Kamera na moim trucku.

Tutaj można zgłosić problemy związane z funkcjonowaniem forum oraz z widocznością hioba w kamerze lub poszukać dla nich rozwiązania. Mówimy też tutaj o narzędziach, które mogą wesprzeć naszą aktywność na forum, wrzucanie zdjęć, itp.

Moderator: Ben

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Kamera na moim trucku.

Post autor: hiob » 27-08-08, 00:33

Hmm...dobra wiadomość nie trwała długo. Wracamy do tego co było, 5GB. Poniżej kopia rozmowy z shoutboxa:

x e [Wczoraj 18:52] hiob: Witam. Parę informacji. Skonczyly się jednak czasy, gdy kamera bedzie wlaczona non-stop. Nie mam juz nieograniczonego dostepu do sieci, zaledwie 5 GB na miesiac
x e [Wczoraj 18:52] hiob: zobaczymy jak to w praktyce bedzie wygladalo, ale najprawdopodobniej kamera bedzie wlaczona po 4 godziny dziennie, gdzies tak miedzy 18-22 polskiego czasu. I to tylko wtedy jak bede jechal
x e [Wczoraj 18:53] maciek18: te 5GB przełoży sie na ile godzin na dobę?
x e [Wczoraj 18:53] maciek18: ok, ;-) ))
x e [Wczoraj 18:54] hiob: teraz stoje w San Antonio,rozladunek poznym popoludniem. Jutro ladunek takze popoludniu do Wyoming na piątek rano. Oczywiscie jak Bóg da i wszystko pojdzie wedlug planu. To tyle informacji na razie, pozdrwaiam wszystkich
x e [Wczoraj 18:54] hiob: Maciek, do tej pory zwykle zuzywalem okolo 20-25 GB na miesiac. Szybciej idzie tam, gdzie mam szybki internet, a więc lepszy obraz z kamery
x e [Wczoraj 18:55] maciek18: k, szkoda tylko że dopadły Cię te ograniczenia Hiob, ale liczymy na dokładniejszą realcję w opisie trasy;_)))
x e [Wczoraj 18:56] hiob: mam dni, gdy jednego dnia zuzylem ponad 2 GB, a są dni, gdy jest to paręset MB
x e [Wczoraj 18:57] maciek18: to już nie ma szans że kiedyś znowu będzie 24h/dobę?
x e [Wczoraj 18:57] hiob: maciek, sam widzisz, że z tym tez kiepsko. Zaangazowalem się w dyskusje na forum protestantow, do tego kupilem kilka kapitalnych ksiązek... po prostu brakuje czasu. Poza tym wysylanie zdjec z auta takze zuzywa bajty informacji
x e [Wczoraj 18:58] maciek18: ok, Hiob, trzeba się cieszyć tym co się ma, ja i z tymi ograniczeniami uwarzam ten portal za najlepszy w sieci;-)))zawsze pierwsze na niego zaglądam
x e [Wczoraj 18:59] hiob: Maciek, to wszystko sie zmienia. Kiedys kompyutery mialy po 64 kB pamieci, dzis maja po 200 GB. Za pare lat takie ograniczenia będą śmieszne, bo będą inne technologie, ale na razie wyglada na to, że wszyscy idą "do tylu". Net wymaga większego przeplywu informacji, a infrastruktura nie wytrzymuje tego zapotrzebowania
x e [Wczoraj 19:02] hiob: Pozdrawiam Was i idę na dłuższy spacerek. Będę tu parkował caly dzień, muszę porozmawiać z Szefem. A w aucie wszystko (tzn komputer :-D ) mnie rozprasza, więc pomodlę się na spacerku. Będę za dwie godzinki.
x e [Wczoraj 19:03] maciek18: obytylko to były 2 kroki dotyłu ale za to potem trzy w przód, myślę że te swa do tyłu jednak nie zatrzymają rozwoju , i kiedyś za parę lat będziemy oglądac obraz z Twojej kamerki jak w TV;-)
x e [Wczoraj 19:07] maciek18: ok, to ja też już pójdę, ale napewno jeszcze tu wrócę;-)
x e [Dzisiaj 23:45] 199luki: a moze Hiob zmiana dostawcy internetu, moze znajdzie sie jakis co nie ma ograniczen i jest minimalnie tanszy bądz droższy?
x e [Dzisiaj 23:47] chatmen21: A czy te ograniczenia będą miały wpływ na Gps na twojej mapce?
x e [Dzisiaj 23:48] chatmen21: Czy terz będzie wyłaczany?
x e [Dzisiaj 23:53] Adrian_Malbork: Hiobie.. kamerka zabiera aż tak duzo GB? nie mowie, ze wszystko kamerka, ale najwiecej? czy inne rzeczy? ;
x e [Dzisiaj 0:31] hiob: Moze podejmiemy te dyskusje w watku o kamerze
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Kamera na moim trucku.

Post autor: hiob » 27-08-08, 00:42

No właśnie. Ograniczenia nie będą miały wpływu na pozycję GPS-u, chyba, że będę musiał "roamingować". Mam limit 5GB, ale tylko 300 MB gdy jestem poza zasięgiem Sprinta. Do tej pory nie miało znaczenia, czy jestem w ich sieci, czy jest ro roaming. Teraz są rozgraniczenia. Dlatego inaczej ustawiłem modem i nie będę korzystał z roamingu, z wyjątkiem biznesowych sytuacji i innych konieczności.

Jest jeszcze jedna firma, która ma nieograniczony dostęp do netu, Alltel, ale ma mniejszy zasięg niż Sprint (tzn mniejsze pokrycie) i do tego została już wykupiona przez Verizon. A Verizon był pierwszy, który wprowadził limity i mnie wykopał za ich przekraczanie. Obawiam się więc, że po ich połączeniu, co ma mieć miejsce pierwszego stycznia, także oni będą mieli limit w swoim nielimitowanym serwisie.

W sumie jak parkuję, albo jak jadę w nocy to i tak nic nie widać ciekawego w kamerze. Jak będę ją włączał tylko podczas jazdy, gdy w Polsce jest późne popołudnie i wieczór, powiedzmy od 18-22, to będzie to i tak ten czas, gdy większość osób podróżowała wirtualnie ze mną. Nie ma więc tragedii i zobaczymy jak to będzie się w praktyce sprawdzać.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Marcinek
Przyjaciel forum
Posty: 207
Rejestracja: 28-11-07, 04:21
Lokalizacja: Szczecin Swinoujscie

Re: Kamera na moim trucku.

Post autor: Marcinek » 27-08-08, 01:46

A ja myślę, że (jeśli to w czymś by pomogło) mógłbyś zrezygnować z nadawania przez kamerę :-) Według mnie, dużo lepiej byłoby, gdybyś pokazywał zdjęcia i filmy :-) Wtedy na pewno byłoby lepiej, bo Ty fotografowałbyś i filmował te ciekawsze momenty swoich podróży, aniżeli wszyscy gapiliby się non-stop w kamerę, gdzie i tak słabo widać wszystko w okół.
No, chyba, że aktualizacje zdjęć i filmów byłyby dla Ciebie problemem - wtedy nie ma dyskusji i już. :-)

To tylko moje zdanie. :-) Zrobisz jak chcesz :-) Pozdrawiam. :-)
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Kamera na moim trucku.

Post autor: hiob » 27-08-08, 02:27

Marcinek, to nie jest "albo-albo". Można robić jedno i drugie, tyle, że w ograniczonym zakresie. Zdjęć nie przybywa wiele, bo nie mam czasu na to. Do tego to narzędzie, które wysyła na fotosika zdjęcia nie funkcjonuje dobrze i mi zjada co drugie zdjęcie. A jak wysyłam po jednym, to zajmuje to wieki.

Dla mnie priorytetem są sprawy wiary i tym się głownie zajmuję. Dopiero jak tamto zakończę, albo jak nie mam odpowiedniego natchnienia, piszę o truckach i mojej podróży. Ostatnio zaangażowałem się w kilka dyskusji na forach protestantów, więc trochę podróż truckiem zaniedbana. Przepraszam, ale niewiele mogę poradzić. A jeśli chodzi o filmy, to w aucie i tak mam zbyt wolne łącze, żeby je wysyłać. Filmy muszą poczekać na powrót do domu.

Poza tym jest jeszcze jakiś aspekt nowinki technologicznej. Niewiele trucków transmituje obraz z kamery. Stałem się w pewnym sensie pionierem. Kiedyś może będzie to normalne i kamera na aucie będzie standardowym wyposażeniem, ale teraz jestem jednym z nielicznych. Dlatego też nie chciałbym rezygnować z takiego gadżetu.

PS. Na moim GG wróci informacja o tym, czy kamera jest włączona i w jakich godzinach.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Kamil
Przyjaciel forum
Posty: 25
Rejestracja: 24-10-07, 22:29
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kamera na moim trucku.

Post autor: Kamil » 27-08-08, 10:35

Przyszło mi na myśl coś takiego. Jeżeli stoisz w truckstopie, bądź innym często uczęszczanym miejscu (choć wiem że takich miejsc nie lubisz), to możesz spróbować podłączyć się do internetu za pomocą WiFi. Oczywiście Twój laptop musiałby posiadać wbudowany modem bezprzewodowy, albo konieczne byłoby dokupienie anteny.
Pozdrawiam serdecznie.

Marcinek
Przyjaciel forum
Posty: 207
Rejestracja: 28-11-07, 04:21
Lokalizacja: Szczecin Swinoujscie

Re: Kamera na moim trucku.

Post autor: Marcinek » 27-08-08, 14:15

hiob pisze:Dla mnie priorytetem są sprawy wiary i tym się głownie zajmuję. Dopiero jak tamto zakończę, albo jak nie mam odpowiedniego natchnienia, piszę o truckach i mojej podróży. Ostatnio zaangażowałem się w kilka dyskusji na forach protestantów, więc trochę podróż truckiem zaniedbana. Przepraszam, ale niewiele mogę poradzić.
Dlatego napisałem też to:
Marcinek pisze:No, chyba, że aktualizacje zdjęć i filmów byłyby dla Ciebie problemem - wtedy nie ma dyskusji
Ja tylko podsunąłem pomysł :-) I wszyscy tutaj bardzo dobrze wiedzą, że u Ciebie ważniejsza jest wiara, niż ciężarówki i absolutnie nikt nie próbuje tego zmienić :-)
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Kamera na moim trucku.

Post autor: hiob » 27-08-08, 16:26

Kamil pisze:Przyszło mi na myśl coś takiego. Jeżeli stoisz w truckstopie, bądź innym często uczęszczanym miejscu (choć wiem że takich miejsc nie lubisz), to możesz spróbować podłączyć się do internetu za pomocą WiFi. Oczywiście Twój laptop musiałby posiadać wbudowany modem bezprzewodowy, albo konieczne byłoby dokupienie anteny.
Pozdrawiam serdecznie.
W truckstopach i innych tego typu miejscach Internet jest płatny. Antenę mam w laptopie i tak się dawniej łączyłem z netem, ale tego typu połączenie nie umożliwia nadawania obrazu z kamery. Ja muszę podać prawdziwe IP, by to działało, a wszystkie "hot spots" mają IP ukryte. W swoim domowym, bezprzewodowym Internecie jestem w stanie się doszukać prawdziwego IP, ale w publicznych miejscach jest ta informacja dla mnie niedostępna. A więc i kamera nie będzie działała.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
Vanilla
Przyjaciel forum
Posty: 186
Rejestracja: 24-10-07, 22:37
Lokalizacja: anioł gwiazdy zapala

Re: Kamera na moim trucku.

Post autor: Vanilla » 27-08-08, 16:36

Witam Wszystkich :-D jak ktoś z Was jest spragniony oglądania obrazu z kamery nonstop to prosze kliknąć sobie wte linki: http://www.geocities.com/warrentalb/Bol ... izons.html http://sweetbear.camstreams.com/ http://whereismike.livetruckcam.net/ macie tam inne trucki,a Nasze forum i jego formuła jest ok"mamy wszystkiego po trochu,także każdy znajdzie coś dla siebie,a ograniczenia,cóż po prostu :samo życie.Pozdrawiam Wszystkich forumowiczów :-D
p.s. Linki które są tu podane ,też dostały ograniczenia :-/ ,także i inni trucker-y nie będą widoczni non stop.Jak znajde jakiś ciekawy link z kamerą,to go tu podam. :-D
Ostatnio zmieniony 08-09-08, 08:24 przez Vanilla, łącznie zmieniany 1 raz.
To czego szukasz, znajdziesz w ostatnim spośród możliwych miejsc.

Adrian_Malbork
Przyjaciel forum
Posty: 39
Rejestracja: 29-03-08, 00:12

Re: Kamera na moim trucku.

Post autor: Adrian_Malbork » 27-08-08, 22:17

a ja jestem za tym, zeby kamerka była włączona tylko od 10AM do 8PM lub żeby była włączona tylko w miastach :) bo na trasie bardzo często nic się nie dzieje..
to by ograniczylo zuzycie do połowy.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Kamera na moim trucku.

Post autor: hiob » 02-09-08, 04:55

Adrian_Malbork pisze:a ja jestem za tym, zeby kamerka była włączona tylko od 10AM do 8PM lub żeby była włączona tylko w miastach :) bo na trasie bardzo często nic się nie dzieje..
to by ograniczylo zuzycie do połowy.
Do połowy to ciągle nic nie da. Muszę zmniejszyć ilość GB do ok. 25%. Dlatego kamera będzie włączona mniej-więcej od 18-22, czy 23. Od piątego września zaczyna się mi nowy miesiąc, więc na bieżąco będę mógł śledzić ile tych bajtów zużywam.

Co do używania tylko w mieście, to jest to nie całkiem realne. Głównie dlatego, że ja zwykle jestem poza miastem. Po drugie chodzi tu też o jakąś systematyczność, jakieś stałe godziny. Żeby każdy mógł wiedzieć, że w okolicach późnego popołudnia, czy wczesnego wieczoru będzie mógł sprawdzić obraz z kamery.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

kowalczyktom
Przyjaciel forum
Posty: 18
Rejestracja: 14-02-08, 21:33
Lokalizacja: Szczecinek

Re: Kamera na moim trucku.

Post autor: kowalczyktom » 07-09-08, 21:55

Do czego to doszło. Mamy XXI wiek i wprowadzają jakieś limity na internet??
Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. :-/


Zapewne dostawcy chcą zmusić jak najwięcej użytkowników do przejścia na inną "taryfę" z większym limitem transferu. Czy dobrze myślę? Istnieje taka możliwość? Dużo to będzie więcej kosztować? Jak co to może jakąś składkę zrobimy ? :->


I nie rozumiem jak można powiedzieć, że w trasie nic się nie dzieje! Przecież, te krajobrazy, samochody, ruch na drodze, to wszystko razem, cały klimat - to się dzieje!
Oglądanie wschodu słońca na drugim kontynencie, moment ruszania z rampy po nocnym odpoczynku, takich rzeczy się nie zapomina...
A możliwość oglądania tego wszystkiego z innego kontynentu, spełnianie w pewnym stopniu swoich marzeń to jest coś pięknego. Tak ja uważam.
A jak ktoś chce obejrzeć jak wygląda ruch w miastach to polecam wpisać w wyszukiwarke "live traffic cam ... i wpisać nazwę miasta".

Fajnie by było jakby znalazło się jakies wyjście z tej sytacji i aby kamerka była włączona znów nonstop.

Ginex

Re: Kamera na moim trucku.

Post autor: Ginex » 17-08-09, 20:19

Ja uzywam MSN mesangeri voice cleep .. servis verizon i carte pc lepsze to jak telefon komorkowy .

Endriunh2
Przyjaciel forum
Posty: 100
Rejestracja: 18-08-09, 17:05
Lokalizacja: krakow

Re: Kamera na moim trucku.

Post autor: Endriunh2 » 18-08-09, 22:32

widze ze ktos podawal strony innych co jezdzili po usa z kamerkami a zna ktos moze stronke gdzie jezdza ale po europie bo szukam i trudno znalesc

Endriunh2
Przyjaciel forum
Posty: 100
Rejestracja: 18-08-09, 17:05
Lokalizacja: krakow

Re: Kamera na moim trucku.

Post autor: Endriunh2 » 18-08-09, 22:37

a bardzo mi na tym zalezy

Endriunh2
Przyjaciel forum
Posty: 100
Rejestracja: 18-08-09, 17:05
Lokalizacja: krakow

Re: Kamera na moim trucku.

Post autor: Endriunh2 » 01-01-10, 19:18

Hiob jak bedzie wygladac sytuacja z kamerka na twoim trucku? nadal bedzie tak ze na dzien 2,3 godzinki?

ODPOWIEDZ