Wspólnota Marto

Adres strony Wspólnoty: http://www.wspolnotamarto.com
Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: od konika

Post autor: hiob » 23-02-11, 04:11

konik pisze:Witaj Hiobie - ja rowniez dolaczam sie , ale na razie ( ze wzgledu na dosyc nietypowe warunki zycia , w jakich przebiega moja egzystencja ) prosze traktuj mnie jako sympatyka ...Pozdrawiam serdecznie
Drogi koniku, to nie jest moja Wspólnota, to jest nasza Wspólnota. Wspólnota każdego, kto chce się przyłączyć w takiej formie, jaka jest możliwa w jego sytuacji.

Jedna z rzeczy, z jaką tam "walczę", to faryzeuszostwo. Dlatego ta nasza Wspólnota kładzie akcent na to, co mamy w sercach, nie na regulaminy i przepisy. Jak Twoja sytuacja nie pozwala Ci np. na taką formę postu, jaką Wspólnota sugeruje, to zawsze można ofiarować coś innego. Chodzi o dar serca, dar miłości, a forma tego daru jest mniej ważna. Ważne jedynie, by zgodzić się z intencjami, w jakich się modlimy, czyli przede wszystkim o zadośćuczynienie Bogu za krzywdy, jakie Mu naszymi grzechami wyrządzamy i o wyproszenie łask nawrócenia grzeszników.

Także nie musisz wcale podawać prawdziwego nazwiska, gdy z jakiegoś względu nie chcesz tego robić. Nikt tam nie sprawdza paszportów, czy dowodów osobistych. Ale ponieważ przystąpienie do wspólnoty musi być całkowicie dobrowolne, nie namawiam Cię. Zapraszam serdecznie, ale nie namawiam. To musi być coś, co albo odczujesz w sercu, albo nie. Bardzo bym jednak chciał, byś się przyłączył. Pozdrawiam.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Tekst z mojego bloga, także o Wspólnocie:

Post autor: hiob » 09-03-11, 07:11

To prawda że już wielokrotnie mi się dostało za "wideofelietony", bo do pokazywania się w&nbsp;telewizji, nawet takiej prywatnej jak YouTube trzeba mieć urodę i&nbsp;talent. Ale ja zawsze byłem niepokorny i&nbsp;nie przejmując się krytyką popełniłem znowu parę film&oacute;w na&nbsp;YouTube.&nbsp; Ze sobą w&nbsp;roli gł&oacute;wnej. Albo, precyzyjniej, w&nbsp;jedynej roli. Byłem operatorem, reżyserem, aktorem, scenarzystą i&nbsp;w og&oacute;le wszystkim. Człowiek orkiestra. No i&nbsp;z tym scenarzystą troszkę przesadziłem&hellip; Scenariusza to tam w&nbsp;og&oacute;le nie było. Wielka Improwizacja. Pierwszy film jest o&nbsp;mojej ciężar&oacute;wce. Zrobiłem go, bo tworzenie takich film&oacute;w to niezwykle skuteczny spos&oacute;b dotarcia do r&oacute;żnych os&oacute;b. Zwłaszcza, gdy się ma szczęście być zauważonym przez takie portale jak wykop.pl. Ja do niedawna nawet nie wiedziałem, że takie coś istnieje, aż kiedyś zamiast zwykłego tysiąca odwiedzających moje forum pojawiło się tam jednego dnia ponad trzy tysiące os&oacute;b. Okazało się, że stało się to za przyczyną promocji na&nbsp;wykopie i&nbsp;jeszcze jakimś innym portalu.&nbsp; A film kt&oacute;ry wypromowali, m&oacute;j stary film o&nbsp;ciężar&oacute;wce, zobaczyło już w&nbsp;sumie ponad 135 tysięcy os&oacute;b. Trudno więc nie wykorzystać takiej możliwości, gdy się zauważy, jak skuteczna może być ewangelizacja przez Internet. Skuteczna w&nbsp;sensie ilościowym, bo z&nbsp;samym przekonaniem innych do chrześciijaństwa jest oczywiście troszkę gorzej. Jednak to nie ja mam nawracać, czy odmieniać serca innych ludzi. Ja mam głosić Dobrą Nowinę. Od nawracania jest Duch Święty, ale od głoszenia Ewangelii jesteśmy my. Także świeccy. Wyraźnie o&nbsp;tym nauczają dokumenty Soboru Watykańskiego Drugiego i&nbsp;często przypominał o&nbsp;tym Jan Paweł Wielki. Katechizm Kościoła Katolickiego: 905 Świeccy wypełniają swoją misję prorocką r&oacute;wnież przez ewangelizację, &bdquo;to znaczy głoszenie Chrystusa&hellip; zar&oacute;wno świadectwem życia, jak i&nbsp;słowem". W przypadku świeckich &bdquo;ta ewangelizacja&hellip; nabiera swoistego charakteru i&nbsp;szczeg&oacute;lnej skuteczności przez to, że dokonuje się w&nbsp;zwykłych warunkach właściwych światu". (SV2, konst. Lumen gentium, 35.) Tego rodzaju apostolstwo nie polega jednak na&nbsp;samym tylko świadectwie życia. Prawdziwy apostoł szuka okazji głoszenia Chrystusa r&oacute;wnież słowem, bądź to niewierzącym&hellip; bądź wierzącym. (SV2 dekret Apostolicam actuositatem, 6; por. dekret Ad gentes, 15) Święty Paweł napisał: Jakże więc mieli wzywać Tego, w&nbsp;kt&oacute;rego nie uwierzyli? Jakże mieli uwierzyć w&nbsp;Tego, kt&oacute;rego nie słyszeli? Jakże mieli usłyszeć, gdy im nikt nie głosił? Jakże mogliby im głosić, jeśliby nie zostali posłani? Jak to jest napisane: Jak piękne stopy tych, kt&oacute;rzy zwiastują dobrą nowinę![&hellip;] Przeto wiara rodzi się z&nbsp;tego, co się słyszy, tym zaś, co się słyszy, jest słowo Chrystusa. (Rz 10, 14,5,17) Jakże mieli usłyszeć, gdy nikt im nie głosił? Albo głosił tam, gdzie ich nie było? Nie wszystkim jest po drodze do kościoła. Nie każdy słucha Radia Maryja. Nie każdy też spędza czas na&nbsp;"wykopie", ale okazuje się, że jest ich sporo. I to najczęściej są zupełnie inne osoby, niż te, kt&oacute;re słuchają&nbsp; katolickich medi&oacute;w. Zatem postanowiłem nagrać drugą część filmu o&nbsp;mojej ciężar&oacute;wce i&nbsp;pod jego koniec powiedziałem parę sł&oacute;w o&nbsp;Wsp&oacute;lnocie Marto. Nie wiem jakimi kryteriami kieruje się "wykop" i&nbsp;nie robiłem tego z&nbsp;myślą o&nbsp;tym, że znowu mnie będą promowali. Zrobiłem to dlatego, że wiem, że niezależnie od promocji jest spora grupa os&oacute;b oglądających wszystko, co się zjawi <a href="http://youtube.com/truckerhiob">na moim kanale na&nbsp;YouTube</a>. Dlatego też na&nbsp;drugi dzień dodałem jeszcze jeden film, ten poświęcony wyłącznie Wsp&oacute;lnocie. Jestem teraz w&nbsp;Spokane, w&nbsp;stanie Washington. Ładunek dopiero w&nbsp;czwartek, więc poszedłem do hotelu. Kamera, kt&oacute;ra zwykle pokazuje drogę, kt&oacute;rą jadę, dziś&nbsp; pokazuje ulicę, na&nbsp;kt&oacute;rej nic się nie dzieje. Ale pod wiecz&oacute;r zauważyłem, że ponad setka os&oacute;b ogląda tę uliczkę, a&nbsp;na forum w&nbsp;pewnym momencie zjawiło się ponad 250 os&oacute;b. Poprzedni rekord wynosił 170 os&oacute;b i&nbsp;stało się to w&nbsp;czerwcu ubiegłego roku, gdy <a href="http://hiob.kazania.net/20100604_RM_cw.mp3">byłem gościem Radia Maryja</a> i&nbsp;na antenie podałem adres forum. C&oacute;ż się zatem teraz stało? Okazało się, że "wykop"&nbsp; ponownie umieścił m&oacute;j&nbsp; film wśr&oacute;d promowanych. Oczywiście nie był to film o&nbsp;Wsp&oacute;lnocie, ale nowy film ciężarowce. Jednak mnie zdumiewa, jak to wszystko się razem układa. Jak tu nie wierzyć w&nbsp;jakieś boże przeznaczenie? I jest oczywiste, że nie każdy, kto usłyszy o&nbsp;Wsp&oacute;lnocie zaraz do niej wstąpi. Nie chcę, by ktokolwiek to zrobił bez głębokiego zastanowienia się. To nie jest łatwa droga i&nbsp;nie powinno się do tego podchodzić lekko. Ale z&nbsp;drugiej strony jest oczywiste, że jak ktoś nawet o&nbsp;niej nie słyszał, to z&nbsp;całą pewnością nie przyłączy się do nas. Jeżeli swym nawoływaniem do zmiany postępowania zburzę czyjś spok&oacute;j, jeżeli sprawię, że się zacznie zastanawiać, że pomyśli czym powinien być Wielki Post, to już spełniłem swoje zadanie. Ziarno zasiane, ciasto zakwaszone, potrawa posolona. Czy nie wyjdzie z&nbsp;tego zakalec? Nie wiem. Nie moja sprawa. Ja pracuję w&nbsp;dziale sprzedaży, a&nbsp;łaska nawracania zależy od Zarządu. Kimże jest Apollos? Albo kim jest Paweł? Sługami, przez kt&oacute;rych uwierzyliście według tego, co każdemu dał Pan. Ja siałem, Apollos podlewał, lecz B&oacute;g dał wzrost. Ot&oacute;ż nic nie znaczy ten, kt&oacute;ry sieje, ani ten, kt&oacute;ry podlewa, tylko Ten, kt&oacute;ry daje wzrost &ndash; B&oacute;g. ( Kor 3, 5-7) To tyle, ale będzie jeszcze PS. Najpierw jednak&nbsp; <a href="http://www.youtube.com/watch?v=u4olWI1WCgk">m&oacute;j filmik o&nbsp;Wsp&oacute;lnocie Marto</a> <embed width="425" height="344" src="http://www.youtube.com/v/u4olWI1WCgk%26 ... =1%26rel=0" pluginspage="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer" type="application/x-shockwave-flash" /> Natomiast filmy o&nbsp;mojej ciężar&oacute;wce każdy może sam znaleźć na&nbsp;<a href="http://youtube.com/truckerhiob">moim kanale YouTube</a> Interesujące są komentarze na&nbsp;wykopie pod tymi filmami. W większości zdumiewająco pozytywne, co mnie bardzo zaskoczyło. Zaskoczyło to też samych komentujących. Zazwyczaj jakakolwiek wzmianka o&nbsp;Bogu, o&nbsp;kościele powoduje lawinę negatywnych, złośliwych, szyderczych uwag, ale pod moimi filmami tak się nie dzieje. A nawet te negatywne są raczej śmieszne, niż jadowite, a&nbsp;nieliczne wyjątki spotkały się z&nbsp;bardzo ostrą reakcją. Kilka przykład&oacute;w, pisownia oryginalna: Orzełek, Maryjka &ndash; prawdziwy patriota. Ciekawe czy ma anty-radar;) Szczerze m&oacute;wiąc, z&nbsp;człowiekiem "spotykam się" po raz pierwszy, ale na&nbsp; pierwsze wrażenie wygląda na&nbsp;niebywale elokwentnego i&nbsp;ogarniętego, zwłaszcza jak na&nbsp;kierowcę TIRa. Zawsze podziwiałem, podziwiam i&nbsp; podziwiać będę ludzi, kt&oacute;rzy w&nbsp;taki spos&oacute;b potrafią sobie udogodnić/uprościć życie ;). Btw. Big Up za wąsy! No widać też, że ma wszystkie nowinki technologiczne nieźle obcykane :) Za co naprawdę podziw, bo dla większości ludzi po czterdziestce (przynajmniej w&nbsp;Polsce) wysłanie emaila to szczyt możliwości. Poniższy komentarz, podobny do poprzedniego,&nbsp; naprawdę mnie rozbawił :-))))&nbsp; Chyba muszę kupić sobie laseczkę, skoro jestem "starszym już człowiekiem". Ale to prawda, dla przeciętnego obserwatora&nbsp; "wykopu" jestem pewnie już wiekowym starcem: Świetna ciężar&oacute;wka, człowiek już starszy, a&nbsp;korzysta z&nbsp;takich rzeczy, o&nbsp;kt&oacute;rych nie jeden młody nie ma bladego pojęcia! Facet imponuje nie tylko wnętrzem swojej ciężar&oacute;wki, ale przede wszystkim wąsami! Poniżej kilka mini-dyskusji: Mlek: fajny filmik, ciekawie sie oglada- podobnie jak czesc jego innych nagran, powiem nawet ze&nbsp;mnie zainteresowal ten czlowiek, ale mam conajmniej mieszane odczucia po wejsciu do dzialu "felietony hioba" @mlek: wiesz&hellip; o&nbsp;to chodzi, że nawet niezgadzając się z&nbsp;drugą osobą nadal okazuje się jej szacunek i&nbsp;pozwala na&nbsp;posiadanie własnego zdania. cieszy, że nawet kulturalnie wykop przyjął tego Pana, bo spodziewałem się, że zaraz będzie pojazd po jego "obnoszeniu" się z&nbsp;religią ;) Evidence: Fax dostaje pocztą elektroniczną? Do polski chyba to jeszcze nie doszło. BTW wygląda mi na&nbsp;j%$anego katola, wszędzie maryja i&nbsp;ten wisor z&nbsp; krzyżem jakby wieczorami razem z&nbsp;Buffy polował na&nbsp;wampiry. @Evidence: a&nbsp;chu&hellip; cie to boli? niech sobie będzie nawet wyznawcą potwora spaghetti &ndash; ciężar&oacute;wkę i&nbsp;tak ma zaj!$istą! @Evidence: bardzo fajnie moim zdaniem, że jest to katolik. Znacznie gorzej byłoby gdyby był pałającym nienawiścią do innych antyteistą, kt&oacute;ry nawet nie szanuje swojej Ojczyzny pisząc Polskę i&nbsp;Polak&oacute;w małą literą. @Evidence: oh no tak, bo to przecież wstyd przyznawać się do swojej ojczyzny i&nbsp;wiary. Jakiś Ty postępowy i&nbsp;nowoczesny! Pewnie chciałbyś żeby jego ciężar&oacute;wka była "neutralna światopoglądowa" bo przecież takimi krzyżami i&nbsp;orzełkami może przekonania wielu ludzi obrazić! Og&oacute;łem to żałosny jesteś. @Evidence: <em>Był se troll w&nbsp;kolorze bordo</em> <em>na patriotyzm kręcił mordo</em> gozaru: Ciekawe co miał w&nbsp;zamrażalniku, że wstydził się pokazać. @gozaru: pewnie czyjąś głowę :D xaliemorph:Naprawdę wielki pozytyw i&nbsp;pozdrowienia dla autora. Tylko oglądając te mn&oacute;stwo r&oacute;żnych przycisk&oacute;w, i&nbsp;te kombinacje aż chciałoby się mieć to jakoś lepiej zorganizowane&hellip; @xaliemorph: A ja bym wolał taki tradycyjny nieład. Przytulniej się człowiek czuje niż wok&oacute;ł jakichś zabawek rodem z&nbsp;film&oacute;w science-fiction. K<em>E</em>D<em>Z</em>i<em>O</em>R:Pozytywny koleś.wykop izraelski_maszynista: @K<em>E</em>D<em>Z</em>i<em>O</em>R: I cholerny patriota. Wszędzie polskie symbole. Nawet na&nbsp;oknie orzełek. Aż łzy się cisną do oczu. CanisLupusLupus: @izraelski_maszynista: I religijne. Zwłaszcza nad przednią szybą. izraelski_maszynista: @CanisLupusLupus: Bo religia katolicka to część naszej tradycji. Można nie popierać działań Kościoła Katolickiego, ale wolę oglądać w&nbsp;Polsce ich symbole niż p&oacute;łksiężyc i&nbsp;resztę&hellip; CanisLupusLupus: @izraelski_maszynista: Ja wiem, i&nbsp;nie mam nic przeciwko temu. Zresztą powiedzmy sobie szczerze, nawet najbardziej zatwardziały antyklerykał przyzna, że lepsze "Totus Tuus" niż "Wykop k$##a". :) <div> @MlodyWyksztalcony: to ty sobie zapuść. Pedały chyba na&nbsp;to lecą skoro jest taki archetyp.Świadczy o&nbsp;tym gostel z&nbsp;village people. Może znajdziesz sobie jakiegoś fajnego męża.
</div> <div> @MlodyWyksztalcony: ZAKAZAĆ!!! k$%!WAAAAA ZAKAZAAAĆ!!!!! ludzie z&nbsp;taką mentalnością jak ty, są zgubą tego narodu.
</div> <div> @MlodyWyksztalcony: Weź przeczytaj najpierw historię tego człowieka, jak stał się gorliwym Katolikiem a&nbsp; dopiero potem komentuj.
</div> <div> Baryl: widać, że polak po tym jak to ł&oacute;żko przekombinował : D
</div> <div> @Baryl: w&nbsp;żyłach płynie Adam Słodowy fajne biuro na&nbsp;k&oacute;łkach ma
</div> I jeszcze parę komentarzy: po tylu latach m&oacute;wi czysto po polsku.. a&nbsp;taki szfagjer pojedzie na&nbsp;p&oacute;ł roku i&nbsp;już: "jak to się u was m&oacute;wi? dżem dobry!" Kurde, nie uważam się za katolika, ale obejrzałem ten filmik, wszedłem na&nbsp;jego stronę, przeczytałem to świadectwo jego nawr&oacute;cenia i&hellip; gdyby wszyscy katolicy byli tacy, to nie byłoby powod&oacute;w, żeby na&nbsp;nich narzekać. Mądry, porządny człowiek. Szacunek Hiobie i&nbsp;szerokości! rozwalił mnie: <em>microwave &ndash; piecyk kr&oacute;tkofalowy</em>:D Fajny gościo i&nbsp;rzeczywiście autko ma "odpicowane" Ja tylko dodam, że nie każdy kierowca to morderca, dziwkarz i&nbsp;brudas. W Europie (i Polsce) też są kierowcy z&nbsp;pasji, kt&oacute;rzy r&oacute;wnież robią filmy i&nbsp; pokazują swoją pracę. Jednak ze&nbsp;względu na&nbsp;ograniczenia technologiczne raczej nie spotyka się live-stream&oacute;w z&nbsp;EU. Fajny gościu og&oacute;lnie, ciekawa działalność z&nbsp;tą kamerą itd, szkoda tylko, że jakiś fanatyk Jak prawdziwy amerykański twardziel, niczym wsp&oacute;łczesny kowboj przemierzający samotnie dzikie prerie swoim kilkutonowym stalowym rumakiem. Wąsa ma jak Piłsudski I na&nbsp;koniec taka perełka: nie ma plakatu z&nbsp;gołą babą ;p&#65279; No właśnie&hellip; Co za niedopatrzenie. Jak tak można w&nbsp;ciężar&oacute;wce? <a href="http://wspolnotamarto.com/">www.Wspolno ... com</a></p>
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
konik
Przyjaciel forum
Posty: 2389
Rejestracja: 16-12-10, 21:14
Lokalizacja: neunkirchen

od konika

Post autor: konik » 12-03-11, 16:10

Wielkie dzieki za Twoje felietony , posty i filmy - teraz w okresie Wielkiego Postu warto zastanowic sie jako Wspolnota Marto, na ile ten czas 40dniowy przybliza nas do wdziecznosci Bogu za to , co uczynil na Krzyzu i za Zmartwychwstanie, bedace fundamentem wszelkiej wiary i milosci , a w moim odczuciu nadziei i ufnosci w byciu chrzescijaninem.
Niech cala Wspolnote Pan prowadzi i blogoslawi.
konik

marynia555
Przyjaciel forum
Posty: 149
Rejestracja: 23-02-10, 21:13
Lokalizacja: Polska

Re: Wspólnota Marto

Post autor: marynia555 » 13-03-11, 10:59

Amen
O mój Jezu, Ty powiedziałeś: "Zaprawdę powiadam wam: o cokolwiek prosić będziecie Ojca w imię Moje, da wam", wysłuchaj mnie, gdyż proszę Ojca w imię Twoje o łaskę...

RAFI-71
Przyjaciel forum
Posty: 3
Rejestracja: 18-02-11, 18:17
Lokalizacja: NOWE SKALMIERZYCE

Re: Wspólnota Marto

Post autor: RAFI-71 » 13-03-11, 21:30

Witaj Hiob oglądając filmik o wspólnocie Mario przekonałeś mnie do wyrzeczenia podczas Postu i Na pewno od jutra już poszczę odmawiając sobie np słodyczy. Co do wspólnoty Mario to super sprawa bo sami z żoną należymy do Domowego Kościoła jest to odnoga Ruchu światło życie Ruch ten założył kś FRANCISZEK BLACHNICKI I tak samo poprzez spotkania przybliżamy się my małżonkowie ( rodzina ) do BOGA
POZDRAWIAM
RAFI-71

Ada
Przyjaciel forum
Posty: 1066
Rejestracja: 06-09-10, 15:20
Lokalizacja: Radom

Re: Wspólnota Marto

Post autor: Ada » 21-03-11, 09:40

Witajcie,

Pod natchnieniem filmu, jaki niedawno oglądałam: "Dziewczyny z przemytu", bardzo ciąży mi na sumieniu los tych więzionych i cierpiących kobiet. Nie tylko kobiet ale i porwanych dzieci, które są niewolnikami w domach publicznych.

Rocznie wywozi się i porywa (zgodnie z danymi podanymi przez autora filmu) ok. 800 tys. kobiet i dzieci.

Co prawda, charakter modlitewny wspólnoty jest nieco inny, ale może moglibyśmy wszyscy pościć i modlić się szczególnie za cierpiących w ten sposób, oprócz intencji, jakie już mamy. Konkretnie za te porwane dzieci i kobiety, których cierpienie jest moim zdaniem jednym z najgorszych rodzajów cierpienia, jakie można sobie wyobrazić.

Moglibyśmy się modlić o ucieczki dla nich i o ukojenie bólu.

Co o tym myślicie?
"Starajcie się wpierw o Królestwo Boże, a wszystko inne będzie wam dane"

Ada

Awatar użytkownika
konik
Przyjaciel forum
Posty: 2389
Rejestracja: 16-12-10, 21:14
Lokalizacja: neunkirchen

od konika

Post autor: konik » 21-03-11, 10:06

Ta intencja jest bardzo dobra - moim zdaniem warto przeznaczyc jakis dzien w tygodniu, aby szczegolnie pod tym katem modlic sie. Zaczac mozna chocby od dzisiaj, czyli np. ten poniedzialek .
konik

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Wspólnota Marto

Post autor: hiob » 21-03-11, 23:30

Ada, to z pewnością jest dobra intencja i ważna sprawa. Napisz może o tym na forum Wspólnoty? Jednak nie chciałbym dodawać "oficjalnych intencji" do Modlitwy wspólnoty, bo tych ważnych spraw są tysiące.

Wydaje mi się, że to, co najważniejsze, czyli to, o co Maryja prosiła dzieci w Fatimie już w pewnym sensie zawiera i tę intencję. Mianowicie modlitwa o nawrócenie grzeszników.

Gdy wymodlimy to, że źródło zła wyschnie, to wszystko będzie dobrze. Oczywiście nie jestem naiwny i wiem, że to się nie stanie natychmiast, a te dziewczęta potrzebują pomocy dzisiaj, więc i o to musimy się modlić. Zróbmy to jednak jako jedną z wielu intencji w naszej Wspólnocie.

+++
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

avio83
Przyjaciel forum
Posty: 3
Rejestracja: 19-03-11, 20:07
Lokalizacja: Wroclaw

Re: Wspólnota Marto

Post autor: avio83 » 26-03-11, 11:44

Ja pracuję w dziale sprzedaży, a łaska nawracania zależy od Zarządu.

Hiobie, doskonale powiedziane!

Jest mi trochę wstyd przyznać, że bardziej kręci mnie sprzedawany przez Ciebie importowany Towar, aniżeli ten dostępny na miejscu od ręki... Towar ten sam, ale opakowanie jak reklama jest dźwignią handlu.

Awatar użytkownika
yaro21
Przyjaciel forum
Posty: 141
Rejestracja: 07-08-10, 19:22
Lokalizacja: Skoczów

Re: Wspólnota Marto

Post autor: yaro21 » 27-03-11, 14:09

Hiobie, jestem pełen podziwu dla Twojego pomysłu. Jestem całym sercem z Wami i będę o Was pamiętał w modlitwie. Chociaż gdzieś tam na dnie duszy kotłuje się chęć przyłączenia się do Was, to jednak nic na siłę. Muszę to przemodlić, a że jestem dość twardy do obróbki, to może to trochę potrwać i Was też proszę o modlitwę. Nie chcę zbyt pochopnie podejmować decyzji, bo wiem ile wysiłku kosztuje mnie modlitwa za wybranego kapłana w Apostolacie Margaretka . Ta modlitwa odmawiana w miarę powoli i spokojnie, "z namaszczeniem" trwa może jedną minutę, jest odmawiana raz w tygodniu, a jest chyba dla mnie najtrudniejsza, może dlatego, że jest to moje zobowiązanie, które muszę wypełnić, a może jest jakiś inny powód, nie wiem. Nieraz łapię się za głowę, gdy pod koniec dnia uświadamiam sobie, że jeszcze się nie pomodliłem za księdza Darka.
Dlatego przynajmniej na razie nie chcę brać na siebie zobowiązań, co do których nie jestem pewien czy im podołam.
Niech Was Bóg umacnia w Waszych postanowieniach i niech Wasze wyrzeczenia przyniosą obfite owoce.
Z Bogiem.
Biada mi, gdybym nie głosił Ewangelii (1Kor 9, 16)

Awatar użytkownika
Vul
Administrator
Posty: 1252
Rejestracja: 26-09-08, 09:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wspólnota Marto

Post autor: Vul » 04-04-11, 23:52

yaro21 pisze:Nieraz łapię się za głowę, gdy pod koniec dnia uświadamiam sobie, że jeszcze się nie pomodliłem za księdza Darka.
ja w czwartki też modlę się za księdza Darka :) może to ten sam... z parafii Ełckiej :)
Wspólnota Domowego Kościoła
&#22825;&#28961;&#32085;&#20154;&#20043;&#36335; (&#22825;&#26080;&#32477;&#20154;&#20043;&#36335;)
Niebo nigdy nie zamyka wszystkich drzwi (chiń)

RAFI-71
Przyjaciel forum
Posty: 3
Rejestracja: 18-02-11, 18:17
Lokalizacja: NOWE SKALMIERZYCE

Re: Wspólnota Marto

Post autor: RAFI-71 » 05-04-11, 11:43

Ja z kolei odmawiam codziennie różaniec za własne dzieci i pozostałe dzieci z róży do której należę . Myślę że warto modlić się za nasze dzieci i nie tylko bo w modlitwie siła i moc . Może jedna dziesiątka różańca w tygodniu za te dziewczyny tak niewiele a można tak dużo zdziałać dobrego
RAFI-71

Awatar użytkownika
yaro21
Przyjaciel forum
Posty: 141
Rejestracja: 07-08-10, 19:22
Lokalizacja: Skoczów

Re: Wspólnota Marto

Post autor: yaro21 » 05-04-11, 14:08

Hej Vul, przebywałem w Ełku przez pół roku, ale wtedy chyba nawet nie pamiętałem co to takiego modlitwa. Zasadnicza służba wojskowa nie przybliżała do Boga :-/
"Mój" ksiądz Darek pochodzi z przeciwległego krańca Polski :lol:

Dzięki RAFI za Twoją wypowiedź, bo przypomniałeś mi o mojej modlitwie o łaskę nawrócenia dla mojej rodziny, o którą proszę właśnie w modlitwie różańcowej. To jest właśnie mój problem, brak wytrwałości w modlitwie :cry:
Biada mi, gdybym nie głosił Ewangelii (1Kor 9, 16)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Wspólnota Marto

Post autor: hiob » 23-04-11, 21:50

yaro21, ja też kiedyś miałem problemy z odmówieniem jednej dziesiątki Różańca. Ale Bóg nam daje łaskę. Tego jak się modlić musimy się uczyć i potem wyrabiamy w sobie pewne nawyki. Oczywiście nie chodzi o to, by był to bezmyślny zwyczaj, ale ten element nawyku też musi być obecny, bo pomaga pamiętać o naszych zobowiązaniach. Mnie, gdy rano nie odmówię swoich modlitw, cały dzień gryzie sumienie i czuję się jakbym wyszedł z domu i zapomniał włożyć spodnie. :-D
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
myschonok
Przyjaciel forum
Posty: 957
Rejestracja: 15-02-10, 00:29
Lokalizacja: Miedzy Erkelenz a Hückelhoven

Re: Wspólnota Marto

Post autor: myschonok » 15-05-11, 15:52

http://www.opoka.org.pl/aktualnosci/new ... 19&s=opoka

No i niech bedzie efekt halo, mi tam wsio rawno- ale znak jest piekny :-) i sie ciesze :-)
Moze ktos by umial ten film tu przekopiowac, bo tam pewnie kiedys zniknie ( zostanie zarchiwizowany) a szkoda troche.
Czlowiek w czlowieku umiera, gdy zlo czynione- nie boli- a dobro- nie raduje....

ODPOWIEDZ