Kamera na moim trucku.

Tutaj można zgłosić problemy związane z funkcjonowaniem forum oraz z widocznością hioba w kamerze lub poszukać dla nich rozwiązania. Mówimy też tutaj o narzędziach, które mogą wesprzeć naszą aktywność na forum, wrzucanie zdjęć, itp.

Moderator: Ben

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Kamera na moim trucku.

Post autor: hiob » 05-07-07, 00:15

PiotrossS pisze: ... W razie jakichkolwiek klopotow, pisz do mnie na gg, pomoge.
Na razie jedyny problem jaki mam, to jak umieścić obraz z tego nowego serwisu na czacie i na mojej stronce. Ale tu może NoH poradzi, skoro potrafił zrobić to, co mam teraz. ł
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

PiotrossS
Przyjaciel forum
Posty: 71
Rejestracja: 24-10-07, 22:33
Lokalizacja: Swansea, Walia

Re: Kamera na moim trucku.

Post autor: PiotrossS » 05-07-07, 01:30

hiob pisze:
PiotrossS pisze: ... W razie jakichkolwiek klopotow, pisz do mnie na gg, pomoge.
Na razie jedyny problem jaki mam, to jak umieścić obraz z tego nowego serwisu na czacie i na mojej stronce. Ale tu może NoH poradzi, skoro potrafił zrobić to, co mam teraz. ł
Gotowe, tyle, ze nie da sie zrobic tego w poscie ;) to nie sa obrazki, ale "film"

pozdrawiam

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Kamera na moim trucku.

Post autor: hiob » 05-07-07, 03:53

PiotrossS pisze:
Gotowe, tyle, ze nie da sie zrobic tego w poscie ;) to nie sa obrazki, ale "film"

pozdrawiam
Dzięki za pomoc. Obraz z kamery, już ruchomy, jest teraz na głównej stronie forum, na mojej stronce, www.polon.us i na stronie http://polonus.camstreams.com/ , gdzie jest także czat.

Oczywiście wszystkie uwagi mówiące, że obraz jest widoczny tylko wtedy, jak jadę i jak mam dostęp do netu pozostają aktualne. Więc jak nic nie widać, to proszę sprawdzić później lub następnego dnia.

PS. Przy okazji prośba. Skoro już wiemy, że nie byłem prekursorem i inni kierowcy wpadli na to wcześniej, żeby transmitować obraz z kamery na ciężarówce, może zamieścimy wszystkie linki do takich kamer? Jak ktoś znajdzie taką kamerę w necie, niech poda tutaj do niej adres. Kilka już jest w tym temacie, ale zapewne tych kamer jest więcej. Potem się je jakoś uporządkuje i poda wszystkie w jednym miejscu. Dziękuję.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

KrzysztofW11
Przyjaciel forum
Posty: 21
Rejestracja: 24-10-07, 22:31
Lokalizacja: Będzin

Re: Kamera na moim trucku.

Post autor: KrzysztofW11 » 06-07-07, 14:55

Gratuluje :)
Świetnie to teraz wygląda:) będę częściej oglądał :)
Obraz dobrej jakości i wyraźny:)
super robota :)
:)

papirus2
Przyjaciel forum
Posty: 122
Rejestracja: 24-10-07, 22:33
Lokalizacja: Polska

Re: Kamera na moim trucku.

Post autor: papirus2 » 06-07-07, 22:11

hiob ja też pomogę na HTML'u jako tako się znam wię c jak coś możesz na mnie liczyć.Ten chat to radziłbym założyć gdzie indziej bo ja nawet zalogowac się nie moge coś przerywa.

Kamil
Przyjaciel forum
Posty: 25
Rejestracja: 24-10-07, 22:29
Lokalizacja: Wrocław

Dzwiek

Post autor: Kamil » 06-07-07, 23:18

A czy istnieje mozliwosc, aby Hiob transmitowal takze dzwiek na zywo? Na moje oko to predkosc internetu Hioba na to nie pozwoli, ale Mike (link w ktoryms z poprzednich postow) jakos to zrobil...

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Kamera na moim trucku.

Post autor: hiob » 07-07-07, 04:43

papirus2 pisze:hiob ja też pomogę na HTML'u jako tako się znam wię c jak coś możesz na mnie liczyć.Ten chat to radziłbym założyć gdzie indziej bo ja nawet zalogowac się nie moge coś przerywa.
Czat na stronie http://polonus.camstreams.com/ po prostu jest, nie zakładaliśmy go. Na naszym forum być może będzie czat z polchata albo tamten. Jeśli chodzi o pomoc, skontaktuj się z PiotrossSem, to on robi wszystkie skrypty i wsadza je na forum. Jak będzie potrzebował jakiejś pomocy, na pewno skorzysta z Twojej wiedzy. Ja się i tak kompletnie na tym nie znam.
Kamil pisze:A czy istnieje mozliwosc, aby Hiob transmitowal takze dzwiek na zywo? Na moje oko to predkosc internetu Hioba na to nie pozwoli, ale Mike (link w ktoryms z poprzednich postow) jakos to zrobil...
Pewnie tak, ale mogą być jakieś trudności, typu sprzężenie zwrotne itp. Obraz z kamery leci z paro sekundowym opóźnieniem, więc każdy dźwięk słyszalny w kompie nagrywa się ponownie i znowu go słychać. Można wyłączyć głośniki, w laptopie, ale ja słucham różnych rzeczy z mojego kompa cały czas. Zobaczymy, jak to wyewoluuje.

A to jest bezpośredni adres mojej kamery:

http://www.camstreams.com/asx.asp?user=polonus

Można po prostu na niego kliknąć, albo wpisać go w miejsce na adres w Windows Media Player.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Dzwiek

Post autor: hiob » 08-07-07, 03:11

Kamil pisze:A czy istnieje mozliwosc, aby Hiob transmitowal takze dzwiek na zywo? Na moje oko to predkosc internetu Hioba na to nie pozwoli, ale Mike (link w ktoryms z poprzednich postow) jakos to zrobil...
Dzisiaj kupiłem mikrofon i z domu zrobiliśmy test. Nie da się rozmawiać, ale można dawać monologi. Ja Was nie słyszę, ale mnie będzie można usłyszeć. Jeżeli więc będę na czacie na stronie http://polonus.camstreams.com/ i przeczytam pytanie skierowane do mnie, będę być może mógł odpowiedzieć głosem. Jedyny problem, jaki może wyskoczyć, to zbyt słabe połączenie. W domu to działało dość dobrze, ale tu mam kabel i szybkie połączenie. Modem w ciężarówce może się przydławić. Pierwsza próba będzie w niedzielę wieczorem i wtedy zobaczymy. Mam nadzieję, że podzielicie się tu swoimi uwagami, jak to w praktyce wygląda.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)


Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Kamera na moim trucku.

Post autor: hiob » 21-07-07, 05:25

PiotrossS pisze:Oto adresy do innnych trucków z kamerkami:...

Tomq
Dzięki, Tomq i PiotrossS. Tutaj natomiast są dwa filmiki pokazujące mnie jak parkuję na moim parkingu. Oczywiście już tych filmów nakręciłem kilka, ale teraz umieściłem kamerę na zewnętrznym lusterku z lewej strony, a takiego ujęcia jeszcze nie było:

http://video.google.com/videoplay?docid ... 8004334606

Równocześnie drugą kamerę skierowałem na siebie, więc można porównać te filmy i zobaczyć jak kręcę :P :D :

http://video.google.com/videoplay?docid ... 7488624375
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Kamera na moim trucku.

Post autor: hiob » 22-07-07, 16:17

Nie wiem dlaczego, ale moja kamera padła zupełnie. Tymczasowo założyłem nowe konto, www.hiob.camstreams.com , ale chciałbym wrocić do poprzedniego. Jednak jak się nie da odzyskać konta "polonus", to "hiob" bedzie moim nowym loginem.

Tak czy inaczej wygląda na to, że albo www.hiob.camstreams.com albo www.polonus.camstreams.com powinno otworzyć moja kamerę na ciężarówce.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Damian

Re: Kamera na moim trucku.

Post autor: Damian » 23-07-07, 10:16

Niestety Hiob, ale obydwa konta nie działają...

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Kamera na moim trucku.

Post autor: hiob » 23-07-07, 14:24

Damian pisze:Niestety Hiob, ale obydwa konta nie działają...
Im padła cała baza. Stare konta odtworzyli, nowe nie. Musiałem się jeszcze raz zarejestrować, co uczyniłem i konto www.polonus.camstreams.com zaczęło działać ponownie. Teraz rzeczywiście znowu ma jakieś problemy, mam nadzieję, że chwilowe.

Można także otworzyć obraz z kamery bezpośrednio, z pominięciem strony camstreams.com wpisując w playerze Windows Media Player adres http://www.camstreams.com/asx.asp?user=polonus (można to zrobić np. w taki sposób: Otwierając WMP klikamy na "CTRL + U" i wklejamy powyższy adres, albo po prostu wpisujemy go jako adres stronki. W ten sposób można zobaczyć obraz z kamery nawet wtedy, gdy strona www.polonus.camstreams.com nie chce się otworzyć. Ale jak ten sposób działa, to oczywiście także tutaj, na głównej stronie także widać obraz z kamery.

Powinno być go widać także na mojej stronce, www.polon.us , ale ta strona padła tydzień temu i nie mam pojęcia, czy się kiedykolwiek podniesie. :( Żadnych wyjaśnień od providera nie mam. Na razie więc po prostu zapraszam do zobaczenia obrazu korzystając z bezpośredniego linku.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Kate

Re: Kamera na moim trucku.

Post autor: Kate » 25-07-07, 01:06

hej. mam pytanie? Ty zatrudniasz jeszcze jakichs kierowców czy jeździsz Sam?

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Kamera na moim trucku.

Post autor: hiob » 25-07-07, 05:54

Kate pisze:hej. mam pytanie? Ty zatrudniasz jeszcze jakichs kierowców czy jeździsz Sam?
Jeżdżę sam. Nigdy nie zatrudniałem obcych ludzi, ale czasem jeździłem z członkami rodziny.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

ODPOWIEDZ