Wakacyjny KURS BIBLIJNY

Modlitwy i nabożeństwa
Awatar użytkownika
Agunik
Przyjaciel forum
Posty: 347
Rejestracja: 10-03-12, 00:25
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Wakacyjny KURS BIBLIJNY

Post autor: Agunik » 02-06-14, 10:53

PODAJCIE PROSZĘ DALEJ!!

Wakacyjny Kurs Biblijny 1-5 sierpnia 2014 r.


Miejsce: LIPIE 4, 78-331 RĄBINO

Wakacyjny Kurs biblijny prowadzą:
P. dr Danuta Radziszewska-Szczepaniak (filozof);
Ks. dr Jan Bocian SVD (biblista).


Podczas Wakacyjnego Kursu Biblijnego prowadzący pragną omówić problem odpowiedzialności chrześcijan za dobro wspólne. Szczególną zaś formą realizacji tego powołania wyznawców Chrystusa jest ich odpowiedzialność za Ojczyznę, naród i społeczeństwo, którego są członkami. Temat zostanie omówiony z punktu widzenia nauk teologicznych (konferencje biblijne), oraz nauk filozoficznych.

Ponieważ WKB planowany jest specyficzna jako forma rekolekcji pragniemy Uczestnikom kursu zapewnić możliwość codziennej Eucharystii, adoracji Najświętszego Sakramentu, jak również zaproponować zapoznanie się z praktyką liturgicznej modlitwy dnia (Liturgia godzin / brewiarz) poprzez zaproszenie do wspólnych Jutrzni, Nieszporów i Komplety. Nie narzucając nikomu uczestnictwa w tych, wspólnych modlitwach, gorąco jednak zachęcamy do wzięcia w nich aktywnego udziału.

Konferencje – zarówno biblijne, jak i filozoficzne – pragniemy przeprowadzić w ten sposób, aby na ich zakończenie pozostawić chwilę czasu na pytania, czy też dyskusję z prelegentem. Spotkania określone nazwą "Kuluary" przewidziane są jako spotkania przy kawie/herbacie, lub przy ognisku, aby również w nieco luźniejszej atmosferze móc podjąć dyskusję z prowadzącymi, czy też mieć więcej czasu na swobodne rozmowy pośród uczestników.

Podczas trwania WKB prowadzący – ks. Jan Bocian – jest gotowy do pełnienia posługi sakramentalnej. W każdej wolnej chwili można skorzystać z sakramentu pojednania.


Chętni do wzięcia udziału w kursie proszeni są o zgłaszanie się na adres: janbocian@op.pl

Osoby zainteresowane mogą się zgłaszać również do mnie.
Otrzymacie program szczegółowy.
Z Bożym pozdrowieniem!
Agnieszka
--------
Odnowię bowiem moje przymierze z tobą i poznasz, że Ja jestem Pan,
abyś pamiętała i wstydziła się,
i abyś ze wstydu ust swoich nie otwarła wówczas,
gdy ci przebaczę wszystko, coś uczyniła. (Ez 16,62-63)


ODPOWIEDZ