Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Róża Różańcowa to miejsce spotkań członków aby dzielić się intencjami różańcowym tworząc grupę modlitewną. Również miejsce gdzie możemy porozmawiać.
Widoczna dla wszystkich z możliwością pisania i odpowiedzi tylko dla grupowiczów.
W spawie przyjęcia do grupy należy się kontaktować z moderatorem grupy.

Moderatorzy: patryk84, Mariuszz

ODPOWIEDZ
ewa7778
Przyjaciel forum
Posty: 45
Rejestracja: 08-07-17, 12:19

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: ewa7778 » 04-12-18, 22:54

przepraszam za opoznienie potwierdzam obecnosc na grudzien
intencje jak w listopadzie
pozdrawiam grupę

Awatar użytkownika
Iza
Przyjaciel forum
Posty: 83
Rejestracja: 27-06-17, 10:39
Kontakt:

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: Iza » 05-12-18, 22:15

o. Placyd Koń pisze:
01-12-18, 10:30
Przed chwilą "popełniłem" taki tekst, a właściwie zakończyłem zapisywać przemyślenia, z którymi chodziłem dłuższy czas. A ich treść można zatytułować w ten sposób: Czy wzywanie pośrednictwa świętych jest możliwe do pogodzenia z Biblią?


Pewna użytkowniczka Facebooka komentując wpis znanego katolickiego dziennikarza napisała coś, co miało taki sens: „Dlaczego nie iść bezpośrednio do Szefa? Przecież On sam do tego zachęca: „Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: o cokolwiek byście prosili Ojca, da wam w imię moje. Do tej pory o nic nie prosiliście w imię moje: proście, a otrzymacie, aby radość wasza była pełna. (…) W owym dniu będziecie prosić w imię moje, i nie mówię wam, że Ja będę musiał prosić Ojca za wami. Albowiem Ojciec sam was miłuje, bo wyście Mnie umiłowali i uwierzyli, że wyszedłem od Boga” (J 16, 23-24; 26-27).
***
Protestanci odrzucają pośrednictwo Matki Bożej, aniołów i świętych: swoje modlitwy kierują bezpośrednio do Boga. A jeśli przez wzywają jakiegoś pośrednictwa, to tylko kierując modlitwy do Boga Ojca przez Pana Jezusa. Swoje postępowanie motywują tym, że (ich zdaniem) w Biblii nie ma przykładów modlitwy kierowanej do Boga przez pośrednictwo aniołów i świętych, z czego wynika, że taka modlitwa jest niebiblijna. Jak na to odpowiedzieć?
Trzeba przyznać protestantom rację, że w Starym Testamencie nie znajdziemy przykładów modlitwy do Boga przez wstawiennictwo Mojżesza, Abrahama czy aniołów. Jednak w Nowym Testamencie są teksty, który przynajmniej pośrednio wskazują na to, że to właśnie aniołowie i święci w niebie pełnią rolę pośredników w przekazywaniu modlitw do Boga:
„A kiedy wziął księgę, cztery Istoty żyjące i dwudziestu czterech Starców upadło przed Barankiem, każdy mając harfę i złote czasze pełne kadzideł, którymi są modlitwy świętych” (Ap 5, 8.
„I przyszedł inny anioł, i stanął przy ołtarzu, trzymając złote naczynie na żar, i dano mu wiele kadzideł, aby złożył je w ofierze z modlitwami wszystkich świętych, na złoty ołtarz, który jest przed tronem. I wzniósł się dym kadzideł z modlitwami świętych - z ręki anioła przed Boga” (Ap 8, 3-4).
Oprócz tego w Ewangelii wg św. Łukasza znajduje się piękne świadectwo prośby skierowanej do Pana przekazanej Mu przez pośrednictwo innych ludzi:
„Sługa pewnego setnika, szczególnie przez niego ceniony, chorował i bliski był śmierci. Skoro setnik posłyszał o Jezusie, wysłał do Niego starszyznę żydowską z prośbą, żeby przyszedł i uzdrowił mu sługę. Ci zjawili się u Jezusa i prosili Go usilnie: «Godzien jest, żebyś mu to wyświadczył – mówili – miłuje bowiem nasz naród i sam zbudował nam synagogę». Jezus przeto zdążał z nimi. A gdy był już niedaleko domu, setnik wysłał do Niego przyjaciół ze słowami: «Panie, nie trudź się, bo nie jestem godzien, abyś wszedł pod dach mój. I dlatego ja sam nie uważałem się za godnego przyjść do Ciebie. Lecz powiedz słowo, a mój sługa odzyska zdrowie. Bo i ja, choć podlegam władzy, mam pod sobą żołnierzy. Mówię temu: „Idź!” – a idzie; drugiemu: „Przyjdź!” – a przychodzi; a mojemu słudze: „Zrób to!” – a robi». Gdy Jezus to usłyszał, zadziwił się nad nim, i zwróciwszy się do tłumu, który szedł za Nim, rzekł: «Powiadam wam: Tak wielkiej wiary nie znalazłem nawet w Izraelu»” (Łk 7, 2-9).
Pan Jezus chwali setnika za jego wiarę; ten rzymski oficer wierzył, że słowo wypowiedziane przez Pana może uzdrowić jego sługę. Jego wiara jest pokorna: setnik nie uważał się za godnego, aby osobiście zwrócić się do Pana. Dlatego poprosił o to innych, których uważał za godniejszych i lepszych od siebie. Ktoś może powiedzieć, że tu chodzi o dwie różne sytuacje. Tak, ale przy wszystkich różnicach niezmiennym pozostaje fakt, że to Pan Jezus, a więc Bóg jest adresatem prośby, oraz to, że ta prośba jest przekazywana Mu przez pośrednictwo innych. Gdyby Pan uważał taki sposób zwracania się do Niego za coś niewłaściwego, czy setnik usłyszałby tę wyjątkową, a właściwie jedyną tego rodzaju pochwałę obecną na kartach Ewangelii?
***
„Pokorę stawiano na szali przeciwko wszystkiemu, i ona to wszystko przeważyła” („Syryjska księga stopni”)
Ojcze Placydzie, dziękuję za ten tekst. Zaledwie kilka dni temu rozmawiałam na ten temat z parą ŚJ, którzy zapukali do naszych drzwi. Wśród kilku kwestii, które zostały poruszone, jedna z pań wytknęła nam, katolikom, m.in. "herezję" polegającą na tym, że modlimy się za wstawiennictwem świętych lub aniołów, a nie bezpośrednio do Boga. Pomijając już fakt, że ŚJ nie uznają Pana Jezusa za Boga, przypomniał mi się pewien fragment z Księgi Tobiasza, słowa Archanioła Rafałą: "Gdy ty i Sara modliliście się, ja przypomniałem błagania wasze przed majestatem Pańskim" (Tb 12, 12). Nie wiem, czy ŚJ mają tę Księgę w swoim przekładzie Biblii, ale przekłady protestanckie jej nie zawierają, stąd argument biblijny za korzystaniem ze wstawiennictwa mieszkańców Nieba jest przez nich z miejsca odrzucany. Osobiście zawsze bardzo mnie dziwi taka argumentacja, bo wychodziłoby na to, że Niebo jest miejscem bezczynnego czekania na koniec świata. Bóg nie umarł, Jezus żyje, ci, którzy umarli wierząc, są wg. protestantów zabwieni, nie ma czyśćca, więc jeśli nie zasłużyli na piekło, są w Niebie i tu nie wiem - siedzą sobie tak od dwóch tysięcy lat i się sobie przyglądają?
Niech cię Pan błogosławi i strzeże.Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą, niech cię obdarzy swą łaską.Niech zwróci ku tobie oblicze swoje i niech cię obdarzy pokojem.
(Lb 6, 24-26)

Awatar użytkownika
Iza
Przyjaciel forum
Posty: 83
Rejestracja: 27-06-17, 10:39
Kontakt:

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: Iza » 05-12-18, 22:21

Kochani, przypominam, że trwa adwentowa zbiórka dobroczynna na rocznego Olusia - link do zbiórki na stronie SiePomaga znajdziecie w poprzednich postach. Na chwilę obecną mamy już zebrane 340zł!!! tańczę

Jeśli ktoś jeszcze chciałby dorzucić coś od siebie, proszę info, prześlę numer konta.
Niech cię Pan błogosławi i strzeże.Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą, niech cię obdarzy swą łaską.Niech zwróci ku tobie oblicze swoje i niech cię obdarzy pokojem.
(Lb 6, 24-26)

Dariusz-555
Przyjaciel forum
Posty: 147
Rejestracja: 28-06-17, 22:32
Lokalizacja: Polska

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: Dariusz-555 » 20-12-18, 13:41

zdrowych i spokojnych Swiat wszystkim , a niektorym milego klikania z hipermarketow " potwierdzam , te same intencje co zawsze " .

moja intencja - zdrowie dla ksiedza Jerzego Bagrowicza . autor kapitalnej ksiazki " gdzie nie ma plotu , rozdrapia zagrode " - aluzja do tak zwanej wspolnej Europy bez granic .
Ojczyzne wolną racz nam wrócić Panie

Maurizio Leoni
Przyjaciel forum
Posty: 75
Rejestracja: 28-06-17, 21:42

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: Maurizio Leoni » 24-12-18, 12:53

Tanti tanti auguri di un buon Natale a tutto il gruppo,che Nostro Signore Gesù Cristo possa nascere in ognuno di noi
.salutandovi,con Dio
Maurizio

Awatar użytkownika
Mariuszz
Przyjaciel forum
Posty: 101
Rejestracja: 19-06-17, 20:41
Kontakt:

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: Mariuszz » 25-12-18, 16:15

:ctree: Kochana Grupo, wszystkiego najlepszego z okazji Świąt Bożego Narodzenia!
Życzymy Wam błogosławionego czasu spotkań z Bogiem i spotkań rodzinnych - niech bliskość Słowa, które stało się Ciałem, wypełnia Waszą codzienność każdego dnia i przynosi Wam obfitość Łask!
Mariusz z Izą
:->

Przy okazji przypominam, że zbliża się koniec miesiąca oraz roku, dlatego bardzo proszę WSZYSTKICH o potwierdzenie dalszego udziału w Róży. ;-)

I jeszcze informacja odnośnie Zbiórki Adwentowej - zbiórka zakończyła się wczoraj, pieniążki - także wczoraj - zostały już przelane na konto fundacyjne małego Olusia. Razem z Różami, które prowadzi Iza, zebraliśmy 815zł! :kocham:
Magda, Patryk, dziękuję, że możemy się nie tylko razem modlić, ale także podejmować wspólnie takie dobre inicjatywy! :-) <3

Awatar użytkownika
magda68
Przyjaciel forum
Posty: 138
Rejestracja: 28-06-17, 21:38
Lokalizacja: Lublin

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: magda68 » 29-12-18, 15:33

Potwierdzam. Moje intencje na styczeń:

- O łaski i błogosławieństwo dla Łukasza, Amelki, Magdy, Zbigniewa, Władysława, Ireny, Katarzyny. Aby znikły wszystkie przeszkody dla ślubu kościelnego Łukasza i Magdy, o miłość i jedność między nimi oraz siły w codziennym życiu.
- O pracę dla mnie w moim mieście.
- W intencjach Bogu znanych, szczególnie jednej, trudnej.
- O nawrócenie niewierzących z mojej rodziny i znajomych.
- O nawrócenie do Chrystusa wszystkich muzułmanów, wyznawców innych niechrześcijańskich religii.
- O powrót wszystkich niekatolickich chrześcijan do Kościoła Rzymsko - Katolickiego.
- O nawrócenie masonów, ateistów, wszystkich walczących z Kościołem.
- O należny szacunek dla Najświętszego Sakramentu u wszystkich katolików. Aby został zniesiony zwyczaj przyjmowania Najświętszego Sakramentu "na rękę".
- Dla mnie: o łaskę głębszego wniknięcia w Tajemnicę Najświętszej Eucharystii. Abym umiała z należnym szacunkiem przyjąć Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
- Aby kapłani i wierni Kościoła nie ulegali wpływom modernistycznym, o częstsze sprawowanie Mszy św. trydenckiej.
- O łaski dla wszystkich, którym winna jestem modlitwę, którzy mnie o nią prosili, których zgorszyłam swoją postawą. W intencji Margarety i Franciszki. O nawrócenie synów Franciszki.
- Za ks. Krzysztofa, ks. Cyrusa, ks. Alessandro, ks. Tadeusza.
- Aby zostało anulowane ustanowione we Włoszech prawo legalizujące związki homoseksualne. Aby ustały prześladowania wobec tych, którzy się temu prawu sprzeciwiają. Aby Matka Najświętsza uchroniła naszą Ojczyznę przed wpływami homolobby. O nawrócenie wszystkich, którzy popierają legalizację związków homoseksualnych.
- Polecam Najświętszej Marii Pannie rząd w Polsce i we Włoszech.
- Za zmarłych z mojej rodziny, i spośród znajomych, szczególnie za śp. moją mamę Elżbietę, śp. Bronisławę, śp. Sławomira, śp. Benedykta, śp. Armanda, śp. Andrzeja, śp. Antoniego, śp. Tadeusza, śp. Margę, za dusze w czyśćcu cierpiące.
Dziękczynna: za wszystkie otrzymane łaski.
Z Panem Bogiem.
Magda

artek
Przyjaciel forum
Posty: 64
Rejestracja: 21-12-13, 19:32
Lokalizacja: Brzesko

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: artek » 29-12-18, 18:39

Potwierdzam obecność na modlitwie różańcowej w styczniu. Intencje jak dotychczas.
Pozdrawiam.

ewa7778
Przyjaciel forum
Posty: 45
Rejestracja: 08-07-17, 12:19

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: ewa7778 » 31-12-18, 15:44

potwierdzam na styczeń intencje jak poprzednio

WIELE ŁASK BOŻYCH DLA GRUPY W 2019 ROKU :angel:

Maurizio Leoni
Przyjaciel forum
Posty: 75
Rejestracja: 28-06-17, 21:42

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: Maurizio Leoni » 01-01-19, 02:09

ciao a tutti,confermo la mia presenza nel gruppo.
la mie intenzioni per gennaio:
Per me e Cinzia,affinchè si faccia presente nella nostra vita l'azione dello Spirito Santo
per Alice,che continui a crescere nella fede,e per la conversione della sua famiglia..
per Nora e Agostino,Fabio,Umberto e Mariagrazia, Roberta e la sua famiglia ,che il Signore sia loro vicino nelle difficoltà...
per la conversione dei musulmani e dei cristiani tiepidi..
per papa Francesco e le sue intenzioni,e per tutti i sacerdoti..
per il nostro gruppo del Rosario,che possa continuare unito nella fede....
per me,che possa al più presto trovare un nuovo lavoro e superare questo momento difficile..
BUON 2019 A TUTTI,NELLO SPIRITO DEL SIGNORE GESU'
salutandovi,con Dio :angel: :angel: :angel:
Maurizio

Awatar użytkownika
o. Placyd Koń
Administrator
Posty: 374
Rejestracja: 11-04-08, 00:53
Lokalizacja: Neukirchen b. Hl. Blut, Niemcy
Kontakt:

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: o. Placyd Koń » 01-01-19, 15:40

Kochani!
Na Nowy Rok przesyłam Wam życzenia, które są życzeniami Kościoła, błogosławieństwem kapłańskim, za którym stoi obietnica samego Boga, że będzie potwierdzać błogosławieństwo kapłanów, o czym usłyszeliśmy w dzisiejszym pierwszym czytaniu mszalnym:
„Niech cię Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą, niech cię obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku tobie oblicze swoje i niech cię obdarzy pokojem”. (Kpł 6, 24-26)

Awatar użytkownika
o. Placyd Koń
Administrator
Posty: 374
Rejestracja: 11-04-08, 00:53
Lokalizacja: Neukirchen b. Hl. Blut, Niemcy
Kontakt:

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: o. Placyd Koń » 01-01-19, 15:58

Za Ojca św. Franciszka, biskupów, kapłanów i diakonów, aby byli wiarygodnymi i wiernymi świadkami Ewangelii.
Za rządzących, aby przy podejmowaniu decyzji mieli na uwadze prawdziwe dobro wspólne.
Za cierpiących i przeżywających jakiekolwiek trudności, aby doznali Bożej pomocy.
Za Polskę, aby serca Polek i Polaków były królestwem Matki Bożej i Jej Syna.
Za dzieci poczęte, aby tak, jak są kochane przez Boga, cieszyły się również miłością rodziców.
Za konających, aby w ostatniej godzinie ich życia ufnie powierzyli się w ręce Ojca niebieskiego.
Za wszystkich wiernych zmarłych, aby we wspólnocie świętych mogli wpatrywać się w Boże Oblicze.
Za moją rodzinę i wszystkich, którzy spotkałem i spotkam, oraz za tych, którzy są, byli i będą powierzeni mojej opiec duszpasterskiej i modlitwie, aby Boże błogosławieństwo towarzyszyło im w każdym momencie ich życia.

Awatar użytkownika
magda68
Przyjaciel forum
Posty: 138
Rejestracja: 28-06-17, 21:38
Lokalizacja: Lublin

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: magda68 » 02-01-19, 16:37

Maurizio Leoni pisze:
01-01-19, 02:09
ciao a tutti,confermo la mia presenza nel gruppo.
la mie intenzioni per gennaio:
Per me e Cinzia,affinchè si faccia presente nella nostra vita l'azione dello Spirito Santo
per Alice,che continui a crescere nella fede,e per la conversione della sua famiglia..
per Nora e Agostino,Fabio,Umberto e Mariagrazia, Roberta e la sua famiglia ,che il Signore sia loro vicino nelle difficoltà...
per la conversione dei musulmani e dei cristiani tiepidi..
per papa Francesco e le sue intenzioni,e per tutti i sacerdoti..
per il nostro gruppo del Rosario,che possa continuare unito nella fede....
per me,che possa al più presto trovare un nuovo lavoro e superare questo momento difficile..
BUON 2019 A TUTTI,NELLO SPIRITO DEL SIGNORE GESU'
salutandovi,con Dio :angel: :angel: :angel:
ciao a tutti.
Potwierdzam mój udział w Grupie.
Moje intencje na styczeń:
- Za mnie i Cinzię, aby ukazało się w naszym życiu działanie Ducha Świętego.
- Za Alicję aby nadal wzrastała w wierze. O nawrócenie jej rodziny.
- Za Norę i Agostino, Umberta i Marięgrazię, Roberta i jego rodzinę, aby Pan był blisko nich a ich trudnościach.
- O nawrócenie muzułmanów i letnich chrześcijan.
- Za papieża Franciszka i jego intencje, za wszystkich kapłanów.
- Za naszą grupę różańcową, aby nadal trwałą zjednoczona w wierze.
- Za mnie, abym szybko znalazł nową pracę i mógł przezwyciężyć ten trudny moment.
Szczęśliwego AD. 2019 wszystkim, w Duchu Pana.
Magda

Awatar użytkownika
beti2503
Przyjaciel forum
Posty: 48
Rejestracja: 29-06-17, 10:47

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: beti2503 » 02-01-19, 18:56

Kochani, spoźnione "jestem"! Potwierdzam obecność na modlitwie w styczniu za siebie i Agnes. Dziękuję Bogu za szczęśliwe przyjście na świat naszego trzeciego synka Franciszka i za wszystkie łaski, jakie nam zsyła. Bòg zapłać za Waszą pamięć modlitewną, również o Was pamiętam w modlitwie :angel:
Na ten Nowy Rok życzę Wam wszystkim Bożego prowadzenia, żebyście się nigdy nie zmęczyli tą wąską, wyboistą drogą ku świętości :saint:
Szczęść Wam Boże! :machamy:
Któż będzie cię wyróżniał? Cóż masz, czego byś nie otrzymał? A jeśliś otrzymał, to czemu się chełpisz, tak jakbyś nie otrzymał? (1 Kor 4, 7)

Awatar użytkownika
Mariuszz
Przyjaciel forum
Posty: 101
Rejestracja: 19-06-17, 20:41
Kontakt:

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: Mariuszz » 03-01-19, 17:43

Ojcze Placydzie, dziękuję za błogosławieństwo na nowy miesiąc wspólnej modlitwy w Grupie i na kolejny rok! Z małym poślizgiem, ale nie mniej szczerze, życzę wszystkim z naszej Grupy Różańcowej obfitości łask na każdy dzień, no i żeby nas w Róży przybywało! ;-)

Nowy Rok, a więc i małe zmiany w organizacji Róży. :-)
Gdybyście chcieli naszą Różę gdzieś komuś zareklamować albo kogoś do Róży zaprosić, to wrzuciłem wszystkie informacje na swojego bloga i znajdują się one pod tym linkiem:

https://wierzewiecjestem.wordpress.com/ ... -pawla-ii/

W ten sposób będzie można udostępniać informacje o Róży także poza mediami społecznościowymi, po prostu jeśli mielibyście kogoś zainteresowanego dołączeniem lub chcielibyście podzielić się informacją o Róży na jakimś innym forum, wystarczy wkleić link.

Przeorganizowaliśmy także z Izą formatkę intencji i na 2019 rok wygląda ona następująco:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing

Formatka intencji nie jest zamieszczona na blogu, link będzie dostępny tylko na forum do naszej wiadomości, ewentualnie wysyłana będzie na priv, jeśli dołączy ktoś spoza forum.

Jak sami zobaczycie na formatce z przydziałem Tajemnic, mamy dwa wolne miejsca.
Jeden dodatkowy dziesiątek wziąłem ja, dopóki ktoś nam nie dojdzie. Drugi, Magdo, przydzieliłem Tobie, bo pisałaś wcześniej, że możesz przez jakiś czas odmawiać dwie Tajemnice.

Pozdrawiam Was nowo-rocznie! :machamy:

ODPOWIEDZ