Link do tego forum w profilu - do czego służy?

Tutaj można zgłosić problemy związane z funkcjonowaniem forum oraz z widocznością hioba w kamerze lub poszukać dla nich rozwiązania. Mówimy też tutaj o narzędziach, które mogą wesprzeć naszą aktywność na forum, wrzucanie zdjęć, itp.

Moderator: Ben

Damiano
Przyjaciel forum
Posty: 450
Rejestracja: 06-05-10, 22:19
Lokalizacja: Śląsk

Link do tego forum w profilu - do czego służy?

Post autor: Damiano » 31-07-11, 13:43

Do czego służy link, który jest podany u każdego w profilu pod tekstem "Aby zaprosić znajomego na to forum, skopiuj ten link:"? Prowadzi on na stronę główną, ale po "index.php" jest jeszcze krótkie wyrażenie.

I jeśli mogę wiedzieć - czy noHuman i noHumanek to ten sam człowiek? :mrgreen:

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Link do tego forum w profilu - do czego służy?

Post autor: hiob » 25-12-11, 14:45

Damiano pisze:Do czego służy link, który jest podany u każdego w profilu pod tekstem "Aby zaprosić znajomego na to forum, skopiuj ten link:"? Prowadzi on na stronę główną, ale po "index.php" jest jeszcze krótkie wyrażenie.
Prawdę mówiąc nie mam pojęcia... Nie widzę takiego linku. Pewnie to jest (była?) jakaś forma reklamy forum.
I jeśli mogę wiedzieć - czy noHuman i noHumanek to ten sam człowiek? :mrgreen:
Tak, możesz wiedzieć. To ta sama osoba. Nie wiem tylko, czy można ją nazwać człowiekiem. :lol: :-P hiob i polonus to też ten sam osioł. :mrgreen: NoHumanek tworzył to forum od początku i pewnie mu była potrzebna możliwość wejścia na nie np. z dwóch różnych przeglądarek równocześnie.
Ostatnio zmieniony 01-01-70, 01:00 przez hiob, łącznie zmieniany 1 raz.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Damiano
Przyjaciel forum
Posty: 450
Rejestracja: 06-05-10, 22:19
Lokalizacja: Śląsk

Re: Link do tego forum w profilu - do czego służy?

Post autor: Damiano » 25-12-11, 15:02

Prawdę mówiąc nie mam pojęcia... Nie widzę takiego linku. Pewnie to jest (była?) jakaś forma reklamy forum.
Widać go tylko wtedy, gdy się wejdzie na podgląd swojego profilu.:
Obrazek
Wiem, że tam jest napisane, co umożliwia mi ten link, ale to ?ap=2142 mnie po prostu zastanawia. Przecież komuś można dać link bez tego krótkiego "kodu". Ta liczba zapewne jest inna u każdego.
Tak, możesz wiedzieć. To ta sama osoba. Nie wiem tylko, czy można ją nazwać człowiekiem. :lol: :-P
Faktycznie, sądząc po nicku... :-P
hiob i polonus to też ten sam osioł. :mrgreen:
Trucker Hiob też? :mrgreen:

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Link do tego forum w profilu - do czego służy?

Post autor: hiob » 25-12-11, 18:00

Damiano pisze: Widać go tylko wtedy, gdy się wejdzie na podgląd swojego profilu.:
Obrazek
Wiem, że tam jest napisane, co umożliwia mi ten link, ale to ?ap=2142 mnie po prostu zastanawia. Przecież komuś można dać link bez tego krótkiego "kodu". Ta liczba zapewne jest inna u każdego.
Może to po to, by mieć dostęp do jakiś statystyk? Może da się odczytać kto ile osób tu zaprosił? Pewnie to funkcja wbudowana w program, z którego korzystamy. Pewnie Vul, czy NoHumanek wiedzieliby więcej na ten temat. W praktyce jest to chyba bez znaczenia. I tak pewnie nikt w taki sposób nie zaprasza tu nikogo.
Damiano pisze:
hiob pisze:hiob i polonus to też ten sam osioł. :mrgreen:
Trucker Hiob też? :mrgreen:
Hmm.. a skąd mam wiedzieć? Przeceniasz moje zdolności zapamiętywania... Zaraz się spróbuję zalogować z takim nickiem, z innej przeglądarki...

Hehe, nic z tego, od razu wyświetliła mi się informacja "Konto zostało zablokowane z powodu wielokrotnej próby logowania, spróbuj później" Pewnie konto zostało stworzone, by "zaklepać" tego nicka, tak samo jak konto "truckerhiob", ale nie są one używane.

Posiadanie podwójnych kont jest tu zabronione, ale najwyraźniej są tu równi i równiejsi. ;-)
Ostatnio zmieniony 25-12-11, 18:02 przez hiob, łącznie zmieniany 2 razy.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
Vul
Administrator
Posty: 1252
Rejestracja: 26-09-08, 09:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Link do tego forum w profilu - do czego służy?

Post autor: Vul » 27-12-11, 09:13

Damiano pisze:Wiem, że tam jest napisane, co umożliwia mi ten link, ale to ?ap=2142 mnie po prostu zastanawia. Przecież komuś można dać link bez tego krótkiego "kodu". Ta liczba zapewne jest inna u każdego.
Ten kod wskazuje na osobę zapraszającą. System zlicza kto ile osób zaprosił na forum. Praktycznie nikt tego nie wykorzystuje. Są dwie osoby zaproszone w tym jedną zaprosiłem ja testując działanie :)
Wspólnota Domowego Kościoła
天無絕人之路 (天无绝人之路)
Niebo nigdy nie zamyka wszystkich drzwi (chiń)

ODPOWIEDZ