Petycja do premiera RP

To podforum jest <b><a href="viewtopic.php?p=22081#22081"> zamknięte do odwołania</a></b>.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
KubaCh
Administrator
Posty: 1325
Rejestracja: 21-10-08, 09:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Petycja do premiera RP

Post autor: KubaCh » 04-05-10, 12:16

A czy Waszym zdaniem sprawy nie załatwiłby niezależny zespół ekspertów, który oceniłby rzetelność śledztwa prowadzonego przez stronę rosyjską oraz polską? Komisja nadzorująca rząd już jest i nazywa się Sejm RP - a powoływanie komisji sejmowej kojarzy w czasie trwania kampanii wyborczej wydaje mi się pomysłem chybionym.

Oczywiście pozostaje pytanie jak sprawić, by zespół był niezależny i zapewnić, by nie używano go w kampanii wyborczej? Nie jest to łatwe ale moim zdaniem warto pogdybać. Więc może tak:
- każda partia spośród obecnych w Sejmie (jakieś kryterium trzeba przyjąć) wyznacza po 2 członków komisji
- żaden z członków komisji nie może być (obecnie ani w ciągu ostatnich 5 lat) członkiem żadnej z partii politycznych
- każdy z członków komisji musi mieć wykształcenie związane z przedmiotem jej prac (a więc prawnik lub specjalista w dziedzinie lotnictwa - żeby nie było tam dziennikarzy, historyków, etc.)
- prace komisji są tajne (można nawet się zastanowić nad nałożeniem formalnej klauzuli niejawności) do czasu zakończenia prac komisji, a złamanie tej tajemnicy przed zakończeniem prac komisji skutkuje wyrzuceniem osoby z komisji (bez prawa mianowania w jej miejsce kogoś innego)
- raport z prac komisji jest ujawniany po zakończeniu śledztwa przez stronę rosyjską oraz polską (czyli prawie na pewno po wyborach prezydenckich)

Co o tym sądzicie?

Zbyszek Michał
Przyjaciel forum
Posty: 964
Rejestracja: 14-10-08, 10:17
Lokalizacja: qq

Re: Petycja do premiera RP

Post autor: Zbyszek Michał » 04-05-10, 12:24

MAVERICK27 pisze:Jakąkolwiek decyzję podejmą obecnie rządzący to i tak będzie źle bo są z PO
skąd to możesz wiedzieć? :-) Dyskusja, zwłaszcza z Wielce Szanownym Adwersarzem moim - KubąCh, już w dużej mierze pewne rzeczy zaczęła porządkować. Jeden z przykładów - to choćby pomysł WSA Kuby dot. strony społecznościowej, a zwłaszcza diagnoza problemów z prasą. Tam toczone są pojedynki słowne, trwają dyskusje. Zresztą identycznie jest i w świecie polityki (i w wielu innych miejscach). Nie byłby to problem, gdybyśmy tych bojów nie prowadzili do ostatecznego rozwiązania. To nawet nie są boje na śmierć i życie. To są walki na absolutne wyniszczenie drugiej strony!!! Dlatego dziennikarze błyskają felietonami, dlatego politycy tworzą wyrażenia w rodzaju "wykształciuchów" czy "moherowych beretów". Słowo mocniej rani niż miecz!!!! Pogarda rodzi pogardę, nakręca nienawiść. Ośmiele się wysuąć następujące twierdzenie:

problemem jest nasza dążność do zwycięstwa za wszelką cenę, brak zgody na przegraną!

I to ostatnie jest najważniejsze (tak mi się wydaje). Jeśli przyjmiemy że Bóg i tak dobro wyprowadzi choćby wygrał Komorowski / Kaczyński (nielubiane skreślić :-) ). I choć możemy mieć do każdego z nich miliardy zastrzeżeń, to i tak musimy zaufać Panu Jezusowi!!! A co to oznacza w praktyce nie wolno nam sięgać do chwytów poniżej pasa. Dzisiejszy świat (zauważcie kochani liberałowie, że nie piszę świat liberalny - to jest owoc tej dyskusji :-) ) nie respektuje niczego. To my musimy sobie założyć kagańce!!!! Różnić się możemy a nawet powinniśmy. Nie musimy też dochodzić do wspólnego stanowiska. Przecież etos rycerski zakładał że wolno ze sobą się nawet bić, ale nie wolno robić tego w sposób niegodny.

Brakuje nam polityków, którzy zgadzają się na swoją przegraną. Brakuje takich dziennikarzy. Brakuje artystów. Nawet w gospodarce reklama nie zna umiaru. A i sami nie jesteśmy pod tym względem lepsi.
Jezu ufam Tobie!

Zbyszek Michał
Przyjaciel forum
Posty: 964
Rejestracja: 14-10-08, 10:17
Lokalizacja: qq

Re: Petycja do premiera RP

Post autor: Zbyszek Michał » 04-05-10, 12:47

KubaCh pisze:wydaje mi się pomysłem chybionym
to fakt. Byłaby rzeź. To co proponujesz mnie by zadowoliło. Nie martwiłbym się by członkowie tej komisji należeli do partii czy też nie, ale formuła niejawności powinna się sprawdzić. W końcu komisja ds służb specjalnych chyba rzadko kiedy jest wykorzystywana do manipulacji wyborcami. Raport po, fachowcy - zgadzam się.
:-)
Jezu ufam Tobie!

Awatar użytkownika
Vul
Administrator
Posty: 1252
Rejestracja: 26-09-08, 09:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Petycja do premiera RP

Post autor: Vul » 04-05-10, 13:42

Zbyszek Michał pisze:Jeśli przyjmiemy że Bóg i tak dobro wyprowadzi choćby wygrał Komorowski / Kaczyński (nielubiane skreślić :-) ).
To ja skreślam Komorowskiego... faktycznie go nie lubię, bo nie lubię gdy marszałek sejmu drwi sobie z tego, że snajper nie zastrzelił prezydenta Kaczyńskiego. Choćby i sto razy za to przeprosił, sam pomysł wypowiedzenia oficjalnie takiego "żartu" sprawia, że dla mnie jest on skreślony.
Zbyszek Michał pisze:Nie martwiłbym się by członkowie tej komisji należeli do partii czy też nie,
Lepiej jednak, żeby był w takiej hipotetycznej komisji wymóg 5-cio letniej bezpartyjności, jak proponował kubaCh

I niestety zgadzam się z hiobem i w tym, że u Rosjan był bajzer (zdjęcia wykonane przez białoruskiego reportera Rosjan zmieniających w panice niesprawne żarówki z oświetlenia pasu startowego) i w tym, że zachowujemy się wobec Rosji jak wasale.

Moim zdaniem zginęli Ci, którzy dbali o niezależność Polski. Podzielam zdanie o słabości i małostkowości obecnego premiera... niestety...
Wspólnota Domowego Kościoła
&#22825;&#28961;&#32085;&#20154;&#20043;&#36335; (&#22825;&#26080;&#32477;&#20154;&#20043;&#36335;)
Niebo nigdy nie zamyka wszystkich drzwi (chiń)

Awatar użytkownika
MAVERICK27
Przyjaciel forum
Posty: 291
Rejestracja: 22-06-09, 21:24
Lokalizacja: PL/IE

Re: Petycja do premiera RP

Post autor: MAVERICK27 » 04-05-10, 14:25

W takim razie co powiesz o poprzednim?
Może jednak kiedyś wyruszę w trasę...:-(

N*
Przyjaciel forum
Posty: 94
Rejestracja: 30-04-10, 14:04
Lokalizacja: z niezależnej strony

Re: Petycja do premiera RP

Post autor: N* » 04-05-10, 16:22

Vul pisze:Moim zdaniem zginęli Ci, którzy dbali o niezależność Polski. Podzielam zdanie o słabości i małostkowości obecnego premiera... niestety...
Zrozumiałem to tak, że CI którzy zginęli dbali o niezależność Polski, a Ci którzy są w obecnym rządzie nie dbają lub dbają za mało o niezależność Polski. Pewnie głownie chodzi Ci o prezydenta Kaczynskiego i "jego ludzi", bo leciały też tam osoby związane z obecnym rządem lub w jakimś stopniu popierające rząd. Jeśli dobrze zrozumiałem, bardzo, bardzo proszę, napisz jak prezydent dbał o niezależność naszego kraju, a czym obecny rząd potwierdził, że nie dba lub nie chce dbac albo za mało dba (nie wiem co dokładnie masz na mysli). Proszę żebyś to napisał po to byśmy wszyscy się tego dowiedzieli.

Awatar użytkownika
noHumanek
Przyjaciel forum
Posty: 529
Rejestracja: 24-10-07, 22:33
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Petycja do premiera RP

Post autor: noHumanek » 04-05-10, 22:43

1. Jesteście pewni że Polska i polski premier mogą powołać komisje międzynarodową ??
taką petycje trzeba by wysyłać do organizacji między narodowej w której uczestniczą i Polska i Rosja, najlepiej też USA i większe kraje.

wybór ludzi: 75% musiało by już współpracować z tą organizacją przy choćby podobnych sprawach (technicznych, prawnych, śledczych)

potrzebni byli by też ludzie z szeroko pojętego [kontr]wywiadu , nawet konstruktor, mechanik i prokurator mogą przegapić pewne ślady lub poszlaki

Potrzebni śledczy znający rosyjski ale nie powiązani polityczne z Rosją do badania wątków sprawy poza hangarem w którym składają wrak



jeśli to był wypadek , to dowiemy się : to był wypadek
jeśli błąd pilota, dowiemy się: to był błąd polskiego pilota
jeśli błąd wierzy to : to był błąd pilota

jeśli to zamach :
a. KGB(czy jak to teraz zwą) ..... to już dawno posprzątane, można mieć naiwną nadzieje na poszlaki
b. MOSAD ...... to prawdopodobnie nawet nie było potrzeby sprzątać
c. CIA ..... to by było niepokojące
d. PO ..... Rosjanie już o tym wiedzą i mają haki na wszystkich powiązanych w PO
e. terroryści ... jak by był cień szans to już była by afera


PS: a skąd założenie że to wina sprzętu,bomby,pogody,nieumyślnego błędu pilota lub obu
Z przyczyn nieLudzkich powyszszy tekst może być nie-ortograficzny, niejest to lekcewarzenie czytającego tylko nieumiejętność piszącego, b. prosze się nie bulwersować

N*
Przyjaciel forum
Posty: 94
Rejestracja: 30-04-10, 14:04
Lokalizacja: z niezależnej strony

Re: Petycja do premiera RP

Post autor: N* » 05-05-10, 00:49

noHumanek pisze: jeśli to zamach :
a. KGB(czy jak to teraz zwą) ..... to już dawno posprzątane, można mieć naiwną nadzieje na poszlaki
b. MOSAD ...... to prawdopodobnie nawet nie było potrzeby sprzątać
c. CIA ..... to by było niepokojące
d. PO ..... Rosjanie już o tym wiedzą i mają haki na wszystkich powiązanych w PO
e. terroryści ... jak by był cień szans to już była by afera
f. Jarosław - to by było bardzo niepokojące, z perspektywy jego kandydatury szczególnie
g. noHumanek - to by było ...nie wiadomo co
h. Miś Koralgol - to chyba jedyna możliwość którą można odrzucić...
Ostatnio zmieniony 05-05-10, 01:03 przez N*, łącznie zmieniany 1 raz.

Anaheim
Przyjaciel forum
Posty: 728
Rejestracja: 24-10-07, 22:24
Lokalizacja: SBL

Re: Petycja do premiera RP

Post autor: Anaheim » 05-05-10, 07:49

N* pisze:g. noHumanek - to by było ...nie wiadomo co
h. Miś Koralgol - to chyba jedyna możliwość którą można odrzucić...
:lol: :lol: :lol:


Pare dni temu pokazywali na TVN zdjecia swiatel lotniska zaraz po katastrofie, 3 pierwsze rzedy swiatel naprowadzajacych w ogole nie dzialaly, a w tych blizej pasa wojskowi zarowki na szybkiego wymieniali. Wierze naprowadzania radiowego prawdopodobnie tez nie dzialaly.
Poza tym na teren lotniska i "wierzy" kontrolnej moze dostac sie kazdy, jedynie ktoras czesc jest ogrodzona.
Ostatnio zmieniony 05-05-10, 07:50 przez Anaheim, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
noHumanek
Przyjaciel forum
Posty: 529
Rejestracja: 24-10-07, 22:33
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Petycja do premiera RP

Post autor: noHumanek » 05-05-10, 11:45

N* pisze:g. noHumanek - to by było ...nie wiadomo co
h. Miś Koralgol - to chyba jedyna możliwość którą można odrzucić...
:lol: :lol: :lol:

PS:
jeśli to noHumanek to było niechcący :roll:
Z przyczyn nieLudzkich powyszszy tekst może być nie-ortograficzny, niejest to lekcewarzenie czytającego tylko nieumiejętność piszącego, b. prosze się nie bulwersować

Awatar użytkownika
Vul
Administrator
Posty: 1252
Rejestracja: 26-09-08, 09:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Petycja do premiera RP

Post autor: Vul » 05-05-10, 16:13

N* pisze:Zrozumiałem to tak, że CI którzy zginęli dbali o niezależność Polski
Tak napisałem. Przynajmniej część z nich.
N* pisze:a Ci którzy są w obecnym rządzie nie dbają lub dbają za mało o niezależność Polski
Nie pisałem o członkach rządu tylko o ludziach. Poza prezydentami zginęli również inni niezależni od nacisków działacze, jak Pan Kurtyka, Pan Przewoźnik, Pan Skąpski i wielu innych. Jest to ogromna strata bo, moim zdaniem, niewiele osób publicznych dba o naszą niepodległość, czy w ogóle o Res Publica. A co do rządu... jaki wybieramy sejm - taki dostajemy rząd :) To forum nie jest forum politycznym, więc powstrzymam się od komentowania poczynań rządu :)
N* pisze:napisz jak prezydent dbał o niezależność naszego kraju
Podam tylko jeden przykład - popierał dążenia niepodległościowe innych krajów.
Wspólnota Domowego Kościoła
&#22825;&#28961;&#32085;&#20154;&#20043;&#36335; (&#22825;&#26080;&#32477;&#20154;&#20043;&#36335;)
Niebo nigdy nie zamyka wszystkich drzwi (chiń)

Awatar użytkownika
KubaCh
Administrator
Posty: 1325
Rejestracja: 21-10-08, 09:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Petycja do premiera RP

Post autor: KubaCh » 05-05-10, 16:20

Vul pisze:Podam tylko jeden przykład - popierał dążenia niepodległościowe innych krajów.
No to już zależy których krajów - bo już Osetii Południowej to np. nie do końca.

Zbyszek Michał
Przyjaciel forum
Posty: 964
Rejestracja: 14-10-08, 10:17
Lokalizacja: qq

Re: Petycja do premiera RP

Post autor: Zbyszek Michał » 05-05-10, 16:24

Może Was śmieszy śmierć ludzi, mnie nie
noHumanek - to się da zrobić i nieprawdą jest to że wynik jest tak oczywisty. Po drugie - łatwo jest wyśmiewać drugą stronę. Zdecydowanie lepsze jest podejście Kuby - można zaproponować coś co uderza w problem, a nie koniecznie było kropka w kropkę realizacją postulatu międzynarodowej komisji. Muszę powiedzieć że postawa Kuby była dla mnie olśnieniem - liberał nie musi już dla mnie oznaczać człowieka, który będzie mnie wyśmiewał. Dziękuję Ci Kubo i proszę by inni (myślę też i o sobie) wzięli to do serca
Jezu ufam Tobie!

Awatar użytkownika
noHumanek
Przyjaciel forum
Posty: 529
Rejestracja: 24-10-07, 22:33
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Petycja do premiera RP

Post autor: noHumanek » 05-05-10, 17:12

eeee Jeśli coś wyśmiewałem to głupoty które sam napisałem nieco wcześniej nic innego.
a postawa i argumenty KubyCh są na wysokim poziomie z wyjątkami które są jeszcze lepsze ale to chyba Każdy Mądry zauważył :-)
Ostatnio zmieniony 05-05-10, 17:13 przez noHumanek, łącznie zmieniany 2 razy.
Z przyczyn nieLudzkich powyszszy tekst może być nie-ortograficzny, niejest to lekcewarzenie czytającego tylko nieumiejętność piszącego, b. prosze się nie bulwersować

N*
Przyjaciel forum
Posty: 94
Rejestracja: 30-04-10, 14:04
Lokalizacja: z niezależnej strony

Re: Petycja do premiera RP

Post autor: N* » 05-05-10, 18:42

Vul pisze: Podam tylko jeden przykład - popierał dążenia niepodległościowe innych krajów.
tylko 1 przykład?
Drogi Vulu, od samego popierania (szczegolnie popierania sposobem Pana Kaczyńskiego) niezależności nikomu nie przybyło, a w ewentualnym razie po zakończeniu gier słownych i przejściu na czyny, takie nieprzemyślane popieranie doprowadziłoby prawdopodobnie do jeszcze szybszej utraty niepodległości. Mam tu na myśli tzw. popieranie Gruzji, tak popularnej ostatnio.

Co do mojego wyśmiewania się: oczywiście, że Koralgol to żart, ale nie związany z ofiarami, ale z hipotezami noHumanka ;-) :-P
Ostatnio zmieniony 05-05-10, 18:44 przez N*, łącznie zmieniany 1 raz.

Zablokowany