Aplikacja HLN - Hiob Live Notifier

Tutaj można zgłosić problemy związane z funkcjonowaniem forum oraz z widocznością hioba w kamerze lub poszukać dla nich rozwiązania. Mówimy też tutaj o narzędziach, które mogą wesprzeć naszą aktywność na forum, wrzucanie zdjęć, itp.

Moderator: Ben

Awatar użytkownika
Vul
Administrator
Posty: 1252
Rejestracja: 26-09-08, 09:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Aplikacja HLN - Hiob Live Notifier

Post autor: Vul » 01-03-15, 15:06

Tutaj będą pytania i odpowiedzi dotyczące aplikacji Hiob Live Notifier - HLN
Ostatnio zmieniony 01-03-15, 15:07 przez Vul, łącznie zmieniany 1 raz.
Wspólnota Domowego Kościoła
天無絕人之路 (天无绝人之路)
Niebo nigdy nie zamyka wszystkich drzwi (chiń)

Awatar użytkownika
Vul
Administrator
Posty: 1252
Rejestracja: 26-09-08, 09:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Vul » 01-03-15, 15:07

Bob pisze:Witam serdecznie, mam pytanie jeżeli pozwolisz :) Czy włączona aplikacja o transmisji Life, będzie generowała jakieś koszty związane z roamingiem, kiedy będę za granicą? Pozdrawiam Robert
Wspólnota Domowego Kościoła
天無絕人之路 (天无绝人之路)
Niebo nigdy nie zamyka wszystkich drzwi (chiń)

Dominik

Post autor: Dominik » 01-03-15, 16:27

Mi wyszło że aplikacja zjada ~250KB transferu na dobę :-)
a za granicą, wyłącz transmisje danych i po kłopocie jeśli obawiasz się rachunków. Przejrzenie kilku stron w internecie zużyje więcej transferu, jeśli o to chodzi.
Ostatnio zmieniony 01-03-15, 16:36 przez Dominik, łącznie zmieniany 1 raz.

Piotrek_en
Przyjaciel forum
Posty: 17
Rejestracja: 17-03-11, 14:37
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Piotrek_en » 01-03-15, 17:52

Dokładnie tak jak Dominik, napisał. Jak jedzie się za granicę to raczej się wyłącza transmisję danych. Bo Android sprawdza w internecie tyle rzeczy... pogodę, Gmaila, aktualizacje... ta aplikacja będzie tylko kropelką w morzu. Ściąga dosłownie 50 bajtów raz na kilka minut. Wychodzi trochę więcej, bo żądania HTTP etc. ale dalej to jest malutko.
Bardzo proszę Was jednak o uwagę czy aplikacja nie powoduje problemów z baterią, tzn. większego jej zużycia. Ja u siebie nie zauważyłem nic niepokojącego i starałem się to robić korzystając z polecanych w internecie i sprawdzonych sposobów. Pytam o to bo aplikacja nie jest taka jak większość. Ta ma zarejestrowaną usługę działającą w tle i tu bywa różnie.
zapraszam do oglądania moich filmów: https://www.youtube.com/user/mazaq86

ODPOWIEDZ