Różaniec II/2 - Tajemnice światła

Modlitwy i nabożeństwa
Awatar użytkownika
Agunik
Przyjaciel forum
Posty: 347
Rejestracja: 10-03-12, 00:25
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Różaniec II/2 - Tajemnice światła

Post autor: Agunik » 04-05-12, 19:55

<iframe width="420" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/1DpaZR5mLiw" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Chrzest Jezusa w Jordanie

Wydajcie więc godny owoc nawrócenia, a nie myślcie, że możecie sobie mówić: Abrahama mamy za ojca, bo powiadam wam, że z tych kamieni może Bóg wzbudzić dzieci Abrahamowi. Już siekiera do korzenia drzew jest przyłożona. Każde więc drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, będzie wycięte i w ogień wrzucone. (Mt 3, 8-10)

Nie narzekaj, że świat jest zły, bo jesteś częścią tego świata.
Proś raczej, by Pan przemienił Ciebie, a wówczas jedna część świata już będzie lepsza.
Postępuj dobrze &#8220;teraz" - nie rozpamiętując "wczoraj", które już przeminęło, ani nie troszcząc się o &#8220;jutro", bo nie wiesz, czy go dożyjesz. (św. Josemaría Escrivá, Droga, 253)
Objawienie się Jezusa w Kanie Galilejskiej

Wtedy Matka Jego powiedziała do sług: Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie. (J 2, 5)

Jeżeli chcesz by Pan napełnił łaską Twoje serce
Bądź otwarty na przyjęcie łaski.
Maryja, Mistrzyni modlitwy. &#8212; Patrz, jak prosi swojego Syna w Kanie Galilejskiej, jak nie zniechęcając się wytrwale nalega.
&#8212; I jak osiąga swoje.

&#8212; Ucz się. (św. Josemaría Escrivá, Droga, 502)
Głoszenie królestwa i wzywanie do nawrócenia

Idźcie i głoście: Bliskie już jest królestwo niebieskie. (Mt 10, 7)

Nie bądź "letni".
Dołącz do Bożych szaleńców w głoszeniu radosnej nowiny!
Kochaj Go całą siłą wszystkich serc, wszystkich ludzi, którzy Go najbardziej kochali.

Bądź odważny. Powiedz, że szalejesz za Nim bardziej niż Maria Magdalena, niż Teresa i Mała Tereska, że masz na Jego punkcie większego bzika niż Augustyn i Dominik, i Franciszek, niż Ignacy i Franciszek Ksawery. (św. Josemaría Escrivá, Droga, 402)
Przemienienie Pańskie na górze Tabor

Obłok świetlany osłonił ich, a z obłoku odezwał się głos: To jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie, Jego słuchajcie! (Mt 17, 5)
Nie jesteś już niewolnikiem, lecz synem. Jeżeli zaś synem, to i dziedzicem z woli Bożej. (Ga 4, 7 )

Nie zachowuj się jak niewolnik!
Ojciec na każdym kroku przypomina Ci, że jesteś Jego dzieckiem.
Dzieci... Jakże starają się godnie zachować w obecności swoich rodziców!

Podobnie dzieci królewskie w obecności swojego ojca, króla - jakże starają się zachowywać godność monarszą!

A ty... czyż nie wiesz, że zawsze znajdujesz się w obecności Wielkiego Króla, twojego Ojca - Boga? (św. Josemaría Escrivá, Droga, 265)
Ustanowienie Eucharystii

A gdy oni jedli, Jezus wziął chleb i odmówiwszy błogosławieństwo, połamał i dał uczniom, mówiąc: Bierzcie i jedzcie, to jest Ciało moje. Następnie wziął kielich i odmówiwszy dziękczynienie, dał im, mówiąc: Pijcie z niego wszyscy, bo to jest moja Krew Przymierza, która za wielu będzie wylana na odpuszczenie grzechów.
(Mt 26, 26-28)

Nie zasłaniaj się brakiem czasu na spotkanie z Panem
Raczej poproś, by uporządkował Twoją codzienność.
Gdy zbliżasz się do Tabernakulum, pomyśl, że On... czeka na ciebie od dwudziestu wieków! (św. Josemaría Escrivá, Droga, 537)
<iframe width="420" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/ZaK4qJZvfXA" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Ostatnio zmieniony 04-05-12, 20:09 przez Agunik, łącznie zmieniany 2 razy.
Z Bożym pozdrowieniem!
Agnieszka
--------
Odnowię bowiem moje przymierze z tobą i poznasz, że Ja jestem Pan,
abyś pamiętała i wstydziła się,
i abyś ze wstydu ust swoich nie otwarła wówczas,
gdy ci przebaczę wszystko, coś uczyniła. (Ez 16,62-63)


ODPOWIEDZ