Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Róża Różańcowa to miejsce spotkań członków aby dzielić się intencjami różańcowym tworząc grupę modlitewną. Również miejsce gdzie możemy porozmawiać.
Widoczna dla wszystkich z możliwością pisania i odpowiedzi tylko dla grupowiczów.
W spawie przyjęcia do grupy należy się kontaktować z moderatorem grupy.

Moderatorzy: patryk84, Mariuszz

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
beti2503
Przyjaciel forum
Posty: 48
Rejestracja: 29-06-17, 10:47

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: beti2503 » 27-12-20, 18:38

Agnes chce pozostać w Róży. Pytała o możliwość otrzymywania tajemnic smsem. Jeśli jest taka opcja to poproszę o informację w jaki sposób mam przekazać jej numer telefonu. Pozdrowienia!
Z Panem Bogiem!
Któż będzie cię wyróżniał? Cóż masz, czego byś nie otrzymał? A jeśliś otrzymał, to czemu się chełpisz, tak jakbyś nie otrzymał? (1 Kor 4, 7)

Awatar użytkownika
Mariuszz
Przyjaciel forum
Posty: 101
Rejestracja: 19-06-17, 20:41
Kontakt:

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: Mariuszz » 29-12-20, 16:59

beti2503 pisze:
27-12-20, 18:38
Agnes chce pozostać w Róży. Pytała o możliwość otrzymywania tajemnic smsem. Jeśli jest taka opcja to poproszę o informację w jaki sposób mam przekazać jej numer telefonu. Pozdrowienia!
Z Panem Bogiem!
Prawdę mówiąc będzie to dla mnie utrudnienie, w natłoku spraw czasami z poślizgiem piszę na forum i takie comiesięczne pamiętanie, żeby jednej osobie wysłać SMS mogę zawalić. Z tego powodu przydział jest zrobiony na rok z góry, żeby każdy w wolnej chwili sam mógł sprawdzić, jaką ma tajemnicę. Zresztą, idziemy po kolei z Tajemnicami, więc można ustawić sobie przypomnienie na telefonie na 1-go każdego miesiąca. Póki co jednak nikt się jeszcze nie odezwał z Grupy ws. reorganizacji Róży, a jeśli kontakt tak będzie kuleć, to może się okazać, że Róża samoistnie zakończyła żywot. Tak, jak O. Placyd prosił, damy sobie czas do końca stycznia a potem będziemy decydować, co dalej z Grupą. Prześlij mi proszę w wiadomości prywatnej na forum numer telefonu Agnes, skontaktuję się z nią po nowym roku, jak się sprawa wyklaruje.

artek
Przyjaciel forum
Posty: 64
Rejestracja: 21-12-13, 19:32
Lokalizacja: Brzesko

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: artek » 30-12-20, 22:14

Potwierdzam styczeń.
Intencje te same
Pozdrawiam serdecznie wszystkich :-)

Awatar użytkownika
beti2503
Przyjaciel forum
Posty: 48
Rejestracja: 29-06-17, 10:47

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: beti2503 » 01-01-21, 18:34

Kochani,
błogosławieństwa Bożego w Nowym Roku!
Niech Boża Rodzicielka prowadzi nas do Tego, Który JEST Drogą, Prawdą i Życiem ❤
Bòg zapłać Wam za minione lata wspólnej modlitwy różańcowej, a Ojcu Placydowi za opiekę duchową nad Różą :saint:

Szczęść Wam Boże!
Beata :angel:
Któż będzie cię wyróżniał? Cóż masz, czego byś nie otrzymał? A jeśliś otrzymał, to czemu się chełpisz, tak jakbyś nie otrzymał? (1 Kor 4, 7)

Awatar użytkownika
o. Placyd Koń
Administrator
Posty: 375
Rejestracja: 11-04-08, 00:53
Lokalizacja: Neukirchen b. Hl. Blut, Niemcy
Kontakt:

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: o. Placyd Koń » 02-01-21, 19:44

Kochani,
Uroczystością Matki Bożej rozpoczęliśmy nowy miesiąc i zarazem rok. Tego dnia w liturgii Mszy św. mamy czytanie z Księgi Liczb. Pan przez Mojżesza polecił Aaronowi i jego synom, żeby błogosławili lud, i obiecał, że kiedy będą wzywać Jego imienia, On będzie im błogosławił. Wierzę, że ta sama obietnica spełnia się w Nowym Przymierzu: Kiedy kapłani wzywają imienia Pana nad Jego ludem, On sam im błogosławi. Dlatego życzę Wam, Kochani, i Waszym najbliższym, wszystkiego najlepszego w Nowym Roku, a tym najlepszym jest Jego błogosławieństwo.

Niech was Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad wami, niech was obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku wam oblicze swoje i niech was obdarzy pokojem. (por. Lb 6,24-26)

Awatar użytkownika
magda68
Przyjaciel forum
Posty: 138
Rejestracja: 28-06-17, 21:38
Lokalizacja: Lublin

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: magda68 » 02-01-21, 20:51

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.


Chcę potwierdzić mój dalszy udział w Róży.
Intencje na styczeń dołączę później.
Jeśli chodzi o pytanie o. Placyda o propozycje reorganizacji Róży:

Gdy nie będzie wymaganych 20 osób to:

- można zorganizować Różaniec z 3 części, z pominięciem Tajemnic Światła. Ta część jak rozumiem jest fakultatywna i jej brak nie stanowi o ważności Różańca jako Różańca,
- uczestnicy mogliby podjąć dodatkowe Tajemnice,
- lub propozycja O. Placyda. Jeśli byłoby więcej niż 7 osób to wg mnie nic nie stoi na przeszkodzie, aby tę samą Tajemnicą modliły się np. 2 osoby.
Magda

Awatar użytkownika
patryk84
Administrator
Posty: 43
Rejestracja: 29-07-10, 18:22
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: patryk84 » 02-01-21, 21:51

Hej Kochani. Jakby co to jestem i trwam w modlitwie :)

Przy okazji życzę wszystkim błogosławieństwa Bożego na cały nowy rok!

Z Panem Bogiem!

ewa7778
Przyjaciel forum
Posty: 45
Rejestracja: 08-07-17, 12:19

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: ewa7778 » 04-01-21, 17:32

Witam Grupę

chce pozostac na modlitwie w grupie co ustalicie ja wszystko zaakceptuje
moja intencja na styczen 2021
- o Boże Błogosławienstwo i potrzebne Łaski dla mojej rodziny
- w intencji Bogu wiadomej
- o przemianę zycia i zaufanie Bogu na dalsze lata dla moich dzieci
:angel:

Awatar użytkownika
Mariuszz
Przyjaciel forum
Posty: 101
Rejestracja: 19-06-17, 20:41
Kontakt:

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: Mariuszz » 07-01-21, 20:24

Kochani, dobra wiadomość jest taka, że - szczególnie dzięki staraniom o. Placyda - doszło do naszej Grupy kilka osób, a tym samym mamy więc komplet na 15 Tajemnic i Grupa Różańcowa trwa na dalszej, wspólnej modlitwie.

Do Grupy dołączyli: o. Beniamin OFM, s. Hanna, Katarzyna, Weronika i Tomek. Jest szansa, że do Róży być może dołączą jeszcze 3-4 osoby, ale na razie czekamy na ich decyzje.

Jednocześnie ponawiam apel o kontakt do @asm i @Dariusz-555 - Kochani, dawno się nie odzywaliście, dajcie znać, czy nadal modlicie się w Róży; mam nadzieję, że wszystko u Was dobrze!

Na koniec wklejam nowy link do przydziału Tajemnic na 2021 rok - sprawdźcie proszę swój przydział, bo wraz z wyłączeniem Tajemnic Światła niektórym z Was mogła zmienić się Tajemnica na styczeń i kolejne miesiące:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing

Pozdrawiam Was serdecznie!

Awatar użytkownika
Mariuszz
Przyjaciel forum
Posty: 101
Rejestracja: 19-06-17, 20:41
Kontakt:

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: Mariuszz » 26-01-21, 21:33

Hej Kochani, czekam na Wasze potwierdzenia na nadchodzący miesiąc, będę wdzięczny, jeśli odezwiecie się do końca stycznia. :-)

Przy okazji - nasza Grupa powiększyła się o kilka osób, a właściwie to uzupełnił nam się skład. Od stycznia są z nami s. Hanna, Zuzana, Maria, Iwona, Katarzyna oraz o. Beniamin. Nie ma tych osób na forum, ale trwamy w łączności modlitewnej.

Pozdrawiam Was serdecznie!

artek
Przyjaciel forum
Posty: 64
Rejestracja: 21-12-13, 19:32
Lokalizacja: Brzesko

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: artek » 31-01-21, 20:13

Coś niemrawi ci nosi nowi członkowie :->

Potwierdzam obecność w lutym
intencje:
abym znalazł dobrą żonę i ułożył sobie życie :)
zdrowie dla chorego taty.

Pozdrawiam wszystkich
Szczęść Boże

Awatar użytkownika
o. Placyd Koń
Administrator
Posty: 375
Rejestracja: 11-04-08, 00:53
Lokalizacja: Neukirchen b. Hl. Blut, Niemcy
Kontakt:

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: o. Placyd Koń » 31-01-21, 20:19

artek pisze:
31-01-21, 20:13
Coś niemrawi ci nosi nowi członkowie :->
Większość z nich uczyniła to już na czacie Grupy na messengerze :-)

Awatar użytkownika
o. Placyd Koń
Administrator
Posty: 375
Rejestracja: 11-04-08, 00:53
Lokalizacja: Neukirchen b. Hl. Blut, Niemcy
Kontakt:

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: o. Placyd Koń » 31-01-21, 20:20

Kochani,
Bardzo się cieszę, że jest nas tylu, że możemy odmawiać wspólnie cały Różaniec, tzn. wszystkie z dwudziestu tajemnic. Pozdrawiam szczególnie nowych Członków naszej Róży Wszystkich. Dziękuję, że przyjęliście zaproszenie do naszej Grupy modlitewnej, w której wszyscy modlą się za jednego, a jeden za wszystkich. Ale nasze intencje nie zamykają się w obrębie Róży różańcowej im. św. Jana Pawła II; obejmują bowiem sprawy Kościoła w Polsce i na świecie. Niech na tej drodze modlitwy i życia błogosławi Was i Wasze rodziny Bóg wszechmogący, Ojciec, Syn i Duch Święty.

Awatar użytkownika
o. Placyd Koń
Administrator
Posty: 375
Rejestracja: 11-04-08, 00:53
Lokalizacja: Neukirchen b. Hl. Blut, Niemcy
Kontakt:

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: o. Placyd Koń » 31-01-21, 20:21

Dzisiaj oglądałem video na youtubie ze świadectwem Jana Budziaszka, w którym Matka Boża i Różaniec zajmują centralną rolę. Zachęcam: https://www.youtube.com/watch?v=7Unz_Ej ... e=youtu.be

artek
Przyjaciel forum
Posty: 64
Rejestracja: 21-12-13, 19:32
Lokalizacja: Brzesko

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: artek » 31-01-21, 20:25

a to tylko ja spóźniony :-D

ODPOWIEDZ