Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Róża Różańcowa to miejsce spotkań członków aby dzielić się intencjami różańcowym tworząc grupę modlitewną. Również miejsce gdzie możemy porozmawiać.
Widoczna dla wszystkich z możliwością pisania i odpowiedzi tylko dla grupowiczów.
W spawie przyjęcia do grupy należy się kontaktować z moderatorem grupy.

Moderatorzy: patryk84, Mariuszz

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
o. Placyd Koń
Administrator
Posty: 375
Rejestracja: 11-04-08, 00:53
Lokalizacja: Neukirchen b. Hl. Blut, Niemcy
Kontakt:

Post autor: o. Placyd Koń » 20-04-18, 15:42

planar pisze:
o. Placyd Koń pisze: I co sprawia, że Msza św. w rycie trydenckim jest taka wyjątkowa?
Z przymrużeniem oka - czasem może to być poczucie przynależności do ekskluzywnej grupy. (sprawia to oczywiście, że dany ryt jest bardziej wyjątkowy - w naszych głowach) Miałem tak. Wyleczyłem się :)
Być może, ale myślę, że chodzi o coś innego.

Awatar użytkownika
magda68
Przyjaciel forum
Posty: 138
Rejestracja: 28-06-17, 21:38
Lokalizacja: Lublin

Post autor: magda68 » 20-04-18, 16:08

Wtrącę się do rozmowy, mam chwilę wolną.
Kiedyś jeszcze na wiara.pl nasz Z. wyjaśnił, że tu chodzi o jedność Kościoła pod przewodnictwem Piotra i jego następców. Szatan nienawidzi faktu, że Kościół trwa mimo przeciwności i dlatego także nienawidzi wszystkiego, co się z tą jednością wiąże, także j. łacińskiego, kojarzonego z prymatem Piotra w Watykanie. M. Luter w swej rebelii przeciw Watykanowi wprowadził język narodowy.

Natomiast czy j. łaciński jest skuteczniejszy w walce z diabłem, o to trzeba by zapytać księży egzorcystów.

Kard Sarah wypowiadał się jak pamiętam na temat j. łacińskiego w Liturgii. Sam przyznał, że nie można dzisiaj wymagać, aby w Liturgii obowiązywał tylko j. łaciński. Zapewne chodzi o kraje misyjne.
Magda

Dariusz-555
Przyjaciel forum
Posty: 147
Rejestracja: 28-06-17, 22:32
Lokalizacja: Polska

Post autor: Dariusz-555 » 20-04-18, 20:05

jesli ksiadz pyta o wyjatkowosc mszy trydenckiej a moderator " wyleczyl sie " z mszy trydenckiej to ja pytam czy aby na pewno jest to forum katolickie . a moze po prostu dawno nie odwiedzili ksiegarni diecezjalnej .
Ojczyzne wolną racz nam wrócić Panie

planar
Przyjaciel forum
Posty: 58
Rejestracja: 07-04-16, 10:16
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: planar » 20-04-18, 22:28

Moja wypowiedź została źle zrozumiana. Wyleczyłem się z poczucia przynależności do wyjątkowej grupy, nie zaś z Mszy trydenckiej. Dyskutujemy, możemy pytać oczekując odpowiedzi co dana osoba myśli. I Magda68 właśnie odpowiedziała. Pytanie o wyjątkowość Mszy akurat w jednym rycie w odniesieniu do innych rytów pozostaje otwarte.

Dariusz-555
Przyjaciel forum
Posty: 147
Rejestracja: 28-06-17, 22:32
Lokalizacja: Polska

Post autor: Dariusz-555 » 21-04-18, 09:58

nie pozostaje mi nic innego jak pogratulowac " cudownego uzdrowienia " . prosze o fanfary .

nie istnieje takie pojecie jak " otwartosc do innych rytow" , nie istnieje takie pojecie jak " wyjatkowosc mszy " .

z odpowiedzi Magdy nie wynika by miala wiedze na temat modernizmu w Kosciele katolickim .

"Kościół" piszemy z wielkej litery (PK)
Ostatnio zmieniony 21-04-18, 15:13 przez Dariusz-555, łącznie zmieniany 1 raz.
Ojczyzne wolną racz nam wrócić Panie

Awatar użytkownika
o. Placyd Koń
Administrator
Posty: 375
Rejestracja: 11-04-08, 00:53
Lokalizacja: Neukirchen b. Hl. Blut, Niemcy
Kontakt:

Post autor: o. Placyd Koń » 21-04-18, 15:30

Dariusz-555 pisze:nie istnieje takie pojecie jak " wyjatkowosc mszy " .
Też uważam, że każda Msza św., niezależnie od tego, w jakim rycie i języku jest sprawowana, o ile jest sprawowana ważnie i godziwie, jest oddawaniem Bogu takiej samej chwały. W każdej tak sprawowanej Mszy św. jest uobecniane misterium Chrystusa. Ani ryt, ani język nie sprawiają, że sprawowana w ten sposób Eucharystia jest bardziej skuteczna czy ma więcej "mocy" niż sprawowana w innym rycie czy języku. A jeśli ktoś tak uważa, to prawdopodobnie jest to objawem magicznego myślenia.
Tak samo jest z błogosławieństwem. Jego moc czy skuteczność nie zależy od języka, w jakim jest wypowiadane.

Dariusz-555
Przyjaciel forum
Posty: 147
Rejestracja: 28-06-17, 22:32
Lokalizacja: Polska

Post autor: Dariusz-555 » 21-04-18, 18:07

kazda msza jest oddawaniem Bogu takiej samej chwaly ? a to cos nowego . ja jednak widze roznice w oddawaniu chwaly Bogu podczas mszy zgodnie z katolickimi regulami a taka msza , na ktorej Komunia Swieta jest przyjmowana na stojaco , zamiast organow gitary , perkusja itd .
czyli wg Ojca Placyda moje myslenie jest magiczne .
Ojczyzne wolną racz nam wrócić Panie

Awatar użytkownika
Iza
Przyjaciel forum
Posty: 83
Rejestracja: 27-06-17, 10:39
Kontakt:

Post autor: Iza » 25-04-18, 19:41

Kochani, ważą sie losy dwuletniego Alfiego z Wielkiej Brytanii, którego wbrew woli rodziców brytyjski sąd w oparciu o opinię lekarzy chce uśmiercić, nie widząc w jego dlaszym życiu sensu.
Jeśli nie jesteście w temacie, załączam link, gdzie znajduje się większość informacji:
http://www.pch24.pl/alfie-evans,63394,tag.html

Proszę, módlmy się gorąco, aby cywilizacja śmierci nie zatriumfowała.
Niedawno ten sam szpital doprowadził od uśmiercenia innego małego chłopca...
Niech cię Pan błogosławi i strzeże.Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą, niech cię obdarzy swą łaską.Niech zwróci ku tobie oblicze swoje i niech cię obdarzy pokojem.
(Lb 6, 24-26)

Dariusz-555
Przyjaciel forum
Posty: 147
Rejestracja: 28-06-17, 22:32
Lokalizacja: Polska

Post autor: Dariusz-555 » 25-04-18, 20:08

tak wyglada Europa , przed ktora przestrzegal Jan Pawel II . rodzicom nawet prawnie nie wolno dotknac swojego chorego dziecka . w Holandii to juz prawie gonia starcow po ulicach ze strzykawkami by dokonac eutanazji .
aktualnie leci w katolickim Radio HOREB audycja ( nadawana cyklicznie ) pt. Bog slyszy Twoja modlitwe . przylaczam sie .
Ojczyzne wolną racz nam wrócić Panie

Awatar użytkownika
Iza
Przyjaciel forum
Posty: 83
Rejestracja: 27-06-17, 10:39
Kontakt:

Post autor: Iza » 25-04-18, 20:23

Właśnie przeczytałam, że sąd apelacyjny odrzucił apelację rodziców i podtrzymał pierwszy wyrok, skazujący dziecko na śmierć. Pomimo tego, że w trybie ekspresowym Włochy przyznały chłopcu obywatelstwo, pomimo medycznego transportu, który zorganizwoał papież Franciszek, pomimo miejsca w szpitalu Dzieciątka Jezus, który chce się chłopcem zaopiekować dozywotnio, pomimo tego, że dziecko reaguje, oddycha samodzielnie... sędziowie orzekli, że w jego "najlepszym interesie" jest aby go zabić. Boże... Masz rację Dariusz, to jest właśnie Europa, przed którą ostrzegał św. Jan Paweł II i długo nie musieliśmy czekać, aby pokazała się nam w całej okazałości. Rodzina królweska świętuje narodziny Royal Baby, a kilkaset kilometrów dalej w szpitalu inne dziecko mordowane jest na oczach całego świata.
Niech cię Pan błogosławi i strzeże.Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą, niech cię obdarzy swą łaską.Niech zwróci ku tobie oblicze swoje i niech cię obdarzy pokojem.
(Lb 6, 24-26)

Awatar użytkownika
magda68
Przyjaciel forum
Posty: 138
Rejestracja: 28-06-17, 21:38
Lokalizacja: Lublin

Post autor: magda68 » 26-04-18, 06:44

To nie Europa jest jest "taka". Europa to także my, to rodzice Alfiego, to wszyscy mieszkańcy "starego kontynentu" broniący cywilizacji życia.
Cywilizację śmierci tworzą takie kanalie jak sędzia, który wydał haniebny wyrok oraz ci, którzy dają się temu sterroryzować lub przekupić.
Nie widzę w stałych intencjach naszej grupy różańcowej intencji o nawrócenie masonów, iluminatów, aborterów, propagatorów eutanazji oraz jak demoniczny sędzia (kat) Alfiego, wspomagających zbocz...opps homo pseudo związki.
Jet intencja o "zatwardziałych grzesznikach". ale "zatwardziały grzesznik"może oznaczać takiego, kto się nie spowiada, a jednocześnie pozwoliłby Alfiemu żyć, nie zabijałby starców, chorych, nie popierał aborcji. Sorry że tak z rana mocne słowa, ale też jestem wkurzona.

Jest uruchomiona strona do podpisywania petycji w sprawie Alfiego.
Magda

Awatar użytkownika
Iza
Przyjaciel forum
Posty: 83
Rejestracja: 27-06-17, 10:39
Kontakt:

Post autor: Iza » 26-04-18, 08:59

Petycji jest nawet kilka, w tym także do przedstawicieli polskiego rządu.
Tu linki najmocniej nagłośnione w Sieci:

https://www.change.org/p/we-demand-alde ... nts-choice

https://www.change.org/p/the-queen-we-w ... evans-case

http://citizengo.org/pl/lf/148038-ratuj ... ego-evansa


Dziś rano rodzina Alfiego udostępniła takie jego zdjęcie. Ponad dwie doby chłopiec oddycha samodzielnie, na przekór tym, którzy twierdzili, że umrze w ciągu 3 minut. Nie umarł sam, nie udaje się im go zagłodzić (wczoraj podano mu w końcu środki odżywcze), więc chcą go dobić śmiercionośnym zastrzykiem... Nie wiem, jakie możliwości prawne mają teraz jego rodzice po wczorajszej odrzuconej apelcaji, ale módlmy się dalej gorąco o uratowanie życia tego dziecka.

Przy okazji Alfiego przeczytałam też wczoraj, że jest kolejny bardzo podobny przypadek w UK, chłopiec o imieniu Ben, którego szpital przetrzymuje w szpitalu wbrew woli rodziny; jego też otulmy modlitwą.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Niech cię Pan błogosławi i strzeże.Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą, niech cię obdarzy swą łaską.Niech zwróci ku tobie oblicze swoje i niech cię obdarzy pokojem.
(Lb 6, 24-26)

planar
Przyjaciel forum
Posty: 58
Rejestracja: 07-04-16, 10:16
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: planar » 26-04-18, 11:10

magda68 pisze: iluminatów,
hmmm... Trudno modlić się za kogoś, kto nie istnieje. Uprzedzając, przypominam, że nasz regulamin zabrania propagowania teorii spiskowych.

Awatar użytkownika
magda68
Przyjaciel forum
Posty: 138
Rejestracja: 28-06-17, 21:38
Lokalizacja: Lublin

Post autor: magda68 » 26-04-18, 12:28

planar pisze:
magda68 pisze: iluminatów,
hmmm... Trudno modlić się za kogoś, kto nie istnieje. Uprzedzając, przypominam, że nasz regulamin zabrania propagowania teorii spiskowych.
Nie istnieje? Sam prof. zwyczajny katolickiej uczelni jaka jest, a przynajmniej za taka uchodzi KUL, w Lublinie, uzyl takiego okreslania.
Magda

Awatar użytkownika
magda68
Przyjaciel forum
Posty: 138
Rejestracja: 28-06-17, 21:38
Lokalizacja: Lublin

Post autor: magda68 » 26-04-18, 12:45

Magda

ODPOWIEDZ