Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Róża Różańcowa to miejsce spotkań członków aby dzielić się intencjami różańcowym tworząc grupę modlitewną. Również miejsce gdzie możemy porozmawiać.
Widoczna dla wszystkich z możliwością pisania i odpowiedzi tylko dla grupowiczów.
W spawie przyjęcia do grupy należy się kontaktować z moderatorem grupy.

Moderatorzy: patryk84, Mariuszz

ODPOWIEDZ
Dariusz-555
Przyjaciel forum
Posty: 147
Rejestracja: 28-06-17, 22:32
Lokalizacja: Polska

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: Dariusz-555 » 04-04-19, 15:14

dzis na dobra sprawe , czlek nic nie zobaczy bez odpowiednich ekranow , czytnikow czy wyswietlaczy . trza sie z tym pogodzic . gdzie nie spojrzec niestety wszedzie monitory , smartfony , tablety . praktycznie w kazdym domu ze sciany czy kacika kroluje telewizor na ksztalt oltarzyka . raz wlaczony wciaz gada . nie zamilknie wcale - wiadomosci , reportaz , pogoda , seriale . . . telenowela rozbawi , wzruszy i rozczuli , co nowego " na wspolnej " albo u " brzyduli " . kto sledzi " barwy szczescia " dobrze o tym wie , gdzie znalezc " m jak milosc " , " na dobre i na zle " . a co slychac w rodzinie i u wlasnych dzieci ? nie ma czasu . . . . bo wlasnie nowy serial leci . dlatego telewidzom dzis przypomniec musze , prawdziwe zycie pisze lepsze scenariusze .
Ojczyzne wolną racz nam wrócić Panie

Dariusz-555
Przyjaciel forum
Posty: 147
Rejestracja: 28-06-17, 22:32
Lokalizacja: Polska

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: Dariusz-555 » 10-04-19, 17:41

jak tu cicho o zmierzchu . polecam pojutrze w tv - o 17.00 na TVP-3 msza z Lagiewnik , o 19.00 na KTV msza trydenckla a ok 20.40 Adoracja Krzyza na Padre-Pio-tv .
Ojczyzne wolną racz nam wrócić Panie

Dariusz-555
Przyjaciel forum
Posty: 147
Rejestracja: 28-06-17, 22:32
Lokalizacja: Polska

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: Dariusz-555 » 17-04-19, 11:27

jutro rozpoczynamy Triduum Paschalne czyli odwiedzenie Ciemnicy Panskiej , w Wielki Piatek o 15.00 Droga Krzyzowa , tajemnice Wielkiej Soboty bedze w fachowy sposob tlumaczyc Radio Jasna Gora a w Niedziele Wielkanocna bedziemy sobie zyczyc smacznego jajka i wiele blogoslawienstw Bozych .
Ojczyzne wolną racz nam wrócić Panie

Dariusz-555
Przyjaciel forum
Posty: 147
Rejestracja: 28-06-17, 22:32
Lokalizacja: Polska

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: Dariusz-555 » 20-04-19, 07:01

tym , ktorzy bezskutecznie oczekuja na spelnianie przez Pana Boga ich koncertu zyczen proponuje ksiazke " Rozaniec - modlitwa , ktora zmienia zycie " . dyscyplina modlitewna jest w obecnych czasach zapomniana . Rozaniec to odnowienie jej . w ksiazce sa wskazowki i metody Jana Pawla II jak uzyskac skutecznosc modlitwy .

milego dnia wszystkim
Ojczyzne wolną racz nam wrócić Panie

Maurizio Leoni
Przyjaciel forum
Posty: 75
Rejestracja: 28-06-17, 21:42

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: Maurizio Leoni » 21-04-19, 14:12

una Santa Pasqua nel nome del Signore risorto a tutto il gruppo :angel: :angel: :angel: :machamy:
Maurizio

Awatar użytkownika
o. Placyd Koń
Administrator
Posty: 374
Rejestracja: 11-04-08, 00:53
Lokalizacja: Neukirchen b. Hl. Blut, Niemcy
Kontakt:

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: o. Placyd Koń » 22-04-19, 10:20

Maurizio Leoni pisze:
21-04-19, 14:12
una Santa Pasqua nel nome del Signore risorto a tutto il gruppo :angel: :angel: :angel: :machamy:
Grazie!

Awatar użytkownika
o. Placyd Koń
Administrator
Posty: 374
Rejestracja: 11-04-08, 00:53
Lokalizacja: Neukirchen b. Hl. Blut, Niemcy
Kontakt:

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: o. Placyd Koń » 22-04-19, 10:23

Jezus żyje! Alleluja!
Zmartwychwstały Pan niech błogosławi każdemu z Członków Grupy różańcowej im. św. Jana Pawła II i najbliższym darami pokoju i radości!
o. Placyd

Dariusz-555
Przyjaciel forum
Posty: 147
Rejestracja: 28-06-17, 22:32
Lokalizacja: Polska

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: Dariusz-555 » 26-04-19, 10:25

jak tu cicho o poranku .
dzis o 19.00 na KTV msza trydencka , o 20.40 na Padre-Pio-Tv Adoracja Krzyza czyli dla tych , ktorzy oczekuja lask od Najwyzszego . milego dnia wszystkim .
Ojczyzne wolną racz nam wrócić Panie

Awatar użytkownika
asm
Przyjaciel forum
Posty: 39
Rejestracja: 03-09-17, 19:14

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: asm » 29-04-19, 21:55

:machamy:
Potwierdzam moją obecność w grupie

Moje intencje na maj 2019:
- dziękczynna za Anię, Esterę, Aurelię, Małgosię, Katrin, Liwię, babcię Anotninę, z okazji urodzin, o Boże Błogosławieństwo dla nich i ich bliskich, o zdrowie, dary Ducha Świętego, Opiekę Matki Bożej i Anioła Stróża,
- o wsparcie dla trójki małych dzieci: Antka, Pawła i Franka, których rodzice się rozwiedli, Matko Boska miej ich w swojej opiece,
- o uzdrowienie Marka, opiekę jego patronów, Anioła Stróża, dary Ducha Świętego,
- o uzdrowienie dla Sabiny, Krystyny, Gerarda, Doroty, Helmuta, Wiktorii o siły dla nich i ich bliskich, Matko Boża miej ich w swojej opiece,
- o wyjaśnienie sprawy Bogu wiadomej,
- dziękczynna za nasze chrzestne dzieci: Liliankę, Lenkę, Zuzankę, Pawełka i Laurę, Maksymiliana o Boże Błogosławieństwo dla nich i ich rodzin,
- dziękczynna za Franciszka, Liwię, Esterę, Floriana, Julię, Dariusza, Aurelię, Marcusa o zdrowie dla nich,
- o odwagę dla mnie w szukaniu nowej pracy (Boże pomóż, dodaj odwagi, Ufam Tobie),
- o zgodę, wzajemny szacunek, pokój w rodzinie i w pracy.

Panie Boże udziel pokoju w życiu rodzinnym i w pracy.

Jezu Ufam Tobie
:machamy:

Awatar użytkownika
beti2503
Przyjaciel forum
Posty: 48
Rejestracja: 29-06-17, 10:47

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: beti2503 » 30-04-19, 22:49

Potwierdzam obecność na modlitwie w maju za siebie i Agnes. Moje intecje:
- dziękczynna za wszystkie otrzymane łaski, szczególnie za dar wspólnoty Domowego Kościoła i możliwość tegorocznego wyjazdu rekolekcyjnego,
- dziękczynna za zdrowie dzieci i nasze, za poprawę naszej sytuacji finansowej,
- w intencji ś.p. Iwony i ś.p. Marianny, o Boże Miłosierdzie dla nich,
- o dary Ducha Świętego dla nas jako małżonków i rodziców,
- za nasze dzieci, chrześniaków, rodziców, dziadków i rodzeństwo - o święte życie dla nich,
- o Boże światło w podejmowanych przez nas decyzjach,
- o wyjście z nałogów dla naszych bliskich i wszystkich uzależnionych, dziękczynna za łaski już otrzymane,
- o zdrowie dla Mamy i udane zakończenie Bogu wiadomej sprawy,
- o łaskę żywej wiary dla naszych bliskich i znajomych,
- za Anię i Tomka, o potrzebne dla nich łaski,
- za Anię, o rozpoznanie swojego powołania,
- za wszystkie dzieci przystępujące do Pierwszej Komunii Świętej,
- za wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące,
- o świętość członków Kościoła Chrystusowego,
- o pokój i miłość w naszej ojczyźnie i na świecie,
- za wszystkich, którym obiecałam pamięć modlitewną,
- we wszystkich intencjach Bogu wiadomych.

PS. Mariusz, mi się wyświetla stary widok z przydziałem tajemnic ale to nic, najważniejsze że nie pomyliłam się w liczeniu i rozważałam tak jak napisałeś.

PS. Darku, jeśli Cię to pocieszy: u nas się nie ogląda tv praktycznie w ogóle. Mamy telewizor ale bez telewizji. Tylko z dostępem do internetu, żeby od czasu do czasu włączyć dzieciakom jakąś mądrą bajkę. Sami też staramy się oglądać to, co wartościowe. Zazwyczaj są to relaksacyjne filmy o przyrodzie. Polecam każdemu, kto ma dosyć codziennej miastowej gonitwy.

Kochani pamiętam o Was i otaczam modlitwą. Szczęść Wam Boże! :angel:
Któż będzie cię wyróżniał? Cóż masz, czego byś nie otrzymał? A jeśliś otrzymał, to czemu się chełpisz, tak jakbyś nie otrzymał? (1 Kor 4, 7)

Maurizio Leoni
Przyjaciel forum
Posty: 75
Rejestracja: 28-06-17, 21:42

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: Maurizio Leoni » 01-05-19, 10:19

ciao a tutti,confermo la mia presenza nel gruppo.
le mie intenzioni per maggio:
per me e Cinzia,che il Signore ci sia sempre vicino.
per Alice,che possa sempre crescere nella fede,e per la conversione della sua famiglia..
per Anna e Roberto,che si convertano e cambino vita..
per Roberta,Mariagrazia D,Nora,Mariagrazia B,che possano sentire il Signore nella loro vita.
per Papa Francesco e le sue intenzioni,e per tutti i sacerdoti.
per la conversione dei musulmani e dei cristiani tiepidi...
per il nostro gruppo del Rosario,che continui sempre unito nella fede..
per me,che possa trovare un'occupazione..
salutandovi,con Dio
Maurizio

Awatar użytkownika
o. Placyd Koń
Administrator
Posty: 374
Rejestracja: 11-04-08, 00:53
Lokalizacja: Neukirchen b. Hl. Blut, Niemcy
Kontakt:

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: o. Placyd Koń » 01-05-19, 11:27

Kochani,

właśnie wróciłem z Mszy św. W Bawarii jest dzisiaj obchodzona uroczystość Matki Bożej Patronki Bawarii. To bardzo dobry sposób, w jaki możemy zacząć ten miesiąc poświęcony Matce Pana, tzn. przez oddanie się w Jej opiekę. Oddaję więc siebie i Was wszystkich oraz Wasze rodziny, przyjaciół i znajomych, w opiekę naszej Królowej i Orędowniczce. Niech Ona wyprasza nam ochronę przed atakami złego i błogosławieństwo Jej Syna na każdy dzień tego miesiąca.
Niech Was błogosławi Bóg Ojciec, Syn i Duch Święty.

o. Placyd

ewa7778
Przyjaciel forum
Posty: 45
Rejestracja: 08-07-17, 12:19

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: ewa7778 » 01-05-19, 20:19

potwierdzam swoją obecnosc na maj

moje prywatne intencje modlitewne
- dziękuje za wszystkie otrzymane łaski ,przepraszam za popełniane grzechy ,zaniedbanie dobra
- o Boze prowadzenie mojej rodziny ,opieke Matki Najswietszej na kazdy dzien naszego zycia
- o zbawienie dusz czyscowych aby Pan zabrał ich do pełnej chwały, zbawienie dziadkow, rodzicow ,Jerzego Borzyckich
- w intencji Bogu wiadomej
pozdrawiam
Ewa :angel: :angel: :angel: :angel: :angel:

Awatar użytkownika
magda68
Przyjaciel forum
Posty: 138
Rejestracja: 28-06-17, 21:38
Lokalizacja: Lublin

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: magda68 » 02-05-19, 21:05

Maurizio Leoni pisze:
01-05-19, 10:19
ciao a tutti,confermo la mia presenza nel gruppo.
Moje intencje na maj:
- Za mnie i Cinzię aby Pan był zawsze blisko.
- Za Alicję, aby zawsze wzrastała w wierze, o nawrócenie jej rodziny.
- Za Annę i Roberta, aby nawrócili się i odmienili swe życie.
- Za Roberta, Mariegrazię D, Norę, Marięgrazię B, ab odczuwali Pana w swym życiu.
- Za papieża Franciszka i jego intencje, za wszystkich kapłanów.
- O nawrócenie muzułmanów i letnich chrześcijan.
- Za naszą grupę różańcową, aby nadal trwała zjednoczona w wierze.
- Za mnie abym znalazł pracę.
salutandovi,con Dio
Magda

Awatar użytkownika
magda68
Przyjaciel forum
Posty: 138
Rejestracja: 28-06-17, 21:38
Lokalizacja: Lublin

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: magda68 » 02-05-19, 21:09

Potwierdzam. Moje intencje na maj:

- O łaski i błogosławieństwo dla Łukasza, Amelki, Magdy, Zbigniewa, Władysława, Ireny, Katarzyny. Aby znikły wszystkie przeszkody dla ślubu kościelnego Łukasza i Magdy, o miłość i jedność między nimi oraz siły w codziennym życiu.
- O pracę dla mnie w moim mieście.
- W intencjach Bogu znanych, szczególnie jednej, trudnej.
- O nawrócenie niewierzących z mojej rodziny i znajomych.
- O nawrócenie do Chrystusa wszystkich Muzułmanów, Żydów oraz wyznawców innych niechrześcijańskich religii.
- O powrót wszystkich niekatolickich chrześcijan do Kościoła Rzymsko - Katolickiego.
- O nawrócenie masonów, ateistów, wszystkich walczących z Kościołem.
- O należny szacunek dla Najświętszego Sakramentu u wszystkich katolików. Aby został zniesiony zwyczaj przyjmowania Najświętszego Sakramentu "na rękę".
- Dla mnie: o łaskę głębszego wniknięcia w Tajemnicę Najświętszej Eucharystii. Abym umiała z należnym szacunkiem przyjąć Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
- Aby kapłani i wierni Kościoła nie ulegali wpływom modernistycznym, o częstsze sprawowanie Mszy św. trydenckiej.
- O łaski dla wszystkich, którym winna jestem modlitwę, którzy mnie o nią prosili, których zgorszyłam swoją postawą. W intencji Margarety i Franciszki. O zdrowie dla Giovanniego. O nawrócenie Rafała. O nawrócenie Katarzyny.
- O szczęśliwe rozwiązanie dla Karoliny i zdrowie dla jej nienarodzonej córki.
- Za ks. Krzysztofa, ks. Cyrusa, ks. Alessandro, ks. Tadeusza, ks. Daniela, ks. Janusza.
- Aby zostało anulowane ustanowione we Włoszech prawo legalizujące związki homoseksualne. Aby ustały prześladowania wobec tych, którzy się temu prawu sprzeciwiają. Aby Matka Najświętsza uchroniła naszą Ojczyznę przed wpływami homolobby. O nawrócenie wszystkich, którzy popierają legalizację związków homoseksualnych.
- Za zmarłych z mojej rodziny, i spośród znajomych, szczególnie za śp. moją mamę Elżbietę, śp. Bronisławę, śp. Sławomira, śp. Benedykta, śp. Armanda, śp. Andrzeja, śp. Antoniego, śp. Tadeusza, śp. Margę, za dusze w czyśćcu cierpiące.
Dziękczynna: za wszystkie otrzymane łaski.
Z Panem Bogiem.
Magda

ODPOWIEDZ