Audycja w Radiu Maryja

Audycje radiowe, w których brałem udział: www.pluswarszawa.pl, www.radiomaryja.pl, www.radioniepokalanow.pl i artykuły o mnie w polskich czasopismach
Awatar użytkownika
Vul
Administrator
Posty: 1252
Rejestracja: 26-09-08, 09:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Audycja w Radiu Maryja

Post autor: Vul » 03-07-10, 00:36

Ostatnio zmieniony 17-04-14, 15:09 przez Vul, łącznie zmieniany 1 raz.
Wspólnota Domowego Kościoła
天無絕人之路 (天无绝人之路)
Niebo nigdy nie zamyka wszystkich drzwi (chiń)

januszmyslisz
Przyjaciel forum
Posty: 21
Rejestracja: 06-01-12, 17:39
Lokalizacja: Leśniewo

Post autor: januszmyslisz » 30-01-13, 16:27

I to mi się podoba w mediach o. Rydzyka: swoboda wypowiedzi rozmówców:)

Marek MRB
Administrator
Posty: 1320
Rejestracja: 22-03-11, 00:44
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Marek MRB » 30-01-13, 18:59

A żebyś wiedział. Miałem kilkukrotnie okazję współprowadzić Rozmowy niedokończone (jeszcze z dawną Apologetyką) - braciszkowie kompletnie się nie "wcinali", ograniczając si do obsługi technicznej.
pozdrawiam serdecznie
Marek
www.analizy.biz

RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI

koterba
Przyjaciel forum
Posty: 326
Rejestracja: 17-12-10, 21:15
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: koterba » 01-05-13, 15:47

dzieki, ciekawa audycja. Hiob dobrze zwrocil uwage na niebezpieczenstwo apologetyki, w ktorej mozna stracic oponenta a zyskac zwyciestwo w dyskusji.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Post autor: hiob » 01-05-13, 17:01

Koterba, to jest problem wielu chrześcijan i ja sam nieraz zapominam, że zawsze powinno chodzić o czlowieka, nie o wygranie argumentu. Św. Piotr napisał:

Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej. Lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 P 3, 15-16 BW)

Gdy się patrzy na zachowanie niektórych "zawodowych katolików", że tak powiem z braku innego słowa, jak np. pan Cejrowski, to się czlowiek zastanawia czasem: Czemu i komu służy jego świadectwo? Czy on zbliży kogokolwiek do Jezusa swoim zachowaniem? Mam wrażenie, że nie. Że jedynie utwierdza niewierzących w tym, że chrześcijaństwo to jakaś sekta ludzi mściwych i pełnych jadu.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
konik
Przyjaciel forum
Posty: 2389
Rejestracja: 16-12-10, 21:14
Lokalizacja: neunkirchen

od konika

Post autor: konik » 05-05-13, 17:19

W czasie, kiedy hiob bral udzial w tej fajnej audycji, konie nawet jeszcze nie zajrzaly do forumowej stajni :oops:
konik

ODPOWIEDZ