Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Róża Różańcowa to miejsce spotkań członków aby dzielić się intencjami różańcowym tworząc grupę modlitewną. Również miejsce gdzie możemy porozmawiać.
Widoczna dla wszystkich z możliwością pisania i odpowiedzi tylko dla grupowiczów.
W spawie przyjęcia do grupy należy się kontaktować z moderatorem grupy.

Moderatorzy: patryk84, Mariuszz

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
magda68
Przyjaciel forum
Posty: 138
Rejestracja: 28-06-17, 21:38
Lokalizacja: Lublin

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: magda68 » 02-03-20, 20:36

Maurizio Leoni pisze:
01-03-20, 16:14
ciao a tutti,confermo la mia presenza nel gruppo.
le mie intenzioni per marzo:
per me e per Cinzia,perchè possiamo presto confermare il nostro amore davanti a Dio.
per Alice e per la conversione della sua famiglia.
per la conversione di Anna e Roberto,Mariagrazia,Fabio e di tutti i nemici della Chiesa.
contro il dilagare dello Yoga e di tutte le discipline olistiche.
per la conversione dei musulmani e dei cristiani tiepidi...
per le intenzione di Papa Francesco,e per tutti i sacerdoti.
per il nostro gruppo del Rosario,che continui sempre unito nel Signore.
salutandovi,con Dio
Moje intencje:
- za mnie i Cinzię, abyśmy mogli szybko potwierdzić nasza miłość przed Bogiem,
- Za Alicję i o nawrócenie jej rodziny,
- O nawrócenie Anny i Roberta, Mariigrazii Fabia i wszystkich nieprzyjaciół Kościoła,
- Przeciw rozpowszechnianiu jogi i wszystkich holistycznych dyscyplin,
- O nawrócenie muzułmanów i letnich chrześcijan,
- W intencjach papieża Franciszka i za wszystkich kapłanów,
- Za naszą grupę różańcową, aby nadal trwała zjednoczona w Panu.

salutandovi,con Dio
Magda

Awatar użytkownika
magda68
Przyjaciel forum
Posty: 138
Rejestracja: 28-06-17, 21:38
Lokalizacja: Lublin

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: magda68 » 02-03-20, 20:37

magda68 pisze:
02-03-20, 20:26
Potwierdzam. Moje intencje na luty:

- O łaski i błogosławieństwo dla Łukasza, Amelki, Magdy, Zbigniewa, Władysława, Ireny, Katarzyny. Aby znikły wszystkie przeszkody dla ślubu kościelnego Łukasza i Magdy, o ich wzajemne pogodzenie się, o miłość i jedność między nimi, zdrowie i siły w codziennym życiu, oraz aby wrócili to praktyk religijnych.
- O błogosławieństwo i łaski w mojej nowej pracy. O łaski dla moich nowych kolegów z pracy.
- W intencjach Bogu znanych.
- O nawrócenie niewierzących z mojej rodziny i znajomych.
- O nawrócenie do Chrystusa wszystkich Muzułmanów, Żydów oraz wyznawców innych niechrześcijańskich religii.
- O powrót wszystkich niekatolickich chrześcijan do Kościoła Rzymsko - Katolickiego.
- O nawrócenie masonów, ateistów, wszystkich walczących z Kościołem.
- O należny szacunek dla Najświętszego Sakramentu u wszystkich katolików. Aby został zniesiony zwyczaj przyjmowania Najświętszego Sakramentu "na rękę".
- Dla mnie: o łaskę głębszego wniknięcia w Tajemnicę Najświętszej Eucharystii. Abym umiała z należnym szacunkiem przyjąć Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Abym dobrze przeżyła Wielki Post.
- O przezwyciężenie kryzysu w Kościele oraz o częstsze sprawowanie Mszy św. trydenckiej.
- O łaski dla wszystkich, którym winna jestem modlitwę, którzy mnie o nią prosili.
- O uratowanie małżeństwa Anny i Andrzeja. O zgodę między nimi.
- Za ks. Krzysztofa, ks. Cyrusa, ks. Alessandro, ks. Tadeusza, ks. Daniela, ks. Janusza, ks. Kazimierza, ks. Roberta, o. Augustyna.
- Aby zostało anulowane ustanowione we Włoszech i Niemczech prawo legalizujące związki homoseksualne. Aby ustały prześladowania wobec tych, którzy się temu prawu sprzeciwiają. Aby Matka Najświętsza uchroniła naszą Ojczyznę przed wpływami homolobby. O nawrócenie wszystkich, którzy popierają legalizację związków homoseksualnych.
- Za zmarłych z mojej rodziny, i spośród znajomych, szczególnie za śp. moją mamę Elżbietę, śp. Bronisławę, śp. Sławomira, śp. Benedykta, śp. Armanda, śp. Andrzeja, śp. Antoniego, śp. Tadeusza, śp. Margę, za dusze w czyśćcu cierpiące.
Dziękczynna: za wszystkie otrzymane łaski, szczególnie za łaskę znalezienia dobrej pracy
Z Panem Bogiem
Intencje oczywiście na marzec.
Magda

Awatar użytkownika
asm
Przyjaciel forum
Posty: 39
Rejestracja: 03-09-17, 19:14

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: asm » 04-03-20, 07:20

Spóźniona, podaję intencje na marzec:
- dziękczynna za Floriana, Łukasza, Monikę,Sandrę, wujka Józefa, Asię z okazji urodzin, o Boże Błogosławieństwo dla nich i ich bliskich, o zdrowie, dary Ducha Świętego, Opiekę Matki Bożej i Anioła Stróża,
- o wsparcie dla trójki małych dzieci: Antka, Pawła i Franka, których rodzice się rozwiedli, Matko Boska miej ich w swojej opiece,
- o wsparcie dla Moniki i jej dzieci, oraz uzdrowienie jej męża z choroby alkoholowej, Matko Boska miej ich w swojej opiece,
- o uzdrowienie Marka, opiekę jego patronów, Anioła Stróża, dary Ducha Świętego,
- o uzdrowienie dla Sabiny, Krystyny, Gerarda, Doroty, Helmuta, Wiktorii o siły dla nich i ich bliskich, Matko Boża miej ich w swojej opiece,
- o wyjaśnienie sprawy Bogu wiadomej,
- dziękczynna za nasze chrzestne dzieci: Liliankę, Lenkę, Zuzankę, Pawełka i Laurę, Maksymiliana o Boże Błogosławieństwo dla nich i ich rodzin,
- dziękczynna za Franciszka, Liwię, Esterę, Floriana, Julię, Dariusza, Aurelię, Marcusa o zdrowie dla nich,
- dziękczynna za nową pracę, i wszystko nowe co mnie czeka,
- o zgodę, wzajemny szacunek, pokój w rodzinie i w pracy.

Panie Boże udziel pokoju w życiu rodzinnym i w pracy.
Jezu Ufam Tobie
Matko Boża Różańcowa wstawiaj się za nami
Na górę

Awatar użytkownika
Mariuszz
Przyjaciel forum
Posty: 101
Rejestracja: 19-06-17, 20:41
Kontakt:

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: Mariuszz » 04-03-20, 18:14

Ojcze Placydzie dziękujemy za marcowe błogosławieństwo.

Moje intencje na marzec:
- za wszystkich, którym obiecałem modlitwę i którzy o nią prosili;
- w intencji teściowej, o wszystkie potrzebne łaski;
- za Halinę i Czesława o łaskę zdrowia i nawrócenia;
- za wszystkich, wśród których mieszkam i pracuję;
- za kapłanów, braci i siostry zakonne;
- w intencji wszystkich próśb o modlitwę, na które natrafiam w internecie;
- za Agnieszkę i jej rodzinę; Marysię, Radka i Anię, za wszystkich chorych i cierpiących;
- o wszelkie potrzebne łaski i Boże prowadzenie w posłudze nadzwyczajnego szafarza, do której się przygotowuję.

Przypominam formatki: Przydział Tajemnic oraz Intencje stałe Grupy Różańcowej.

Awatar użytkownika
beti2503
Przyjaciel forum
Posty: 48
Rejestracja: 29-06-17, 10:47

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: beti2503 » 05-03-20, 16:17

Potwierdzam obecność na modlitwie w marcu za siebie i Agnes. Szczęść Wam Boże!
Któż będzie cię wyróżniał? Cóż masz, czego byś nie otrzymał? A jeśliś otrzymał, to czemu się chełpisz, tak jakbyś nie otrzymał? (1 Kor 4, 7)

Awatar użytkownika
beti2503
Przyjaciel forum
Posty: 48
Rejestracja: 29-06-17, 10:47

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: beti2503 » 05-03-20, 16:34

Natrafiłam kiedyś na pewien tekst, załączam link:
https://gloria.tv/post/M3Hxh3AyULym1ERxWMRhzgUrg
Nie jestem znawcą tematu, może warto się zapoznać?
Darów Ducha Świętego w rozeznawaniu, Mariusz.
Któż będzie cię wyróżniał? Cóż masz, czego byś nie otrzymał? A jeśliś otrzymał, to czemu się chełpisz, tak jakbyś nie otrzymał? (1 Kor 4, 7)

Dariusz-555
Przyjaciel forum
Posty: 147
Rejestracja: 28-06-17, 22:32
Lokalizacja: Polska

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: Dariusz-555 » 14-03-20, 07:24

Bog w kapitalny sposob pozamykal rozbawionej ludzkosci lokale rozrywkowe podczas Wielkiego Postu i dal do zrozumiemia ze czas przywrocic granice w Europie .

a kolejna plaga czyli szarancza z Afryki gotowa do ataku na Europe .
Ojczyzne wolną racz nam wrócić Panie

Awatar użytkownika
Mariuszz
Przyjaciel forum
Posty: 101
Rejestracja: 19-06-17, 20:41
Kontakt:

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: Mariuszz » 26-03-20, 23:01

Szczęść Boże kochani. Witam Was w tym tak trudnym dla nas czasie. Powoli wchodzimy w nowy miesiąc, który jest kolejnym miesiącem naszej wspólnej modlitwy. Priorytetem w naszych kwietniowych intencjach będzie zapewne modlitwa za zmarłych z powodu wirusa jak i prośba o zatrzymanie pandemii.
Potwierdźcie Waszą obecność na kwietniowej modlitwie, dajcie znać czy u was wszystko w porządku. Czekam z niecierpliwością na Wasze potwierdzenia.

voyak1
Przyjaciel forum
Posty: 14
Rejestracja: 29-06-17, 20:11

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: voyak1 » 31-03-20, 18:25

Wszystko, dzięki Bogu, w porządku. Potwierdzam swoją obecność na kwiecień i maj.
Moje intencji:
* Za dwie zmarłe babcie
* Za wszystkich zmarłych na koronawirusa
* Za szybki koniec pandemii koronawirusa

Maurizio Leoni
Przyjaciel forum
Posty: 75
Rejestracja: 28-06-17, 21:42

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: Maurizio Leoni » 02-04-20, 02:04

ciao a tutti,confermo la mia presenza nel gruppo.
le mie intenzioni per aprile:
per me e Cinzia,che il Signore ci doni amore l'uno per l'altro.
per Alice,che possa crescere nella fede,e per la conversione della sua famiglia .
per Fabio,affinche ritorni sui suoi passi e riveda la sua scelta di essere uscito dalla Chiesa e che il Signore sostenga la sua famiglia.
per la conversione di Anna e Roberto,Massimo e Michela,Tatiana,Gianpaolo e di tutti i nemici della Chiesa.
affinche scompaia dal mondo l'deologia gender e le discipline olistiche,yoga,reiki ecc...
per le intenzioni di Papa Francesco e per tutti i pastori della Chiesa.
per il nostro gruppo del Rosario,che continui sempre unito nel Signore.
salutandovi,con Dio
Maurizio

ewa7778
Przyjaciel forum
Posty: 45
Rejestracja: 08-07-17, 12:19

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: ewa7778 » 02-04-20, 15:49

przepraszam
potwierdzam juz na kwiecien , maj jestem z Wami
Opieki Bozej dla Was na ten trudny czas :angel:

Awatar użytkownika
o. Placyd Koń
Administrator
Posty: 375
Rejestracja: 11-04-08, 00:53
Lokalizacja: Neukirchen b. Hl. Blut, Niemcy
Kontakt:

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: o. Placyd Koń » 02-04-20, 15:56

Dariusz-555 pisze:
14-03-20, 07:24
Bog w kapitalny sposob pozamykal rozbawionej ludzkosci lokale rozrywkowe podczas Wielkiego Postu i dal do zrozumiemia ze czas przywrocic granice w Europie .
Tak, ale kościoły też są niedostępne dla Bożego ludu, który chce uczestniczyć w Eucharystii.
Dariusz-555 pisze:
14-03-20, 07:24
a kolejna plaga czyli szarancza z Afryki gotowa do ataku na Europe .
Jest czymś odrażającym nazywanie ludzi "szarańczą".

Awatar użytkownika
o. Placyd Koń
Administrator
Posty: 375
Rejestracja: 11-04-08, 00:53
Lokalizacja: Neukirchen b. Hl. Blut, Niemcy
Kontakt:

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: o. Placyd Koń » 02-04-20, 16:27

Kochani,

tak, Mariuszz, ma rację. Polecajmy w modlitwach tych, którzy umarli po zarażeniu się coronawirusem, za chorych, którzy walczą z chorobą, za lekarzy i pielęgniarki, którzy z wielkim zaparciem pomagają chorym, przy czym narażają swoje własne życie, i za wszystkich, którzy żyją w strachu. Myślę, że najgorsze jeszcze przed nami, ale już na wielu miejscach widać też znaki nadziei. Ważne jest, żeby nie poddać się strachowi, bo jak ktoś słusznie powiedział, strach jest gorszy od samej pandemii. Modlitwa jest naszą bronią. Używajmy jej polecając siebie, nasze rodziny, parafie, Kościół, Ojczyznę i całą ludzkość.

Pozwólcie mi w tym miejscu na trochę prywaty. Chcę opowiedzieć trochę o sobie i naszej wspólnocie. W tych ostatnich tygodniach dotarło do mnie na nowo, jak bardzo jestem obdarowany. W odróżnieniu od wielu ludzi, mam stały dostęp do Eucharystii. Jak wiecie, mieszkam w Bawarii. Pracuję w diecezji ratyzbońskiej. Od ponad dwóch tygodni odprawiamy Mszę św. przy zamkniętych drzwiach. W niedziele uczestniczy w nich także organista, jako jedyny przedstawiciel ludu Bożego parafii. Na tygodniu jesteśmy jednak sami. Tak samo będzie w czasie Wielkanocy. Nam, kapłanom, którzy mamy dostęp do Eucharystii, grozi niebezpieczeństwo przyzwyczajenia się do świętości. Widzę w tym wielkie niebezpieczeństwo, bo niebezpiecznym jest takie przyzwyczajenie się do Sacrum, do Pana Boga, który zechciał zamieszkać pośród nas. Proszę Was o modlitwę za mnie i za wszystkich kapłanów. Ja zaś z kolei staram się codziennie o Was pamiętać, i mogę powiedzieć, że tej pamięci w modlitwie o Was jestem wierny.

Z serca Wam błogosławię: Niech Pan, który dla naszego zbawienia podjął mękę, umarł na krzyżu i zmartwychwstał, błogosławi Wam i Waszym rodzinom na każdy dzień. Niech Was błogosławi Bóg wszechmogący, Ojciec, Syn i Duch Święty.

Awatar użytkownika
Iza
Przyjaciel forum
Posty: 83
Rejestracja: 27-06-17, 10:39
Kontakt:

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: Iza » 02-04-20, 19:40

o. Placyd Koń pisze:
02-04-20, 16:27
...Nam, kapłanom, którzy mamy dostęp do Eucharystii, grozi niebezpieczeństwo przyzwyczajenia się do świętości. Widzę w tym wielkie niebezpieczeństwo, bo niebezpiecznym jest takie przyzwyczajenie się do Sacrum, do Pana Boga, który zechciał zamieszkać pośród nas. Proszę Was o modlitwę za mnie i za wszystkich kapłanów. Ja zaś z kolei staram się codziennie o Was pamiętać, i mogę powiedzieć, że tej pamięci w modlitwie o Was jestem wierny. Z serca Wam błogosławię: Niech Pan, który dla naszego zbawienia podjął mękę, umarł na krzyżu i zmartwychwstał, błogosławi Wam i Waszym rodzinom na każdy dzień. Niech Was błogosławi Bóg wszechmogący, Ojciec, Syn i Duch Święty.
Ojcze Placydzie, z serca dziękuję za błogosławieństwo na kolejny miesiąc, pamiętamy o Ojcu i całym Zgromadzeniu w modlitwie.

_____________________

Moje intencje marcowe:
• Dziękczynna za wszelkie otrzymane łaski;
• O wzrost wiary w mojej rodzinie i łaskę nawrócenia dla tych, którzy są daleko od Boga;
• Za Kasię K. i Kasię W. w Bogu wiadomej intencji;
• O łaskę Nieba dla mojego śp. taty;
• Za mamę, siostrę i siostrzeńców o opiekę Maryi dla nich na wszystkich ich ścieżkach;
• O pomyślne i sprawiedliwe załatwienie spraw spadkowych oraz o pokój w naszych rodzinach.
• O błogosławione przeżycie czasu czasu Wielkiego Tygodnia, Triduum i Świąt Paschalnych;
• O łaskę przybliżenia się do Boga i jeszcze głębszego nawrócenia dla mnie i moich bliskich, o zdrowie dla całej naszej rodziny i wszystkich bliskich nam osób, o ufność i umocnienie wiary dla wątpiących, nawrócenie zatwardziałych grzeszników, o pojednanie z Bogiem dla umierających i Boże prowadzenie dla tych, którzy podejmują decyzje w walce z epidemią.
• Dziękczynna za wszystkich księży i siostry zakonne, którzy otaczają nas modlitwą, o Boże błogosławieństwo dla nich.
Niech cię Pan błogosławi i strzeże.Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą, niech cię obdarzy swą łaską.Niech zwróci ku tobie oblicze swoje i niech cię obdarzy pokojem.
(Lb 6, 24-26)

Awatar użytkownika
Iza
Przyjaciel forum
Posty: 83
Rejestracja: 27-06-17, 10:39
Kontakt:

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: Iza » 02-04-20, 19:50

Maurizio, Gianluca, jak się macie w tym trudnym czasie? Słuchając wiadomości z Włoch mamy nadzieję, że u Was wszystko dobrze!
How are you doing? Very sad news form Italy that we hear, hope you are and your families are well!
Niech cię Pan błogosławi i strzeże.Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą, niech cię obdarzy swą łaską.Niech zwróci ku tobie oblicze swoje i niech cię obdarzy pokojem.
(Lb 6, 24-26)

ODPOWIEDZ