnym sensie staliśmy się ofiarą własnego sukcesu. To w założeniu miało być małe, osobiste forum służące do komentowania moich felietonów na blogu, tymczasem stało się ono dość popularnym portalem, mającym ponad tysiąc wejść każdego dnia.

Zatem bardzo cię przepraszam, że Twoja prośba musiała czekać, ale naprawdę nie jesteśmy w stanie temu zaradzić. Może jak wygram milion w lotto zatrudnię kogoś, by zajmował się forum cały czas, ale na razie jedyne co można zrobić, to uzbrojenie się w cierpliwość, albo próba bezpośredniego skontaktowania się z kimś, kto mógłby pomóc.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
Vul
Administrator
Posty: 1252
Rejestracja: 26-09-08, 09:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Cytowanie postów

Post autor: Vul » 19-07-11, 10:15

hiob pisze:albo próba bezpośredniego skontaktowania się z kimś, kto mógłby pomóc.
Po przysłanie do mnie prv otrzymuję powiadomienie emailem i odpisuję od razu po przeczytaniu poczty. Sporo osób w ten sposób kontaktuje się ze mną.
Wspólnota Domowego Kościoła
天無絕人之路 (天无绝人之路)
Niebo nigdy nie zamyka wszystkich drzwi (chiń)

ODPOWIEDZ