Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Róża Różańcowa to miejsce spotkań członków aby dzielić się intencjami różańcowym tworząc grupę modlitewną. Również miejsce gdzie możemy porozmawiać.
Widoczna dla wszystkich z możliwością pisania i odpowiedzi tylko dla grupowiczów.
W spawie przyjęcia do grupy należy się kontaktować z moderatorem grupy.

Moderatorzy: patryk84, Mariuszz

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
o. Placyd Koń
Administrator
Posty: 374
Rejestracja: 11-04-08, 00:53
Lokalizacja: Neukirchen b. Hl. Blut, Niemcy
Kontakt:

Post autor: o. Placyd Koń » 01-05-18, 09:31

Dariusz-555 pisze:Ojcze Placydzie , odnosnie Marii Vadii odpowiedz przyjdzie do Ojca za 40 , moze 50 lat .
:-) Być może. Ale tak długo nie będę czekał. Już czekam prawie rok, ale jeśli nie będzie żadnej reakcji ze strony Kongregacji ds Nauki Wiary w ciągu dwóch lat, opublikuję list w internecie. Tzn. czekam jeszcze rok i dwa miesiące.

. gdzie ja to juz nie pisalem ( np. do Osservatore Romano ) odnosnie zapewnienia Watykanu ( w roku 2011 ) uznania objawien w Medziugorie . odpowiedz dostane przypuszczalnie okolo roku 2051 .
Sprawa z Marią Vadią jest o wiele bardziej oczywista. Nie chcę powiedzieć, że jest przeciwko Medjugorje, a jedynie to, że to inny ciężar gatunkowy.
zatem upraszczajmy nasza wiare ile to mozliwe tzn. Pismo Swiete , Dzienniczek Siostry Faustyny , Encykliki JP2 i ewentualnie Tryptyk Rzymski - rowniez spod piora JP2 .
Wezwanie do upraszczania jest generalnie dobre, ale nie zawsze wskazane czy możliwe.
Ostatnio zmieniony 01-05-18, 09:45 przez o. Placyd Koń, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
o. Placyd Koń
Administrator
Posty: 374
Rejestracja: 11-04-08, 00:53
Lokalizacja: Neukirchen b. Hl. Blut, Niemcy
Kontakt:

Post autor: o. Placyd Koń » 01-05-18, 09:43

magda68 pisze:Ks. Glas, były już egzorcysta, wspominał przypadek opętania po uczestnictwie w nabożeństwach prowadzonych przez tę panią.
Dziękuję za tą informację. Interesujące. O tym nie słyszałem. Jednak do takich informacji trzeba podchodzić ostrożnie, bo kłamcą jest duch przemawiający przez osobę opętaną.
Kilka lat temu moja koleżanka pokazała mi 3 modlitwy przekazane przez p. Vadię. Uderzyły mnie, niemal blużniercze słowa w jednej z nich.
Oglądałem jeden filmik z nabożeństwem prowadzonym przez nią. Wzbudziło to we mnie bardzo nieprzyjemnie uczucia. Jednak uczucia nie są tu decydujące, nie są kryterium, bo być może inni przeżywają coś innego. Ważniejsze są tu błędy doktrynalne.
Słowa utożsamiające Jezusa Chrystusa z .. grzechem, ulubiony temat M. Lutra. Poza tym widok kobiety biegającej po kościele i błogosławiącej ludzi, nie przekonuje mnie. Są od tego konsekrowani księża.
Niektóre z treści, które głosi M. Vadia, a także sposób, w jaki to czyni, są w mojej ocenie bardzo protestanckie.

artek
Przyjaciel forum
Posty: 64
Rejestracja: 21-12-13, 19:32
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: artek » 01-05-18, 15:59

Potwierdzam obecność w miesiącu maju.

Maurizio Leoni
Przyjaciel forum
Posty: 75
Rejestracja: 28-06-17, 21:42

Post autor: Maurizio Leoni » 01-05-18, 19:03

ciao a tutti,confermo la mia presenza nel gruppo.
le mie intenzioni per Maggio:
per Cinzia,Maurizio,Roberta e le loro famiglie,che il Signore Gesù mandi su di loro lo Spirito per consolarli e sostenerli.
per Alice e i suoi genitori,che possano sentire la vicinanza del Signore Gesù e si possano riunire.
per Nora,Agostino e il loro figlio Fabio.
per la conversione dei musulmani e dei cristiani tiepidi.
per la conversione di coloro che sostengono l'ideologia gender e le lobby LGBT.
per Papa Francesco e le sue intenzioni e per tutti i sacerdoti.per il nostro gruppo del Rosario,che possa sempre restare unito nel Nome di Gesù...
per questo mio periodo difficile....
salutandovi,con Dio
Maurizio

Awatar użytkownika
magda68
Przyjaciel forum
Posty: 138
Rejestracja: 28-06-17, 21:38
Lokalizacja: Lublin

Post autor: magda68 » 01-05-18, 20:53

Maurizio Leoni pisze:ciao a tutti,confermo la mia presenza nel gruppo.
le mie intenzioni per Maggio:
per Cinzia,Maurizio,Roberta e le loro famiglie,che il Signore Gesù mandi su di loro lo Spirito per consolarli e sostenerli.
per Alice e i suoi genitori,che possano sentire la vicinanza del Signore Gesù e si possano riunire.
per Nora,Agostino e il loro figlio Fabio.
per la conversione dei musulmani e dei cristiani tiepidi.
per la conversione di coloro che sostengono l'ideologia gender e le lobby LGBT.
per Papa Francesco e le sue intenzioni e per tutti i sacerdoti.per il nostro gruppo del Rosario,che possa sempre restare unito nel Nome di Gesù...
per questo mio periodo difficile....
salutandovi,con Dio
Potwierdzam udział w grupie. Moje intencje na maj.

- Za Cincię, Maurizio. Roberta i ich rodziny, aby Pan Jezus posłał im Ducha Świętego, aby ich pocieszał i wspierał.
- Za Alicję i jej rodziców, aby odczuli bliskość Pana Jezusa oraz aby się zjednoczyli.
- Za Norę. Agostino, oraz ich syna Fabio.
- O nawrócenie muzułmanów i letnich chrześcijan.
- O nawrócenie wszystkich. którzy propagują ideologię gender oraz lobby LGBT.
- Za papieża Franciszka oraz jego intencje, za wszystkich kapłanów, za naszą grupę różańcową, aby ciągle mogła trwać zjednoczona w imię Jezusa.
- Proszę o modlitwę w tym trudnym moim momencie.

Pozdrawiam was. Z Bogiem
Magda

Awatar użytkownika
Mariuszz
Przyjaciel forum
Posty: 101
Rejestracja: 19-06-17, 20:41
Kontakt:

Post autor: Mariuszz » 01-05-18, 23:01

Kochani, przypominam linki do formatek:

Przydział Tajemnic

Intencje prywatne członków Grupy Różańcowej

Intencje stałe Grupy Różańcowej

Ojcze Placydzie, dziękuję za błogosławieństwo dla Grupy.

Chciałem się też z Wami podzielić radosną wiadomością, 20 maja wstąpimy z Izą z naszej Róży w święty sakramentalny związek małżeński, wobec czego polecamy się Waszej modlitwie o błogosławieństwo na czas ostatnich przygotowań i sprawną organizację ślubnej agapy. :)

I jeszcze pytanie: czy ktoś z Was miał jakiś kontakt ostatnio z naszym Januszem (Vul)? Od jakiegoś czasu nie ma z nim w ogóle kontaktu, na Fb ostatni post u niego ze stycznia. Pisaliśmy do niego, ale nie odpisuje. Być może wróciły jakieś problemy zdrowotne, Janusz w zeszłym roku miał przeszczep wątroby. Pamiętajcie proszę w modlitwie o Januszu, i jeśli macie jakieś wieści dajcie proszę znać.

Awatar użytkownika
o. Placyd Koń
Administrator
Posty: 374
Rejestracja: 11-04-08, 00:53
Lokalizacja: Neukirchen b. Hl. Blut, Niemcy
Kontakt:

Post autor: o. Placyd Koń » 02-05-18, 10:06

Terezjusz pisze:20 maja wstąpimy z Izą z naszej Róży w święty sakramentalny związek małżeński, wobec czego polecamy się Waszej modlitwie o błogosławieństwo na czas ostatnich przygotowań i sprawną organizację ślubnej agapy. :)
Wspaniała wiadomość! Razem z Wam bardzo się cieszę i obiecuję modlitwę w Waszej intencji.
Pozdrawiam

Dariusz-555
Przyjaciel forum
Posty: 147
Rejestracja: 28-06-17, 22:32
Lokalizacja: Polska

Post autor: Dariusz-555 » 02-05-18, 19:17

juz raz kiedys Janusz Vul po dluzszej nieobecnosci pojawil sie caly , zdrowy , rzeski i zadowolony . tym razem mam obawy . dlatego zaraz zatapiam sie w moim ulubionym programie radia katolickiego Horeb pt. BOG SLYSZY TWOJA MODLITWE .
Ojczyzne wolną racz nam wrócić Panie

Awatar użytkownika
Iza
Przyjaciel forum
Posty: 83
Rejestracja: 27-06-17, 10:39
Kontakt:

Post autor: Iza » 05-05-18, 21:10

o. Placyd Koń pisze:
Terezjusz pisze:20 maja wstąpimy z Izą z naszej Róży w święty sakramentalny związek małżeński, wobec czego polecamy się Waszej modlitwie o błogosławieństwo na czas ostatnich przygotowań i sprawną organizację ślubnej agapy. :)
Wspaniała wiadomość! Razem z Wam bardzo się cieszę i obiecuję modlitwę w Waszej intencji.
Pozdrawiam
Z serca dziękujemy! :-) ♥
Niech cię Pan błogosławi i strzeże.Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą, niech cię obdarzy swą łaską.Niech zwróci ku tobie oblicze swoje i niech cię obdarzy pokojem.
(Lb 6, 24-26)

Awatar użytkownika
o. Placyd Koń
Administrator
Posty: 374
Rejestracja: 11-04-08, 00:53
Lokalizacja: Neukirchen b. Hl. Blut, Niemcy
Kontakt:

Post autor: o. Placyd Koń » 05-05-18, 21:37

moherkowa, z przyjemnością :-)

A teraz niech ktoś spróbuje powiedzieć, że różaniec nie łączy! ;-)

Awatar użytkownika
Iza
Przyjaciel forum
Posty: 83
Rejestracja: 27-06-17, 10:39
Kontakt:

Post autor: Iza » 06-05-18, 14:13

o. Placyd Koń pisze:moherkowa, z przyjemnością :-)

A teraz niech ktoś spróbuje powiedzieć, że różaniec nie łączy! ;-)
Ojcze Placydzie, łączy i to jeszcze jak! U nas to było tak, że jeszcze zanim Mariusz zaproponował randkę, to najpierw zaprosił do wspólnej modlitwy właśnie w tej Grupie Różańcowej, a od siebie jeszcze mogę dodać, że było to dokładnie miesiąc po tym, jak rozpoczęłam codzienną modlitwę o dobrego męża. :-D
Niech cię Pan błogosławi i strzeże.Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą, niech cię obdarzy swą łaską.Niech zwróci ku tobie oblicze swoje i niech cię obdarzy pokojem.
(Lb 6, 24-26)

Awatar użytkownika
o. Placyd Koń
Administrator
Posty: 374
Rejestracja: 11-04-08, 00:53
Lokalizacja: Neukirchen b. Hl. Blut, Niemcy
Kontakt:

Post autor: o. Placyd Koń » 06-05-18, 17:26

moherkowa, to radość czytać takie świadectwo. Po prostu cieszę się Waszym szczęściem.

Ale przyszłego męża proszę nie chwalić tak publicznie i przed ślubem ;-)

Awatar użytkownika
Iza
Przyjaciel forum
Posty: 83
Rejestracja: 27-06-17, 10:39
Kontakt:

Post autor: Iza » 06-05-18, 22:41

o. Placyd Koń pisze:moherkowa, to radość czytać takie świadectwo. Po prostu cieszę się Waszym szczęściem.
Ale przyszłego męża proszę nie chwalić tak publicznie i przed ślubem
Ojcze Placydzie, to było tylko w ramach świadectwa! :-) :-)
Niech cię Pan błogosławi i strzeże.Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą, niech cię obdarzy swą łaską.Niech zwróci ku tobie oblicze swoje i niech cię obdarzy pokojem.
(Lb 6, 24-26)

ewa7778
Przyjaciel forum
Posty: 45
Rejestracja: 08-07-17, 12:19

Post autor: ewa7778 » 07-05-18, 17:19

Do Izy moherkowa
rzadko ostatnio sie udzielam na forum ale modlę się

i ciekawosc mnie zjada a wy się poznaliście na forum tutaj?
ja tez sie modliłam 34 lata temu za dobrego męża ofiarując 9 pierwszych piątkow
i przy 9 zaczęlismy ze sobą chodzic :-)

Awatar użytkownika
Iza
Przyjaciel forum
Posty: 83
Rejestracja: 27-06-17, 10:39
Kontakt:

Post autor: Iza » 07-05-18, 19:41

Ewo, z Mariuszem poznaliśmy się dzięki wspólnej ewangelizacji na stronie www.pustyniaserc.org. Tylko 5 lat temu ta inicjatywa miała nieco inną formę i mieliśmy tam wtedy oboje inne obowiązki niż obecnie. :) Ale już na samym początku znaszej znajomości Mariusz zaprosił mnie do naszej Grupy Różańcowej, lecz wtedy Grupa funkcjowała jeszcze na poprzednim forum.

Piękne świadectwo praktykowania Pierwszych Piątków i piękny staż małżeński macie! :-)
Ja modliłam się za wstawiennictwem św. Józefa i... dusz czyśćcowych, na jakiejś stronie przeczytałam o modlitwie "100x Wieczny odpoczynek..." w intencji dusz w czyśćcu cierpiących, do tego dołaczone były dwie krótkie modlitwy po każdej 50-tce, w których wymieniało się swoją intencję. I tak, jak napisałam we wcześniejszym poście, poznaliśmy się miesiąc później. :)
Nie wiem, czy to ma znaczenie, może nie, ale ciekawe dla mnie jest to, że Mariuszowi właśnie bardzo bliska jest modlitwa w intencji zmarłych, za dusze czyśćcowe, natomiast św. Józefa to tak trochę zaniedbuje duchowo, a ja jak tę moją modlitwę wtedy podjęłam, to bardzo wyraźnie czułam, żeby właśnie w tej intencji 100x Wieczny odpoczynek odmawiać. :) Choć wierzę, że św. Józef zdecydowanie miał w tym naszym poznaniu się swój udział. :)
Niech cię Pan błogosławi i strzeże.Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą, niech cię obdarzy swą łaską.Niech zwróci ku tobie oblicze swoje i niech cię obdarzy pokojem.
(Lb 6, 24-26)

ODPOWIEDZ