Polska od miłosci do nienawisci

To podforum jest <b><a href="viewtopic.php?p=22081#22081"> zamknięte do odwołania</a></b>.

Moderator: Moderatorzy

Wojciech_Domini
Przyjaciel forum
Posty: 317
Rejestracja: 27-12-08, 13:04
Lokalizacja: Kraków

Re: Polska od miłosci do nienawisci

Post autor: Wojciech_Domini » 03-04-10, 21:00

Ja Polskę zawsze kocham i kochałem choć nie jedna osoba mi zarzucała że to bzdura ponieważ pragnę spędzić życie w podróży i może osiąść gdzieś na wschodzie świata.. To że myśle na poważnie o pracy oraz (Jak Bóg da) wzięcia za żone kobiete innej rasy niż moja, nie znaczy to że myśle zapomnieć o Matce... Bo ja sam moge powtórzyć jak Cejrowski...

Indie to jest żona, Egipt kochanka ale Matka jest tylko jedna i wcale nie zamierzam jej zostawic. W tym sensie to mówie ze zawsze będe się wyrażał o niej z uznaniem (jest takie stadionowe hasło mówiące że własny klub kocha się na dobre i na złe... Tym bardziej Kobiete która się bierze za żone z tym że teraz jest piękna a za rok brzydka. Z tym że teraz jest Miła a za rok może zrzędzić... ale się ją kocha, na zawsze i Sakramentalnie). Może i w Polsce mieszkać nie będe, ale jeśli zdołam, być może założe towarzystwo Polskie na obczyźnie, być może będe słał pieniądze... Nawet jeśli tego nie zdołam zrobić to i tak będe miał Polske w sercu i na ustach, jak dotąd będąc w rozjazdach.

Na yahoo czasem rozmawiam z pewnym gościem...Gość jest Amharem(naród rządzący krajem) z Etiopii. Czesto mi mówi że jego kraj przeszedł mnóstwo tragedii po susze, głód, mnóstwo cierpień, dyktatury chorych ludzi. Obecnie jest lepiej ale niewiele czego przykładem jest 90 procentowowa poziom biedoty oraz masa narkomanii zwłaszcza czatem(po polsku Czuwaliczką jadalną, rośliną narkotyczną działająca podobnie jak amfetamina). Mimo tego wszystkiego chwali sobie kraj, jest z niego dumny i w żadnym razie nie zamierza emigrować i kogokolwiek błagać o pieniądze... To mi się podoba i naprawde jestem pod wrażeniem... Troche jest mi smutno wówczas kiedy my przy Etiopii mamy istny luksus a narzekamy...

Alex
Przyjaciel forum
Posty: 1424
Rejestracja: 24-10-07, 22:24
Lokalizacja: Gdynia

Re: Polska od miłosci do nienawisci

Post autor: Alex » 11-04-10, 11:17

Polus pisze: chodzi o to że zaczynam inaczej patrzeć na to wszystko ... staram się potrzeć na nią jak na Matkę...
Poluś, nawet nie wiesz jak bardzo ucieszyłam się kiedy napisałeś te słowa.

Dzisiaj, po tragedii w Smoleńsku, nasze myśli o Ojczyźnie nabierają nowego wymiaru, nowej treści. Odczuwa to chyba każdy z nas.

Oglądałam wczoraj relacje w TV, słuchałam wspomnień, komentarzy, refleksji, wśród których szczególnie w pamięci utkwiły mi słowa pani Olgi Krzyżanowskiej, córki płk. Aleksandra Krzyżanowskiego "Wilka", komendanta Okręgu Wileńskiego AK, zamęczonego w więzieniu przez UB.
Otóż p. Olga wspominała o listach pisanych przez jej ojca z więzienia, w których przekazywał córce, by mimo tego strasznego doświadczenia, mimo poczucia krzywdy nigdy nie myślała źle o Polsce, bo to wciąż jej Ojczyzna.

Dziś, choć nie w tak strasznych okolicznościach, nasza Ojczyzna znowu w szczególny sposób potrzebuje troski, solidarności, działania, życzliwości, modlitwy.

Oby ta tragedia nie była daremną, by po dniach żałoby, kiedy otrzemy łzy, nie okazało się, że to wszystko było powierzchowne i nic w nas się nie zmieniło, wszystko wróciło do "normy".

Módlmy się za nas i za naszą Ojczyznę, która po raz kolejny znalazła się w potrzebie.
I choć dziś Ojczyzna nie wymaga od swych dzieci stawienia się pod bronią, to w sposób szczególny potrzebuje innego oręża, takiego, które każdy z nas jest w stanie wystawić - modlitwy....

+++
Ostatnio zmieniony 01-01-70, 01:00 przez Alex, łącznie zmieniany 3 razy.
Dominus meus et Deus meus!

wheelbuilder
Przyjaciel forum
Posty: 21
Rejestracja: 27-02-10, 00:46
Lokalizacja: Polska

Re: Polska od miłosci do nienawisci

Post autor: wheelbuilder » 26-04-10, 22:36

Może komuś się przyda, może ktoś przesłucha główny wątek zawiera się od 12min45sek.
Wklejam to co Hiob powtarza "To jest moja matka, ta Ojczyzna" wyrażone dosyć dobitnie przez naszego papieża Jana Pawła II
Do przesłuchania TUTAJ
Ostatnio zmieniony 26-04-10, 22:37 przez wheelbuilder, łącznie zmieniany 1 raz.

Zablokowany