Wakacje 2019

Wszelkie wiadomości i tematy związane z wizytą w Polsce w 2015 roku.
Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Wakacje 2019

Post autor: hiob » 03-03-19, 10:37

Oto moje wakacyjne plany na rok 2019. Mój telefon to 663 692 463

Urlop mam od 7 sierpnia, a do pracy muszę wrócić 6 września, więc w Polsce będę w dniach 8 VIII - 4 IX.
8-12 VIII - na razie bez planów wyjazdowych, pobyt z rodziną w Krakowie.
13-18 sierpnia będę w Częstochowie na rekolekcjach.
19 sierpnia ruszam na zachód, przez Śląsk. powinienem dotrzeć do Wrocławia, gdzie mam spotkanie z redakcją EWTN Polska
20 VIII Wrocław, EWTN
21 VIII -
22 VIII - Pyrlandia
23 VIII - jestem wstępnie umówiony w Gdańsku z Markiem Piotrowskim
25 sierpnia mam zaproszenie do Włodawy i Okuninki. To okolice Chełmna, Lublina, czy Białej Podlaskiej.
29 sierpnia - godzina 23, Radiostrada Nocą w Radiu Kraków
31 VIII spotkanie z kolegami z klasy, z liceum, w Krakowie.
1 września to moja rocznica ślubu, o 10, możemy zrobić jakieś spotkanie w okolicach Rynku, a o 14 zapraszam do kościoła Reformatów na Mszę Świętą.

Macie jakieś inne propozycje, pytania? piszcie tu, wyślijcie SMS na numer 663 692 463, albo pytajcie na YT:

https://www.youtube.com/watch?v=VgdHUQJZtZk
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Dominik

Re: Wakacje 2019

Post autor: Dominik » 03-03-19, 14:00

W tym roku muszę się załapać na spotkanie :-)
Może w Ostrowcu Świętokrzyskim coś skombinuje z Marcinem, jakieś atrakcje :-) a jak nie to może wpadnę do Krakowa czy Rzeszowa.

mondfa z lasu
Przyjaciel forum
Posty: 8
Rejestracja: 07-10-18, 21:59

Re: Wakacje 2019

Post autor: mondfa z lasu » 05-03-19, 13:53

Moja propozycja. Niedługo potwierdzi się termin Festiwalu w Gniewie - https://www.gospel-festiwal.pl/ prawdopodobnie 16.08 :) Festiwal trwa trzyz reguły dni.
Mam nadzieję, że udałoby się coś fajnego z fej okazji zorganizować!

Proszę o rezerwację! :D

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Wakacje 2019

Post autor: hiob » 07-03-19, 13:17

Na razie myślę, że zacznę od rekolekcji. Skrzydlaty namawia mnie, bym pojechał z nim, ale taki rodzaj duchowości mnie troszkę przeraża. Może wybrałbym jakieś inne, np. Ignacjańskie? Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z tym związane?
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
arix3
Przyjaciel forum
Posty: 4
Rejestracja: 04-11-14, 08:51
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Wakacje 2019

Post autor: arix3 » 07-03-19, 18:51

Witam po długiej nieobecności, (praca, rodzina itd. długo by opowiadać o zmianach przez ostatnie dwa lata). Serdecznie zapraszam do Rzeszowa :-)
Miło było się znów spotkać (pewnie Hiobie już mnie nie pamiętasz -dawno temu w Krakowie na rynku). :-)
Arek :)

Gregor
Przyjaciel forum
Posty: 8
Rejestracja: 22-04-17, 10:39
Lokalizacja: Polska

Re: Wakacje 2019

Post autor: Gregor » 31-03-19, 23:22

Witam :) W Krakowie odbędzie się zlot zabytkowych Mercedesów w dniach 23 - 25 sierpnia Jura Krakowsko - Częstochowska kto byłby zainteresowany tym tematem bo ja być może tam się zamelduję szczegółów na razie brak ale jak coś będzie więcej wiadomo dam znać. Jest już szczegółowy plan więc jest to zlot zabytkowych mercedesów dla zainteresowanych https://polska.mercedes-benz-clubs.com
Ostatnio zmieniony 18-04-19, 14:53 przez Gregor, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Wakacje 2019

Post autor: hiob » 10-04-19, 21:04

Obawiam się, że 25 sierpnia będę "gdzieś w Polsce". W miarę precyzowania się planów, będę poprawiał pierwszy wpis w tym wątku.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

ziuteksloneczko
Przyjaciel forum
Posty: 6
Rejestracja: 18-11-07, 21:32
Lokalizacja: Isle of Palms, SC

Re: Wakacje 2019

Post autor: ziuteksloneczko » 27-05-19, 04:36

W dniach 17-18 sierpnia w Nowej Słupi (Góry Świętokrzyskie) odbędą się Dymarki.
Wydarzenie o tyle związane z motoryzacją, że gdyby tam nie zaczęto wytapiać żelaza 3, czy 4 tysiące lat temu to byśmy nie mieli stali i samochodów.
Warto pamiętać, że na terenach Polski był ważny ośrodek przemysłowy, w którym zaopatrywały się nawet rzymskie legiony (w wykopaliskach znaleziono monety).

W programie imprezy pokazy archeologiczne, czyli wytop żelaza metodą sprzed tysięcy lat, a ponadto – bitwy gladiatorów, festiwal kultury ludowej oraz koncerty.
Dziesiątki straganów z drewnianymi rzeźbami, glinianymi garnkami, stroikami, wyrobami z wikliny i pamiątkami. Wielu twórców prezentuje na żywo, jak powstają ich dzieła – na przykład rzeźby z drewna, tkane ozdoby czy wyroby ze szkła (dmuchane przez rurkę)
20180812_dymarkiSzklo.jpg
20180812_dymarkiSzklo.jpg (12.01 KiB) Przejrzano 12362 razy
http://dymarki.pl/
http://swietokrzyskie.pl/aktualnosci/dy ... wej-slupi/

daniel46855
Przyjaciel forum
Posty: 3
Rejestracja: 01-11-17, 15:04
Lokalizacja: Kraków

Re: Wakacje 2019

Post autor: daniel46855 » 25-06-19, 04:23

To ja zadam pytanie nawiązując do dzisiejszego live'a: Organizujemy jakieś spotkanie w Krakowie przed mszą 1 września? Jeżeli tak, to kto by się pisał? Można by było usiąść na coś do picia na rynku czy gdzieś w centrum

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Wakacje 2019

Post autor: hiob » 28-06-19, 20:49

Jasne, coś trzeba zorganizować, gdzieś, powiedzmy, koło 10 przed południem.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Christophoros

2019 Propozycje dla Hioba do zwiedzania w Polsce

Post autor: Christophoros » 16-07-19, 14:46

Proponuję:

1. Licheń.
Słynne sanktuarium. Niedaleko od trasy Poznań - Warszawa, nieco w bok od Konina. Myślę że nie potrzebuje reklamy - tak jest znane.

2. Gietrzwałd.
Sanktuarium, kościół, cudowne źródło. Miejsce jedynych w Polsce uznanych objawień maryjnych. Tu wspomnę, że warto przeczytać książkę Grzegorza Kasjaniuka o Gietrzwałdzie lub wysłuchać na You Tubie audycji "Gietrzwałd. Nocne światła Radio plus".

3. Ostrożne.
Skromne Sanktuarium, na granicy województwa mazowieckiego, kierunek wschód Polski. Żyje tam jeszcze siostra Czesława Polak, która miała objawienia. Polecam książkę (również Grzegorza Kasjaniuka) pod tytułem "Dwa serca".

Christophoros

JAR3CK
Administrator
Posty: 55
Rejestracja: 08-06-17, 13:00
Lokalizacja: Piła

Re: 2019 Propozycje dla Hioba do zwiedzania w Polsce

Post autor: JAR3CK » 18-07-19, 11:41

To ja zaproponuję 2 miejsca w mojej okolicy:

1. Sanktuarium Maryjne w Górce Klasztornej k. Łobżenicy, woj. wielkopolskie - najstarsze sanktuarium w Polsce. Matka Boża objawiła się w tym miejscu pasterzowi w roku 1079. Dzisiaj miejsce to jest znane z Cudownego Obrazu Matki Bożej Góreckiej oraz studzienki, w której woda z chwilą ukazania się Maryi nabrała cudownych właściwości. Opiekunami tego miejsca są od 1923 roku Misjonarze Świętej Rodziny.

2. Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu k. Piły, woj. wielkopolskie - podniesione do rangi bazyliki mniejszej. Historia sanktuarium sięga okresu reformacji, kiedy to w roku 1575, do miejscowości przywieziono cudownie uratowaną figurę Matki Bożej trzymającej na kolanach zdjętego z krzyża Jezusa. Od tego czasu miejsce to zaczęło być znane cudów i łask udzielanych za pośrednictwem świętej figury. Jan III Sobieski w podzięce za wiktorię wiedeńską, przyczynił się, dzięki hojnym darom do zbudowania we wsi świątyni w stylu barokowym.
„Niech Cię Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad Tobą, niech Cię obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku Tobie oblicze swoje i niech Cię obdarzy pokojem” (Lb 6,24-26)

Christophoros

Re: 2019 Propozycje dla Hioba do zwiedzania w Polsce

Post autor: Christophoros » 18-07-19, 18:23

Ciekawe te propozycje Jar3ck.

Gregor
Przyjaciel forum
Posty: 8
Rejestracja: 22-04-17, 10:39
Lokalizacja: Polska

Re: Wakacje 2019

Post autor: Gregor » 19-07-19, 18:53

Witam :) Przyszła do mnie myśl żeby zaprosić hioba w okolice Tarnowskich Gór, Piekar Śląskich etc. Co roku są pielgrzymki mężczyzn oraz kobiet i dziewcząt do Matki Boskiej Piekarskiej oraz jest wiele ciekawych i fajnych miejsc więc jeśli ktoś ma chęci to zapraszam w moje okolice :)

Awatar użytkownika
Mazi
Przyjaciel forum
Posty: 130
Rejestracja: 04-12-14, 22:18
Lokalizacja: Zawiercie

Re: Wakacje 2019

Post autor: Mazi » 19-07-19, 19:53

ziuteksloneczko pisze:
27-05-19, 04:36
W dniach 17-18 sierpnia w Nowej Słupi (Góry Świętokrzyskie) odbędą się Dymarki.
Wydarzenie o tyle związane z motoryzacją, że gdyby tam nie zaczęto wytapiać żelaza 3, czy 4 tysiące lat temu to byśmy nie mieli stali i samochodów.
Warto pamiętać, że na terenach Polski był ważny ośrodek przemysłowy, w którym zaopatrywały się nawet rzymskie legiony (w wykopaliskach znaleziono monety).

W programie imprezy pokazy archeologiczne, czyli wytop żelaza metodą sprzed tysięcy lat, a ponadto – bitwy gladiatorów, festiwal kultury ludowej oraz koncerty.
Dziesiątki straganów z drewnianymi rzeźbami, glinianymi garnkami, stroikami, wyrobami z wikliny i pamiątkami. Wielu twórców prezentuje na żywo, jak powstają ich dzieła – na przykład rzeźby z drewna, tkane ozdoby czy wyroby ze szkła (dmuchane przez rurkę) 20180812_dymarkiSzklo.jpg
http://dymarki.pl/
http://swietokrzyskie.pl/aktualnosci/dy ... wej-slupi/
macie jakieś tanie noclegi?
Jeżeli życie daje nam cytryny, zróbmy z nich lemoniadę ;)

ODPOWIEDZ