Echa wyborów prezydenckich

To podforum jest <b><a href="viewtopic.php?p=22081#22081"> zamknięte do odwołania</a></b>.

Moderator: Moderatorzy

wielkopolek
Przyjaciel forum
Posty: 12
Rejestracja: 30-07-10, 20:21
Lokalizacja: Gniezno

Re:

Post autor: wielkopolek » 03-08-10, 15:57

Ten moderator KubaCh to tutaj chyba trafił z onetu albo z GW, trzeba poczekać kiedy będą żniwa i zostanie oddzielony kąkol od zboża a do tego czasu będzie trzeba się pomęczyć albo go ignorować.

Anaheim
Przyjaciel forum
Posty: 728
Rejestracja: 24-10-07, 22:24
Lokalizacja: SBL

Re:

Post autor: Anaheim » 03-08-10, 16:18

A ty cos za jeden? Katolicki fanatyk religijny? Innych zgnoic bo ma inne poglady.
Jest to kolejny post gdzie wyrazasz swoje opinie dosc "agresywnie".

Od niedawna zauwarzylem ze kosciol naprawde sie podzielil przez polityke. Jedni mowia i sa normlani jacy powinni byc. A drudzy siedza pod krzyzem i zachowuja sie nie lepiej niz kibole na stadionach.
Ostatnio zmieniony 03-08-10, 16:22 przez Anaheim, łącznie zmieniany 4 razy.

Alex
Przyjaciel forum
Posty: 1424
Rejestracja: 24-10-07, 22:24
Lokalizacja: Gdynia

Re:

Post autor: Alex » 03-08-10, 16:26

Wielkopolek, wróć, proszę, do regulaminu forum i przyswój punkt V.1. Dobrze też zapamiętać punkt III.6.

Jeśli masz jakieś uwagi dotyczące pracy moderatorów czy administratorów - napisz prywatną wiadomość.

Jeśli nie zgadzasz się z poglądami - odnieś się do tych poglądów, a nie do osoby.
Dominus meus et Deus meus!

benyan
Przyjaciel forum
Posty: 24
Rejestracja: 08-06-10, 09:42
Lokalizacja: Hannover

Re:

Post autor: benyan » 03-08-10, 17:44

zaraz zaraz administratorze , Kuba Ch narazil sie nie tylko Wielkopelkowi ale rownierz i mnie. JAK MOZNA UWAZAC SIE ZA KATOLIKA A POPIERAC LIBERALNE ANTYKATOLICKIE POGLADY ? Jak ktos wypisuje tutaj lewicowe parole i robi to nagminnie to jak dlugo mozna krytykowac jego poglady nie ruszajac jego samego. Wymagasz od nas swietosci administratorze Alex a sam trzymasz sie prawa jak rzep kociego ogona... a wogole to ile tutaj jest jeszcze administratorow ktorzy rozsadne , trzezwe chrzescijanskie poglady atakuja a liberalne popieraja ??????????? Gdzie jestes Hiobie .. zabierz prosze glos ...
benyan

Anaheim
Przyjaciel forum
Posty: 728
Rejestracja: 24-10-07, 22:24
Lokalizacja: SBL

Re:

Post autor: Anaheim » 03-08-10, 17:52

Ja tutaj nie widze postów Kuby tylko jeden na samym poczatku !! Chyba ktos tutaj odbiega od tematu i to znacznie.
Ostatnio zmieniony 03-08-10, 17:52 przez Anaheim, łącznie zmieniany 1 raz.

benyan
Przyjaciel forum
Posty: 24
Rejestracja: 08-06-10, 09:42
Lokalizacja: Hannover

Re:

Post autor: benyan » 03-08-10, 18:06

posty Kuby znajdziesz wszedzie tam gdzie pisaza prawdziwi katolocy.. sprawdz sobie sam..
benyan

Alex
Przyjaciel forum
Posty: 1424
Rejestracja: 24-10-07, 22:24
Lokalizacja: Gdynia

Re:

Post autor: Alex » 03-08-10, 19:30

benyan pisze:zaraz zaraz administratorze , Kuba Ch narazil sie nie tylko Wielkopelkowi ale rownierz i mnie. JAK MOZNA UWAZAC SIE ZA KATOLIKA A POPIERAC LIBERALNE ANTYKATOLICKIE POGLADY ? Jak ktos wypisuje tutaj lewicowe parole i robi to nagminnie to jak dlugo mozna krytykowac jego poglady nie ruszajac jego samego. Wymagasz od nas swietosci administratorze Alex a sam trzymasz sie prawa jak rzep kociego ogona... a wogole to ile tutaj jest jeszcze administratorow ktorzy rozsadne , trzezwe chrzescijanskie poglady atakuja a liberalne popieraja ??????????? Gdzie jestes Hiobie .. zabierz prosze glos ...
Benyan, nie spodziewasz się chyba, że zawiesimy regulamin tylko dlatego, że ktoś na forum Ci się naraził.
Przestrzeganie regulaminu m.in. pomaga nam w takich jak ta, sytuacjach, skupić się na meritum, a nie na personalnych atakach.

Nie zgadzasz się z kimś, nie podobają Ci się czyjeś poglądy? Nie muszą. Ale możesz wykorzystać szansę, by wykazać ewentualny błąd lub postarać się przekonać do swoich racji.

Jeśli zrobiłeś wszystko, co w Twojej mocy, wyczerpałeś wszystkie argumenty - zrobiłeś to, co do Ciebie należy. Resztę pozostaw Panu Bogu.

Na tym forum nie rozdajemy certyfikatów "prawdziwego katolika", tym bardziej za poglądy polityczne czy przynależność partyjną. Dlatego proszę zrezygnować z tego typu szufladkowania i dzielenia forumowiczów.

Do świętości, benyan, zaprasza nas Jezus, administracja jedynie ośmiela się prosić o przestrzeganie regulaminu, który sam zaakceptowałeś rejestrując się na forum.
A może się okazać, że dla wielu z nas powściągnięcie emocji i wyrzeczenie się gniewu wobec internetowych adwersarzy będzie jakimś postępem na drodze do świętości.

Do uwagi na temat atakowania przez administratorów " rozsadnych , trzezwych chrzescijanskici pogladów" i popierania "liberalnych" nie odniosę się, bo nie ma do czego.


I ostatnia uwaga: cała ta dyskusja, jak zauważył Anaheim, jest off topem. W regulaminie znajdziesz stosowny zapis i na ten temat.

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 01-01-70, 01:00 przez Alex, łącznie zmieniany 1 raz.
Dominus meus et Deus meus!

benyan
Przyjaciel forum
Posty: 24
Rejestracja: 08-06-10, 09:42
Lokalizacja: Hannover

Re:

Post autor: benyan » 03-08-10, 20:43

Ustosunkowac sie do pogladow liberalnych nie mozesz bo nie ma do czego..?. slusznie bo temat w ktorym Kuba Ch. otwarcie popieral lewicowe poglady niejakiego n* zostal zamkniety... slusznie zreszta .Pozdrawiam
benyan

Alex
Przyjaciel forum
Posty: 1424
Rejestracja: 24-10-07, 22:24
Lokalizacja: Gdynia

Re:

Post autor: Alex » 03-08-10, 22:24

Przekręcasz moje slowa. Przypomnę, że napisałeś:

"a wogole to ile tutaj jest jeszcze administratorow ktorzy rozsadne , trzezwe chrzescijanskie poglady atakuja a liberalne popieraja ???????????

i właśnie do tego zdania nie będę się odnosić.

Proszę o zakończenie tego OT.
Ostatnio zmieniony 01-01-70, 01:00 przez Alex, łącznie zmieniany 1 raz.
Dominus meus et Deus meus!

Awatar użytkownika
KubaCh
Administrator
Posty: 1325
Rejestracja: 21-10-08, 09:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re:

Post autor: KubaCh » 03-08-10, 22:32

No i zostałem głownym "echem wyborów prezydenckich" - dziękuję bardzo za uznanie ;-)

A tak na poważnie - już jestem zmęczony utyskiwaniem na forum jaki to ja jestem okropny nie-Polak, nie-katolik i lewicowiec. Jak coś do mnie macie i potraficie to uargumentować to możecie napisać prywatną wiadomość - do mnie (chętnie podyskutuje pod warunkiem, że będą argumenty a nie inwektywy), do Alex, do Vul'a czy do Hioba.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re:

Post autor: hiob » 05-08-10, 04:35

benyan pisze:Ustosunkowac sie do pogladow liberalnych nie mozesz bo nie ma do czego..?
Jak nie potrafisz się ustosunkować do jakiś poglądów, to nie mów nic. Jak masz uwagi personalne, napisz prywatną wiadomość. A jak nie rozumiesz tego, co Ci tłumaczy Alex, to się pożegnamy.
benyan pisze:zaraz zaraz administratorze , Kuba Ch narazil sie nie tylko Wielkopelkowi ale rownierz i mnie. JAK MOZNA UWAZAC SIE ZA KATOLIKA A POPIERAC LIBERALNE ANTYKATOLICKIE POGLADY ? Jak ktos wypisuje tutaj lewicowe parole i robi to nagminnie to jak dlugo mozna krytykowac jego poglady nie ruszajac jego samego.
Można do skutku, aż się go przekona. A "jego samego" nie będziesz tu "ruszał", bo na tym forum nie będzie tolerowane robienie takich uwag.
benyan pisze:posty Kuby znajdziesz wszedzie tam gdzie pisaza prawdziwi katolocy.. sprawdz sobie sam..
Prawdziwi katolicy? A co to jest? Czy Ty siebie za takiego uważasz? Bo z Twoich wypowiedzi to wcale nie wynika. Odezwałeś się tak, jak żaden "prawdziwy katolik" odezwać się nie powinien.
Wymagasz od nas swietosci administratorze Alex a sam trzymasz sie prawa jak rzep kociego ogona...
Jeżeli już to "sama". I nikt nie wymaga od Ciebie świętości (poza Panem Bogiem, ale to inna rzecz), wymagam tylko przestrzegania regulaminu forum.

Z Forum się nie wylatuje za żadne poglądy. Liberalne, czy nie. Od tego jest forum, by się nawzajem do swych poglądów przekonywać. Może i KubęCh przekonamy kiedyś. ;-) Ale na pewno nie będziemy tego robić poprzez obrzucanie się epitetami.
a wogole to ile tutaj jest jeszcze administratorow ktorzy rozsadne , trzezwe chrzescijanskie poglady atakuja a liberalne popieraja ??????????? Gdzie jestes Hiobie .. zabierz prosze glos ...
Jestem i właśnie zabieram głos. Problem polega jednak na tym, że , obawiam się, nie do końca się z Tobą zgadzam co do tego, co to są "trzeźwe chrześcijańskie poglądy". Dlatego zresztą unikam dyskusji w politycznych wątkach. Dla mnie przykładem jest Pan Jezus, który o polityce powiedział dokładnie ZERO słów.
wielkopolek pisze:Ten moderator KubaCh to tutaj chyba trafił z onetu albo z GW, trzeba poczekać kiedy będą żniwa i zostanie oddzielony kąkol od zboża a do tego czasu będzie trzeba się pomęczyć albo go ignorować.
Wylecisz stąd! Nie będę tu tolerował tego typu uwag. Zero tolerancji. Nie to forum. Masz ochotę na takie wypowiedzi, zapraszam na inne fora, albo właśnie do onetu. Ale tu ich nie będzie!

To mnie coraz bardziej skłania w kierunku zamknięcia wszystkich polityczno-patriotycznych wątków na forum. Chyba nie będzie innego wyjścia, bo robi się z forum ... zresztą nie powiem co. A bardzo bym tego nie chciał.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
Nafteta
Przyjaciel forum
Posty: 1078
Rejestracja: 27-07-10, 13:24
Lokalizacja: Lublin

Re:

Post autor: Nafteta » 05-08-10, 14:52

!. Nie zgadzam się, że z prezydentem Kaczyńskim nikt się nie liczył, spójrzcie na tych, którzy zapowiedzieli swój przylot na pogrzeb!
2. Za prezydentury Kaczyńskiego Polska od wielu lat prowadziła niezależną politykę międzynarodową: vide np. Gruzja,
3. W końcu byliśmy szanowani jako kraj na arenie międzynarodowej.

Baboon

Re:

Post autor: Baboon » 05-08-10, 15:07

Nafteta pisze:3. W końcu byliśmy szanowani jako kraj na arenie międzynarodowej.
A przed nim nie byliśmy? Swoją drogą smutne, że Polska ma taką niską pozycję na arenie międzynarodowej. Dobrze chociaż, że lekko zredukowaliśmy lizusostwo do USA.

Awatar użytkownika
Nafteta
Przyjaciel forum
Posty: 1078
Rejestracja: 27-07-10, 13:24
Lokalizacja: Lublin

Re:

Post autor: Nafteta » 06-08-10, 12:59

Baboon, moim zdaniem - nie byliśmy. Po 11 września Bush nawet nie przyjmował Kwaśniewskiego, miał ważniejsze sprawy na głowie, Kwaśniewskiemu trudno było nawiązać szczere i trwałe relacje z kimkolwiek z górnej półki politycznej krajów kapitałowych (po prostu Kwaśniewski nigdy nie rozumiał, że w pewnych sferach trzeba być szczerym ideologiem, a "drobne krętactwa" i inne cechy charakteru, a także brak jakiejś nadrzędnej wartości w jego życiu, prócz "wzbogać się" nie zapewnią mu akceptacji w naprawdę dobrym towarzystwie).

Pierwszym prezydentem, który nawiązał prawdziwie partnerskie relacje z rządzącymi był śp. Lech Kaczyński, nie tylko były to stosunki partnerskie, ale nawet zostawiały panu Lechowi inicjatywę - w wolnej Polsce był to jedyny prawdziwy prezydent, autentyczna głowa państwa, szczerze szanowany i podziwiany.
Media w Polsce jednak wszystko, co robił prezydent Kaczyński, starały się przedstawić jako powód wstydu dla narodu polskiego, a gdy nie mogły tego robić, ignorowali prezydenta i Jego Małżonkę.
Doczepili się do pani Marii nawet o to, że osobiście zaniosła Mężowi do samolotu śniadanie gdy miał odbyć długą podróż... za to, że śniadanie zaniosła w reklamówce...
Za prezydentury Kaczyńskiego przeciwstawiliśmy się Rosji, śp. prezydent stworzył porozumienie krajów Europy środkowej i wschodniej... Z Rosją dyskutuje się tylko z pozycji siły, więc nasza pozycja nie była niska, skoro w Rosji musiano się z nami liczyć. Wcześniej byliśmy popychadłem Europy, i innych krajów, teraz chyba znowu będziemy,
pozdrawiam, i wyjaśniam, że niedopuszczalne jest, w moim mniemaniu, by na forum mającym pretensje do bycia katolickim otwarcie pisano, że śp. Prezydenta musieliśmy "się wstydzić".

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re:

Post autor: hiob » 08-08-10, 03:18

Nafteta pisze:... wyjaśniam, że niedopuszczalne jest, w moim mniemaniu, by na forum mającym pretensje do bycia katolickim otwarcie pisano, że śp. Prezydenta musieliśmy "się wstydzić".
Nie bardzo rozumiem co to ma wspólnego z katolicyzmem? I jak rozumiesz sformułowanie "forum mające pretensje do bycia katolickim"?

Mamy na forum tematy dotyczące wiary i tam staram się, by wyjaśnienia dotyczące wiary były zgodne z nauką Kościoła Katolickiego. Natomiast w innych działach rozmawiamy często na tematy nie mające nic wspólnego z wiarą. Poza tym to forum nie jest "głosem katolickim". Wypowiadają się tu osoby o różnych światopoglądach. Są one tu zawsze mile widziane. Jak można krzewić wartości chrześcijańskie, gdy się zamknie drzwi przed tymi, którzy poszukują prawdy?

Ja sam wstydziłem się kilku polskich prezydentów. Wstydziłem się obecnego elekta, za jego niektóre zachowania. Wcale nie uważam, żebym przez to miał być "gorszym katolikiem". Ale wstydziłem się także niektórych wypowiedzi zmarłego prezydenta Kaczyńskiego. Nie był on świętym i miał swoje potknięcia. Trudno go także było nazwać "ortodoksyjnym katolikiem", sądząc z jego niektórych wypowiedzi.

Natomiast zgadzam się z Twoją opinią, Nafteta, że był on prezydentem, z którego pod wieloma względami moglibyśmy być dumni i który rzeczywiście zrobił dla Polski więcej, niż jakikolwiek inny prezydent po 1989 roku. A gdyby nie nieustanne ataki mediów, gdyby uzyskał poparcie pracy, radia, TV, zrobiłby z pewnością jeszcze więcej. Mógłby bowiem być znacznie skuteczniejszy. Tymczasem media na całym świecie podchwytywały krytykę, jakiej mu nie szczędzili rodacy i tworzyły atmosferę, opinię, jakoby sami Polacy się go wstydzili i się z nim nie zgadzali.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Zablokowany