Przenosiny forum - pomoc

Tutaj można zgłosić problemy związane z funkcjonowaniem forum oraz z widocznością hioba w kamerze lub poszukać dla nich rozwiązania. Mówimy też tutaj o narzędziach, które mogą wesprzeć naszą aktywność na forum, wrzucanie zdjęć, itp.

Moderator: Ben

Dominik

Przenosiny forum - pomoc

Post autor: Dominik » 27-01-15, 16:30

Witam

Na shoutbox była dyskusja na temat przenosin forum, kto może pomóc i w czym.

Ja się deklaruje do pomocy, czasu mam dużo, więc nie będzie to dla mnie problemem. Znam się na stronach, PHP.

Chciałbym doradzić, jaki silnik forum będzie najlepszy, ale tego nie wiem. Przy 55tys postów na forum nie jest to taka prosta sprawa. Popytam się na forach komputerowych.

Co do rad, jak troszkę przyśpieszyć forum, choć pewnie dużo to nie da, ale zawsze to coś.
- ShoutBox, obecnie jest w nim kilkaset wpisów, ja dał bym z 20 ostatnich wpisów, i pod shouboix link HISTORIA i w niej te kilkaset wpisów. I tak pewnie mało kto czyta więcej jak 20 ostatnich wpisów, więc nie ma sensu każdemu wyświetlać ich więcej.

- Serwer, darmowy, wiadomo, jak coś za darmo to nie każdy się tym interesuje. Nie wiem jakie ma zużycie transferu forum. Ja płace za hosting 50zł rocznie i mam 50GB transferu miesięcznie, 2GB na stronę. Na pewno forum Hioba ma większe wymagania, mogło by to z 400zł rocznie wynieść.

- reklamy. Hiob coś pisał, że zrezygnował z darmowego forum ze względu na nieodpowiednie reklamy. Teraz chyba jest inaczej, można reklamy google dać, ustawić ich typ jakie mają być. Myślę że jakaś mała reklama by zwróciła koszty serwera.
Ostatnio zmieniony 27-01-15, 17:03 przez Dominik, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Mazi
Przyjaciel forum
Posty: 130
Rejestracja: 04-12-14, 22:18
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: Mazi » 27-01-15, 17:28

to co ty masz za serwer ?? na webd.pl kosztuje 4 zł miesięcznie przyzwoity serwer a co do strony najlepiej php fusion lub extreme fusion z prostej przyczyny. łatwo, szybko, konkretnie ;)
Jeżeli życie daje nam cytryny, zróbmy z nich lemoniadę ;)

Dominik

Post autor: Dominik » 27-01-15, 18:42

Dj Mazi, 4zł, ale jaka jego jakość? Dają 200GB transferu, ale czy nie napiszą po kilku dniach maila typu, Twoja strona generuje za duże obciążenie serwera, baza danych za duże obciążenie, proszę je zmniejszyć, albo się pożegnamy.

4zł to jest nic prawdę mówiąc, więc nie można się dużo spodziewać. Forum Hioba to kilkaset odwiedzających dziennie, kilkadziesiąt tysięcy postów. Myślę że taka oferta za 4zł jest bardziej dla stronki jakiejś kwiaciarni, małej firmy.

Najlepiej poszukajmy informacji na ten temat, jak webd.pl się sprawuje przy tak dużych forach.

//edit, napisze też maila do webd, tak z ciekawości, co odpiszą, czy nie wypowiedzą umowy.
Ostatnio zmieniony 27-01-15, 18:45 przez Dominik, łącznie zmieniany 1 raz.

RC Drifter
Przyjaciel forum
Posty: 10
Rejestracja: 05-11-14, 15:20
Lokalizacja: Podlaskie

Post autor: RC Drifter » 27-01-15, 20:09

Ja tylko potwierdzę, że pomysł z przerobieniem shoutboxa jest dobry. Kilkanaście wpisów live i historia dla tych co dołączyli później, albo odeszli na jakiś czas (sięgająca co najmniej tyle co teraz albo trochę więcej).

Awatar użytkownika
Vul
Administrator
Posty: 1252
Rejestracja: 26-09-08, 09:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Vul » 28-01-15, 15:23

Saper82 pisze:Ja się deklaruje do pomocy
PW
Wspólnota Domowego Kościoła
天無絕人之路 (天无绝人之路)
Niebo nigdy nie zamyka wszystkich drzwi (chiń)

Dominik

Post autor: Dominik » 28-01-15, 20:03

ShoutBox ładuje się nawet 30 sekund teraz, forum w sekundę.

Zanim forum zostanie przeniesione to sporo czasu upłynie. Warto coś z tym zrobić jak wspomniałem w poprzednim poście.

Awatar użytkownika
Vul
Administrator
Posty: 1252
Rejestracja: 26-09-08, 09:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Vul » 07-02-15, 18:00

Sorki, wszystko mi się rwie... pomódl się, to się pozbieram i zajmę się tym...
P.s.
Ustalenia z naszej rozmowy telefonicznej są aktualne, Dominik.
Wspólnota Domowego Kościoła
天無絕人之路 (天无绝人之路)
Niebo nigdy nie zamyka wszystkich drzwi (chiń)

ODPOWIEDZ