Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Róża Różańcowa to miejsce spotkań członków aby dzielić się intencjami różańcowym tworząc grupę modlitewną. Również miejsce gdzie możemy porozmawiać.
Widoczna dla wszystkich z możliwością pisania i odpowiedzi tylko dla grupowiczów.
W spawie przyjęcia do grupy należy się kontaktować z moderatorem grupy.

Moderatorzy: patryk84, Mariuszz

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
asm
Przyjaciel forum
Posty: 39
Rejestracja: 03-09-17, 19:14

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: asm » 02-11-20, 07:41

:nutki:
Intencje na listopad:
- dziękczynna za wszystkich ludzi, którzy w tym trudnym czasie ratują w dzień i w nocy,
- dziękczynna za Romka, Pawełka, mamy Krystynę i Dorotę z okazji urodzin, o Boże Błogosławieństwo dla nich i ich bliskich, o zdrowie, dary Ducha Świętego, Opiekę Matki Bożej i Anioła Stróża,
- o wsparcie dla trójki małych dzieci: Antka, Pawła i Franka, których rodzice się rozwiedli, Matko Boska miej ich w swojej opiece,
- o wsparcie dla Moniki i jej dzieci, która została porzucona przez męża,
- o uzdrowienie Marka, opiekę jego patronów, Anioła Stróża, dary Ducha Świętego,
- o uzdrowienie dla Sabiny, Krystyny, Gerarda, Doroty, Helmuta, Wiktorii o siły dla nich i ich bliskich, Matko Boża miej ich w swojej opiece,
- o wyjaśnienie sprawy Bogu wiadomej,
- dziękczynna za nasze chrzestne dzieci: Liliankę, Lenkę, Zuzankę, Pawełka, Laurę i Maksymiliana o Boże Błogosławieństwo dla nich i ich rodzin,
- dziękczynna za Franciszka, Liwię, Esterę, Floriana, Julię, Dariusza, Aurelię, Marcusa o zdrowie dla nich,
- o zgodę, wzajemny szacunek, pokój w rodzinie i w pracy.


Panie Boże udziel pokoju w życiu rodzinnym i w pracy.
Jezu Ufam Tobie
Matko Boża Różańcowa wstawiaj się za nami

Maurizio Leoni
Przyjaciel forum
Posty: 75
Rejestracja: 28-06-17, 21:42

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: Maurizio Leoni » 02-11-20, 17:27

ciao a tutti,confermo la mia presenza nel gruppo.
le mie intenzioni per novembre:
per me e per Cinzia,che il Signore ci stia vicino e ci sostenga nel nostro cammino a 2
per Alice,che prosegua nel suo cammino di fede,e per la sua famiglia.
per la conversione di Fabio,Nora,Anna e Roberto,Mariagrazia ,inoltre,per la conversione dei musulmani,dei massoni e di tutti quelli che sn nemici della Chiesa.
contro la diffusione delle ideologie gender,contro la propagazione delle discipline olistiche( yoga,reiki ecc ).
per il nostro gruppo del Rosario,che continui sempre così unito.
per il Santo Padre e le sue intenzioni,e per tutti i sacerdoti.
salutandovi,con Dio
Maurizio

Awatar użytkownika
o. Placyd Koń
Administrator
Posty: 375
Rejestracja: 11-04-08, 00:53
Lokalizacja: Neukirchen b. Hl. Blut, Niemcy
Kontakt:

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: o. Placyd Koń » 03-11-20, 09:21

Kochani,
W naszej ojczyźnie jesteśmy świadkami czegoś, czego (chyba) nikt się nie spodziewał. Protesty przeciwko słusznemu orzeczeniu TK, który wypowiedział się przeciwko aborcji eugenicznej. Nie śledzę tych wydarzeń na bieżąco, ale okruchy informacji, które docierają do mnie, powodują przygnębienie. Szczególnie fakt, że w te protesty angażuje się młodzież. Młodość jest czasem wyboru ideałów i gotowości oddania za nich życia. Jeśli jednak dla wielu tym „ideałem” staje się prawo do aborcji, to rzeczywiście należy martwić się o przyszłość Kościoła w Polsce i w ogóle o przyszłość naszego narodu. Nie chcę angażować się w dyskusje, ponieważ niewiele dają. Wolę modlić się o zwycięstwo Prawdy, Dobra i Miłości – czyli Boga – w sercach wszystkich Polek i Polaków. Myślę, że to słuszna droga. Do niej zachęcam wszystkich.

„To jest wojna” – wykrzykują protestujący. Tak, bojowaniem się życie człowieka (por. Hi 7,1). Włączmy się w tą wojnę przez różaniec, ale nie przeciwko tym po drugiej stronie wyimaginowanej barykady, czyli nie przeciwko innym, tylko O NICH. Niech nasza Matka prowadzi nas do zwycięstwa Boga w sercach przepełnionych nienawiścią.

Na rozpoczęty miesiąc listopad niech błogosławi Was i Wasze rodziny Bóg wszechmogący, Ojciec, Syn i Duch Święty!

Awatar użytkownika
o. Placyd Koń
Administrator
Posty: 375
Rejestracja: 11-04-08, 00:53
Lokalizacja: Neukirchen b. Hl. Blut, Niemcy
Kontakt:

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: o. Placyd Koń » 03-11-20, 09:24

Mariuszz pisze:
23-10-20, 16:32
Szczęść Boże kochani, co u Was, zdrowi jesteście? Nas dopadła choroba. Iza ma pozytywny wynik covidu, ale najgorsze już chyba mija. Ja przeszedłem to lżej ale jestem wraz z niż na kwarantannie. Proszę módlmy się za siebie o uważajmy na siebie. Pozdrawiam i przypominam o przysyłaniu intencji i potwierdzeń na kolejny miesiąc.
Dopiero dzisiaj przeczytałem tę informację. Polecam Was w modlitwie. Czy u Was już wszystko w porządku?

Awatar użytkownika
Mariuszz
Przyjaciel forum
Posty: 101
Rejestracja: 19-06-17, 20:41
Kontakt:

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: Mariuszz » 03-11-20, 19:51

o. Placyd Koń pisze:
03-11-20, 09:24
Dopiero dzisiaj przeczytałem tę informację. Polecam Was w modlitwie. Czy u Was już wszystko w porządku?
Jeśli chodzi o nasze zdrowie, to ja jestem już zupełnie zdrowy, u mnie objawy choroby minęły po trzech dniach. Izę niestety rozłożyło na całego. Skończyła już wprawdzie izolację, ale nadal bardzo źle się czuje. Najgorsze, włącznie z problemami z oddychaniem, są już jednak za nami i mamy nadzieję, że nie powróci. Teraz badania czy nie ma żadnych powikłań i w końcu normalna wizyta w przychodni, bo przez całe trzy tygodnie tylko tele-porady i ruletka jeśli chodzi o leki. Dziękujemy za modlitwę i również o Ojcu pamiętamy!

Ojcze Placydzie, dziękuję za błogosławieństwo dla Grupy na listopad.
Nasze intencje listopadowe:
- Modlimy się we wszystkich naszych intencjach stałych
- W listopadzie szczególnie za dusze naszych bliskich zmarłych i wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące
- Za uczestników strajku, aby prawo aborcyjne nie zostało zliberalizowane i o nawrócenie serc strajkujących i popierających strajk
- Za Polskę, aby prawdziwie nawróciła się do Boga przez Serce Maryi.

Awatar użytkownika
Mariuszz
Przyjaciel forum
Posty: 101
Rejestracja: 19-06-17, 20:41
Kontakt:

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: Mariuszz » 03-11-20, 20:09

Kochani, nie da się zauważyć, że kontakt na grupie leży. Bardzo mało osób regularnie potwierdza. Czy nadal mamy komplet? Na przełomie roku będę Was znowu "ścigać", ale zastanawiam się, jak usprawnić potwierdzenia. Mam kilka propozycji, proszę Was o zapoznanie się z nimi i odzew, co myślicie, dlatego proponuję małą ankietę:

1. Czy niezależnie od bycia na forum bylibyście skłonni wysyłać potwierdzenie mailem, gdybym co miesiąc wysyłał Wam najpierw przypomnienie?

2. Jeśli nie mailem, to może np czat grupowy na WhatsAapp albo Viberze. Na forum pewnie logujecie się na komputerze, bo nie ma aplikacji, a teraz wszyscy w biegu i dużo rzeczy ogarnia się na telefonie - czy gdybym utworzył taką grupę tylko na potwierdzenia (intencje, jeśli ktoś chce podać oraz ewentualne rozmowy czy dzielenie się treściami nadal zostawilibyśmy na forum) to bylibyście skłonni do takiej grupy dołączyć?

3. A jeśli kolejna grupa to dla Was niepotrzebny chaos, to czy skłonni bylibyście podać mi swoje numery telefonu? Wysyłałbym Wam SMSa, a wy w odpowiedzi byście potwierdzali smsem zwrotnym.

Nadal oczywiście będzie można potwierdzać na forum, chodzi głównie o kontakt z osobami, które rzadko tu zaglądają!

Bardzo, bardzo zależy mi na tym, aby usprawnić system potwierdzeń, aby była pewność, że mamy komplet w Róży. Jeśli nie macie czasu albo zapominacie zalogować się na forum, to na potrzeby potwierdzeń chciałbym żebyśmy wybrali którąś z tych opcji.

Tylko jedna ważna sprawa! Nie dam rady ich zbierać na trzy sposoby, od części smsem, od części przez WhatsAppa a jeszcze od innych przez maila, też mam pracę, dom i hobby, więc chciałbym, żebyśmy wybrali jedną dodatkową opcję. Proszę o Wasze głosy - może wybierzemy większością głosów? - która opcja dodatkowa jest wg Was najlepsza: 1. MAIL czy 2. czat grupowy na WhatsApp czy 3. SMS.

Z góry dziękuję za poważne potraktowanie tematu. ;-)

Awatar użytkownika
Iza
Przyjaciel forum
Posty: 83
Rejestracja: 27-06-17, 10:39
Kontakt:

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: Iza » 29-11-20, 18:55

Witajcie Kochani, na dobry początek Adwentu zapraszam Was do kolejnej Zbiórki adwentowo-bożonarodzeniowej.
Trochę tu cicho się zrobiło, ale mam nadzieję, że zaglądacie czasami na forum. :-)

W tym roku zbieramy pieniążki dla podopiecznych Fundacji Gajusz - jeśli ktoś z Was chciałby dołączyć do Zbiórki, można to zrobić poprzez ten link: https://zrzutka.pl/et565y

Zbiórka zaczęła się dziś i potrwa do 6 stycznia.
Wpłaty są anonimowe, dodatkowo jeśli chcecie, możecie ukryć wpłacaną kwotę.

Jeśli dołączycie do Zbiórki, będę wdzięczna za wiadomość na forum lub w wiadomości prywatnej, żebym wiedziała, komu później przesłać potwierdzenie przelewu. Podczas ostatniej zbiórki wśród wpłacających było parę nieznanych nazwisk, a niektórych z Was znam tylko po forumowych nickach.

Wiem, że to trudny rok także pod względem finansowym, ale może akurat znajdą się chętni Darczyńcy.
Wybrałam w tym roku Fundację Gajusz z kilku względów:

• po pierwsze, jest to fundacja ludzi, którzy nie załamują rąk nad tym, że Państwo nie pomaga wystarczająco chorym dzieciom i ich rodzinom, tylko zakasują rękawy i pomagają;

• po drugie pomoc ta skierowana jest szczególnie wobec tych dzieci, które niektórzy zamiast leczyć, woleliby zabijać;

• po trzecie, chciałabym zaprosić do niej też kilka osób nastawionych niechętnie do Kościoła, popierających aborcję (także tę najbardziej liberalną, na życzenia do ostatniego tygodnia ciąży). Osoby te uważają, że macierzyństwo w przypadku tak ciężko chorego dziecka to fanatyzm i uważają, że lepiej od razu "usunąć", a jednocześnie zarzucają brak pomocy. Może będzie to okazja do tego, by zapoznając się z pracą wykonywaną przez Gajusza, otworzyli serce na prawdę, że można inaczej...

Wszystko w wolności, a jeśli zechcecie partycypować w Zbiórce, wiecie co robić! :-D

Błogosławionego czasu Adwentu! <3
Niech cię Pan błogosławi i strzeże.Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą, niech cię obdarzy swą łaską.Niech zwróci ku tobie oblicze swoje i niech cię obdarzy pokojem.
(Lb 6, 24-26)

artek
Przyjaciel forum
Posty: 64
Rejestracja: 21-12-13, 19:32
Lokalizacja: Brzesko

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: artek » 30-11-20, 11:12

Witajcie :)

Zostaję na grudzień.
Intencje:
Za Mariolę i Asię
I za mnie
Pozdrawiam.

Maurizio Leoni
Przyjaciel forum
Posty: 75
Rejestracja: 28-06-17, 21:42

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: Maurizio Leoni » 02-12-20, 14:23

ciao a tutti,confermo la mia presenza nel gruppo.
la mie intenzioni di dicembre :
per me e per Cinzia,che il Signore ci stia accanto nel nostro percorso di vita...
per la conversione di Anna e Roberto,Fabio,Mariagrazia e tutti coloro che sn lontani o sono nemici dalla Chiesa.
contro il dilagare dell'ideologia gender in Italia e nel resto del mondo..
perchè trionfi il Cuore Immacolato di Maria .
per il Santo Padre e le sue intenzioni,e per tutti i sacerdoti.
per il nostro gruppo del Santo Rosario,che possa continuare sempre unito.
salutandovi,con Dio
Maurizio

Awatar użytkownika
o. Placyd Koń
Administrator
Posty: 375
Rejestracja: 11-04-08, 00:53
Lokalizacja: Neukirchen b. Hl. Blut, Niemcy
Kontakt:

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: o. Placyd Koń » 03-12-20, 09:18

Kochani,
na rozpoczęty grudzień, a także, co praktycznie pokrywa się czasowo, na czas Adwentu, którego celem jest nasze przygotowanie się do Bożego Narodzenia a jednocześnie na powtórne przyjście Pana, życzę Wam i Waszym najbliższym przeżywania tego czasu w tym właśnie duchu.

Niech Was błogosławi Bóg wszechmogący Ojciec, Syn i Duch Święty.

Awatar użytkownika
Mariuszz
Przyjaciel forum
Posty: 101
Rejestracja: 19-06-17, 20:41
Kontakt:

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: Mariuszz » 04-12-20, 20:05

Ojcze Placydzie, dziękuję za błogosławieństwo dla Grupy na grudzień, serdecznie Ojca pozdrawiamy!

A propos Grupy, Kochani, nikt z Was nie odpowiedział na mój wcześniejszy post, więc udostępniam raz jeszcze i ponawiam prośbę o Wasze zdanie w temacie:
Mariuszz pisze:
03-11-20, 20:09
Kochani, nie da się zauważyć, że kontakt na grupie leży. Bardzo mało osób regularnie potwierdza. Czy nadal mamy komplet? Na przełomie roku będę Was znowu "ścigać", ale zastanawiam się, jak usprawnić potwierdzenia. Mam kilka propozycji, proszę Was o zapoznanie się z nimi i odzew, co myślicie, dlatego proponuję małą ankietę:

1. Czy niezależnie od bycia na forum bylibyście skłonni wysyłać potwierdzenie mailem, gdybym co miesiąc wysyłał Wam najpierw przypomnienie?

2. Jeśli nie mailem, to może np czat grupowy na WhatsAapp albo Viberze. Na forum pewnie logujecie się na komputerze, bo nie ma aplikacji, a teraz wszyscy w biegu i dużo rzeczy ogarnia się na telefonie - czy gdybym utworzył taką grupę tylko na potwierdzenia (intencje, jeśli ktoś chce podać oraz ewentualne rozmowy czy dzielenie się treściami nadal zostawilibyśmy na forum) to bylibyście skłonni do takiej grupy dołączyć?

3. A jeśli kolejna grupa to dla Was niepotrzebny chaos, to czy skłonni bylibyście podać mi swoje numery telefonu? Wysyłałbym Wam SMSa, a wy w odpowiedzi byście potwierdzali smsem zwrotnym.

Nadal oczywiście będzie można potwierdzać na forum, chodzi głównie o kontakt z osobami, które rzadko tu zaglądają!

Bardzo, bardzo zależy mi na tym, aby usprawnić system potwierdzeń, aby była pewność, że mamy komplet w Róży. Jeśli nie macie czasu albo zapominacie zalogować się na forum, to na potrzeby potwierdzeń chciałbym żebyśmy wybrali którąś z tych opcji.

Tylko jedna ważna sprawa! Nie dam rady ich zbierać na trzy sposoby, od części smsem, od części przez WhatsAppa a jeszcze od innych przez maila, też mam pracę, dom i hobby, więc chciałbym, żebyśmy wybrali jedną dodatkową opcję. Proszę o Wasze głosy - może wybierzemy większością głosów? - która opcja dodatkowa jest wg Was najlepsza: 1. MAIL czy 2. czat grupowy na WhatsApp czy 3. SMS.

Z góry dziękuję za poważne potraktowanie tematu. ;-)
Na palcach jednej ręki można policzyć osoby, które potwierdzają regularnie. Czy nadal możemy mówić o tym, że mamy komplet w Grupie, czy zostało tyko kilka osób? Jeśli rzadko zaglądacie na forum, napiszcie, która z powyższych form kontaktu by Wam odpowiadała jako opcja dodatkowa.

Awatar użytkownika
magda68
Przyjaciel forum
Posty: 138
Rejestracja: 28-06-17, 21:38
Lokalizacja: Lublin

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: magda68 » 13-12-20, 22:27

Potwierdzam. Moje intencje na grudzień:

- O łaski i błogosławieństwo dla Łukasza, Amelki, Magdy, Zbigniewa, Władysława, Ireny, Jadwigi, Katarzyny.
- o szczere nawrócenie dla Magdy.
- O błogosławieństwo i łaski w mojej pracy. O łaski dla moich nowych kolegów z pracy.
- W intencjach Bogu znanych.
- O nawrócenie niewierzących z mojej rodziny i znajomych.
- O nawrócenie do Chrystusa wszystkich Muzułmanów, Żydów oraz wyznawców innych niechrześcijańskich religii.
- O powrót wszystkich niekatolickich chrześcijan do Kościoła Rzymsko - Katolickiego.
- O nawrócenie i opamiętanie dla masonów, ateistów, wszystkich walczących z Kościołem, wyznawców kabały.
- O należny szacunek dla Najświętszego Sakramentu u wszystkich katolików. Aby został zniesiony zwyczaj przyjmowania Najświętszego Sakramentu "na rękę".
- Dla mnie: o łaskę głębszego wniknięcia w Tajemnicę Najświętszej Eucharystii. Abym umiała z należnym szacunkiem przyjąć Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
- O przezwyciężenie kryzysu w Kościele oraz o częstsze sprawowanie Mszy św. trydenckiej.
- O łaski dla wszystkich, którym winna jestem modlitwę, którzy mnie o nią prosili. W intencji Margerity, Marka, Aliny, Elżbiety, Danuty, Pauliny, rodziny Eshenbruch, Anny i Andrzeja.
- Za ks. Krzysztofa, ks. Cyrusa, ks. Alessandro, ks. Tadeusza, ks. Daniela, ks. Janusza, ks. Kazimierza, ks. Roberta, o. Augustyna, kapłanów mojej parafii.
- Aby zostało anulowane ustanowione we Włoszech i Niemczech prawo legalizujące związki homoseksualne. Aby ustały prześladowania wobec tych, którzy się temu prawu sprzeciwiają. Aby Matka Najświętsza uchroniła naszą Ojczyznę przed wpływami homolobby. O nawrócenie wszystkich, którzy popierają legalizację związków homoseksualnych.
- Za zmarłych z mojej rodziny, i spośród znajomych, szczególnie za śp. moją mamę Elżbietę, śp. Bronisławę, śp. Sławomira, śp. Benedykta, śp. Armanda, śp. Andrzeja, śp. Antoniego, śp. Tadeusza, śp. Margę, śp. Giovannę, za śp. o Hryniewicza, za śp. Gizelę, za śp. Romana, śp. Waldemara, za dusze w czyśćcu cierpiące.
Dziękczynna: za wszystkie otrzymane łaski, szczególnie za łaskę znalezienia dobrej pracy
Z Panem Bogiem
Magda

Awatar użytkownika
o. Placyd Koń
Administrator
Posty: 375
Rejestracja: 11-04-08, 00:53
Lokalizacja: Neukirchen b. Hl. Blut, Niemcy
Kontakt:

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: o. Placyd Koń » 15-12-20, 12:43

Witajcie, Kochani,

powyżej jest powtórzony apel Mariuszza, bo na pierwszy był bardzo słaby odzew.

Myślę, że „życie forumowe” czyli pisanie postów nie jest istotne dla istnienia Róży różańcowej, nawet jeśli jest internetowa jak nasza. Tym nie mniej konieczne jest jakieś minimum. Tym minimum jest komplet osób potrzebnych do odmawiania wszystkich tajemnic, a więc 20 lub przynajmniej 15, które zobowiązują się do odmawiania jednego dziesiątka Różańca i oczywiście codzienne wypełnienie tego zobowiązania.

Ponieważ nie jest pewne, czy mamy komplet, potrzeba, aby na początek roku 2021 swoją obecność potwierdzili wszyscy, którzy w dalszym ciągu są zainteresowani udziałem w naszej Róży różańcowej. Chcemy mieć pewność, że cały Różaniec jest odmawiany, dlatego brak potwierdzenia oznacza nieobecność. Jeśli okaże się, że nie mamy kompletu, potrzeba będzie zwerbować brakujące osoby. Na to możemy przeznaczyć styczeń 2021. Jeśli to się uda, to od lutego 2021 zaczniemy w nowym składzie. Jeśli zaś nie uda się zebrania 20 ani nawet 15 osób, to przyszła mi taka myśl, może przynajmniej zbierze się 7 osób, czyli tyle, ile potrzeba do odmawiania Koronki Franciszkańskiej: http://www.fzs.nowasol.kapucyni.pl/modl ... iszkanska

Zapraszam do komentowania, ewentualnie zgłaszania innych propozycji, i oczywiście do potwierdzania udziału w Róży różańcowej im. św. Jana Pawła II.

Niech Pan obdarza Was swoim pokojem!

Maurizio Leoni
Przyjaciel forum
Posty: 75
Rejestracja: 28-06-17, 21:42

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: Maurizio Leoni » 25-12-20, 12:13

A tutto il gruppo un buon Santo Natale nel Signore nato per noi...
Maurizio

Awatar użytkownika
beti2503
Przyjaciel forum
Posty: 48
Rejestracja: 29-06-17, 10:47

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: beti2503 » 25-12-20, 21:37

Witajcie,
chciałam poinformować, że pomimo braku potwierdzeń trwam na modlitwie w grudniu.
Jednak od stycznia zgłaszam swoją rezygnację z modlitwy w Róży.
Odezwę się jeszcze w sprawie dalszego udziału Agnes bo nie wiem jaka będzie jej decyzja.
Wszelkich potrzebnych łask od maleńkiego Jezusa Wam życzę!
Z Panem Bogiem!
Któż będzie cię wyróżniał? Cóż masz, czego byś nie otrzymał? A jeśliś otrzymał, to czemu się chełpisz, tak jakbyś nie otrzymał? (1 Kor 4, 7)

ODPOWIEDZ