Ez 37,12b-14 - Oto otwieram wasze groby

Modlitwa Słowem Bożym
Awatar użytkownika
Agunik
Przyjaciel forum
Posty: 347
Rejestracja: 10-03-12, 00:25
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Ez 37,12b-14 - Oto otwieram wasze groby

Post autor: Agunik » 08-04-12, 09:16

<iframe width="420" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/86esuoIivFY" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

<iframe width="560" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/wddteKNPMqY" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>


Oto otwieram wasze groby i wydobywam was z grobów, ludu mój, i wiodę was do kraju Izraela, i poznacie, że Ja jestem Pan, gdy wasze groby otworzę i z grobów was wydobędę, ludu mój. Udzielę wam mego ducha po to, byście ożyli, i powiodę was do kraju waszego, i poznacie, że Ja, Pan, to powiedziałem i wykonam - wyrocznia Pana Boga.
Ez 37,12b-14

Oto otwieram wasze groby - mówi Pan

Dzień po dniu schodzimy do grobu.
Grobu izolacji od świata
Grobu bezsensu życia
Grobu naszej pogrzebanej nadziei
Grobu naszych niezagojonych zranień
Grobu naszych upadków
Grobu przypieczętowanego wspólnotą ze złem...
Dzień po dniu gaśnie w nas Boże życie.

W ten Wielkanocny poranek
Pan pragnie otworzyć każdy grób!

Wpuść Pana do swojego grobu
a zmartwychwstaniesz do życia!


Rozważaj słowa Ewangelii:
J 11,20-27
Kiedy zaś Marta dowiedziała się, że Jezus nadchodzi, wyszła Mu na spotkanie. Maria zaś siedziała w domu. Marta rzekła do Jezusa: &#171;Panie, gdybyś tu był, mój brat by nie umarł. Lecz i teraz wiem, że Bóg da Ci wszystko, o cokolwiek byś prosił Boga&#187;. Rzekł do niej Jezus: &#171;Brat twój zmartwychwstanie&#187;. Rzekła Marta do Niego: &#171;Wiem, że zmartwychwstanie w czasie zmartwychwstania w dniu ostatecznym&#187;. Rzekł do niej Jezus: &#171;Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie. Każdy, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki. Wierzysz w to?&#187; Odpowiedziała Mu: &#171;Tak, Panie! Ja mocno wierzę, żeś Ty jest Mesjasz, Syn Boży, który miał przyjść na świat&#187;.

<iframe width="560" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/tPpru4lquxQ" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Ostatnio zmieniony 08-04-12, 09:20 przez Agunik, łącznie zmieniany 1 raz.
Z Bożym pozdrowieniem!
Agnieszka
--------
Odnowię bowiem moje przymierze z tobą i poznasz, że Ja jestem Pan,
abyś pamiętała i wstydziła się,
i abyś ze wstydu ust swoich nie otwarła wówczas,
gdy ci przebaczę wszystko, coś uczyniła. (Ez 16,62-63)


Awatar użytkownika
konik
Przyjaciel forum
Posty: 2389
Rejestracja: 16-12-10, 21:14
Lokalizacja: neunkirchen

od konika

Post autor: konik » 10-04-12, 00:32

Bog zmartwychwstal i nie ma juz grobu. Wprawdzie pisze, ze grob pozostal pusty, ale jest to tylko miejsce bez zadnej mocy i znaczenia. Uwierzmy tylko ... to wystarczy
konik

Anteas

Re: Ez 37,12b-14 - Oto otwieram wasze groby

Post autor: Anteas » 10-04-12, 16:16

Swoją drogą ciekawe co się stało z tym "oryginalnym" grobem potem, bo ten co jest w Jerozolimie, to chyba nie ten oryginalny. Ciekawe też jak się potoczyły losy żołnierzy, jak już przepili łapówkę od faryzeuszy :lol:

ODPOWIEDZ