Krzyza temat ciag dalszy..

To podforum jest <b><a href="viewtopic.php?p=22081#22081"> zamknięte do odwołania</a></b>.

Moderator: Moderatorzy

Anaheim
Przyjaciel forum
Posty: 728
Rejestracja: 24-10-07, 22:24
Lokalizacja: SBL

Krzyza temat ciag dalszy..

Post autor: Anaheim » 09-08-10, 16:43

KRZYZA temat, nie tego co tam sie wypisywalo o polityce..
aha, słuchałam w nocy RM: ludzie się modlą pod krzyżem, atakują modlących się grupki pijanych wyrostków, plują na modlących się, etc..
Nafeta.. A z drugiej strony kto napedza to wszystko? Kto namawia do "bronienia" krzyza jak nie RM jeszcze wszystko nakrecajac, tworzac posmiewisko z Polski i wiary na caly swiat!!!

Nie bojmy sie przyznac ze czesc osob znajdujacych sie pod palacem jest fanatycznie zbledzona wokol KK i RM zapewnie tez, wyzywajac wszystkich od Zydow i masonow, rzadajac godnego upamietnienia ofiar zarazem tanczac w okol krzyza!!!

Kosciol i panstwo przegrywa z fanatyzmem..
- Drodzy rodacy, drodzy warszawiacy. Brońcie krzyża od Giewontu do Bałtyku - powiedział Jan Paweł II. Pilnie zapraszamy wszystkich, którzy tylko mogą, szczególnie mężczyzn, dzisiaj, 9 sierpnia do Warszawy na godzinę 20 w obronie krzyża przed Pałacem Prezydenckim. Na godzinę 23 bojówki lewicowe, przeciwnicy krzyża planują go zabrać
- mówi mężczyzna, który został przedstawiony przez prowadzącego audycję redemptorystę jako "pan Robert".

- W sposób godny i pokojowy, trwając na modlitwie będziemy bronić krzyża, a także pamięci tych, którzy zginęli 10 kwietnia pod Smoleńskiem. Nie bądźmy obojętni! Nie dajmy się sprowokować ani zastraszyć. Poinformujmy i zaprośmy rodzinę, znajomych i przyjaciół. Tych, którzy nie będą mogli być fizycznie, gorąco prosimy o nieustanne wsparcie modlitewne. Do zobaczenia przy krzyżu. Sursum Corda!"
http://wyborcza.pl/Polityka/1,103835,82 ... abrac.html
Ostatnio zmieniony 09-08-10, 16:46 przez Anaheim, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Nafteta
Przyjaciel forum
Posty: 1078
Rejestracja: 27-07-10, 13:24
Lokalizacja: Lublin

Re: Krzyza temat ciag dalszy..

Post autor: Nafteta » 09-08-10, 17:52

kto namawia? a czy ja mam się godzić, jako katoliczka, w katolickim kraju, na aborcję, in vitro, eutanazję, ingerencję państwa w życie normalnych rodzin, etc.?

czyli co? mamy tak po prostu pochować się po kościołach i patrzeć na te "unowocześnienia" które doprowadzą Polskę do stanu moralnego reszty Europy?

najłatwiej to dyskusję jest zamknąć, albo wysuwać tylko jeden jej aspekt, prawda jest taka, że w tej chwili wręcz bronimy wartości w Polsce i Europie, ja, odmawiając różaniec, inni modląc się pod krzyżem.
Pozdrawiam.

Anaheim
Przyjaciel forum
Posty: 728
Rejestracja: 24-10-07, 22:24
Lokalizacja: SBL

Re: Krzyza temat ciag dalszy..

Post autor: Anaheim » 09-08-10, 19:23

Nafteta pisze:kto namawia? a czy ja mam się godzić, jako katoliczka, w katolickim kraju, na aborcję, in vitro, eutanazję, ingerencję państwa w życie normalnych rodzin, etc.?
A co ma jedno do drogiego. Komorowski powiedzial ze jest politykiem nie katolikiem w rzadzie i za nikogo decydowac nie bedzie bo nie tylko katolikow w kraju mamy i trzeba sie z tym liczyc. Aborcja jest zakazana, eutanazja takze wiec nie wiem o co chodzi.

Nafteta pisze: czyli co? mamy tak po prostu pochować się po kościołach i patrzeć na te "unowocześnienia" które doprowadzą Polskę do stanu moralnego reszty Europy?
Trzeba dochodzic do kompromisow!! I takim jest przeniesienie krzyza do kosciola.
Nafteta pisze:ja, odmawiając różaniec, inni modląc się pod krzyżem.

1. Czy jak pomodlisz sie do TEGO krzyza to twoje modlitwy beda lepiej wysluchane? Przeciez kazdy krzyz jest taki sam a modlimy sie i tak do Boga a nie krzyza
2. Dlaczego ten krzyz musi stac w tym miejscu a nie innym?
3. MODLMY SIE przy krzyzu a nie skaczmy i wyzywajmy od zydow, ubekow, zdrajcow i masonow!!

Wszyscy widza co sie dzieje?!

Widocznie pasterz sobie z barankami poradzic nie umie nawet psy sie zblizac nie chca...

Awatar użytkownika
Nafteta
Przyjaciel forum
Posty: 1078
Rejestracja: 27-07-10, 13:24
Lokalizacja: Lublin

Re: Krzyza temat ciag dalszy..

Post autor: Nafteta » 09-08-10, 19:45

Anaheim: problem jest skomplikowany i również polityczny, ale poprzedni temat "Walka o krzyż" tutaj zamknięto, bo wyjaśniał implikacje polityczne modlitwy pod tym krzyżem, więc ja, jako gość w cudzym domu, bez zgody Gospodarza, dalej wypowiadała się nie będę.
Katolikiem albo się jest, albo nie - za katolika nie może uważać się osoba popierająca coś wbrew nauce kościoła katolickiego, duchowni namawiają do bronienia krzyża, czyli do obrony wartości, teraz muszę powoli kończyć, reszta jutro, pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Vul
Administrator
Posty: 1252
Rejestracja: 26-09-08, 09:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Krzyza temat ciag dalszy..

Post autor: Vul » 09-08-10, 19:52

Anaheim pisze:Widocznie pasterz sobie z barankami poradzic nie umie nawet psy sie zblizac nie chca...
Proszę nie używać tego języka, na tym forum nie będzie to tolerowane. Tego typu żarty sięgające do gwary młodzieżowej i będące parafrazą tekstów Pisma Świętego są nie na miejscu.

Temat krzyża przed Pałacem Prezydenckim został zamknięty. Proszę nie otwierać go ponownie. Wszyscy piszący znają swoje poglądy i dalsze drążenie tematu przynosi więcej szkody niż pożytku.

Zamykam wątek
Z Panem Bogiem
Wspólnota Domowego Kościoła
&#22825;&#28961;&#32085;&#20154;&#20043;&#36335; (&#22825;&#26080;&#32477;&#20154;&#20043;&#36335;)
Niebo nigdy nie zamyka wszystkich drzwi (chiń)

Zablokowany