Problemy z Forum

Tutaj można zgłosić problemy związane z funkcjonowaniem forum oraz z widocznością hioba w kamerze lub poszukać dla nich rozwiązania. Mówimy też tutaj o narzędziach, które mogą wesprzeć naszą aktywność na forum, wrzucanie zdjęć, itp.

Moderator: Ben

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Problemy z Forum

Post autor: hiob » 07-12-08, 23:29

Mam taki problem: Poszukiwałem ostatnio jakiegoś tematu (konkretnie chodziło o Galileusza) i ani wyszukiwarka na forum, ani google nie widzą w ogóle tego postu. Sprawdziłem na starym forum i tam od razu znalazłem. Jak jest tego przyczyna? Da się to zmienić? Sporo osób odnajdywało stare forum dzięki googlom, ale jak nowe jest niewidoczne, to nie dotrzemy do wielu potencjalnych gości. Można temu jakoś zaradzić?
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
Vul
Administrator
Posty: 1252
Rejestracja: 26-09-08, 09:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Problemy z Forum

Post autor: Vul » 08-12-08, 01:32

hiob pisze:Mam taki problem: Poszukiwałem ostatnio jakiegoś tematu (konkretnie chodziło o Galileusza) i ani wyszukiwarka na forum,
Odbudowałem Search - wyszukiwarka forum faktycznie nie działała - teraz powinna już działać :)
hiob pisze:google nie widzą w ogóle tego postu
Pewnie trochę czasu pominie zanim google poindeksuje kontekst nowego forum (na nowym serwerze)
hiob pisze:Sporo osób odnajdywało stare forum dzięki googlom, ale jak nowe jest niewidoczne, to nie dotrzemy do wielu potencjalnych gości. Można temu jakoś zaradzić?
Jak domena nie jest na czarnej liście google to ją posortuje... trzeba czekać...

P.s.
Dodałem META informujące roboty, że stronę należy indeksować
Wspólnota Domowego Kościoła
天無絕人之路 (天无绝人之路)
Niebo nigdy nie zamyka wszystkich drzwi (chiń)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Problemy z Forum

Post autor: hiob » 08-12-08, 02:30

Vul pisze: Odbudowałem Search - wyszukiwarka forum faktycznie nie działała - teraz powinna już działać :)
Dzięki. Sprawdziłem,rzeczywiście jest OK. :-D
Jak domena nie jest na czarnej liście google to ją posortuje... trzeba czekać...
W takim razie poczekamy. Pamiętam, że sprawdzając stare forum w nocy, na liście obecnych osób na forum było zawsze kilkanaście "googlowskich szpiegów". Teraz na nowym forum nie ma ani jednego, a na starym jest ich kilka. Są też szpiedzy z yahoo. :-D Ale może rzeczywiście trzeba poczekać, a jak noHumanek je skoordynuje perfekcyjnie, to pewnie nie będzie wtedy żadnej różnicy. I tak się wszyscy znajdziemy w jednym miejscu. :-D
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

master
Przyjaciel forum
Posty: 1
Rejestracja: 03-02-09, 21:00
Lokalizacja: Świat

Automatyczne wylogowanie z forum?

Post autor: master » 10-02-09, 10:58

Witam.
Dlaczego jak przez dłuższy czas czytam posty na forum i przejdę na następną stronę zostaje wylogowany?

Katolik
Przyjaciel forum
Posty: 12
Rejestracja: 20-02-09, 12:46
Lokalizacja: Warszowice POLSKA

Re: Problemy z Forum

Post autor: Katolik » 23-02-09, 11:38

Może troche "zboczę z tematu ale do rzeczy: dlaczego zawsze muszę sie logowac jeżeli dałem "zapamiętaj..."

Awatar użytkownika
Vul
Administrator
Posty: 1252
Rejestracja: 26-09-08, 09:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Problemy z Forum

Post autor: Vul » 23-02-09, 13:47

master pisze:Dlaczego jak przez dłuższy czas czytam posty na forum i przejdę na następną stronę zostaje wylogowany?
Katolik pisze:dlaczego zawsze muszę sie logowac jeżeli dałem "zapamiętaj..."
Trochę wyjasnień:
  • Czas nieaktywności na forum zanim nastąpi wylogowanie wynosi 25 minut
  • Jednocześnie ustawione jest automatyczne logowanie z pominięciem kontroli numeru IP
Aby móc skorzystać z powyższych ustawień ogólnych należy:
  • Dać (ustawić checkbox) opcję "zapamiętaj" podcza logowania na forum - to powinno odpowiedzieć Ci master
  • W swoim Profilu należy wybrać NIE w opcji: Zezwól na autologowanie tylko z ostatniego adresu IP. Spowoduje to wyłączenie kontroli sprawdzającej czy następuje próba wejścia użytkownika z innego numeru IP. Gdy ją wyłączymy, wtedy jeżeli zmienimy sieć (adres IP) to nastąpi automatyczne zalogowanie - to powinno Ci odpowiedzieć Katolik
Jeżeli pomimo ustawienia powyższych zmian ciągle trzeba się logować, to sprawdźcie proszę czy akceptujecie cookies albo czy ich nie czyścicie np przy zamknięciu przeglądarki ( ja tak robię :mrgreen: )

Pozdrawiam
Wspólnota Domowego Kościoła
天無絕人之路 (天无绝人之路)
Niebo nigdy nie zamyka wszystkich drzwi (chiń)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Problemy z Forum

Post autor: hiob » 15-03-09, 23:03

Ratunku, cały temat gdzieś znikł! :-( Chodzi o temat o fotosiku: http://polonus.az.pl/forum/viewtopic.php?t=649 Da się go gdzieś odnaleźć?
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Problemy z Forum

Post autor: hiob » 08-04-09, 22:00

Przede wszystkim dziękuję, Vul. Sprawdź, czy funkcja wysyłania życzeń działa. Chciałem z niej skorzystać dzisiaj i mi się nie udało.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
Vul
Administrator
Posty: 1252
Rejestracja: 26-09-08, 09:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Problemy z Forum

Post autor: Vul » 08-04-09, 22:37

hiob pisze:Sprawdź, czy funkcja wysyłania życzeń działa.
Wyłączyłem SMTP około 19-tej od tej godziny powinna już działać. Wysłałem życzenia ze swojego konta i z konta mamy i zadziałało.
Wspólnota Domowego Kościoła
天無絕人之路 (天无绝人之路)
Niebo nigdy nie zamyka wszystkich drzwi (chiń)

Wiktor
Przyjaciel forum
Posty: 409
Rejestracja: 29-01-08, 21:46
Lokalizacja: Ziemia

Re: Problemy z Forum

Post autor: Wiktor » 09-04-09, 09:03

Wczoraj wieczorem i dzisiaj ranem nie mogłem wejść na stronę, gdyż był jakiś błąd. Teraz jest już dobrze :-)

Awatar użytkownika
Vul
Administrator
Posty: 1252
Rejestracja: 26-09-08, 09:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Problemy z Forum

Post autor: Vul » 09-04-09, 10:34

Wiktor pisze:Wczoraj wieczorem i dzisiaj ranem nie mogłem wejść na stronę
Jakiego adresu wejścia używałeś?
http://katolik.us czy
http://polonus.livenet.pl/forum

Aby wejść na forum należy użyć któregoś z powyższych adresów.
Wspólnota Domowego Kościoła
天無絕人之路 (天无绝人之路)
Niebo nigdy nie zamyka wszystkich drzwi (chiń)

Wiktor
Przyjaciel forum
Posty: 409
Rejestracja: 29-01-08, 21:46
Lokalizacja: Ziemia

Re: Problemy z Forum

Post autor: Wiktor » 09-04-09, 11:26

Używałem tego pierwszego adresu, czyli http://katolik.us teraz też mi się to działo, lecz jakoś się teraz udało :-)

Awatar użytkownika
Piotrek_
Przyjaciel forum
Posty: 106
Rejestracja: 20-12-08, 13:00
Lokalizacja: Bierutów

Re: Problemy z Forum

Post autor: Piotrek_ » 09-04-09, 11:56

Ja korzystam z adresu http://polonus.livenet.pl/forum i chodzi bez problemu ,lecz katolik.us zawsze wczytuje się wolniej lub wcale się nie wczytuję.
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj."

Wiktor
Przyjaciel forum
Posty: 409
Rejestracja: 29-01-08, 21:46
Lokalizacja: Ziemia

Re: Problemy z Forum

Post autor: Wiktor » 09-04-09, 14:57

Piotrek_ masz rację. Ja muszę wchodzić przez http://polonus.livenet.pl/forum i wszystko jest w porządku. ;-)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Problemy z Forum

Post autor: hiob » 09-04-09, 15:03

Mówiąc o problemach... Mnie przekierowanie przez adres katolik.us, pisane z www, albo bez www działa perfekcyjnie, ale słyszę, że innym nie zawsze. Hmm... Może się z czasem dotrze.

Natomiast interesujący problem wyskoczył w temacie Volvo VN, http://polonus.livenet.pl/forum/viewtop ... 68&start=0 Nie ma początkowych postów, a te, które są, pomyliły autorów. Wygląda, jakby kolumna z autorem była przesunięta "o oczko" w stosunku do tekstu pytania, czy odpowiedzi. Np. moja gęba jest przy pierwszym widocznym poście, a odpowiedź w drugim, podobnie czwarty post jest mój, w piątym jestem podany jako autor, ale nie ja go napisałem, za to szósty to moje słowa, choć podpisany jest przez miqs99, itd, itp.

Do tego polskie literki pozamieniały się w znaki zapytania, przynajmniej w mojej przeglądarce.

Sprawdziłem inne stare posty i są OK. Oczywiście nie widziałem wszystkich, ale nie zauważyłem takiego problemu w innych tematach. Jak znajdę, dam znać. A na starym forum, "oryginalnym livenecie" te początkowe posty są w porządku. Wygląda na to, że zniknęły pierwsze dwie strony wątku, a trzecia się zamieniła w puzzle. :mrgreen: Na starym forum jest jednak dobrze: http://polonus.livenet.pl/viewtopic.php ... c&start=30

Ale sorawa nie jest pilna, może zaczekać "na po Świętach". Vul naprawdę poświęcił wiele godzin na ratowanie sypiącego się forum, dziękuję Ci, przyjacielu! Kilka nie przespanych nocy i praca dosłownie do świtu.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

ODPOWIEDZ