Kamera na moim trucku.

Tutaj można zgłosić problemy związane z funkcjonowaniem forum oraz z widocznością hioba w kamerze lub poszukać dla nich rozwiązania. Mówimy też tutaj o narzędziach, które mogą wesprzeć naszą aktywność na forum, wrzucanie zdjęć, itp.

Moderator: Ben

Awatar użytkownika
bakolando
Przyjaciel forum
Posty: 9
Rejestracja: 24-10-07, 22:24
Lokalizacja: Mielec

Re: Kamera na moim trucku.

Post autor: bakolando » 24-08-07, 00:16

Hmmm ciekawe czy wszyscy Ci kierowcy co mają kamerki tak jak Hiob na camstreams to czy też prowadzą fora gdzie są zdjęcia i opisy z ich tras?

Tomq

Re: Kamera na moim trucku.

Post autor: Tomq » 25-08-07, 21:06

Anaheim pisze:...dobra to nagrywam programem FRAPS...
Ja do przechwytywania transmisji strumieniowej używam programu WM Recorder. Jest bardzo prosty w obsłudze ale niestety jest płatny (ale są na to sposoby :twisted: ). w w w.netfor2.c o m/

Awatar użytkownika
Filo FH
Przyjaciel forum
Posty: 29
Rejestracja: 24-10-07, 22:27
Lokalizacja: Rzeszów - Poland

Re: Kamera na moim trucku.

Post autor: Filo FH » 01-09-07, 14:17

Hiob. Czy moglbys zrobic pare fotek twoich liczników jak jedziesz z różnymi prędkościami i na różnych biegach?
Z góry serdeczne Bóg zapłać.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Kamera na moim trucku.

Post autor: hiob » 02-09-07, 05:19

Filo FH pisze:Hiob. Czy moglbys zrobic pare fotek twoich liczników jak jedziesz z różnymi prędkościami i na różnych biegach?
Z góry serdeczne Bóg zapłać.
A czemu tutaj o to prosisz? Jest temat "zapytaj Hioba...", tam Ci odpowiem. Tu trzymajmy się... tematu, kamery na mojej ciężarówce.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
Harry_man
Przyjaciel forum
Posty: 48
Rejestracja: 24-10-07, 22:28

Re: Kamera na moim trucku.

Post autor: Harry_man » 02-09-07, 16:59

Coś się chyba stało z dźwiękiem. Ostatnio wchodziłem 2x i za pierwszym była przerwa po której wrócił obraz bez głosu, a za drugim już dźwięku wogóle nie było.

Awatar użytkownika
Filo FH
Przyjaciel forum
Posty: 29
Rejestracja: 24-10-07, 22:27
Lokalizacja: Rzeszów - Poland

Re: Kamera na moim trucku.

Post autor: Filo FH » 02-09-07, 17:35

Ok przepraszam bardzo

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Kamera na moim trucku.

Post autor: hiob » 02-09-07, 19:26

Harry_man pisze:Coś się chyba stało z dźwiękiem. Ostatnio wchodziłem 2x i za pierwszym była przerwa po której wrócił obraz bez głosu, a za drugim już dźwięku wogóle nie było.
Problem polega na tym, że regulamin strony camstreams.com zabrania transmisji muzyki, do której nie mamy praw. Piosenki są chronione prawami autorskimi i za nadawanie ich przez kamerkę można wylecieć z serwisu camstreams.com. Dlatego gdy ja słucham w samochodzie jakiejś muzyki muszę pamiętać, żeby wyłączyć dźwięk i nie nadawać tego na cały świat. Poza tym jak mam włączony dźwięk, to jestem cały czas na podsłuchu i każda prywatna rozmowa telefoniczna jest też transmitowana. Czasem więc po prostu zapomnę włączyć dźwięk ponownie po skończonej rozmowie.

Rozumiem więc, że niektórzy chcieliby słyszeć dźwięk silnika, ale z praktycznego punktu widzenia najprościej mi po prostu wyłączyć go całkiem. Gdy jadę bez słuchania radia, mogę go włączać, jak tylko pamiętam, ale muszę znowu wyciszać, jak zaczynam słuchać programów, płyt i piosenek chronionych prawami autorskimi.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
Harry_man
Przyjaciel forum
Posty: 48
Rejestracja: 24-10-07, 22:28

Re: Kamera na moim trucku.

Post autor: Harry_man » 02-09-07, 22:45

OK, w takim razie rozumiem. Myślałem, że to jakiś problem techniczny.

Awatar użytkownika
KANII
Przyjaciel forum
Posty: 26
Rejestracja: 24-10-07, 22:30
Lokalizacja: WIĘCBORK

Re: Kamera na moim trucku.

Post autor: KANII » 18-09-07, 00:04

Hiob ja mam taką prośbę często oglądam filmy z twojej kamery
I bardo podoba mi się takie ustawiebnie kamery w której widać koniec maski.
Nie wiem jak dla innych ale ja mam wtedy większe wrażenie że jade z tobą : )
pozdrowienia
JANUSZ KULIG-pamieć o Nim nigdy nie przeminie!
RICHARD BURNS-we will never forget you!
Colin McRae-Why?!

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Kamera na moim trucku.

Post autor: hiob » 18-09-07, 14:59

KANII pisze: ...bardo podoba mi się takie ustawiebnie kamery w której widać koniec maski...
To zależy od umiejscowienia kamery. Zazwyczaj jest ona przylepiona rzepami albo do osłony przeciwsłonecznej, albo bezpośrednio do szyby. A raczej do transpondera, nadajnika do płacenia za drogi przylepionego do szyby. W tym drugim przypadku nie mam wystarczającego zakresu regulacji obiektywu, żeby widział koniec maski. W pierwszym przypadku nie ma problemu, to tylko kwestia przesunięcia osłony przeciwsłonecznej.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
KANII
Przyjaciel forum
Posty: 26
Rejestracja: 24-10-07, 22:30
Lokalizacja: WIĘCBORK

Re: Kamera na moim trucku.

Post autor: KANII » 18-09-07, 18:35

AHA Teraz mam jasność
Dzięki za odpowiedż
JANUSZ KULIG-pamieć o Nim nigdy nie przeminie!
RICHARD BURNS-we will never forget you!
Colin McRae-Why?!

Awatar użytkownika
lamax
Przyjaciel forum
Posty: 4
Rejestracja: 24-10-07, 22:31
Kontakt:

Re: Kamera na moim trucku.

Post autor: lamax » 20-09-07, 21:21

Hello all, Hello Hiob :)

Hiob, last days you probably turning off chat while you driving, I like to come to room and say "Hi", but now i can't :(. I understand, you need to concentrate while you driving, but we, "passengers" can't talk :). Please, if you can, turn chat ON, thanks :)

"Your passenger" :lol:
lam



edit: problem fixed :oops: 8)
Obrazek
TRUCKCAM WATCHER :)
My truckcam gallery: http://www.flickr.com/photos/8766824@N06

Awatar użytkownika
KANII
Przyjaciel forum
Posty: 26
Rejestracja: 24-10-07, 22:30
Lokalizacja: WIĘCBORK

Re: Kamera na moim trucku.

Post autor: KANII » 20-09-07, 23:01

Hiob dzięki za ustawienie kamery właśnie w takiej pozycji o jaką prosiłem :)
JANUSZ KULIG-pamieć o Nim nigdy nie przeminie!
RICHARD BURNS-we will never forget you!
Colin McRae-Why?!

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Kamera na moim trucku.

Post autor: hiob » 17-10-07, 23:39

Chciałem tylko przypomnieć, że przybywają nowe filmiki na googlach. Doszły dziś kolejne i jest ich już tam ponad 650. Najnowsze można zobaczyć klikając na link w podpisie pod moimi postami, (albo TUTAJ ), a potem wybierając opcję "SORT BY DATE". Oczywiście w polskojęzycznych komputerach pewnie to jest jakoś po polsku, pewnie "SORTUJ WEDŁUG DATY".

Z ciekawszych filmów polecam wyjazd w z Nowego Jorku w korku w godzinach szczytu, załadunek lotniczych palet na lotnisku Kennedy'ego i parkowanie pod domem sfilmowane kamerą umieszczoną pod naczepą. Zapraszam.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
Ksebki
Przyjaciel forum
Posty: 120
Rejestracja: 24-10-07, 22:31
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Re: Kamera na moim trucku.

Post autor: Ksebki » 29-10-07, 13:45

Miałem ostatni trochę czasu aby sobie pooglądać Twoje filmiki.
I dwie moje sugestie Hiobie:
- jeśli możesz kręć dłuższe filmiki, takie wydają się lepiej oddawać charakter pracy kierowcy
- kręć więcej filmików w dużych miastach, takich jak np. ten: http://video.google.com/videoplay?docid ... &plindex=1 lub ten: http://video.google.com/videoplay?docid ... &plindex=2

Oczywiście to są tylko moje sugestie a inni mogą mieć zdanie odmienne w temacie.

ODPOWIEDZ