Na kogo oddasz swój cenny głos? Wybory 2010

To podforum jest <b><a href="viewtopic.php?p=22081#22081"> zamknięte do odwołania</a></b>.

Moderator: Moderatorzy

Jak sądzisz, kto zostanie prezydentem Polski w 2010 ?

W. Pawlak
2
6%
A. Olechowski
0
Brak głosów
J. Kaczyński
10
30%
B.Komorowski
9
27%
J. Korwin-Mikke
6
18%
G. Napieralski
1
3%
M. Jurek
5
15%
 
Liczba głosów: 33

N*
Przyjaciel forum
Posty: 94
Rejestracja: 30-04-10, 14:04
Lokalizacja: z niezależnej strony

Re: Na kogo oddasz swój cenny głos? Wybory 2010

Post autor: N* » 01-07-10, 09:27

Nie wiem jaki jest cel tego cytatu. Nie wiem co próbujesz udowodnić. Lubisz wyrazistosc postaci Kaczyńskiego (dla mnie on jest wyraźny tylko przez kłamstwa i brak profesjonalizmu w tym co robi), ale sam jasno i wyraźnie nie powiesz czy szanujesz ten wyrok polskiego sądu czy podważasz.

Wczoraj Kaczynski dostal pytanie o mozliwa lub niemozliwa, symboliczna zgode z Walesa. Zamiast powiedziec TAK lub NIE to facet mówi, że pogodzi się z każdym kulturalnym itp.... Albo facet chce sie godzic z konkretnym czlowiekiem albo nie chce. W niektorych sprawach mozna byc wyraznym, a nie probowac tego tylko wmawiać wyborcom poprzez marketingową zmiane wizerunku.

Awatar użytkownika
Vul
Administrator
Posty: 1252
Rejestracja: 26-09-08, 09:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Na kogo oddasz swój cenny głos? Wybory 2010

Post autor: Vul » 01-07-10, 11:28

N* pisze:ale sam jasno i wyraźnie nie powiesz czy szanujesz ten wyrok polskiego sądu czy podważasz
Takie Twoje stwierdzenie wynika z nieuważnego przeczytania mojego tekstu:
viewtopic.php?p=21152#21152
Vul pisze:Nie podważam wyroku
N* pisze:dla mnie on jest wyraźny tylko przez kłamstwa i brak profesjonalizmu w tym co robi
Widać korzystamy z innych źródeł.
N* pisze:Nie wiem jaki jest cel tego cytatu.
To egzemplifikacja to moich poprzednich stwierdzeń, w których wyjaśniłem Ci, że Kaczyński stwierdzeń o prywatyzacji nie wymyślił.

Wiesz o co dokładnie poszło? O to, że Kaczyński stwierdził, że Komorowski jest zwolennikiem prywatyzacji SZ.

Poniżej wyjątki z uzasadnienia sądu w werdykcie dotyczącym ropowszchnienia nieprawdziwych stwierdzeń.

Podaję za http://www.tvp.info/informacje/wybory-2 ... ji/2015347
Sąd Okręgowy wskazał we wtorek, że ostatecznym programem PO w odniesieniu do służby zdrowia, jest dokument z października 2007 r., w którym nie ma mowy o prywatyzacji. PiS powoływał się na program z maja 2007 gdzie jest mowa o prywatyzacji służby zdrowia.

&#8211; Zdaniem sądu (...) ten program był i jest programem obowiązującym w PO od 5 października 2007 r., gdyż program ten został zaprezentowany jako ostatni &#8211; argumentował sąd. W ocenie sądu "uchylił" on poprzednie programy partii, co znajduje potwierdzenie w wielu wypowiedziach polityków PO, którzy "wyraźnie podkreślali, że PO nie ma zamiaru prywatyzować służby zdrowia" .
Sąd zaznaczył, że zarówno Bronisław Komorowski, jak i inni politycy wiele mówili o zasadach reformy służby zdrowia, jednak &#8211; zdaniem sądu &#8211; kierunek tych reform nigdy nie był określany mianem prywatyzacji zakładów opieki zdrowotnej. &#8211; PO nie wykluczała prywatyzacji jako takiej, to jest najpierw jej komunalizacji i komercjalizacji, a następnie &#8211; według swobodnej decyzji samorządu &#8211; ewentualnego zbywania udziałów (...), lecz zawsze podkreślała, że nie może to dopuścić do zmiany podstawowej zasady wyrażonej w konstytucji &#8211; powszechnego i nieodpłatnego dostępu do służby zdrowia &#8211; argumentowała sędzia Małgorzata Perdion-Kalicka.
&#8211; Fakt unikania używania pojęcia "prywatyzacja" wynikał, zdaniem sądu, nie tylko z negatywnego odbioru społecznego wydźwięku tego słowa (...), lecz także z faktu, że założenia ustawy (o zoz-ach) wcale nie determinowały takich zmian własnościowych &#8211; podkreślił sąd. Według sądu, wyraźne unikanie słowa "prywatyzacja" "było świadomym, taktycznym zabiegiem, pozwalającym w odczuciu opinii publicznej odcięcie się od samorządnych decyzji podejmowanych w dalszym ciągu reform, ewentualnie ukierunkowanych na prywatyzację zoz-ów przez jednostki samorządu".


Nie komentuję powyższego tekstu zakładam, że "mądrej głowie dość dwie słowie" :)

A teraz moja odpowiedź na pytanie dotyczące drugiej tury, żeby nie być OT :)
Po pierwszej debacie chciałem głosować na Kaczyńskiego jako głos przeciw Komorowskiemu, ale głównie chodziło o światopogląd, natomiast po drugiej debacie zdecydowanie jestem za Kaczyńskim i na niego będę głosował już z pełnym przekonaniem. Komorowski poza niesprawdzonymi danymi, brakiem konkretów i sztuczkami socjotechnicznymi według mojej opinii nic nie zaprezentował, czym mógłby mnie choć w najmniejszym stopniu zachęcić do głosowania na siebie.
Piszę o mojej ocenie i odbiorze :)
I to bez uwzględnienia tego, że jestem Katolikiem. Gdy wezmę to dodatkowo pod uwagę to wybór Komorowskiego jest nieakceptowalny. Do tego jeszcze jego żona, a w końcu może to być Pierwsza Dama, publicznie stwierdza, że in vitro to sprawa sumienia. Mogę się domyślić, że takie samo zdanie ma Komorowski, o czym zresztą oględnie powiedział podczas pierwszej debaty. To dodatkowo determinuje mój wybór.

Edit:
N* pisze:Wczoraj Kaczynski dostal pytanie o mozliwa lub niemozliwa, symboliczna zgode z Walesa. Zamiast powiedziec TAK lub NIE to facet mówi, że pogodzi się z każdym kulturalnym itp.... Albo facet chce sie godzic z konkretnym czlowiekiem albo nie chce.
Będąc Katolikiem pozostawiam to jego sumieniu. Ja bym wyciągnął rękę. Ale taką zgodę nakazuje jedynie to, że jest Chrześcijaninem a nie mnie to osądzać.
Natomiast można zrozumieć, że Kaczyński najpierw oczekuje przeproszenia, bo człowiek jest tylko człowiekiem. W końcu Wałęsa nazwał go s...synem.
http://dziennik.pl/polityka/article3715 ... S_syn.html

I proponuję mniej się spinać i denerwować, są dwa obozy i tak pozostanie. Ja się cieszę, że mogę wybierać pomiędzy prawicą a prawicą, z grubsza rzecz biorąc. O tym dawniej nawet nie marzyłem :))
Ostatnio zmieniony 01-07-10, 11:44 przez Vul, łącznie zmieniany 2 razy.
Wspólnota Domowego Kościoła
&#22825;&#28961;&#32085;&#20154;&#20043;&#36335; (&#22825;&#26080;&#32477;&#20154;&#20043;&#36335;)
Niebo nigdy nie zamyka wszystkich drzwi (chiń)

prot
Przyjaciel forum
Posty: 212
Rejestracja: 06-04-10, 09:01
Lokalizacja: Polska

Re: Na kogo oddasz swój cenny głos? Wybory 2010

Post autor: prot » 01-07-10, 11:32

N*, jestem niezdecydowanym wyborcą. Pomóż mi zdecydować na kogo lepiej jest oddać mój cenny głos i dlaczego akurat na tego, a nie innego?

Prośba moja jest jak najbardziej poważna.

N*
Przyjaciel forum
Posty: 94
Rejestracja: 30-04-10, 14:04
Lokalizacja: z niezależnej strony

Re: Na kogo oddasz swój cenny głos? Wybory 2010

Post autor: N* » 01-07-10, 17:03

Vul pisze::D przepraszam, że się roześmiałem, ale wyrok sądu nie oznacza, że coś od razu staje się prawdą
Nie podważam wyroku ale też nie wiem co usłyszał Kaczyński, na czym oparł swoją wypowiedź. Jestem ostrożny w ferowaniu wyroków, bo faktycznie takie zdanie na temat prywatyzacji miał i Komorowski i PO.
Prawda, mówisz, że nie podważasz wyroku, ale zaraz dodajesz, że jesteś ostrożny w ferowaniu i że faktycznie takie zdanie na temat prywatyzacji miał Komorowski. Jedno wyklucza drugie.
Vul pisze:Widać korzystamy z innych źródeł.
Ja korzystam nie tylko z tego co powiedzą w "źródłach", jeszcze z rozumu i tego co pamiętam z przeszłości. Na obiektywność źródeł ciężko liczyć. Są i takie, które nie tylko są nieobiektywne, ale tworzą fikcję ( "Nadz Dziennik" ), ale chyba nikogo nie obrażę jeśli nie zaliczę tego do mediów poważnych, a do mediów ..rozrywkowych?.
Vul pisze:To egzemplifikacja to moich poprzednich stwierdzeń, w których wyjaśniłem Ci, że Kaczyński stwierdzeń o prywatyzacji nie wymyślił.
Spór nie polega na tym kto słowa wymyślił tylko kto rozpowszechnia nieprawdziwe informacje (pewnie tylko na potrzeby wzrostu popularności, który powiódł się przy poprzednich wyborach-"dziadek z wehrmachtu" i za czasów rządów Pisu-szczególnie p.Ziobro np o lekarzu Mirosławie G) W tej kampanii mamy afere sądowa bo pewnie zdano sobie sprawe że pan Kurski (PIS) miał rację mówiąc "głupi lud wszystko kupi".
Vul pisze:Do tego jeszcze jego żona, a w końcu może to być Pierwsza Dama, publicznie stwierdza, że in vitro to sprawa sumienia.
Vul pisze:Będąc Katolikiem pozostawiam to jego sumieniu. Ja bym wyciągnął rękę. Ale taką zgodę nakazuje jedynie to, że jest Chrześcijaninem a nie mnie to osądzać.
Jedną sprawę sumienia osądzasz inną nie. Na tym polega ta wyrazistość katolicka ? a może prawo i sprawiedliwość ?
Vul pisze:I proponuję mniej się spinać i denerwować, są dwa obozy i tak pozostanie.
Masz rację, nie ma potrzeby żebyś się spinał.

Prot. Przeczytaj trochę o Kaczyńskim, trochę o Komorowskim, o ich otoczeniu, o tym czym zajmowali się przez ostatnie lata, jakie mieli zamierzenia, czego dokonali. Jeśli poważnie nie wiesz na kogo zagłosować to wiele już czasu nie ma. Posłuchaj z youtuba troche nagrań polityków, wywiadów z dziennikarzami w programach publicystycznych. Poczytaj co piszą o kandydatach media zagraniczne, to będzie wielki skrót, ale jest szansa, że nie znajdziesz tam jadu politycznego. Zdecyduj kto ma być Twoim reprezentantem. Masz też prawo nie głosować. pamiętaj.

Awatar użytkownika
Vul
Administrator
Posty: 1252
Rejestracja: 26-09-08, 09:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Na kogo oddasz swój cenny głos? Wybory 2010

Post autor: Vul » 01-07-10, 19:16

N* pisze:W tej kampanii mamy afere sądowa bo pewnie zdano sobie sprawe że pan Kurski (PIS) miał rację mówiąc "głupi lud wszystko kupi".
Proszę abyś nie oceniał się aż tak surowo ;))
N* pisze:Masz też prawo nie głosować. pamiętaj.
Każdy obywatel ma obowiązek głosować, a Chrześcijanin nie głosując dodatkowo popełnia grzech zaniedbania.
Ostatnio zmieniony 01-07-10, 19:19 przez Vul, łącznie zmieniany 1 raz.
Wspólnota Domowego Kościoła
&#22825;&#28961;&#32085;&#20154;&#20043;&#36335; (&#22825;&#26080;&#32477;&#20154;&#20043;&#36335;)
Niebo nigdy nie zamyka wszystkich drzwi (chiń)

Awatar użytkownika
Vul
Administrator
Posty: 1252
Rejestracja: 26-09-08, 09:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Na kogo oddasz swój cenny głos? Wybory 2010

Post autor: Vul » 01-07-10, 19:35

N* pisze:
Vul pisze:Do tego jeszcze jego żona, a w końcu może to być Pierwsza Dama, publicznie stwierdza, że in vitro to sprawa sumienia.
Vul pisze:Będąc Katolikiem pozostawiam to jego sumieniu. Ja bym wyciągnął rękę. Ale taką zgodę nakazuje jedynie to, że jest Chrześcijaninem a nie mnie to osądzać.
Jedną sprawę sumienia osądzasz inną nie. Na tym polega ta wyrazistość katolicka ? a może prawo i sprawiedliwość ?
Miałem tego nie komentować ale wyraźnie nie zrozumiałeś tego co napisałem. Wynika to zapewne z tego, że nieumiejętnie przedstawiłem swoje stanowisko. A sprawa ta jest bardzo ważna.

Po pierwsze ja nie osądzam, od osądzania jest Pan Bóg. Nie mogę natomiast oczekiwać, żeby każdy mierzył sprawy przez pryzmat wiary. Będąc Katolikiem szanuję wolną wolę.
Ale te dwie przedstawione przez Ciebie sprawy mają radykalnie różny ciężar gatunkowy.

Sprawa czy ktoś będący u władzy jest zwolennikiem zabijania nienarodzonych dzieci (in vitro) ma dla mnie kolosalne znaczenie, to już nie jest sprawa jego sumienia bo może wspierać ustawy zgodne ze swoim przekonaniem.

Natomiast to, że ktoś nie chce podać innemu pierwszy ręki na zgodę, gdy ten nazwał go s...nem, to jest faktycznie sprawą jego sumienia. Chyba, że zechce poprzeć ustawę zakazującą wyciągania ręki na zgodę bez uprzedniego przeproszenia.

Przepraszam ale zestawiając dwa moje cytaty dokonałeś N* zwykłej manipulacji; nie osądzam czy celowo czy niechcący.

Wrócił już moderator, więc nie będę zaśmiecał wątku swoimi nic nie wnoszącymi komentarzami.

Jeżeli Ci N* sprawiłem przykrość lub poirytowałem swoimi wypowiedziami to przepraszam. Przepraszam też tych co byli świadkami naszej, nie wnoszącej niczego interesującego (przynajmniej z mojej strony) wymiany zdań.

Z Panem Bogiem :)
Wspólnota Domowego Kościoła
&#22825;&#28961;&#32085;&#20154;&#20043;&#36335; (&#22825;&#26080;&#32477;&#20154;&#20043;&#36335;)
Niebo nigdy nie zamyka wszystkich drzwi (chiń)

N*
Przyjaciel forum
Posty: 94
Rejestracja: 30-04-10, 14:04
Lokalizacja: z niezależnej strony

Re: Na kogo oddasz swój cenny głos? Wybory 2010

Post autor: N* » 01-07-10, 20:43

Vul pisze:
N* pisze:Masz też prawo nie głosować. pamiętaj.
Każdy obywatel ma obowiązek głosować, a Chrześcijanin nie głosując dodatkowo popełnia grzech zaniedbania.
Art. 62.
Obywatel polski ma prawo udziału w referendum oraz prawo wybierania Prezydenta Rzeczypospolitej, posłów, senatorów i przedstawicieli do organów samorządu terytorialnego, jeżeli najpóźniej w dniu głosowania kończy 18 lat.

Obowiązek głosowania, który nakłąda Vul nie obowiązuje w wolnej Polsce.
To czy Chrześcijanin nie głosując dodatkowo popełnia grzech zaniedbania to chyba może regulować sumienie. Fałszem jest jednak podawanie informacji, że obywatel ma obowiązek głosować w wyborach.

Awatar użytkownika
Vul
Administrator
Posty: 1252
Rejestracja: 26-09-08, 09:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Na kogo oddasz swój cenny głos? Wybory 2010

Post autor: Vul » 02-07-10, 09:33

Jeżeli w życiu obowiązki to jest dla Ciebie tylko to co jest uregulowane prawem to gratuluję... :) Moje dzieci np mają obowiązek wyrzucania śmieci, chociaż prawo o tym nie stanowi ;)
Ja to traktuję w kategoriach obowiązku obywatelskiego, dla mnie podlega to pod stwierdzenie z definicji obowiązku obywatelskiego: "W Polsce każdy obywatel zobowiązany jest do: dochowania wierności ojczyźnie" [Słownik Encyklopedyczny Edukacja Obywatelska" Wydawnictwa Europa]
Podtrzymuję stwierdzenie, że każdy obywatel ma obywatelski obowiązek głosowania, nawet jeżeli obowiązek prawny nie nakłada na niego takiego nakazu. O czym zresztą wie każdy, kto chodził do szkoły :) Bo gdyby był obowiązek prawny to były by również sankcje prawne gdy się nie zagłosuje :)
N* pisze:To czy Chrześcijanin nie głosując dodatkowo popełnia grzech zaniedbania to chyba może regulować sumienie.
No reguluje a dodatkowo Kościół nam o tym przypomina... nie rozumiem co chciałeś przez to powiedzieć...
Sumienie jest nam dane przez Pana Boga po to abyśmy wiedzieli jak postępować zgodnie z Wolą Bożą. Człowiek wierzący nie boi się słowa grzech. A nie głosowanie jest grzechem i nie zagłuszone sumienie powinno dać o tym znać :)

W ogóle to miło się z Tobą, N* dyskutuje. Życzę miłego dnia. Niech Cię Bóg chroni.
Ostatnio zmieniony 02-07-10, 09:34 przez Vul, łącznie zmieniany 1 raz.
Wspólnota Domowego Kościoła
&#22825;&#28961;&#32085;&#20154;&#20043;&#36335; (&#22825;&#26080;&#32477;&#20154;&#20043;&#36335;)
Niebo nigdy nie zamyka wszystkich drzwi (chiń)

prot
Przyjaciel forum
Posty: 212
Rejestracja: 06-04-10, 09:01
Lokalizacja: Polska

Re: Na kogo oddasz swój cenny głos? Wybory 2010

Post autor: prot » 02-07-10, 13:13

N* pisze:Prot. Przeczytaj trochę o Kaczyńskim, trochę o Komorowskim,
Ale gdzie mam o nich czytać?
Przecież to co pisze "GW" czy "Rz" nie można nazwać dziennikarstwem, a już na pewno obiektywnym.
W "GW" straszą jakimś demonem&#8230; IV RP?
W "Rz" mówią coś o pakcie PO z Putinem?
A ja domagam się konkretów, a nie straszaków wyciąganych co i rusz przez różne środowiska.
Domagam się jasnych, klarownych deklaracji samych kandydatów. Nie bełkotu przygotowanego przez speców od socjotechniki czy PR-owców.


N* pisze:o ich otoczeniu

O otoczeniu wiem, jeszcze mniej niż o samych kandydatach. Jeśli są takimi samymi politykami jakich można spotkać na szczeblu wojewódzkim to ja dziękuję. Miałem okazję w swoim życiu już zrozumieć że polityka to brudna walka o władzę, pole chorych emocji i irracjonalnych ambicji. Kłębowisko żmij.

A jeśli natomiast chodzi np. o skład komitetu honorowego pana Komorowskiego to naprawdę, nie ma szans abym stanął u boku pana Wajdy (do dziś nie mogę zrozumieć czym się ten jegomość kierował, jak chciał się przysłużyć Polsce rozpętując wraz z "GW" wojnę polsko-polską tuż przed pogrzebem Pary Prezydenckiej!).
A co dopiero mówić o p. Wisławie Szymborskiej, sygnatariuszce haniebnego "apelu krakowskiego" czyli rezolucji potępiającej księży kurii krakowskiej skazanych w sfingowanym przez władze Polski Ludowej procesie karnym m.in. na wyroki kary śmierci i długoletniego więzienia. Nawiasem mówiąc sygnatariuszem tego apelu był też tatuś gwiazdy TVN24 Grzegorza Miecugowa, Brunon. Czyż to nie dziwny zbieg okoliczności, że w sztandarowym programie w/w stacji tv, p. Grzegorz razem z p. Sianeckim już od 2005 roku nie zostawiali suchej nitki na Parze Prezydenckiej wytykając im, a to kanapki, a to poprawianie krawata, czy też wyolbrzymiając wady wymowy&#8230; niemalże odczłowieczając ich wizerunek? Ciekawym jest, że nie było zapotrzebowania na taki program w czasach kiedy pan Aleksander K. przewracał się czy "odchorowywał" trudy podrózy do Katynia...
Kolejna osoba która wspiera pana Komorowskiego, Kora Jackowska, nagle na kilka dni przed pierwszą turą przypomniała sobie, jak to rzekomo stary, śmierdzący ksiądz wpychał jej ręce w majtki kiedy była dzieckiem&#8230; aż onet.pl (należący podobno do tej samej grupy co TVN) rekomendował nowy teledysk Kory do piosenki o nie tak dawno przypomnianej ogółowi traumie&#8230; skąd ten nagły zapał?
O innych nie chce mi się wspominać&#8230; Moja wrażliwość, nie pozwala mi na to aby stanąć po stronie takich osób.
Generalnie za stary jestem aby dać się nabierać na marne sztuczki socjotechniczne jakimi zalewa się umysły Polaków od jakiegoś czasu.

N* pisze:o tym czym zajmowali się przez ostatnie lata, jakie mieli zamierzenia, czego dokonali.
Tutaj i jeden i drugi nie bardzo mają czym się za bardzo czym pochwalić. Jeśli jeden chciał coś robić to albo nie miał zaplecza i mediów za sobą (a raczej ogromna machinę przeciwko sobie), a drugi no cóż w mojej świadomości nie zapisał się niczym szczególnym.
Co do zamierzeń się nie wypowiadam, bo jak wiadomo dobrymi intencjami jest wybrukowane piekło. A poza tym, sztab jednego i drugiego jak i też sami kandydaci nic nie obiecują, poza tym, że straszą co to będzie jak wygra przeciwnik&#8230; Do mnie to nie przemawia. Ja potrzbuję konkretów - co dany kandydat będzie wspierał, a co blokował.

N* pisze:Poczytaj co piszą o kandydatach media zagraniczne,
No proszę Cię&#8230; jeśli ja Polak, mam szukać informacji nt. kandydatów na urząd Prezydenta mojej Ojczyzn w prasie zagranicznej. Tej samej która od kilku dekad co i rusz zdaje się nie odróżniać Polaków od nazistów pisząc o chociażby polskich obozach koncentracyjnych...
Nie twierdzę, że wszędzie na zachodzie są niedouczeni dziennikarze, ale komu mam wierzyć skoro takie "gafy" zdarzają się tak poważnym graczom na rynku medialnym jak np. amerykańskiemu "New York Times", brytyjskiemu "The Guardian" czy "The Australian" czy też niemieckojęzycznym gazetom: "Der Spiegel", "Bild", "Der Tagesspiegel", "Stern", "Focus", Die Welt, "Westdeutsche Zeitung", "Junge Welt", "Thurgauer Zeitung", "Die Zeit", "Sueddeutsche Zeitung"?
W czasach gdzie brak fachowości i rzetelności dziennikarskiej dotknał już nawet takich amerykańskich stacji tv tj. ABC News i CBS News, czy niemieckiego oddziału Reuters (sic!) oraz DPA (to tak jakby PAP się pomylił napisał że Holocaust to wymysł diaspory żydowskiej z Wall Strat).
Wydaje mi się, że nie tędy droga. Prawdy o Polsce powinniśmy najpierw szukać u siebie, a dopiero później sięgać dalej.
No bo w jakim świetle przedstawi mi niemiecka gazeta sylwetkę pana Kaczyńskiego, skoro o jego bracie pisali per "kartofel"? No darujmy sobie&#8230;

N* pisze:Posłuchaj z youtuba troche nagrań polityków,
No na YT jest wiele filmików. Jest to dobre źródło&#8230; można np. wiele znaleźć nt. nie tylko pana Komorowskiego czy Kaczyńskiego, ale także osób które reprezentują środowiska z nimi związane.
Obejrzałem np. ten -> http://www.youtube.com/watch?v=QIZ4NCOIRdc i jestem w szoku&#8230; Myślę, że Ty również jako osoba inteligentna byłbyś poruszony wypowiedziami jakie padają w tym filmie z ust ikon opozycji demokratycznej z czasów PRL.

N* pisze:Masz też prawo nie głosować. pamiętaj.
Nie wiem czy pójdę na wybory. Mam dosyć bycia traktowanym jak bezwolne bydło sterowane przez media. Ciekawość świata nauczyła mnie patrzyć na niego nie tylko przez pryzmat "gadających głów" czy tego co mam w kieszeni (na koncie).
Dzisiaj zdaję sobie sprawę, że to chyba od samych Polaków najwięcej zależy jak się nam będzie żyło, a mniej od polityków. Rola polityków w naszym życiu jest stanowczo przeceniana przez media, a co za tym idzie przez nas, obywateli. No bo przecież, żaden polityk nie zmieni rynsztokowego języka jaki zalał polskie ulice, żaden polityk nie zniweluje społecznego przyzwolenia na picie alkoholu w ilościach podobnych do tych z lat 70. i 80. Żaden polityk nie wprowadzi ustawy, która egzekwowałaby namiastkę wzajemnego szacunku wobec siebie.
Nasza rzeczywistość to nie to co nam mówi pan Bartoszewski czy Wajda&#8230; nasza rzeczywistość to nasze domy, rodziny. To w nich wszystko się zaczyna i kończy. I tam należy szukać przyczyn tego co sprawia, że ludziom uczciwym i prawym, żyje się w Polsce po prostu ciężko. Politycy mogą tylko dorzucić swoich parę groszy&#8230; ale sedno jest ukryte w 38 mln serc.

Jeśli nie zagłosuję, a wygra Komorowski &#8211; przyjmę to z szacunkiem. Powiem więcej, może nawet się ucieszę&#8230; bo jest duże prawdopodobieństwo, że PO będzie robiło wszystko aby przejąć TVP a co za tym idzie odciąć od tv SLD i PiS. Znikną z powierzchni ziemi te dwie partie, które moim zdaniem są już Polakom niepotrzebne. Zostanie sama PO, która skończy jak każda jednowładza&#8230; źle.

Jeśli nie zagłosuję i wygra Kaczyński &#8211; przyjmę to z szacunkiem i ubolewaniem, bo znowu z każdej radiostacji, w sklepie, będzie sączyła się walka o "dusze". Co lepsze, co gorsze, gdzie jest wiecej złodziej, gdzie kłamców&#8230;
Jeśli zagłosuję i wygra ktokolwiek &#8211; to pewnie po pewnym czasie poczuje ten paskudny ból, że zrobiłem coś wbrew sobie, wbrew swoim przekonaniom, bo tak jak już wspomniałem nie dla mnie wybór między złem i mniejszym złem. Wierność sobie, swoim przekonaniom to dla mnie podstawa.

Dużo w tym egoizmu. Piszę tylko o sobie, nic o Polsce&#8230; cóż może Polakom trzeba Komorowskiego i PO. Jeśli tak bardzo chcą niech biorą wszystko. Ja poczekam. Może im coś z tego wyjdzie&#8230; jeśli nie może wyciągną wnioski? Może wreszcie zrozumieją, że czas najwyższy na klarowność i przejrzystość.
Nie może być tak, że z gen. Kiszczaka Mazowiecki z Michnikiem robią równego sobie partnera do rozmów. W każdym szanującym się społeczeństwie taki facet nie miałby miejsca bytu... czy Polacy się szanują?
Widocznie Polacy nie są gotowi na klarownych polityków. Widocznie za dużo wśród nas tych, którym tak naprawdę za PRL-u nie było źle... bo Państwo wychowało dziecko, bo Państwo wyprowadziło z chałupy krytej strzechą do bloków/kamienic, bo Państwo nie pozwalało zdechnąć nawet największym obibokom, bo wystarczyło być świnią w odpowiednim momencie życia aby zrobić "karierę zawodową", można było coś "podprowadzić" z roboty i zamienić na flaszeczkę... jeśli tak to nie ma tu miejsca dla takich oszołomów jak ja. ;-)

N*
Przyjaciel forum
Posty: 94
Rejestracja: 30-04-10, 14:04
Lokalizacja: z niezależnej strony

Re: Na kogo oddasz swój cenny głos? Wybory 2010

Post autor: N* » 02-07-10, 15:12

Vul pisze:Jeżeli w życiu obowiązki to jest dla Ciebie tylko to co jest uregulowane prawem to gratuluję... :) Moje dzieci np mają obowiązek wyrzucania śmieci, chociaż prawo o tym nie stanowi ;)
Ja to traktuję w kategoriach obowiązku obywatelskiego, dla mnie podlega to pod stwierdzenie z definicji obowiązku obywatelskiego: "W Polsce każdy obywatel zobowiązany jest do: dochowania wierności ojczyźnie" [Słownik Encyklopedyczny Edukacja Obywatelska" Wydawnictwa Europa]
Podtrzymuję stwierdzenie, że każdy obywatel ma obywatelski obowiązek głosowania, nawet jeżeli obowiązek prawny nie nakłada na niego takiego nakazu.
Gdybyś swoje poprzednie stwierdzenie wzbogacił tym komentarzem, nie byłbym przeciwko. Dla mnie najważniejsza jest wolność i jeśli nie mam obowiązku głosować to wybieram czy zagłosuję czy nie. Wyrzucam śmieci bo to jest dobre i pożyteczne, nie dlatego, że tatuś Vul kazał. Oczywiście dziecko trzeba też uczyć za pomocą obowiązków, ale wyborca ma minimum 18 lat, a zatem nie jest dzieckiem.


Prot. Napisałeś dużo, a ja niestety mam mało wolnego czasu i mało też wiedzy na temat przeszłości Polski. Taka jest prawda. W nawiązaniu do tego co napisałeś, nie wdając się w to czy Wajda miał prawo wyraźić własne zdanie czy nie miał prawa, chce wyraźnie powiedzieć, że wielu z nas wybierając kandydata decyduje się na tzw. mniejsze zło. Ja również nie jestem w 100% zadowolony z Komorowskiego. Nie jestem nawet w 50% zadowolony, ale w porównaniu z Kaczyńskim to jedyne wyjście.

Awatar użytkownika
Vul
Administrator
Posty: 1252
Rejestracja: 26-09-08, 09:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Na kogo oddasz swój cenny głos? Wybory 2010

Post autor: Vul » 02-07-10, 16:07

N* pisze:Gdybyś swoje poprzednie stwierdzenie wzbogacił tym komentarzem, nie byłbym przeciwko.
Jak tak sobie rozmawiamy... w sumie głównie OT... to to zdanie odbieram jako jedno z niewielu nienapastliwych zdań skierowanych pod moim adresem. Dziękuję Ci za nie.
Przyjmuję uwagę... powinienem na początku napisać moim zdaniem.
N* pisze:Wyrzucam śmieci bo to jest dobre i pożyteczne, nie dlatego, że tatuś Vul kazał
Nie jestem Twoim tatusiem... chyba, że o czymś nie wiem haha :D
Myślę, że gdybyś miał innego adwersarza, to mógłby się takimi stwierdzeniami poirytować ale na szczęście ja i tak Cię lubię... bo to, że kocham Cię jak brata to możesz pewnie poznać.
N* pisze:Dla mnie najważniejsza jest wolność i jeśli nie mam obowiązku głosować to wybieram czy zagłosuję czy nie.
No jesteś wolny i możesz wybrać niedopełnienie obowiązku wobec Ojczyzny i nie zagłosować. Ale i tak jestem przekonany, że zagłosujesz, żeby zneutralizować mój głos :mrgreen:

P.s.
Faktycznie jeżeli chodzi o śmieci to u mnie jest to obowiązek dzieci, z którego je zresztą czasem wyręczam... natomiast wiele prac domowych wykonują same bez nakazów czy ustaleń. To jeszcze dzieci ale mają świadomość tego, że mieszkając wspólnie w jednym mieszkaniu mają niepisany obowiązek o nie dbać...
Przekroczenie granicy 18 lat nie zmieni niczego w tym czy ktoś osiąga dojrzałość czy też nie. Ja na przykład wciąż jestem dzieckiem :)
Ostatnio zmieniony 02-07-10, 16:11 przez Vul, łącznie zmieniany 1 raz.
Wspólnota Domowego Kościoła
&#22825;&#28961;&#32085;&#20154;&#20043;&#36335; (&#22825;&#26080;&#32477;&#20154;&#20043;&#36335;)
Niebo nigdy nie zamyka wszystkich drzwi (chiń)

prot
Przyjaciel forum
Posty: 212
Rejestracja: 06-04-10, 09:01
Lokalizacja: Polska

Re: Na kogo oddasz swój cenny głos? Wybory 2010

Post autor: prot » 02-07-10, 17:22

N* pisze:W nawiązaniu do tego co napisałeś, nie wdając się w to czy Wajda miał prawo wyraźić własne zdanie czy nie miał prawa,
Ja mu tego prawa bynajmniej nie odbieram. Ja tylko pytam, jaką korzyść z tego skowytu odniosła Polska i Polacy? Pan Wajda straszył nas "Wojną domową", którą sam nakręcał kilka dni wcześniej...
To naprawdę nie moja bajka.
N* pisze:wielu z nas wybierając kandydata decyduje się na tzw. mniejsze zło. Ja również nie jestem w 100% zadowolony z Komorowskiego. Nie jestem nawet w 50% zadowolony, ale w porównaniu z Kaczyńskim to jedyne wyjście.
I będziecie tak wybierać przez kolejna 20, 30, 50 lat?
Utwierdzając tych naszych "dobroczyńców" w blędnym przekonaniu o ich wartości?
Zamiast dać im jasny sygnał w postaci bojkotu wyborów.... tylko jak Polacy moga zbojkotować wybory skoro media robią z nimi co chcą.

N* pisze:ja niestety mam mało wolnego czasu i mało też wiedzy na temat przeszłości Polski.
O przeszłości Polski nie będę Cię uczył, ale o przyszłości pozwolę sobie napisać pare słów...

Powiem Ci, co Cię czeka jeśli wygra BK - uwolnienie cen energii, oraz ograniczenie roli URE. Tego jestem pewien na 100%.
Innych tematów nie poruszam. Z dziką satysfakcją będę patrzył na wszystkich wyborców pana BK zwlaszcza po wyborach parlamentarnych 2011. Kiedy PO razem ze swoim Prezydentem ukaże milionom swoich wyborców prawdziwe oblicze (do wyborów 2011 będą się jeszcze ograniczali w trosce o większość bezwzględną).
Z jeszcze większą dziką satysfakcją będę się przyglądał SLD, ktore PO zmiecie z powierzchni ziemi odcinając ją od TVP, z której zrobią TVN-bis.
PO to bezwględna partia, którą ktoś dobrze steruje. Przykładem jest chociażby totalna blokada informacyjna co dzieje się na szczytach tej partii (odcięcie Olechowskiego, Plazynskiego, Gilowskiej itp. silnych osobowosci mogących zaszkodzić Wodzowi).
Polska odczuje to boleśnie, ale uważam, że czasem trzeba sięgnąć dna aby się dopiero od niego odbić.
Ostatnio zmieniony 02-07-10, 17:25 przez prot, łącznie zmieniany 2 razy.

arizona
Przyjaciel forum
Posty: 2
Rejestracja: 12-03-10, 15:17
Lokalizacja: Polska-Przemysl

Re: Na kogo oddasz swój cenny głos? Wybory 2010

Post autor: arizona » 02-07-10, 17:43

Za najlepszego kandydata uwazam tylko Jaroslawa Kaczynskiego.
Na pytanie na logo zaglosuju odpowidam j/w.
Janusz G.-ARIZONA !

arizona
Przyjaciel forum
Posty: 2
Rejestracja: 12-03-10, 15:17
Lokalizacja: Polska-Przemysl

Re: Na kogo oddasz swój cenny głos? Wybory 2010

Post autor: arizona » 02-07-10, 17:52

Wczesniej udzielalem poparcia S.P.L.Kaczynskiemu.
Uwazam ,ze PiS DZIALA DLA POLAKOW NIE KLAMIAC .
Komorowski w debacie niczym nie blysnol ,co mnie nie dziwi.
Obrady sejmu jako marszalek prowadzi skandalicznie zle i konfliktowo
krytykujac kazdego przeciwnika po jego wypowiedzi.

Jako caloksztal PO jest wielka lipa ,klamstwem Tuska z przed wyborow parlamentarnych jak i w czasie 3 lat rzadu (beznadziejnie nie aktywnego)klamal rowniez i teraz podczas wyborow rowniez klamie.

Na temat katastrofy nie chce mi sie pisac nawet.
Powszechnie ze swiatowych opini wiadomo jest ze mielismy doczynienia z zamachem stanu.

96 sciu obywateli Polskich ginie w katastrofie lotniczej i obecny rzad bezgranicznie ufa
sledztwu ,ktoro prawadzi kraj ,powszechnie uchodzacy za taki,ktory buduje wlasne imperium(oczywiscie imperium zla)na klamstwie a premierem jest tego kraju
czlowiek z KGB .

MATACTWO,CYGANSTWO,MORDY SA DOMENA WLADZY.
WIELU DZIENNIKARZY I DZIENNIKAREK ZGINELO BESTAILSKO ZAMORDOWANYCH.
Janusz G.-ARIZONA !

N*
Przyjaciel forum
Posty: 94
Rejestracja: 30-04-10, 14:04
Lokalizacja: z niezależnej strony

Re: Na kogo oddasz swój cenny głos? Wybory 2010

Post autor: N* » 02-07-10, 17:57

Vul pisze:Jak tak sobie rozmawiamy... w sumie głównie OT... to to zdanie odbieram jako jedno z niewielu nienapastliwych zdań skierowanych pod moim adresem. Dziękuję Ci za nie.
Jeśli większość moich wypowiedzi jest napastliwa to nie bardzo rozumiem dlaczego napisałeś, że miło się ze mną dyskutuje. Oczywiście jedno drugiego nie wyklucza, ale z tego właśnie powodu nie komentuje takich pochwał bo nie wiem na ile są szczere, a na ile ironiczne.

Vul pisze:No jesteś wolny i możesz wybrać niedopełnienie obowiązku wobec Ojczyzny i nie zagłosować.
Moge skorzystać z prawa do głosu lub z niego nie skorzystać. Prawo wyborcze nie jest obowiązkiem wobec Ojczyzny. Obowiązkiem wobec Ojczyzny jest walczyć za nią podczas wojny(jeśli jest pobór rezerwowych), ale służenie Armii zawodowo jest tylko możliwością-prawem.
Vul pisze:Przekroczenie granicy 18 lat nie zmieni niczego w tym czy ktoś osiąga dojrzałość czy też nie. Ja na przykład wciąż jestem dzieckiem :)
Możesz być dzieckiem, ale umownie po 18stce jesteś dojrzalszy i możesz dokonywać wyborów sam na własne konto. To jak się czujesz teraz nie ma żadnego znaczenia w tym przypadku. Chodzi o to dlaczego 7latkowie nie głosują (bo nie są dojrzali i nie potrafią dokonać "mądrego" i odpowiedzialnego wyboru, a 40latek, który nie zapomniał jak to jest być dzieckiem może.
prot pisze:Ja mu tego prawa bynajmniej nie odbieram. Ja tylko pytam, jaką korzyść z tego skowytu odniosła Polska i Polacy? Pan Wajda straszył nas "Wojną domową", którą sam nakręcał kilka dni wcześniej...
A jaką korzyść odniosła Polska i Polacy po tym jak prezydent został pochowany na Wawelu ? Wajda chciał reprezentować te część elity i zwykłych ludzi, która była przeciwko takim decyzjom. Według mnie zapalnikiem wojny była sama decyzja o miejscu pochowania, a nie odwaga by się temu sprzeciwić.
prot pisze:I będziecie tak wybierać przez kolejna 20, 30, 50 lat?
Zgodnie z poglądem Janusza Korwina Mikke, w pierwszej turze według przekonania, w drugiej na to co pozostało. Świadomie Polski nie oddam Pisowi.
prot pisze:Powiem Ci, co Cię czeka jeśli wygra BK - uwolnienie cen energii, oraz ograniczenie roli URE
Ja preferuje wolność i możliwość płacenia niższych cen.
prot pisze:Z jeszcze większą dziką satysfakcją będę się przyglądał SLD, ktore PO zmiecie z powierzchni ziemi odcinając ją od TVP, z której zrobią TVN-bis.
Jeśli chodzi o zmiatanie z powierzchni ziemi, to zrobił Pis z LPR i Samoobroną...różnymi sztuczkami, do których użyto CBA (policję polityczną stworzoną do takich celów) TVN jest stacją prywatną. TVP jest stacją publiczną, na którą trzeba płacić abonament, czyli w rzeczywistości składkę na Pis(najblizszy przyklad- organizacja tzw debat przed wyborami, ktore debatami nie byly bo otwarta debata nie skonczyłaby się dobrze dla jednego z kandydatów).
prot pisze:PO to bezwględna partia, którą ktoś dobrze steruje. Przykładem jest chociażby totalna blokada informacyjna co dzieje się na szczytach tej partii (odcięcie Olechowskiego, Plazynskiego, Gilowskiej itp. silnych osobowosci mogących zaszkodzić Wodzowi).
Chyba pomyliles PO z Pisem. A tym sterującym jest Wódz Kaczynski, któremu należy meldować. PO składa się głównie z ludzi przedsiębiorczych, którym aż tak do władzy nie ciągnie jak Wodzowi z Pisu.
Ostatnio zmieniony 02-07-10, 18:02 przez N*, łącznie zmieniany 2 razy.

Zablokowany