Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Róża Różańcowa to miejsce spotkań członków aby dzielić się intencjami różańcowym tworząc grupę modlitewną. Również miejsce gdzie możemy porozmawiać.
Widoczna dla wszystkich z możliwością pisania i odpowiedzi tylko dla grupowiczów.
W spawie przyjęcia do grupy należy się kontaktować z moderatorem grupy.

Moderatorzy: patryk84, Mariuszz

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
magda68
Przyjaciel forum
Posty: 138
Rejestracja: 28-06-17, 21:38
Lokalizacja: Lublin

Post autor: magda68 » 16-12-17, 21:44

Magda

Dariusz-555
Przyjaciel forum
Posty: 147
Rejestracja: 28-06-17, 22:32
Lokalizacja: Polska

Post autor: Dariusz-555 » 20-12-17, 11:41

dzis rano w RM siostra Faustyna ( Loretanka ) zapodala przepis na pasztet z grzybow suszonych .
http://de.swoopshare.com/file/9ab1b4172 ... t.mp3.html
smacznego i wesolych Swiat wszystkim
Ojczyzne wolną racz nam wrócić Panie

Awatar użytkownika
magda68
Przyjaciel forum
Posty: 138
Rejestracja: 28-06-17, 21:38
Lokalizacja: Lublin

Post autor: magda68 » 24-12-17, 18:30

Błogosławionych Świąt Narodzenia Pana Jezusa wszystkim Wam życzę.

Buon Natale Maurizio :angel:
Magda

Awatar użytkownika
Mariuszz
Przyjaciel forum
Posty: 101
Rejestracja: 19-06-17, 20:41
Kontakt:

Post autor: Mariuszz » 26-12-17, 20:19

W duchu Bożego Narodzenia życzę Wam i Waszym najbliższym obfitości Łask od Bożej Dzieciny i radosnego świętowania nie tylko przez te dwa dni! :ctree:

P.S. Przy okazji przypominam, że ponownie zbliża się koniec miesiąca więc czekam na Wasze potwierdzenia oraz intencje - z racji tego, że ostatni to Sylwester proszę o odzew do soboty, abym w niedziele wszystko ogarnął. ;-)

Awatar użytkownika
asm
Przyjaciel forum
Posty: 39
Rejestracja: 03-09-17, 19:14

Post autor: asm » 27-12-17, 09:28

Moje intencje na styczeń 2018:
- o uzdrowienie mojego męża,
- dziękczynna za mojego tatę z okazji urodzin, o dary Ducha Świętego, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej,
- o wyjaśnienie sprawy Bogu wiadomej,
- o odwagę dla mnie w szukaniu nowej pracy z Bożą pomocą,
- o zgodę, jedność, szanowanie się nawzajem, pokój w naszej rodzinie i w pracy, niech Bóg w pokoju kieruje naszym życiem i naszą pracą,
- dziękczynna za wszystkich ludzi, dobre i złe doświadczenia, które dane mi było poznać, przeżyć w ostatnim czasie,
- o pokój na świecie,
- Panie Jezu, nie ogarniam, Ty się tym zajmij, Ufam Tobie...

Awatar użytkownika
o. Placyd Koń
Administrator
Posty: 374
Rejestracja: 11-04-08, 00:53
Lokalizacja: Neukirchen b. Hl. Blut, Niemcy
Kontakt:

Post autor: o. Placyd Koń » 27-12-17, 11:09

Moje intencje na styczeń to suma dotychczasowych, czyli żadnych nowych.

Awatar użytkownika
beti2503
Przyjaciel forum
Posty: 48
Rejestracja: 29-06-17, 10:47

Post autor: beti2503 » 29-12-17, 13:27

Witajcie! :)
Potwierdzam udział na modlitwie w styczniu za siebie i Agnes.
Moje intencje:
- dziękczynna: za cały miniony rok, za wszystkie otrzymane łaski, za radość i pokój serca, za doświadczenie Bożej Miłości i Miłosierdzia, za wszystkich dobrych ludzi, których Bóg stawia na naszej drodze życia, za powołanie nas do małżeństwa i rodzicielstwa, za łaskę przynależności do Wspólnoty Domowego Kościoła, za Krucjatę Wyzwolenia Człowieka i wszystkie łaski z niej płynące,
- o jedność małżeńską dla nas, w intencji naszych dzieci, o Bożą opiekę dla nich, o nasze dobre decyzje z nimi związane, w intencji Bogu wiadomej i powierzonej,
- w intencji naszych chrześniaków, o Bożą opiekę dla nich,
- o nawrócenie i łaskę żywej wiary dla naszych krewnych i znajomych,
- o Bożą opiekę nad Iwoną i Andrzejem, o uzdrowienie z choroby nowotworowej,
- o wieczny odpoczynek dla ś.p. Andrzeja,
- o wieczne szczęście dla wszystkich naszych bliskich zmarłych oraz za wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące,
- o potrzebne łaski dla ks Marcina, ks Andrzeja, ks Wojciecha i ks Tomasza,
- o Boże błogosławieństwo i umocnienie wiary dla Ani,
- o umocnienie wiary dla Ani i Piotra, o zaufanie nauce Kościoła Katolickiego,
- o dobre rozpoczęcie Nowego Roku z Panem Jezusem.

Przesyłam każdemu z osobna poświąteczne życzenia Bożego pokoju i miłości! :angel:
Któż będzie cię wyróżniał? Cóż masz, czego byś nie otrzymał? A jeśliś otrzymał, to czemu się chełpisz, tak jakbyś nie otrzymał? (1 Kor 4, 7)

ewa7778
Przyjaciel forum
Posty: 45
Rejestracja: 08-07-17, 12:19

Post autor: ewa7778 » 29-12-17, 18:04

potwierdzam swoja obecnosc na styczen 2018

moje intencje
- w intencji Bogu wiadomej
- dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę mojej rodziny
- przebłaganie za popełnione grzechy mojej rodziny
- o łaskę nawrócenia dla moich najblizszych
- za dusze w czyscu cierpiące aby Pan zabrał ich do siebie
- o pomoc w przebaczeniu win dla osób które nas zraniły

Awatar użytkownika
magda68
Przyjaciel forum
Posty: 138
Rejestracja: 28-06-17, 21:38
Lokalizacja: Lublin

Post autor: magda68 » 30-12-17, 12:55

Potwierdzam

Intencja na styczeń
O przyjecie do Nieba duszy śp. mojej mamy, Elżbiety, zmarłej dzisiaj.
O siły dla mnie.
Magda

Dariusz-555
Przyjaciel forum
Posty: 147
Rejestracja: 28-06-17, 22:32
Lokalizacja: Polska

Post autor: Dariusz-555 » 30-12-17, 14:35

Droga Magdo, od dzisiaj uskuteczniam maksimum modlitw za Twoja Mamę i za Twoja obecną smutną sytuację. Mama , w roku fatimskim zmierza najkrótszą droga do Najwyższego, a On już napełnia Mamie kielich najlepszym winem, a kielich wypełniony po brzegi .
Ostatnio zmieniony 30-12-17, 15:26 przez Dariusz-555, łącznie zmieniany 1 raz.
Ojczyzne wolną racz nam wrócić Panie

Awatar użytkownika
o. Placyd Koń
Administrator
Posty: 374
Rejestracja: 11-04-08, 00:53
Lokalizacja: Neukirchen b. Hl. Blut, Niemcy
Kontakt:

Post autor: o. Placyd Koń » 30-12-17, 21:45

A jednak postanowiłem, że zmienię zeznania, i napisałem od nowa intencje na styczeń 2018, wymieniając po kolei i ogólne i szczegółowe, do starych dodając nowe. Oto one w całości:

- za naszą Ojczyznę;
- za chorych, za przeżywających jakiekolwiek trudności, a zwłaszcza za konających i dusze cierpiące w czyśćcu;
- za wszystkich, których spotkałem w życiu, a zwłaszcza tych, którzy są, byli lub będą zadani mojej opiece duszpasterskiej i modlitwie;
- w intencji dziękczynnej za dar życia i zdrowia dla Ani, córki siostrzeńca, która przyszła na świat 28.12.2017 r. Lekarz powiedział jej mamie, że istnieje ryzyko, iż dziecko urodzi się z zespołem Downa;
- w intencji młodego mężczyzny i jego rodziny, którzy mają kłopoty finansowe i jeszcze inne, o ich rozwiązanie;
- o życie w trzeźwości dla Grzegorza;
- o ukończenie rozpoczętego projektu, który polega na napisaniu książki apologetycznej w odpowiedzi na książkę Eliasza Leszka Szczepaniaka: "Wierzę w Jeden Katolicki Kościół. Świadectwo konwersji do Prawosławia";
- o nawrócenie autora wspomnianej wyżej książki;
- Waszym modlitwom pragnę polecić także sprawę listu wysłanego przeze mnie do Kongregacji Nauki Wiary w sprawie książek M. Vadii.

Awatar użytkownika
Iza
Przyjaciel forum
Posty: 83
Rejestracja: 27-06-17, 10:39
Kontakt:

Post autor: Iza » 30-12-17, 23:13

o. Placyd Koń pisze:...Waszym modlitwom pragnę polecić także sprawę listu wysłanego przeze mnie do Kongregacji Nauki Wiary w sprawie książek M. Vadii.
Ojcze Placydzie, czy może Ojciec napisać coś więcej o kwestii dotyczącej Marii Vadii?
Jestem we Wspólnocie, w której dla wielu jest ona wielkim autorytetem. Jesli jest okazja, moja Wspólnota uczestniczy w spotkaniach z Marią Vadią (ja akurat na te spotkania modlitewne nie jeździłam) - osobiście mam sporo wątpliwości co do "posługi" tej pani, a niestety niektóre osoby odpowiedzialne za Wspólnotę raczej nie dostrzegają, żeby coś było nie tak.
Mam także pożyczoną od koleżanki ze wspólnoty książkę autorstwa Marii Vadii "Twój język ma moc", która jest o tym, jaki wpływ na nasze życie i relacje z innymi mają wypowiadane przez nas słowa - jeszcze nie miałam kiedy ją przeczytać, mimo jej niewielkich gabarytów, bo nie wiem, czy wobec tych wszystkich ostrzeżeń co do osoby Marii Vadii i własnych wątpliwości warto zagłębiać się w tę lekturę. A z drugiej strony wszelkie dyskusje, np. na Facebooku, na temat ewentualnych zagrożeń płynącycyh ze strony osób takich jak właśnie Maria Vadia czy np. Marcin Zieliński, są tak naładowane emocjami i uprzedzeniami, że czasami ciężko rozeznać gdzie rzeczywiście to zagrożenie jest.
Pozdrawiam z pamięcią w modlitwie! :)
Niech cię Pan błogosławi i strzeże.Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą, niech cię obdarzy swą łaską.Niech zwróci ku tobie oblicze swoje i niech cię obdarzy pokojem.
(Lb 6, 24-26)

Awatar użytkownika
patryk84
Administrator
Posty: 43
Rejestracja: 29-07-10, 18:22
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: patryk84 » 31-12-17, 11:23

Potwierdzam

Moje intencje (podyktowane pewna niemila sytuacja jaka mialem gdy jechalem na Swieta, w ostatniej chwili wyskoczyl mi rowerzysta, o maly wlos a Swieta spedzilbym nie tak milo i rodzinnie).

- w intencji wszystkich wiezniow
- w intencji wszystkich ofiar/sprawcow wypadkow

Awatar użytkownika
o. Placyd Koń
Administrator
Posty: 374
Rejestracja: 11-04-08, 00:53
Lokalizacja: Neukirchen b. Hl. Blut, Niemcy
Kontakt:

Post autor: o. Placyd Koń » 31-12-17, 15:39

moherkowa pisze:Ojcze Placydzie, czy może Ojciec napisać coś więcej o kwestii dotyczącej Marii Vadii?
Na razie nie chcę nic publikować, ale mogę przesłać Pani list, który wysłałem do Kongregacji. Proszę przesłać mi na priv adres mailowy.

Pozdrawiam

Rose_jo
Przyjaciel forum
Posty: 7
Rejestracja: 02-07-17, 13:35

Post autor: Rose_jo » 31-12-17, 16:17

Potwierdzam obecność.
Błogosławionego Nowego Roku 2018!

ODPOWIEDZ