Kamera na moim trucku.

Tutaj można zgłosić problemy związane z funkcjonowaniem forum oraz z widocznością hioba w kamerze lub poszukać dla nich rozwiązania. Mówimy też tutaj o narzędziach, które mogą wesprzeć naszą aktywność na forum, wrzucanie zdjęć, itp.

Moderator: Ben

PiotrossS
Przyjaciel forum
Posty: 71
Rejestracja: 24-10-07, 22:33
Lokalizacja: Swansea, Walia

Re: Kamera na moim trucku.

Post autor: PiotrossS » 26-07-07, 00:11

hiob pisze:
Kate pisze:hej. mam pytanie? Ty zatrudniasz jeszcze jakichs kierowców czy jeździsz Sam?
Jeżdżę sam. Nigdy nie zatrudniałem obcych ludzi, ale czasem jeździłem z członkami rodziny.
wedlug mnie pomylka w tematach. Tutaj rozmawiamy o kamerze na camstreams ;]

Awatar użytkownika
Filo FH
Przyjaciel forum
Posty: 29
Rejestracja: 24-10-07, 22:27
Lokalizacja: Rzeszów - Poland

Re: Kamera na moim trucku.

Post autor: Filo FH » 02-08-07, 11:12

A ja mam prosbe zwiazana z kamera. Czy moglbys nakrecic dluzszy film jak jedziesz droga a kamera ustawiona tak ze widac jak kierujesz , zmieniasz biegi i widac co sie dzieje za szyba? Zgory wielkie dzieki!!!

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Kamera na moim trucku.

Post autor: hiob » 02-08-07, 15:01

Filo FH pisze:A ja mam prosbe zwiazana z kamera. Czy moglbys nakrecic dluzszy film jak jedziesz droga a kamera ustawiona tak ze widac jak kierujesz , zmieniasz biegi i widac co sie dzieje za szyba? Zgory wielkie dzieki!!!
Kilka filmów pokazujących jak jadę jest na googlach. Nie są co prawda długie, ale na razie muszą wystarczyć :D
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
Filo FH
Przyjaciel forum
Posty: 29
Rejestracja: 24-10-07, 22:27
Lokalizacja: Rzeszów - Poland

Re: Kamera na moim trucku.

Post autor: Filo FH » 02-08-07, 16:13

Dobrze to chociaz moze liczniki. Ja wiem ze sa filmy z licznikami na google ale jakby mogl byc on troche dluzszy i np. jak przyspieszasz lub rozpedzasz pojazd. Z gory dzieki!!!

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Kamera na moim trucku.

Post autor: hiob » 04-08-07, 18:01

Filo FH pisze:Dobrze to chociaz moze liczniki. Ja wiem ze sa filmy z licznikami na google ale jakby mogl byc on troche dluzszy i np. jak przyspieszasz lub rozpedzasz pojazd. Z gory dzieki!!!
Te filmy z licznikami miały na celu nagrać tylko dźwięk, w zależności od tego czy auto idzie "z gazem", czy się swobodnie toczy. Skrzynia biegów wydawała mi czasem dziwne dźwięki, ale ile razy jakiś mechanik to chciał odtworzyć, wtedy zaczynała, rzecz jasna, działać bezszelestnie. Na szczęście doszedłem w końcu do przyczyny tego dziwnego zjawiska i już jest wszystko OK.

Jeżeli zaś chodzi o film jak jadę, z widokiem na deskę rozdzielczą, to zawsze jest pewien problem z umieszczeniem kamery. Trudno ją trzymać w ręce, gdy trzeba trzymać kierownicę i zmieniać biegi. Zaczyna brakować rąk. :D Ale może kiedyś uda się to zrobić.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Kamera na moim trucku.

Post autor: hiob » 05-08-07, 22:57

Kamera internetowa działa już ponownie, jej adres to, przypominam, www.polonus.camstreams.com . Poza tym ciągle od czasu do czasu robię jakieś króciutkie filmiki i wysyłam je na google. Tutaj na przykład transport skrzydła do elektrowni wiatrowej. Najpierw ominąłem ten samochód, gdy stał zaparkowany na poboczu, a potem on mnie wyprzedził, jadąc dobre 120 km/h. I to w Illinois, gdzie ciężarówki obowiązuje ograniczenie prędkości do 88 km/h. Pewnie wychodził z założenia, że taki ładunek jest niebezpieczny, więc trzeba szybciej dojechać do celu. :mrgreen: :twisted: :D

http://video.google.com/videoplay?docid ... 6106906895

http://video.google.com/videoplay?docid ... 7248926880

http://video.google.com/videoplay?docid ... 3140951804

A to cztery filmy z przejazdu przez Saint Louis. Na pierwszym wjeżdżam o zachodzie słońca do St. Louis od strony Illinois. Widać piękną panoramę miasta ze słynnym łukiem. Potem, na drugim filmie, następnego dnia jadę do browaru po Budweisera, potem na trzecim usiłuje znaleźć drogę na skróty do autostrady i na czwartym wreszcie ją znajduję i przez ten sam most na Missisipi wjeżdżam z powrotem do Illinois. Filmy długie i nieciekawe, (może poza pierwszym), ale ciekawe są w kinie, a te są za darmo, więc nie narzekać ;) :

http://video.google.com/videoplay?docid ... 0972654659

http://video.google.com/videoplay?docid ... 2693749972

http://video.google.com/videoplay?docid ... 3643308004

http://video.google.com/videoplay?docid ... 1666075175
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Fretka

Re: Kamera na moim trucku.

Post autor: Fretka » 10-08-07, 11:13

Kręcenie filmików zwykłą kamerą to doskonały pomysł... zwłaszcza, że serwis Google Video pozwala na wgrywanie nawet kilkugodzinnych filmików (tylko trochę to trwa). Np. w moim aparacie (sony coś tam, coś tam, 8mpx itd. chyba Cybershot można kręcić filmiki w rozdzielczości 320x200 przez 9 godzin na 1-gigowej karcie! Można zapewne kupić na jakiejś stacji benzynowej aparat za kilkadziesiąt dolarów który cechuje się podobnymi osiągami...
PS. A kto zabrania wsadzić np. 4 gigową kartę flash-memory i robić filmiki w dobrej jakości?...;P

PS 2. Aha, mam pytanie natury technicznej. W jakiej rozdzielczości robisz filmy, które później zamieszczasz na Google Video?

Anaheim
Przyjaciel forum
Posty: 728
Rejestracja: 24-10-07, 22:24
Lokalizacja: SBL

Re: Kamera na moim trucku.

Post autor: Anaheim » 11-08-07, 09:08

320x200 przez 9 godzin na 1-gigowej karcie!

hhmm nienawidze tej rozdzielczosci :P ale ciekawe troche 9godzin ??ja mam Panasonica DMC-FZ8 i wg. tabelki w instrukcji na 1GB mozna nagrac max. 1,5h :/ 10fps w rozdzielczosci chyba 300x200 i niedosc ze 10 fps (filmik troche sie "zacina") to jeszcze rozdzilczosc taka ze tlyko na youtube wsadzic :P

a przy okazji to czemu na google video niema trakiego czegos jak adres do konta uzytkownika tylko trzeba swoje video przez wyszukiwarke szukac :/ google youtube kupilo bo im serwis nie szedl a przy okazji na youtube zrobili troche syfu i sie ciesza :P

Kamerka ktora leci przez WMP to jest swietne cosik ;) tylko Hiob niechcial dac linku bezposrednio do filmiku wiec musialem w kodzie zrudlowym szukac i teraz z pulpitu sobie otwieram przez WMP a nie jakies stronki i moge sobie nagrywac ciekawsze momety ;)

Fretka

Re: Kamera na moim trucku.

Post autor: Fretka » 11-08-07, 10:11

Mnie też to zdziwiło, ale jeśli wierzyć licznikowi na ekranie, który odlicza do zera czas pozostały na karcie (nigdy tyle nie nagrywałem, bo nie miałem potrzeby) to będzie jakieś 9 godzin. Miałem już kilkadziesiąt zdjęć na karcie i pozostało do nagrania 7:35h czy jakoś tak (dla porównania w najlepszej rozdzielczości to było 6 min na tej samej karcie :wink:... Ale wtedy to już jest niemal High Definition, rozdzielczość 720x800, doskonałe kolory(doskonałe jak na Sony, które chyba w tym nie przoduje :lol:). Muszę kiedyś zostawić na noc włączony aparat i zobaczyć, czy to prawda, że można tyle nagrywać i jak to wygląda na Google Video.

miqs99
Przyjaciel forum
Posty: 185
Rejestracja: 24-10-07, 22:33
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Kamera na moim trucku.

Post autor: miqs99 » 11-08-07, 13:59

Fretka pisze:Mnie też to zdziwiło, ale jeśli wierzyć licznikowi na ekranie, który odlicza do zera czas pozostały na karcie (nigdy tyle nie nagrywałem, bo nie miałem potrzeby) to będzie jakieś 9 godzin. Miałem już kilkadziesiąt zdjęć na karcie i pozostało do nagrania 7:35h czy jakoś tak (dla porównania w najlepszej rozdzielczości to było 6 min na tej samej karcie :wink:... Ale wtedy to już jest niemal High Definition, rozdzielczość 720x800, doskonałe kolory(doskonałe jak na Sony, które chyba w tym nie przoduje :lol:). Muszę kiedyś zostawić na noc włączony aparat i zobaczyć, czy to prawda, że można tyle nagrywać i jak to wygląda na Google Video.
Kwestia czy ci baterie wytzrzymaja :)
Jeżeli chcesz mieć model ciężarówki w skali 1:24, każda firma i malowanie, zgłoś się do mnie, atrakcyjne ceny :)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Kamera na moim trucku.

Post autor: hiob » 12-08-07, 00:56

Anaheim pisze:...
Kamerka ktora leci przez WMP to jest swietne cosik ;) tylko Hiob niechcial dac linku bezposrednio do filmiku ...

O czym Ty mówisz? Najpierw przeczytaj temat, a potem rób uwagi, że hiob czegoś nie chciał. Pozwól, że Ci zacytuję Hioba sprzed paru dni:
hiob pisze: ...
Można także otworzyć obraz z kamery bezpośrednio, z pominięciem strony camstreams.com wpisując w playerze Windows Media Player adres http://www.camstreams.com/asx.asp?user=polonus (można to zrobić np. w taki sposób: Otwierając WMP klikamy na "CTRL + U" i wklejamy powyższy adres, albo po prostu wpisujemy go jako adres stronki. ... zapraszam do zobaczenia obrazu korzystając z bezpośredniego linku.
Fretka pisze:... W jakiej rozdzielczości robisz filmy, które później zamieszczasz na Google Video?
640 x 480, bit rate 705 kbps, albo 177 kbps. Używam dwóch aparatów fotograficznych do nagrywania filmów i prawdę mówiąc nie wiem, jak się zmienia "bit rate" i jaki to ma wpływ na jakość filmu. Jeżeli w ogóle ma to coś wspólnego z jakością. Filmy są w formacie .avi .
Anaheim pisze:... teraz z pulpitu sobie otwieram przez WMP a nie jakies stronki i moge sobie nagrywac ciekawsze momety ;)
W takim razie mam prośbę. Wytłumacz mi, jak można te filmy nagrywać?

Poza tym prosiłbym o skończenie tu dyskusji na temat ile godzin filmu komu się mieści w pamięci jego kamery. To nie jest wątek o tym. Dziękuję.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Anaheim
Przyjaciel forum
Posty: 728
Rejestracja: 24-10-07, 22:24
Lokalizacja: SBL

Re: Kamera na moim trucku.

Post autor: Anaheim » 12-08-07, 09:34

ojc :/ sorka
W takim razie mam prośbę. Wytłumacz mi, jak można te filmy nagrywać?
hah takim programikiem, w takiej tonacji napisales to pytanie jakbys nie wierzyl ze moge nagrac :P

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Kamera na moim trucku.

Post autor: hiob » 12-08-07, 10:11

Anaheim pisze:
hah takim programikiem, w takiej tonacji napisales to pytanie jakbys nie wierzyl ze moge nagrac :P
?? W jakiej tonacji? Zapytałem, bo nie potrafię tego zrobić. Spodziewałem się, że mi konkretnie odpowiesz, a nie, że będziesz komentował "tonację" mojego pytania.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Anaheim
Przyjaciel forum
Posty: 728
Rejestracja: 24-10-07, 22:24
Lokalizacja: SBL

Re: Kamera na moim trucku.

Post autor: Anaheim » 12-08-07, 12:29

aha nie potrafisz ;) dobra to nagrywam programem FRAPS a reszta na PW ;)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Kamera na moim trucku.

Post autor: hiob » 17-08-07, 06:44

Przypominam, że na googlach ciągle pojawiają się nowe filmiki. Gdy się kliknie na link w moim podpisie i wybierze potem "Sort by date", czy w polskiej wersji "Posegreguj według daty", czy coś takiego, to wyświetlą się filmy od najnowszych. I te najnowsze są właśnie nakręcone w ostatnich tygodniach.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

ODPOWIEDZ