Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Róża Różańcowa to miejsce spotkań członków aby dzielić się intencjami różańcowym tworząc grupę modlitewną. Również miejsce gdzie możemy porozmawiać.
Widoczna dla wszystkich z możliwością pisania i odpowiedzi tylko dla grupowiczów.
W spawie przyjęcia do grupy należy się kontaktować z moderatorem grupy.

Moderatorzy: patryk84, Mariuszz

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
o. Placyd Koń
Administrator
Posty: 374
Rejestracja: 11-04-08, 00:53
Lokalizacja: Neukirchen b. Hl. Blut, Niemcy
Kontakt:

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: o. Placyd Koń » 31-10-18, 18:39

Kochani!

Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny są bardzo blisko siebie, tak blisko, że w licznych parafiach celebrowanie świętych i modlitwa w intencji wiernych zmarłych mają miejsce tego samego dnia. Niebo w te dni jest szczególnie blisko ziemi. Wyznawanie tajemnicy obcowania świętych i modlitwa za zmarłych prowadzi nas pytania o własną śmierć i o to, co po niej nastąpi. Każde Zdrowaś Maryjo jest modlitwą o dobrą śmierć. „Dobrą” niekoniecznie znaczy tu bezbolesną i bez strachu, ale taką, która jest przejściem do wiecznego życia w niebie.

Niech odmawianie Różańca umocni nas na drodze pielgrzymowania do Ojczyzny wiecznej.

Niech Was błogosławi Bóg wszechmogący, Ojciec, Syn i Duch Święty. Amen.

Awatar użytkownika
beti2503
Przyjaciel forum
Posty: 48
Rejestracja: 29-06-17, 10:47

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: beti2503 » 31-10-18, 22:24

Potwierdzam udział na modlitwie w listopadzie za siebie i Agnes. Moja intencja: w intencjach Bogu wiadomych oraz za dusze wszystkich naszych bliskich zmarłych. Szczęść Boże Kochani!
Któż będzie cię wyróżniał? Cóż masz, czego byś nie otrzymał? A jeśliś otrzymał, to czemu się chełpisz, tak jakbyś nie otrzymał? (1 Kor 4, 7)

ewa7778
Przyjaciel forum
Posty: 45
Rejestracja: 08-07-17, 12:19

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: ewa7778 » 31-10-18, 22:26

potwierdzam listopad
intencje jak w miesiącu pazdziernik
pozdrawiam grupę :angel:

Awatar użytkownika
magda68
Przyjaciel forum
Posty: 138
Rejestracja: 28-06-17, 21:38
Lokalizacja: Lublin

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: magda68 » 01-11-18, 09:18

Maurizio Leoni pisze:
30-10-18, 20:29
ciao a tutti,confermo la mia presenza nel gruppo.
le mie intenzioni per novembre:
pe Alice,che continuiil suo percorso di fede, e per la sua famiglia,affinche abbiano questo dono.
per Mariagrazia,Roberta,Nora e Agostino,Cinzia,Umberto e Mariagrazia,affinchè il Signore li sostenga nelle loro difficoltà.
per la conversione di Fabio,Anna e Roberto,affinchè conoscano che Gesù Cristo è il Signore.
perché non si diffonda nel mondo l'ideologia gender e la propaganda LGBT.
per la conversione dei musulmani e dei cristiani tiepidi.
per le intenzioni di Papa Francesco,e per tutti i sacerdoti,in particolare quelli perseguitati.
per il nostro gruppo del Rosario,affinchè continui sempre unito nella fede..
per me e Cinzia,e perché il Signore mi aiuti con un nuovo lavoro
salutandovi,con Dio
Potwierdzam. Moje intencje na listopad
Za Alicję, aby nadal trwała na drodze wiary, za jej rodzinę, aby otrzymali ten dar.
Za Marięgrazię, Robera, Norę, Agostino, Cinzię, Umberto i Marięgrazię, aby Pan wspierał ich w trudnościach.
O nawrócenie Fabia, Anny i Roberta, aby uznali że Jezus Chrystus jest Panem.
Aby nie rozprzestrzeniała się w świecie ideologia gender i propaganda LGBT.
O nawrócenie muzułmanów i letnich chrześcijan.
W intencjach papieża Franciszka, za wszystkich kapłanów, szczególnie prześladowanych.
Za naszą grupę różańcową, aby nadal trwała zjednoczona w wierze.
Za mnie i Cinzię, aby Pan mi pomagał w nowej pracy.
Pozdrawiam Was. Z Bogiem
Magda

Awatar użytkownika
Mariuszz
Przyjaciel forum
Posty: 101
Rejestracja: 19-06-17, 20:41
Kontakt:

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: Mariuszz » 01-11-18, 18:20

Ojcze Placydzie, dziękuję za błogosławieństwo dla Grupy na kolejny miesiąc wspólne modlitwy.

Przypominam formatki:

Przydział Tajemnic

Intencje prywatne członków Grupy Różańcowej

Intencje stałe Grupy Różańcowej

artek
Przyjaciel forum
Posty: 64
Rejestracja: 21-12-13, 19:32
Lokalizacja: Brzesko

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: artek » 01-11-18, 18:56

Jeszcze ja potwierdzam obecność na modlitwie różańcowej w listopadzie.
Pozdrawiam
Artur

Awatar użytkownika
Mariuszz
Przyjaciel forum
Posty: 101
Rejestracja: 19-06-17, 20:41
Kontakt:

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: Mariuszz » 12-11-18, 18:06

Kochani! W ostatnim czasie Róża nam się mocno uszczupliła, nie ma już z nami Hopci, Wojtka, Łezki, Johany i Koooola. Oznacza to, że modlitwa w Róży jest niekompletna, dlatego chciałem Was prosić o udostępnienie info wśród swoich znajomych, lub po prostu na swoich profilach w mediach społecznościowych, ci z Was, którzy z nich korzystacie.
Na facebookowej stronie udostępniłem grafikę z cytatem i zaproszeniem do wspólnej modlitwy w naszej Róży, jeśli moglibyście to zaproszenie puścić w jakiejś formie dalej, będę wdzięczny.
:-)

Dariusz-555
Przyjaciel forum
Posty: 147
Rejestracja: 28-06-17, 22:32
Lokalizacja: Polska

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: Dariusz-555 » 13-11-18, 19:38

jak tak dalej Grupa bedzie sie " rozwijac " to wpisy beda tylko pod koniec miesiaca czyli " te same intencje co zawsze " . za chwile na TELEPACE Rozaniec z Fatimy a w piatek wieczorem na PADRE-PIO-TV Adoracja Krzyza . polecam najnowsza ksiazeczke o mocy Rozanca wydana przez wydawnictwo " druczek " .
Ojczyzne wolną racz nam wrócić Panie

Awatar użytkownika
magda68
Przyjaciel forum
Posty: 138
Rejestracja: 28-06-17, 21:38
Lokalizacja: Lublin

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: magda68 » 13-11-18, 21:12

Mariusz. Co to znaczy, że jest niekompletna? Jeśli brakuje ludzi, to czasowo mogę podjąć jeszcze jedną tajemnicę.
Puściłam wiadomość na TT, FBookowi już dawno papa zrobiłam.


Darku. Gdy powstała nasza Róża, to był rok 2012. Wtedy były jeszcze inne układy w naszym Kościele. Ja osobiście, na prawdę nie wiem co myśleć o nauczaniu/poczynaniu niektórych hierarchów, czy Santa Sede i w ogóle wpływie tego na katolików, na nas maluczkich. Ciężko o entuzjazm wobec zamieszania jakie nastało w "Winnicy Pana". To jest jakaś schizofrenia, że trzeba uznać Papieża (co do tego nie mam wątpliwości) i jednocześnie nie zgadzać się z tym, co "w swej prywatnej opinii" mówi. Przykład: "piekła nie ma, a dusze, które nie chcą żyć z Bogiem ulegają anihilacji". Kwestia taka jest: gdy ludzie słusznie podnoszą głosy przeciw tego typu stwierdzeniom, to zaraz w reakcji zostają ocenzurowani przez no właśnie kogo? samych broniących, ale czego broniących? prawdy? nie sądzę. Za to powinno się raczej uczyć na czym polega nieomylność papieża i dlaczego mimo wszystko należy go uznać. Ludzie uciszani, w efekcie wycofują się z dalszej rozmowy i jeśli są wierzący oddają się tylko modlitwie, a jeśli dopiero poszukujący mogą się po prostu całkiem oddalić, i już o nic nie pytać. Ten efekt wg mnie także na naszym forum się pojawił. Na forum wiara i teraz tu. A że ja nie jestem osobą, która gotowa jest "rozmawiać o pogodzie", aby tylko nie podejmować trudnych tematów, wybieram milczenie. Pozostaje tylko modlitwa...

Jeśli chodzi o politykę. Bliżej mi do narodowców, niż Pisu, o Po nie wspomnę.
W moim życiu zawodowym - niestety - mówię niestety - zmiany, bo i ja wylądowałam w Deutschland za pracą. Wcale mnie to nie cieszy. Ale nic to, na razie muszę. Mam nadzieję, że nie długo.

Chciałam przy okazji bardzo serdecznie podziękować naszemu Ojcu Placydowi za comiesięczne piękne wpisy. Zawsze czytam. Mariuszowi za jego pracę oraz wam wszystkim, za to że jesteście.
Magda

Awatar użytkownika
patryk84
Administrator
Posty: 43
Rejestracja: 29-07-10, 18:22
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: patryk84 » 14-11-18, 15:36

Hej Kochani! Wielkimi krokami zbliżamy się do Świąt Bożego Narodzenia. Może byśmy zrobili jakąś zbiórkę "Różaną" na jakiś dobry cel? :)

Szkoda, że ludzie z naszej Róży odchodzą... na forum wiara.pl wydaje mi się, że jest dużo większy ruch a co za tym idzie było łatwiej o nowych członków także myślę, że trzeba tak jak zrobił Terezjusz wyjść z zaproszeniem poza forum, na przykład FB itp.

Tak poza tym to byłem na Marszu Niepodległości. Piękna sprawa, jeśli ktoś nie był (albo dał się zmanipulować, że niby niebezpiecznie itp.) to polecam! Wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego przez 250tyś gardeł... nie zapomniana sprawa :) Dookoła uśmiechnięci ludzie w każdym wieku. Sam też byłem z Agatą i dzieciakami, niech uczą się od najmłodszych lat co to znaczy patriotyzm.
Z innej beczki... byliśmy z Agatą na takim "zapoznawczym" spotkaniu w Domowych Kościele małżeństw. W naszej parafii jest już kilka kręgów domowego kościoła, teraz będą formowane kolejne dwa. Bardzo ciekawa sprawa, mam nadzieję, że coś z tego będzie.

Magda trzymaj się tam za granicą. Miejmy nadzieję, że niedługo nie będzie takie potrzeby abyś musiała wyjeżdżać. Wiadomo, wszędzie dobrze ale w domu najlepiej.

Awatar użytkownika
Mariuszz
Przyjaciel forum
Posty: 101
Rejestracja: 19-06-17, 20:41
Kontakt:

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: Mariuszz » 14-11-18, 18:43

Magdo,Patryku dziękuję za dobre słowo, choć tak naprawdę ja ostatnio miałem mniej czasu i sam też jakoś szczególnie aktywny tu nie byłem, ale Iza dzielnie wszystkiego dopilnowała. W pewnym okresie miałem pokusę aby zrezygnować na jakiś czas z Róży, ale zostało mi to wybite z głowy przez moją żonę. :-D :oops:

Patryk, wiem że na forum, o którym wspominasz jest większy ruch, ale tu mamy większą wolność i możliwość wypowiedzi. Tam nie zawsze byłoby to nam dane. Nawet takie podzielenie się przez Ciebie z nami udziałem w Marszu Niepodległości byłoby zaraz atakowane przez lewactwo, które tam niestety wiedzie prym, a siłą przewodnią są sympatycy wiadomej partii. Jedynym minusem jest chyba tylko to, że Tomek44 pozbawiony został przymusowego czytania katolickich treści w naszej Róży. :-)

Co zaś się tyczy dalszej naszej wspólnej drogi, to zacząłem reklamować i zapraszać do udziału w Róży nowych członków, i Was o to samo proszę. Nie tylko Magdę i Patryka, ale was wszystkich. Szkoda by było, aby inicjatywa która powstała w 2012 roku miała teraz powoli rozpłynąć się w przepastnych archiwach internetu. Pomyślałem również, że może częściej będziemy tu zaglądać i dzielić się naszą wiarą, przeżyciami itp. Ja wiem, że każdy z nas ma rodziny, obowiązki itd., ale może to ożywi naszą grupę.

Jeszcze jedna rzecz chodzi mi na nowo po głowie, kiedyś już o tym myślałem, ale chciałbym najpierw skonsultować to z o.Placydem i Patrykiem i zobaczymy co z tego wyniknie, a Was Kochani proszę o modlitwę w tej intencji jak i za całą naszą Różę.

Awatar użytkownika
patryk84
Administrator
Posty: 43
Rejestracja: 29-07-10, 18:22
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: patryk84 » 15-11-18, 13:12

Ależ oczywiście Terezjuszu, nie chcę aby ktoś mnie źle zrozumiał, przejście na forum katolik.us uważam za świetną zmianę. Tutaj jest normalnie, nikt nagle nie wcina się i nie próbuje nas nawracać na jedynie słuszną drogę czy to polityczną czy względem wyznawanej wiary. Katolik.us przygarnął nas i za to podziękowania :) Szkoda tylko, że to forum nie jest tak znane i raczej mało nowych ludzi w ciągu roku tu dochodzi, stąd też raczej małe szanse aby ktoś się do nas dołączył. Ale daliśmy radę być razem tyle lat to i damy radę być drugie tyle! :)

Cóż to za rzecz chodzi Ci po głowę? W ciemno mówię TAK :)

Awatar użytkownika
magda68
Przyjaciel forum
Posty: 138
Rejestracja: 28-06-17, 21:38
Lokalizacja: Lublin

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: magda68 » 15-11-18, 17:16

Ano Patryk, trzymam się za granicą :) W poniedziałek po Święcie Niepodległości miałam okazję usłyszeć komentarz jednej Niemki w średnim wieku. Miała koszulkę ze swastyką wrzucaną do kosza, i oczywiście mówiła, że w ten sposób chce zaprotestować przeciw "szerzącemu się nazizmowi" w Niemczech i w świecie. Tak coś czułam, że odzywają się "nożyce", gdy w stół uderzono (Marz Niepodległości w Polsce). Nie usłyszałam w jej komentarzu - jeszcze nie za dobrze rozumiem niemiecki - bezpośredniego odniesienia do Marszu Niepodległości. Jakbym cokolwiek usłyszała, to bym moim "łamanym" niemieckim skomentowała. Zresztą kto jak kto, ale Niemcy nie mają moralnego prawa pouczać inne narody. To nie tak, że byli naziści i Bogu ducha winni Niemcy. Niemcy sami, albo przymuszeni, albo dla profitów albo z niewiedzy - brali udział w holokauście, wojnie.

Widać, że patriotyzm Polaków nie na rękę jest "wielkim tego świata". Propaganda działa. A ich pewnie przeraża fakt, że młodzi Polacy nie dali sobie mózgów wyprać i stanowią teraz siłę przeciw tej propagandzie.
A mnie cieszy tak liczna obecność młodych ludzi na Marszu. Całę rodziny z dziećmi, jak Twoja Patryk. Na prawdę "Jeszcze Polska nie zginęła". Ale aby była Polską, musi trwać w Kościele z Maryją pod Krzyżem Chrystusowym.

Też uważam, że na wiara.pl byliśmy cenzurowani przez lewaków. To było ewidentne. A Róża mimo trudności, nadal trwa :angel: .
Pozdrawiam.
Magda

Awatar użytkownika
Iza
Przyjaciel forum
Posty: 83
Rejestracja: 27-06-17, 10:39
Kontakt:

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: Iza » 18-11-18, 10:26

patryk84 pisze:
14-11-18, 15:36
Hej Kochani! Wielkimi krokami zbliżamy się do Świąt Bożego Narodzenia. Może byśmy zrobili jakąś zbiórkę "Różaną" na jakiś dobry cel? :)
Jestem za! Może Grupa zechciałaby się przyłączyć do zbiórki adwentowej, tak jak w tym roku do wielkopostnej, w Różach, które prowadzę? Przypominam na zachętę, że wspólnymi siłami zebraliśmy wtedy 750zł! tańczę
patryk84 pisze:
14-11-18, 15:36
Szkoda, że ludzie z naszej Róży odchodzą... na forum wiara.pl wydaje mi się, że jest dużo większy ruch a co za tym idzie było łatwiej o nowych członków także myślę, że trzeba tak jak zrobił Terezjusz wyjść z zaproszeniem poza forum, na przykład FB itp.
Wydaje mi się, że to nie tyle rezygnacja z modlitwy, co jakaś niechęć do regularnego kontaktu na potrzeby samych potwierdzeń, bo jedna wiadomość na forum raz na miesiąc to naprawdę nie zajmuje aż tak dużo czasu. Fajnie, jak toczymy sobie tu jakieś ciekawe dyskusje, ale tak naprawdę przecież nie ma obowiązku uczestniczenia w nich, natomiast raz na miesiąc wejść na forum i napisać "potwierdzam" to naprawdę nie jest taki problem, tym bardziej, że przy odrobinie cierpliwości można to też zrobić z telefonu. Jeśli mi zależy, to pamiętam... no, nawet raz na dwa miesiące. :)
patryk84 pisze:
14-11-18, 15:36
Tak poza tym to byłem na Marszu Niepodległości. Piękna sprawa, jeśli ktoś nie był (albo dał się zmanipulować, że niby niebezpiecznie itp.) to polecam! Wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego przez 250tyś gardeł... nie zapomniana sprawa :) Dookoła uśmiechnięci ludzie w każdym wieku. Sam też byłem z Agatą i dzieciakami, niech uczą się od najmłodszych lat co to znaczy patriotyzm.
Z innej beczki... byliśmy z Agatą na takim "zapoznawczym" spotkaniu w Domowych Kościele małżeństw. W naszej parafii jest już kilka kręgów domowego kościoła, teraz będą formowane kolejne dwa. Bardzo ciekawa sprawa, mam nadzieję, że coś z tego będzie.
Pomodlimy się, aby się Wam z tym Domowym Kościołem wszystko dobrze poukładało. U nas DK spotyka się akurat w takim czasie, że nie mamy jak jeździć, ale od czerwca jeździmy z Mariuszem na takie comiesięczne spotkania dla małżeństw kawałek od nas, świetna parafia, niesamowity proboszcz i cudne siostry szensztackie! :kocham: Takie małe świadectwo pozwolę sobie napisać - braliśmy ślub w niedzielę Zesłania Ducha Świętego i dokładnie w naszą pierwszą małżeńską miesięcznicę trafiliśmy na Mszę i spotkanie dla małżeństw w parafii... p.w. Zesłania Ducha Świętego. :-D Pan Bóg odpowiada na pragnienia serca! :-)
Niech cię Pan błogosławi i strzeże.Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą, niech cię obdarzy swą łaską.Niech zwróci ku tobie oblicze swoje i niech cię obdarzy pokojem.
(Lb 6, 24-26)

Awatar użytkownika
Iza
Przyjaciel forum
Posty: 83
Rejestracja: 27-06-17, 10:39
Kontakt:

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: Iza » 18-11-18, 13:08

magda68 pisze:
13-11-18, 21:12
To jest jakaś schizofrenia, że trzeba uznać Papieża (co do tego nie mam wątpliwości) i jednocześnie nie zgadzać się z tym, co "w swej prywatnej opinii" mówi. Przykład: "piekła nie ma, a dusze, które nie chcą żyć z Bogiem ulegają anihilacji". Kwestia taka jest: gdy ludzie słusznie podnoszą głosy przeciw tego typu stwierdzeniom, to zaraz w reakcji zostają ocenzurowani przez no właśnie kogo? samych broniących, ale czego broniących? prawdy? nie sądzę. Za to powinno się raczej uczyć na czym polega nieomylność papieża i dlaczego mimo wszystko należy go uznać. Ludzie uciszani, w efekcie wycofują się z dalszej rozmowy i jeśli są wierzący oddają się tylko modlitwie, a jeśli dopiero poszukujący mogą się po prostu całkiem oddalić, i już o nic nie pytać. Ten efekt wg mnie także na naszym forum się pojawił. Na forum wiara i teraz tu. A że ja nie jestem osobą, która gotowa jest "rozmawiać o pogodzie", aby tylko nie podejmować trudnych tematów, wybieram milczenie. Pozostaje tylko modlitwa...
Sama się czasami zastanawiam, co do takich czy innych wypowiedzi Papieża Franciszka, ale nie odnoszę wrażenia, żeby akurat w naszej Róży osoby, które się podzielą wątpliwościami wobec takich czy innych decyzji Papieża, były uciszane. Jeśli chodzi Ci Magdo o Piotrka, to tu nie tyle chodziło o same wątpliwości, czy nawet sprzeciw, ale o formę, w jakiej Piotr swoje zdanie wyrażał. Co do interwencji adminów z poprzedniego forum nie będę się wypowiadać, bo nie mam o tym forum dobrego zdania, ale po przenosinach tutaj namawiałam Mariusza, żeby zachęcił Piotrka do powrotu do Róży, z tym że Piotrek jest w trakcie swojej prwatnej krucjaty przeciwko Papieżowi, i nie chciał nawet na chwilę zastanowić sie nad racjonalnymi argumentami, i to już nawet nie naszymi, ale kapłana opiekującego się Różą. Wobec tego uważam że o.Placyd z Mariuszem podjęli dobrą decyzję o zablokowaniu Piotrka. Możemy mieć takie czy inne zdanie np. o starym i nowym rycie Mszy, ale jeśli ktoś próbuje namówić innych, żeby nie chodzili do kościoła na Msze NOM, bo Eucharystia jest nieważna, to już jest przegięcie.

Ja z kolei obserwuję na Fb wiele takich dysuksji, czasami bardzo burzliwych, czasami spokojnych i merytorycznych, ale nawet w tych drugich nie zawsze czuję potrzebę, żeby zabrać głos. Można sobie wiele rzeczy omówić, dojść do wspólnych wniosków, ale to i tak modlitwa jest tym, co otwiera serca na Bożą łaskę, więc jak dla mnie, modlitwa nie jest "tylko", a "przede wszystkim". I nie sugeruję tu, że Ty sama, czy ktoś na tym forum, nie ma świadomości, że modlitwa jest naszą bronią przeciwko atakom na Kościół, czy to tym z zewnątrz, czy to z wewnątrz, ale może powinniśmy się też trochę bardziej otworzyć na pisanie o naszych doświadczeniach w wierze, a nie tylko o tym, co w Kościele zauważamy, a czego nam brakuje. Ok, to jest niezaprzeczalnie ważne, przepisy liturgiczne, dogmaty, łączność z Papieżem, wszystko jasne. Ale pewnie pamiętacie, że Róża rozkwitała - jesli chodzi o kontakt w grupie - najbardziej, gdy mobilizował nas Andrzej, a Andrzej pisał po prostu od siebie, wiele osób nawet nie wiedziało, że był bratem zakonnym. Mam wrażenie, że gdzieś pomiędzy dyskusjami o polityce, rozmowami o stanie Kościoła a próbami ratowania Grupy przed lewactwem na wiera.pl, wraz z Andrzejem straciliśmy umiejętność (a może chęci?) aby dzielenia się po prostu tym, co u nas, może jakimiś refleksjami nad Słowem Bożym, może jakąś książką godną polecenia. Ot, tak jak to się rozmawia normalnie z braćmi i siostrami we wspólnocie. :-)
Niech cię Pan błogosławi i strzeże.Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą, niech cię obdarzy swą łaską.Niech zwróci ku tobie oblicze swoje i niech cię obdarzy pokojem.
(Lb 6, 24-26)

ODPOWIEDZ