Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Róża Różańcowa to miejsce spotkań członków aby dzielić się intencjami różańcowym tworząc grupę modlitewną. Również miejsce gdzie możemy porozmawiać.
Widoczna dla wszystkich z możliwością pisania i odpowiedzi tylko dla grupowiczów.
W spawie przyjęcia do grupy należy się kontaktować z moderatorem grupy.

Moderatorzy: patryk84, Mariuszz

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gossia
Przyjaciel forum
Posty: 19
Rejestracja: 28-06-17, 15:57
Kontakt:

Post autor: gossia » 29-10-17, 08:39

O. Placydzie aby umieścić ojca (jako intencje) w róży do której przechodzę potrzebuję info do jakiej diecezji ojciec należy ;-)
Ostatnio zmieniony 01-11-17, 15:28 przez gossia, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ponieważ kocham ciebie, ponieważ Bóg ciebie kocha!"

Matka Teresa z Kalkuty:)

https://www.facebook.com/Serwis-Ewangel ... 467576327/

Awatar użytkownika
gossia
Przyjaciel forum
Posty: 19
Rejestracja: 28-06-17, 15:57
Kontakt:

Post autor: gossia » 29-10-17, 09:43

ojcze Placydzie jeszcze do jakiego zakonu ojciec należy i jak się dokładnie ojciec nazywa ;)
Ostatnio zmieniony 01-11-17, 15:28 przez gossia, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ponieważ kocham ciebie, ponieważ Bóg ciebie kocha!"

Matka Teresa z Kalkuty:)

https://www.facebook.com/Serwis-Ewangel ... 467576327/

Ola82
Przyjaciel forum
Posty: 7
Rejestracja: 01-07-17, 14:48
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Ola82 » 29-10-17, 09:53

potwierdzam na listopad

- w intencji Jacka,o potrzebne łaski
- za wszystkich zmarłych z mojej rodziny
- o zdrowie dla Marty i pomoc w problemach finansowych

Awatar użytkownika
Iza
Przyjaciel forum
Posty: 83
Rejestracja: 27-06-17, 10:39
Kontakt:

Post autor: Iza » 29-10-17, 10:56

gossia pisze:O. Placyldzie aby umieścić ojca (jako intencje) w róży do której przechodzę potrzebuję info do jakiej diecezji ojciec należy
Gosiu, ja już o.Placyda dopisałam do listy omadlanych kapłanów w tej Róży. ;-)
Niech cię Pan błogosławi i strzeże.Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą, niech cię obdarzy swą łaską.Niech zwróci ku tobie oblicze swoje i niech cię obdarzy pokojem.
(Lb 6, 24-26)

Dariusz-555
Przyjaciel forum
Posty: 147
Rejestracja: 28-06-17, 22:32
Lokalizacja: Polska

Post autor: Dariusz-555 » 29-10-17, 10:59

Francja oficjalnie pozbywa sie Krzyza Chrystusowego , w Niemczech w najblizszy wtorek wolne bo . . . wprowadzili Swieto Reformacji - moja intencja o ratunek dla Europy zgodnie z Ewangelia JP2 .


przesluchiwalem ostatnio z mp3 moje zbiory kazan naszego umilowanego Jana Pawla Wielkiego " Europa ma byc Chrzescijanska , Europa ma byc wspolnota Ducha ! " . to nie Wielka Brytania wychodzi z Europy lecz Francja , Wlochy i Niemcy . antychrzescijanskie nastawienie w Bella Italia przeraza mnie .
Ojczyzne wolną racz nam wrócić Panie

Awatar użytkownika
magda68
Przyjaciel forum
Posty: 138
Rejestracja: 28-06-17, 21:38
Lokalizacja: Lublin

Post autor: magda68 » 29-10-17, 14:14

Dariusz-555 pisze:Francja oficjalnie pozbywa sie Krzyza Chrystusowego , w Niemczech w najblizszy wtorek wolne bo . . . wprowadzili Swieto Reformacji - moja intencja o ratunek dla Europy zgodnie z Ewangelia JP2 .


przesluchiwalem ostatnio z mp3 moje zbiory kazan naszego umilowanego Jana Pawla Wielkiego " Europa ma byc Chrzescijanska , Europa ma byc wspolnota Ducha ! " . to nie Wielka Brytania wychodzi z Europy lecz Francja , Wlochy i Niemcy . antychrzescijanskie nastawienie w Bella Italia przeraza mnie .
W bella Italia po tym co zapamiętam jest:

- wielu Włochów w ogóle nie jest zainteresowanych sprawami wiary
- wielu może nie należących formalnie do sekt, ale mniej czy bardziej czynnie / biernie, świadomie czy nieświadomie, uwikłanych w szeroko pojęty ezoteryzm. Gdzie nie ma wiary, tam rozwija się zabobon.
- wielu walczących z Kościołem, w różny, często zakamuflowany sposób, mam na myśli spadkobierców ideologii Marksa, czy masonów.
Ale w mojej ocenie jest więcej Włochów chcących żyć wiarą, i tu się wg mnie zaczyna problem.
Bo ci ostatni chcąc być czynnymi członkami Kościoła, cóż znajdują w Kościele (włoskim):
- ano milczenie na temat aborcji, - raz tylko słyszałam na kazaninu w Watykanie słowa krytyki aborcji,
- milczenie na temat generalnie "podwójnego" życia po cichu praktykowanego i aprobowanego w bella Italia,
- milczenie na temat homoseksualizmu, ba nawet wg obecnego tam prawa i paragrafu utworzonego przez masoński rząd, kaznodziei który krytykowałby z ambony homo związki pewnie grożą sankcje karne,
- milczenie na team potrzeby nawracania się, ale nie chodzi tu o wyznanie wiary w Jezusa Chrystusa, bo akurat o tym się mówi, ale o POTRZEBIE CZYSTOŚCI ŻYCIA, ODWRÓCENIA SIĘ OD GRZECHÓW.

W Kościołach za to jest zauważalna tendencja ulajtawiania i ufajniania życia, czyli Bóg nas kocha i wszystko jest fajne i super, a my możemy się tylko cieszyć, bo wszyscy i tak już mamy zagwarantowane miejsce e niebie.
Nie jest problemem Darek antychrześcijańska tendencja w bella Italia, bo jak mówię postawa wroga, dotyczy generalnie mniejszości Włochów, problemem jest STAN KOŚCIOŁA lokalnego i tendencje w nim. Niech będzie tu przykładem fakt, ze ks. katolicki z Palermo, który nawoływał do odmawiania Różańca, do świętości życia, został wydalony z parafii przez biskupa Lorefice. Ksiądz ten został zwyczajnie wyrzucony, bo nie został przeniesione do innej parafii, ale wyrzucony. Tradycyjne nauczanie Kościoła jest beee... dla "nowoczesności" i nowinkarstwa w Nim.
O tym mówi między innymi ks. Glas. https://www.youtube.com/watch?v=YYCT-4sL75Y
Magda

sonniger
Przyjaciel forum
Posty: 4
Rejestracja: 28-06-17, 22:33

Post autor: sonniger » 29-10-17, 21:17

Hej wszystkim Różom

Ostatnio dawno mnie tutaj nie było, ale swoją "dziesiątkę" zawsze odmawiam i nie zrezygnowałem z naszej Róży.

Moje intencje na listopad:

- dziękczynna za wszelkie łaski
- za zmarłych ojca, teścia i wszystkich bliskich z rodziny
- o zdrowie dla żony, syna, mamy, teściowej
- o dobre relacje w pracy
- o pomyślne zakończenie ważnego projektu
- w intencji sobie znanej

Pozdrawiam wszystkich serdecznie

Awatar użytkownika
beti2503
Przyjaciel forum
Posty: 48
Rejestracja: 29-06-17, 10:47

Post autor: beti2503 » 31-10-17, 13:41

Witajcie! :)
Potwierdzam udział na modlitwie w listopadzie za siebie i Agnes.
Moje intencje na listopad:
- dziękczynna: za wszystkie otrzymane łaski, za radość i pokój serca, za doświadczenie Bożej Miłości i Miłosierdzia, za wszystkich dobrych ludzi, których Bóg stawia na naszej drodze życia, za dar Chrztu Świętego Filipka, za łaskę przynależności do Wspólnoty Domowego Kościoła, za Krucjatę Wyzwolenia Człowieka i wszystkie łaski z niej płynące,
- o jedność małżeńską dla nas, w intencji naszych dzieci, o Bożą opiekę dla nich, o nasze dobre decyzje z nimi związane, w intencji Bogu wiadomej i powierzonej,
- w intencji naszych chrześniaków, o Bożą opiekę dla nich,
- o nawrócenie i łaskę żywej wiary dla naszych krewnych i znajomych,
- o Bożą opiekę nad Iwoną i Andrzejem, Andrzejem i Wiesławą, o uzdrowienie z choroby nowotworowej,
- o wieczne szczęście dla wszystkich naszych bliskich zmarłych oraz za wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące.

Chciałabym dodać też jedną intencję do naszych wspólnych ogólnych intencji różanych:
- o łaskę doświadczenia Bożej Miłości i Bożego Miłosierdzia dla każdego człowieka.

Pozdrawiam ciepło każdego z osobna i zapewniam o mojej modlitwie za Was :angel:
Któż będzie cię wyróżniał? Cóż masz, czego byś nie otrzymał? A jeśliś otrzymał, to czemu się chełpisz, tak jakbyś nie otrzymał? (1 Kor 4, 7)

Dariusz-555
Przyjaciel forum
Posty: 147
Rejestracja: 28-06-17, 22:32
Lokalizacja: Polska

Post autor: Dariusz-555 » 31-10-17, 16:52

wladze Rzeczpospolitej w klopocie . Francja chce by Polska podporzadkowala im sie np. zabierajcie Krzyz z pomnika waszego JP2 albo zapomnijcie o unijnych dotacjach . i co teraz ? Homilia Jana Pawla Wielkiego - BRONCIE KRZYZA czy euro-srebrniki ?

modlmy sie by zwyciezyla nauka Wielkiego naszego Rodaka .

na PADRE-PIO-TV odkrylem modlitwe Rozancowa ( w kazdy dzien powszedni wieczorem , w nocy powtorka ) . dla mnie rewelacja , mocno polecam . kto zasmakuje ten poczuje bliska obecnosc Maryi , nie mozna sie oderwac . opieka Pani Rozancowej GEARANTOWANA .
Ojczyzne wolną racz nam wrócić Panie

Awatar użytkownika
magda68
Przyjaciel forum
Posty: 138
Rejestracja: 28-06-17, 21:38
Lokalizacja: Lublin

Post autor: magda68 » 31-10-17, 17:24

Moje intencje na październik

Za moją rodzinę: szczególnie Łukasza, Amelkę, Magdę, Elżbietę, Zbigniewa, Bronisławę.
O łaski i błogosławieństwo. Aby znikły wszystkie przeszkody dla ślubu kościelnego Łukasza i Magdy.
- O zdrowie dla moich rodziców i teściowej,
- O nową pracę w moim mieście.
- O lepszą, stabilną pracę dla mojego męża.
- W intencjach Bogu znanych.
- O nawrócenie niewierzących z mojej rodziny i znajomych, szczególnie Jacka, Mariusza, Beaty, Edyty, Marka, Renato, Anny, Dariusza, Ireny, Katarzyny, Rafała.
- O nawrócenie do Chrystusa wszystkich muzułmanów, wyznawców innych niechrześcijańskich religii.
- O nawrócenie masonów, ateistów, wszystkich walczących z Kościołem.
- O należny szacunek dla Najświętszego Sakramentu u wszystkich katolików.
- Aby kapłani i wierni Kościoła nie ulegali wpływom modernistycznym.
- O łaski dla wszystkich, którym winna jestem modlitwę, którzy mnie o nią prosili, których zgorszyłam swoją postawą.
- za ks. Krzysztofa, ks. Cyrusa, ks. Alessandro, ks. Tadeusza.
- Aby zostało anulowane ustanowione we Włoszech prawo legalizujące związki homoseksualne, o nawrócenie dla wszystkich, którzy to prawo tworzyli i popierają. O wyzwolenie z homoseksualizmu dla Andrei i Fabio, Franciszka i Piotra, Umberto. Aby ustały prześladowania wobec tych, którzy się temu prawu sprzeciwiają. O siły, łaskę i odwagę od Ducha Świętego w przezwyciężeniu wszelkich wpływów związanych z tym prawem w mojej pracy.
- Za zmarłych z mojej rodziny, i spośród znajomych, szczególnie za śp. Sławomira, Benedykta, Armanda, Andrzeja, Antoniego, za dusze w czyśćcu cierpiące.
Dziękczynna: za wszystkie otrzymane łaski.
Magda

ewa7778
Przyjaciel forum
Posty: 45
Rejestracja: 08-07-17, 12:19

Post autor: ewa7778 » 31-10-17, 21:23

potwierdzam
moje intencje na listopad jak w pazdzierniku

Awatar użytkownika
o. Placyd Koń
Administrator
Posty: 374
Rejestracja: 11-04-08, 00:53
Lokalizacja: Neukirchen b. Hl. Blut, Niemcy
Kontakt:

Post autor: o. Placyd Koń » 01-11-17, 15:29

Kochani,
Babie lato minęło, minął też miesiąc październik i dzisiaj rozpoczęliśmy listopad, miesiąc tradycyjnie poświęcony pamięci o naszych zmarłych. Weszliśmy w niego poprzez uroczystość Wszystkich Świętych, jutro Dzień Zaduszny. Te dwa liturgiczne obchody to przypomnienie prawdy o świętych obcowaniu. Należymy do wspólnoty świętych, z których część jest już w niebie, inni w czyśćcu i my, którzy walczymy o świętość, przy tym potykając się często, bo wciąż jesteśmy w drodze.
O tych pierwszych pisze św. Bernard: "Obudźmy się wreszcie, bracia, powstańmy z Chrystusem. Szukajmy tego, co w górze; do tego, co w górze, podążajmy. Chciejmy ujrzeć tych, którzy za nami tęsknią, śpieszmy ku tym, którzy nas oczekują, duchowym pragnieniem ogarnijmy tych, którzy nas wyglądają. A nie tylko trzeba nam pragnąć wspólnoty ze świętymi, lecz także udziału w ich szczęściu. Gdy więc pragniemy ich obecności, z największą gorliwością zabiegajmy również o wspólną z nimi chwałę. Taka gorliwość nie jest zgubna ani też zabieganie o taką chwałę nie jest niebezpieczne."
Święci w niebie cieszą się, gdy o nich pamiętamy modląc się do nich, święci w czyśćcu cieszą się, jeśli pamiętamy w modlitwie o nich, modląc się za nich. Moi rodzice nie żyją już od ponad dwudziestu lat. Podobnie mój brat. Ale chociaż od ich śmierci minęło już tak wiele czasu, codziennie pamiętam o nich w modlitwie. Nie wiem, czy jej jeszcze potrzebują. Sądzę, że raczej nie. Tym niemniej codziennie ofiaruję za nich modlitwy, bo przecież modlitwa nie ginie, a jeśli nie im samym, to innym zmarłym może pomóc, a jej efekt wraca także do mnie. Tak więc modlitwa za zmarłych jest nie tylko wyrazem miłości do zmarłych, ale także dobrze rozumianej miłości własnej.
Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać, Panie. A światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Awatar użytkownika
o. Placyd Koń
Administrator
Posty: 374
Rejestracja: 11-04-08, 00:53
Lokalizacja: Neukirchen b. Hl. Blut, Niemcy
Kontakt:

Post autor: o. Placyd Koń » 01-11-17, 15:33

gossia pisze:ojcze Placydzie jeszcze do jakiego zakonu ojciec należy i jak się dokładnie ojciec nazywa ;)
Jestem franciszkaninem. Pracuję w Niemczech, w diecezji ratyzbońskiej. Imię i nazwisko, i miejsce obecnego zamieszkania w profilu.
Dziękuję za modlitwę! :-)
PS. Wyedytowałem imię. Jedno "l" było za dużo

Awatar użytkownika
o. Placyd Koń
Administrator
Posty: 374
Rejestracja: 11-04-08, 00:53
Lokalizacja: Neukirchen b. Hl. Blut, Niemcy
Kontakt:

Post autor: o. Placyd Koń » 01-11-17, 15:34

moherkowa pisze:
gossia pisze:O. Placydzie aby umieścić ojca (jako intencje) w róży do której przechodzę potrzebuję info do jakiej diecezji ojciec należy
Gosiu, ja już o.Placyda dopisałam do listy omadlanych kapłanów w tej Róży. ;-)
Dzięki!

Awatar użytkownika
o. Placyd Koń
Administrator
Posty: 374
Rejestracja: 11-04-08, 00:53
Lokalizacja: Neukirchen b. Hl. Blut, Niemcy
Kontakt:

Post autor: o. Placyd Koń » 01-11-17, 15:38

Potwierdzam moje wcześniejsze intencje modlitwy. Chciałem dodać śp. Marię, żonę mojego bratanka, która zmarła w październiku mając 49. I jej rodzinę, którą zostawiła - męża i dwoje dzieci: córkę Weronikę, która w tym roku zaczęła studia i syna Michała, który kończy gimnazjum.

ODPOWIEDZ