Problemy z Forum

Tutaj można zgłosić problemy związane z funkcjonowaniem forum oraz z widocznością hioba w kamerze lub poszukać dla nich rozwiązania. Mówimy też tutaj o narzędziach, które mogą wesprzeć naszą aktywność na forum, wrzucanie zdjęć, itp.

Moderator: Ben

price
Przyjaciel forum
Posty: 104
Rejestracja: 27-02-12, 20:21
Lokalizacja: Polska

Re: Problemy z Forum

Post autor: price » 10-12-12, 13:30

Jak dla mnie ten co jest, czyli standardowy wygląda okropnie.

JJacek
Administrator
Posty: 353
Rejestracja: 17-05-11, 17:46
Lokalizacja: Polska, Mazowieckie

Re: Problemy z Forum

Post autor: JJacek » 02-01-13, 21:06

1 2 3 «» 15 16 17
^
|
odnośnie tego znaku pomiędzy cyframi 3 a 15 są to strony jakiegoś tematu , przed zmianą na forum jak sie kliklo to można bylo wybrać strone jaką się chciało obejrzec , po zmianie na forum tej co było ostatnio nie można wybrac stony jaką się chciało obejrzeć , proszę o naprawienie tego jak się da bo w nie których tematach jest duzo stron , a klikać w poprzednia strone zajmie trochę czasu .

Anteas

Re: Problemy z Forum

Post autor: Anteas » 03-01-13, 17:55

Drogo JJacku, z tego co obserwuje na moim kompie, gdy przeglądam nasze forum, to pod tym względem pozostało wszystko po staremu.

___________________________

Natomiast sam widzę inny problem.
Gdy jestem zalogowany na forum, po najechaniu kursorem na listę zalogowanych userów, widzę który ile czasu na forum spędził w obecnej sesji. Jednak ostatnio widzę że po odświeżeniu strony (w celu zobaczenia nowych postów na przykład), okazuje się że podczas gdy inni użytkownicy siedzą nawet po parę godzin, to ja po odświeżeniu strony jestem na forum obecny od zero minut. Pomimo tego, że często się loguję zaraz po powrocie z roboty i jestem zalogowany, do udania się na nocny spoczynek.

Ale wyrażam głęboką ufność, że gdy tylko zdrowie naszego drogiego Vula poprawi się nieco, to od razu naprawi te wszystkie błędy. Zwłaszcza że są one ubocznym skutkiem (jak mniemam) jego pracy.

Awatar użytkownika
racjonalista
Przyjaciel forum
Posty: 175
Rejestracja: 21-05-10, 22:57
Lokalizacja: Kraków

Re: Problemy z Forum

Post autor: racjonalista » 11-01-13, 15:21

Wylogujcie się i zobaczcie, ile przycisków "Zaloguj" widać pod tym obrazkiem na samej górze strony :-P
Szukam i nie mogę znaleźć...

JJacek
Administrator
Posty: 353
Rejestracja: 17-05-11, 17:46
Lokalizacja: Polska, Mazowieckie

Re: Problemy z Forum

Post autor: JJacek » 11-01-13, 18:31

JA mam dwa przyciski "Zaloguj" :-P

Awatar użytkownika
Vul
Administrator
Posty: 1252
Rejestracja: 26-09-08, 09:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Problemy z Forum

Post autor: Vul » 31-01-13, 11:52

racjonalista pisze:Wylogujcie się i zobaczcie, ile przycisków "Zaloguj" widać pod tym obrazkiem na samej górze strony :-P
JJacek pisze:JA mam dwa przyciski "Zaloguj" :-P
Na pewno? :mrgreen: :-P

P.s. Dziękuję
Wspólnota Domowego Kościoła
天無絕人之路 (天无绝人之路)
Niebo nigdy nie zamyka wszystkich drzwi (chiń)

Awatar użytkownika
Vul
Administrator
Posty: 1252
Rejestracja: 26-09-08, 09:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Problemy z Forum

Post autor: Vul » 31-01-13, 12:27

Anteas pisze:Gdy jestem zalogowany na forum, po najechaniu kursorem na listę zalogowanych userów, widzę który ile czasu na forum spędził w obecnej sesji. Jednak ostatnio widzę że po odświeżeniu strony (w celu zobaczenia nowych postów na przykład), okazuje się że podczas gdy inni użytkownicy siedzą nawet po parę godzin, to ja po odświeżeniu strony jestem na forum obecny od zero minut
Robiłem testy dla mnie i dla użytkownika testowego. Informacja o czasie sesji trzymana jest w spersonifikowanym (ufff ale słowo) dla danego usera ciasteczku i odświeżanie strony nie ma na to wpływu.
Także dopóki nie wyczyścisz ciasteczek w przeglądarce to nawet gdy z tej samej przeglądarki logują się i wylogowują inni użytkownicy to dla każdego niezależnie liczony jest czas aktywności. Jest nawet optymistycznie liczony w trakcie samego wylogowania - jeżeli zdążysz zalogować się zanim wygaśnie ciasteczko.
Sprawdź, proszę, czy masz tą samą przypadłość np przy innej przeglądarce (FF?).

I... daj znać. Jak będzie tak samo niepoprawnie to będę szukał dalej.

Pozdrawiam w Panu
Wspólnota Domowego Kościoła
天無絕人之路 (天无绝人之路)
Niebo nigdy nie zamyka wszystkich drzwi (chiń)

Awatar użytkownika
Vul
Administrator
Posty: 1252
Rejestracja: 26-09-08, 09:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Problemy z Forum

Post autor: Vul » 31-01-13, 12:28

price pisze:Jak dla mnie ten co jest, czyli standardowy wygląda okropnie.
Dostosuję jeszcze drugi szablon. Przy tej liczbie zmian w standardzie trzymanie kilku szablonów jest niezwykle pracochłonne. Ale dodam jeszcze jeden, może subtrail...? :)
Wspólnota Domowego Kościoła
天無絕人之路 (天无绝人之路)
Niebo nigdy nie zamyka wszystkich drzwi (chiń)

Awatar użytkownika
Vul
Administrator
Posty: 1252
Rejestracja: 26-09-08, 09:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Problemy z Forum

Post autor: Vul » 31-01-13, 12:30

JJacek pisze:przed zmianą na forum jak sie kliklo to można bylo wybrać strone jaką się chciało obejrzec
Zwracała mi już na to uwagę Alex, ale dziękuję. Poprawię to najszybciej jak będzie to możliwe bo to spora niedogodność.
Wspólnota Domowego Kościoła
天無絕人之路 (天无绝人之路)
Niebo nigdy nie zamyka wszystkich drzwi (chiń)

Anteas

Re: Problemy z Forum

Post autor: Anteas » 31-01-13, 16:35

Anteas pisze:podczas gdy inni użytkownicy siedzą nawet po parę godzin, to ja po odświeżeniu strony jestem na forum obecny od zero minut
Ho, ho, ho! zauważyłem że jestem obecny na forum już dziewiętnaście minut po odświeżeniu, a nie zero. Cały czas jestem na operze, tak więc widzę, że nie tylko Vul wraca do siebie, ale forum też :lol: (jeśli mogę użyć takiego porównania).

Nie bawiłem się ciasteczkami i innymi wyrobami cukierniczymi :-) na kompie.

Ech, kija tam. Forum wcale do siebie nie wraca. Problem jest nadal. Spróbuję zainstalować inna przeglądarkę i sprawdzić tam.
Ostatnio zmieniony 31-01-13, 19:17 przez Anteas, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Vul
Administrator
Posty: 1252
Rejestracja: 26-09-08, 09:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Problemy z Forum

Post autor: Vul » 31-01-13, 19:28

Anteas pisze:Cały czas jestem na operze
U mnie w operze wogóle nie pojawia się dymek z czasem...
Wspólnota Domowego Kościoła
天無絕人之路 (天无绝人之路)
Niebo nigdy nie zamyka wszystkich drzwi (chiń)

Anteas

Re: Problemy z Forum

Post autor: Anteas » 31-01-13, 19:47

Teraz piszę z ff, ale z tego co widzę, to tu jest jeszcze gorzej, bo informuje mnie, że jestem zalogowany od ponad pół godziny, a logowałem się kilka minut temu.

Oczywiście wcześniej się wylogowałem z opery.

Awatar użytkownika
Vul
Administrator
Posty: 1252
Rejestracja: 26-09-08, 09:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Problemy z Forum

Post autor: Vul » 01-02-13, 09:21

Anteas pisze:tu jest jeszcze gorzej, bo informuje mnie, że jestem zalogowany od ponad pół godziny
To dziwne... u mnie wygląda poprawnie w FF.
Wspólnota Domowego Kościoła
天無絕人之路 (天无绝人之路)
Niebo nigdy nie zamyka wszystkich drzwi (chiń)

gclury
Przyjaciel forum
Posty: 88
Rejestracja: 14-04-12, 22:36
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Problemy z Forum

Post autor: gclury » 01-02-13, 13:23

Anteas pisze:Teraz piszę z ff, ale z tego co widzę, to tu jest jeszcze gorzej, bo informuje mnie, że jestem zalogowany od ponad pół godziny, a logowałem się kilka minut temu.
Ja używam FF i raczej nie zaobserwowałem takiego problemu, zawsze wszystko wydaje się pokazywać prawidłowo. Chociaż możliwe, że kiedyś tam przeoczyłem ten problem, ale ostatnio jest na pewno wszystko w porządku.
Czy możliwe, że na poprawność działania mają wpływ jakieś zewnętrzne czynniki, czyli to z jakiego dostawcy korzystamy, czy mamy dostęp do internetu poprzez sieć osiedlową czy inaczej itp.?
Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia. (Flp 4,13)

JJacek
Administrator
Posty: 353
Rejestracja: 17-05-11, 17:46
Lokalizacja: Polska, Mazowieckie

Re: Problemy z Forum

Post autor: JJacek » 01-02-13, 15:35

FF co to jest bo nie weim?

ODPOWIEDZ