Zlot HIOBOMANIA Czerwiec 2015 (już nie na torze) w Kielcach

Wszelkie wiadomości i tematy związane z wizytą w Polsce w 2015 roku.
lenorek1220
Przyjaciel forum
Posty: 27
Rejestracja: 02-08-14, 16:55
Lokalizacja: Kraków

Zlot HIOBOMANIA Czerwiec 2015 (już nie na torze) w Kielcach

Post autor: lenorek1220 » 28-09-14, 14:39

Witajcie wpadliśmy na pomysł aby zrobić spotkanie z Hiobem na torze w kielcach podczas Jego wizyty w Polsce zaplanowanej na czerwiec 2015r. Co myślicie o takim spotkaniu ?? Mogła by to być bardzo fajna alternatywa dla każdego kto chciał by poznać osobiście Hioba i nie tylko ;) Piszcie co Wy na to.
Ostatnio zmieniony 10-06-15, 09:06 przez lenorek1220, łącznie zmieniany 2 razy.

Anteas

Post autor: Anteas » 28-09-14, 20:05

Zawsze, gdy tylko Hiob przyjeżdża do Polski organizujemy przynajmniej jedno, a najczęściej kilka spotkań. W tym roku takie największe spotkanie było w Zabierzowie koło Krakowa w piątek po Bożym Ciele. Więcej pisze w tym temacie.
Natomiast jak na razie to chyba jeszcze za wcześnie na ustalanie konkretnych terminów czy miejsc spotkania.
Hiob też zapowiedział się w Krakowie na ŚDM które odbędą się w 2016 AD. No i wtedy też pewnie będzie jakieś spotkanie towarzyskie.

Bogumił
Przyjaciel forum
Posty: 22
Rejestracja: 10-07-13, 19:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Bogumił » 28-09-14, 21:12

Moim skromnym zdaniem nawet fajne zdaniem to nawet fajny pomysł,ale jak wyżej napisał Anteas to jeszcze za wcześnie aby się na takie coś umawiać. Najlepiej gdyby Hiob się wypowiedział na ten temat.

lenorek1220
Przyjaciel forum
Posty: 27
Rejestracja: 02-08-14, 16:55
Lokalizacja: Kraków

Post autor: lenorek1220 » 28-09-14, 21:58

Nie chodzi na tym etapie o umawianie sie na dokładne daty. Czerwiec bo tak coś z Hiobem rozmawialiśmy i założyłem temat żeby nie zapomniał. Co do tego czy za wcześnie?? Ze strony organizacji raczej nie bo na dzień dzisiejszy chciałbym poznać właśnie opinie forumowiczów co do takiej właśnie idei bo za tym stoi wiele spraw takich jak wynajęcie toru gdzie już kontaktowałem się z automobilklubem w Kielcach żeby wiedzieć więcej na ten temat co jak i za ile. Tak więc proszę wszystkich zainteresowanych o wypowiadanie sie ;)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Post autor: hiob » 28-09-14, 23:03

Tak, to prawda, to ja zainspirowałem Lenorka1220, by zaczął ten temat. Obiecał mi, że mi się da przejechać swoją maszyną, a ja mógłbym sobie zapomnieć, bo na swoją głowę nie mogę liczyć. Zatem ja w Kielcach będę, liczę, że lenorek1220 też... i kto jeszcze?

Termin będzie znany dopiero na wiosnę, ale wstępnie będę wiedział znacznie wcześniej, więc zaraz dam znać.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

MRC
Przyjaciel forum
Posty: 396
Rejestracja: 10-02-14, 20:57
Lokalizacja: Śląsk&okolica

Post autor: MRC » 29-09-14, 11:33

hiob pisze:Termin będzie znany dopiero na wiosnę, ale wstępnie będę wiedział znacznie wcześniej, więc zaraz dam znać.
e.... a co tam alternatywnego oferują te świętokrzyskie ziemie? Ja wiem że jest tam tor, ale nie każdy ma auto którym można wjechać na taki obiekt. Zapewne w przypadku > 90% forumowych samochodów wygląda to tak jak by dmuchanym pontonem z marketu startować w regatach po morzach i oceanach. Przyjechać tylko dla tego by sobie samochody pooglądać :-| W Zabierzowie pomimo że mnie tam nie było to Forumowicze mieli swój kącik, a na tym torze? Będąc obiektywnym powiem bez ogródek że będzie to tzw. zabawa dla bogatych, a reszta o ile jakoś tam przybędzie to raczej nie będzie napełniała się tym widokiem tylko różne negatywne odczucia mogą się w ludziach zrodzić. Niestety taki podpunkt Twojego pobytu w Polsce może "podzielić" ludzi na tych którzy po primo mają uprawnienia do kierowania pojazdów, po secondo tych co mają "wartościowe" samochody, a po tercjo na tych, których najzwyczajniej w świecie stać by wjechać na ten tor, a taki wjazd nie należy do tanich. Takie jest moje zdanie n/t powyższej "imprezy"

Edit
Poszukałem info o torze:
Za stroną
Długość toru wraz z jego leśnym odcinkiem wynosi 4160 metrów, a szerokość jezdni waha się od 9 do 16 m. Warto pamiętać, że tor nie jest zupełnie płaski - jego najwyższy punkt znajduje się na wysokości 332,92 m, a najniższy na wysokości 273,72 m n.p.m. Rekord toru to 127,42 km/h na dystansie jednego okrążenia. Sprawdzić to może niemal każdy chętny do sportowej jazdy, bo tor można wynająć - dzierżawa całego toru na godzinę to koszt około 500 zł. Możliwa jest także godzina jazdy po torze w cenie ok. 20 zł.
Czyli z tym wjazdowym nie ma aż takiej tragedii, niemniej jednak < 150 zł to raczej nie uda się wyjeździć godzinki (wjazdowe i koszt spalenia paliwa przy szybszej jeździe)
Ostatnio zmieniony 29-09-14, 11:53 przez MRC, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Post autor: hiob » 29-09-14, 14:05

MRC, to zaczynamy odkładać kasę. I myślę, że nawet 20-letnim Golfem, czy Laguną diesel jest sporo radości z jazdy po torze. Zwłaszcza, gdy się jedzie pożyczonym autem. Ja pewnie przyjadę Fiatem Seicento. ;-)
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

MRC
Przyjaciel forum
Posty: 396
Rejestracja: 10-02-14, 20:57
Lokalizacja: Śląsk&okolica

Post autor: MRC » 29-09-14, 15:07

hiob pisze: to zaczynamy odkładać kasę.
Mając w zapasie 8 m-cy nie trudno jest odłożyć powiedzmy te 20-30 zł/m-c. Sam jestem ciekaw jak potoczy się ten temat. Najlepiej było by gdyby znalazło się ok. 20-30 osób które pojadą bo wtedy wynajmujesz tor na godzinę i masz niejako imprezę zamkniętą. Pożyjemy , zobaczymy.

lenorek1220
Przyjaciel forum
Posty: 27
Rejestracja: 02-08-14, 16:55
Lokalizacja: Kraków

Post autor: lenorek1220 » 29-09-14, 15:55

Ja nie jestem bogaty na swoje auto zbierałem ponad pięć lat i ja pojade swojim Subaru a moja dziewczyna pewnie Vw golfem II 1.8 gt 107 koni seryjnie więc nie uważam żeby to była zabawa dla bogatych ludzi poza tym w miare możliwości zależy to od zarządzających torem w Kielcach ale chciał bym żeby była to " Impreza otwarta " i nie tylko forumowicze będą mogli przyjechać przyjść popatrzeć lub pojezdzić bo np. za 199zł można sie przejechać Ferrari Nissane Grt Porsche Gt3 za 179zł chyba o ile dobrze pamiętam Lamborgini Galardo wiec raczej nie tylko " bogaczy" bedzie stać na to, poza tym tak jak ja pojade dwoma autami tzn. Ja jednym moja dziewczyna drugim to zawsze można sie przejechać czyjimś autkiem i to praktycznie za darmo ;) Więc jak to będzie wyglądać zależy tylko od ilości chętnych bo jeżeli pomysł nabierze romachu to ze spotkania 15-20 osób można zrobić całodniową impreze na torze ale tak jak pisałem najpierw trzeba zbadać ilu by było chętnych i działać a nie mówić z góry że sie nie da bo jak sie tylko chcę i tak dalej ;) Pozdrawiam wszystkich i ponownie zapraszam ;)

MRC
Przyjaciel forum
Posty: 396
Rejestracja: 10-02-14, 20:57
Lokalizacja: Śląsk&okolica

Post autor: MRC » 29-09-14, 16:07

lenorek1220 pisze:Ja nie jestem bogaty na swoje auto zbierałem ponad pięć lat i ja pojade swojim Subaru a moja dziewczyna pewnie Vw golfem II 1.8 gt 107 koni seryjnie więc nie uważam żeby to była zabawa dla bogatych ludzi poza tym w miare możliwości zależy to od zarządzających torem w Kielcach ale chciał bym żeby była to " Impreza otwarta " i nie tylko forumowicze będą mogli przyjechać przyjść popatrzeć lub pojezdzić
Nie lubię zaśmiecać tematów ale coś mi mówi że muszę wtrącić te swoje 3 grosze. Wszystko się rozbija o to "Ty i Twoja dziewczyna" Jak ktoś ma rodzinę , kredyt na mieszkanie, dzieci to nieco inaczej się żyje niż w przypadku gdy ma się lokum u rodziny i całe wynagrodzenie do zabawy dla siebie. Wtedy zamiast auta z mocą rzędu 150, 200 etc KM ma się 75-100 KM w LPG lub ON. Ale to taki OT i dobrze by było by ta impreza wypaliła bo Hiob z tego co widzę bardzo pozytywnie ją odbiera.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Post autor: hiob » 29-09-14, 16:15

Nie każde spotkanie musi być dla każdego. Nie wszystkich rajcuje jazda samochodem - dla niektórych to jedynie pożyteczne urządzenie do przemieszczania się z miejsca na miejsce, a podobno są tacy, co na co dzień tylko jeżdżą rowerem. Nawet z przyczepką! :mrgreen:

Zatem jeśli komuś taka forma spotkania nie odpowiada, może śmiało z niej zrezygnować, a jak mimo to koniecznie chce się ze mną zobaczyć, niech pomyśli nad inną formą. Może spotkanie w parafii? Może wizyta w szkole, zorganizowana przy pomocy pani katechetki? Ja jestem otwarty na różne propozycje. Dojadę na swój koszt, a moje honorarium to modlitwa w jakiejś pozytywnej intencji.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

lenorek1220
Przyjaciel forum
Posty: 27
Rejestracja: 02-08-14, 16:55
Lokalizacja: Kraków

Post autor: lenorek1220 » 29-09-14, 16:44

Dokładnie jak nie odpowiada to nie zabieram głosu i żyje dalej ;) Pozdrawiam

szczepan129
Przyjaciel forum
Posty: 3
Rejestracja: 09-09-13, 22:46
Lokalizacja: Sułkowice

Post autor: szczepan129 » 04-10-14, 00:42

jeżeli sie odbędzie to na 99% jestem tym razem :) jak coś to mogę kogoś zabrać ze sobą mieszkam 32-440

Awatar użytkownika
PiterSV
Przyjaciel forum
Posty: 137
Rejestracja: 04-01-14, 12:52
Lokalizacja: Chęciny

Post autor: PiterSV » 09-10-14, 10:38

@hiob Ja będę na 10000000% :angel: Ja mam do toru 28Km :mrgreen:
A jeśli nie tor to może restauracja Kojot :-P mógłbym tam zarezerwować lożę, której rezerwacja jest za darmo 8-) Jedzenie jest na ok, mogę nawet powiedzieć, że jest najlepsze :angel:
Ostatnio zmieniony 09-10-14, 10:43 przez PiterSV, łącznie zmieniany 3 razy.
"Proste są dla szybkich samochodów
Zakręty dla szybkich kierowców"
- Colin McRae

Damian1992
Przyjaciel forum
Posty: 2
Rejestracja: 31-08-14, 12:32
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: Damian1992 » 09-10-14, 17:54

Jesli ta sprawa nabierze rozmachu to z checia tez wybiore sie na ten tor ;-) :evil:

Pozdrawiam 8-)

ODPOWIEDZ