Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Róża Różańcowa to miejsce spotkań członków aby dzielić się intencjami różańcowym tworząc grupę modlitewną. Również miejsce gdzie możemy porozmawiać.
Widoczna dla wszystkich z możliwością pisania i odpowiedzi tylko dla grupowiczów.
W spawie przyjęcia do grupy należy się kontaktować z moderatorem grupy.

Moderatorzy: patryk84, Mariuszz

ODPOWIEDZ
Maurizio Leoni
Przyjaciel forum
Posty: 75
Rejestracja: 28-06-17, 21:42

Post autor: Maurizio Leoni » 28-02-18, 23:22

ciao a tutti,confermo la mia presenza nel gruppo.
le mie intenzioni per marzo:
per Alice,che dovra a breve affrontare un'intervento,che il Signore le stia vicino e la conforti in questo poriodo,e per la sua mamma..
per Roberta, Anna e Roberto,che possano convertirsi e avere il dono dello Spirito Santo..
per Umberto e Mariagrazia,Nora e la sua mamma,che il Signore Gesù li sostengano nella loro vita...
per l'anima di Carmine e della mamma di Magda...
per Papa Francesco e le sue intenzioni..e per tutta la Chiesa
per la conversione dei musulmani e dei cristiani tiepidi...
per il nostro gruppo del Rosario,affinchè continui sempre a essere unito tramite l'effusione dello Spirito Santo
per me,perchè il Signore mi sia vicino in questo periodo difficile...
salutandovi,con Dio
Maurizio

Awatar użytkownika
patryk84
Administrator
Posty: 43
Rejestracja: 29-07-10, 18:22
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: patryk84 » 01-03-18, 10:32

Darku, na szczęście Szef jak i cała specyfika mojej pracy jest taka, że nic złego mi nie powie. Jedynie jak Szefa nie ma to można się skupić na filmie a nie co chwila odrywać się od oglądania.

Aha, Szef jest prawosławny także raczej tu nie zajrzy :)

Awatar użytkownika
beti2503
Przyjaciel forum
Posty: 48
Rejestracja: 29-06-17, 10:47

Post autor: beti2503 » 01-03-18, 13:17

Potwierdzam udział w modlitwie na marzec za siebie i Agnes. :angel: Pozdrawiam Was ciepło w te mroźne dni :angel:
Któż będzie cię wyróżniał? Cóż masz, czego byś nie otrzymał? A jeśliś otrzymał, to czemu się chełpisz, tak jakbyś nie otrzymał? (1 Kor 4, 7)

Awatar użytkownika
Mariuszz
Przyjaciel forum
Posty: 101
Rejestracja: 19-06-17, 20:41
Kontakt:

Post autor: Mariuszz » 01-03-18, 18:17

Ojcze Placydzie, dziękuję za błogosławieństwo i przypomnienie nam słów kard. Hlonda o mocy modlitwy różańcowej.

Przypominam linki do przydziału Tajemnic i formatki z intencjami:

Przydział Tajemnic

Intencje prywatne członków Grupy Różańcowej

Intencje stałe Grupy Różańcowej


Z Bogiem! :-)
Ostatnio zmieniony 02-03-18, 15:54 przez Mariuszz, łącznie zmieniany 5 razy.

Awatar użytkownika
patryk84
Administrator
Posty: 43
Rejestracja: 29-07-10, 18:22
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: patryk84 » 02-03-18, 10:01

Ups, musisz Mariusz poprawić linki bo coś nie działają jak trzeba.

Awatar użytkownika
Mariuszz
Przyjaciel forum
Posty: 101
Rejestracja: 19-06-17, 20:41
Kontakt:

Post autor: Mariuszz » 02-03-18, 15:57

Dzięki Patryk, już poprawione i powinno być dobrze. :-D
A edytowałem jeszcze wczoraj, bo się źle zapisywało, a tu masz, galimatias. :)

Piotr Żarski

Post autor: Piotr Żarski » 03-03-18, 13:42

Polskiej Mistyczce Barbarze Kloss Matka Boża jasno i wyraźnie przekazała: Różaniec, który dałam nie podlega żadnym zmianom. Ma być odmawiany tak jak go odmawiała razem z św. Bernadetą. Dlatego prawdziwy Różaniec Św. dla mnie ma tylko trzy części. Tajemnice światła burzą porządek tej przepięknej modlitwy. Jakby Maryja chciała zmieniać Różaniec Św. to w objawieniach by nam o tym powiedziała jak to było w Fatimie z modlitwą O Mój Jezu dodawaną po odmówieniu każdej dziesiątki. A po drugie tajemnice światła burzą i niszczą cały Różaniec zwany również Psałterzem Maryi. Różaniec – to chrześcijańska modlitwa, nazywany był pierwotnie Psałterzem Najświętszej Maryi Panny(150 psalmów – 150 Zdrowaś Maryjo) Dlatego nawet jak będę miał przydzieloną tajemnicę światła to będę odmawiał inną dziesiątkę.

Piotr Żarski

Post autor: Piotr Żarski » 03-03-18, 14:04

Suche dni to celebracja środy, piątku i soboty. Są to dni bardzo mocno związane z kultem Męki Pańskiej. Obchodzimy je jako dni modlitwy przebłagalnej i dziękczynnej oraz łączymy je z postem ścisłym – mówi w rozmowie z portalem PCh24.pl ks. Marcin Kostka z Bractwa Kapłańskiego Świętego Piotra.

Read more: http://www.pch24.pl/suche-dni-wielkiego ... z58gsM0x8F

Awatar użytkownika
o. Placyd Koń
Administrator
Posty: 374
Rejestracja: 11-04-08, 00:53
Lokalizacja: Neukirchen b. Hl. Blut, Niemcy
Kontakt:

Post autor: o. Placyd Koń » 03-03-18, 15:26

Piotr Żarski pisze:Polskiej Mistyczce Barbarze Kloss Matka Boża jasno i wyraźnie przekazała: Różaniec, który dałam nie podlega żadnym zmianom. Ma być odmawiany tak jak go odmawiała razem z św. Bernadetą. Dlatego prawdziwy Różaniec Św. dla mnie ma tylko trzy części. Tajemnice światła burzą porządek tej przepięknej modlitwy. Jakby Maryja chciała zmieniać Różaniec Św. to w objawieniach by nam o tym powiedziała jak to było w Fatimie z modlitwą O Mój Jezu dodawaną po odmówieniu każdej dziesiątki. A po drugie tajemnice światła burzą i niszczą cały Różaniec zwany również Psałterzem Maryi. Różaniec – to chrześcijańska modlitwa, nazywany był pierwotnie Psałterzem Najświętszej Maryi Panny(150 psalmów – 150 Zdrowaś Maryjo) Dlatego nawet jak będę miał przydzieloną tajemnicę światła to będę odmawiał inną dziesiątkę.
Przyznam się, że do tej pory nie słyszałem o tej mistyczce. Objawienia prywatne nie mają znaczenia większego niż nauka Kościoła. Wręcz przeciwnie. A tajemnice światła nie "burzą" różańca, tylko wzbogacają go o rozważanie ważnych wydarzeń z życia Pana i Jego Matki. Jak On był poddany swojej Matce, tak trzeba, abyśmy byli poddani posłuszeństwem wiary nauce Kościoła.

Wartość różańca nie polega na takiej czy innej ilości odmawianych Zdrowasiek.

Juski
Przyjaciel forum
Posty: 9
Rejestracja: 30-06-17, 09:17

Post autor: Juski » 03-03-18, 17:16

Kochani Witajcie

Dawno mnie tu nie było chociaż cały czas się z Wami modlę.

Potrzebuję pomocy: Proszę o modlitwę w intencji rodziny, która prawdopodobnie będzie musiała pożegnać się ze swoją półtora roczna córka i siostra Joasia, po długiej i trudnej chorobie. Chociaż prawdę mówiąc jeszcze ciągle mam nadzieję na cud...

Bardzo Wam dziękuję

Juski
Przyjaciel forum
Posty: 9
Rejestracja: 30-06-17, 09:17

Post autor: Juski » 03-03-18, 17:50

Przy okazji przeczytałam posty powyżej.

Piotrze Żarski to co napisałeś jest w duchu "jestem wierzący lecz niepraktykujacy".... Bede odmawiał różaniec ale taki jak mnie się podoba i w nosie mam co o tym mówi Kościół który uswiecil Bóg..

Dariusz-555
Przyjaciel forum
Posty: 147
Rejestracja: 28-06-17, 22:32
Lokalizacja: Polska

Post autor: Dariusz-555 » 03-03-18, 17:52

byla ostatnio mowa o Rozancu a konkretnie nt tajemnicy swiatla . wprowadzil ja Jan Pawel II
Ojczyzne wolną racz nam wrócić Panie

Awatar użytkownika
Mariuszz
Przyjaciel forum
Posty: 101
Rejestracja: 19-06-17, 20:41
Kontakt:

Post autor: Mariuszz » 03-03-18, 18:50

Juski oczywiście otaczamy modlitwą Joasię i polecamy dobremu Bogu jej rodzinę.

Piotrze również pierwszy raz słyszę o tej mistyczce. Jeśli jest tak jak mówisz to nie zastanowiło Cię czemu Maryja nie wyraziła swojej opinii o tym s. Łucji? Dwoje Jej oddanych sług, dwoje ludzi związanych z objawieniami w Fatimie jeszcze żyło przez trzy lata od wprowadzenia tajemnic Światła. Jedną z nich był JPII który wprowadził te tajemnice a drugą s.Łucja która prawdopodobnie do samego końca miała kontakt z Niepokalaną, więc jeśli byłoby to złe to nie wierzę że Maryja przez Łucję nie objawiła by nam tego.

Piotr Żarski

Post autor: Piotr Żarski » 03-03-18, 20:05

Nowy różaniec burzy Ład Boży w dziele Wcielenia i Odkupienia rodzaju ludzkiego. Z chwalebnej do światła pomijając radosną czy z bolesnej do radosnej pomijając chwalebną czy z radosnej do chwalebnej pomijając dwie środkowe czyli światła i bolesną. Jest to bezprawie.
Matka Boża dała Różaniec Święty w 15 tajemnicach i jest nawet tylko 15 obietnic przypisanych do każdej tajemnicy.Maryja nie dała 20 obietnic. Inny Różaniec niż ten odpowiadający 150 psalmom jest niekatolicki i jak powiedziała Mistyczce Barbarze Kloss nie przynosi przypisanych łask z obietnic, które są przypisane tylko i wyłącznie do 15 tajemnic.Zresztą różaniec chciał już zniszczyć mason Bugnnini. Nie pozwolono mu ale po jakimś czasie Jan Paweł II pod naciskiem masońskich wrogów Boga i Kościoła wprowadził tajemnice światła. Zburzyło to porządek Psałterza Maryi. 150 Psalmów- i 150 AVE MARIA. Jedyne co,to JP 2 został zmuszony do wprowadzenia tych tajemnic. Ja zostanę przy Tradycyjnym Psałterzu Maryi i będę wierny świętej tradycji Kościoła A tak poza tym może jeszcze dołożyć ze 100 tajemnic ?

Piotr Żarski

Post autor: Piotr Żarski » 03-03-18, 20:14

Koronka Najświętszej Maryi Panny – według tradycji przyjętej przez św. Piusa V, Naszego Poprzednika, i przez niego z powagą jego urzędu przedstawiona – składa się z różnych elementów odpowiednio uporządkowanych i powiązanych ze sobą. Są zaś one następujące: a) kontemplacja dokonująca się w duchowej wspólnocie z Maryją wielu tajemnic zbawienia, mądrze podzielonych na trzyczęściową serię, które przypominają zarówno radość z przyjścia Mesjasza, jak i zbawcze cierpienia Chrystusa oraz Jego, wskrzeszonego z martwych, chwałę spływającą na Kościół. Ta kontemplacja ze swej natury skłania ducha do podjęcia praktycznych rozważań i do czerpania stąd skutecznych norm postępowania; b) Modlitwa Pańska, czyli "Ojcze nasz", na której – z uwagi na jej niezmierną wartość – jakby na swoim fundamencie wspiera się chrześcijańska modlitwa i od której biorą swoją godność wielorakie formy modlitwy; c) litanijna seria pozdrowień anielskich "Zdrowaś, Maryjo", która powstaje ze słów anioła pozdrawiającego Najświętszą Dziewicę i z pełnego czci zdania wypowiedzianego przez Elżbietę oraz z dodanej pokornej prośby Kościoła "Święta Maryjo".

Nieprzerwana ciągłość pozdrowień anielskich jest właściwa i charakterystyczna dla różańca, a poprzez ich ilość, która w typowej i pełnej formie tejże koronki wynosi sto pięćdziesiąt, wyraża się pewne podobieństwo do Psałterza. Dostrzega się to od początku tego pobożnego ćwiczenia. Ta to liczba, zgodnie z uznanym zwyczajem, podzielona na dziesiątki odnoszące się do poszczególnych tajemnic, rozpada się na trzy wspomniane serie lub cykle. Stąd zrodziła się dobrze znana koronka, składająca się z pięćdziesięciu Pozdrowień Anielskich. Weszła ona w użycie jako zwyczajowa miara tego ćwiczenia i jako taka przeszła do pobożności ludu oraz została zatwierdzona przez papieży, którzy obdarzyli ją również licznymi odpustami; d) doksologia "Chwała Ojcu", jaką – stosownie do powszechnego zwyczaju chrześcijańskiego – kończy się modlitwy przez uwielbienie Jedynego i Troistego Boga, z Którego wszystko, przez Którego wszystko, w Którym wszystko.

Takie są części różańca maryjnego. Każda z nich odznacza się właściwym sobie charakterem, który musi odzwierciedlić się w odmawianiu, by różaniec mógł wyrazić całe bogactwo i różnorodność swej treści.


Tak więc Paweł VI, w jedności ze swymi poprzednikami, włączając w to Leona XIII (por. Iucunda semper expectatione) i w zgodzie z autorytatywnym nauczaniem św. Piusa V, potwierdził, że elementami różańca "uporządkowanymi i powiązanymi ze sobą" są:

trzy cykle tajemnic, wyrażających tajemnicę Chrystusa, zgodnie z nauczaniem św. Pawła.
150 Zdrowaś Maryjo, odmawianych w trzech cyklach po pięćdziesiąt, w analogii do Psałterza, co jest zwyczajem tak starym, jak samo to nabożeństwo.
Paweł VI wyraźnie więc dał do zrozumienia, że różaniec nie jest jakimś podlegającym zmianom zestawem modlitw, który może być przerabiany, kiedykolwiek komuś będzie się wydawało, że to dobry pomysł – ale trójjedyną strukturą złożoną z "elementów odpowiednio uporządkowanych i powiązanych ze sobą", starożytnym kamieniem węgielnym katolickiej pobożności ludowej, zatwierdzonym od wieków przez Magisterium.

ODPOWIEDZ