Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Róża Różańcowa to miejsce spotkań członków aby dzielić się intencjami różańcowym tworząc grupę modlitewną. Również miejsce gdzie możemy porozmawiać.
Widoczna dla wszystkich z możliwością pisania i odpowiedzi tylko dla grupowiczów.
W spawie przyjęcia do grupy należy się kontaktować z moderatorem grupy.

Moderatorzy: patryk84, Mariuszz

ODPOWIEDZ
Dariusz-555
Przyjaciel forum
Posty: 147
Rejestracja: 28-06-17, 22:32
Lokalizacja: Polska

Post autor: Dariusz-555 » 16-01-18, 09:49

chyba jestem jedyny , ktory daje rade . wieczorny Rozaniec oraz nocne kontemplacje przy doczesnach szczatkach Ojca Pio ze wspanialym podkladem muzycznym czyli kapitalne zatopienie sie w Bogu .
w tym roku we wrzesniu 50 - lecie powrotu do Nieba Ojca Pio .
Ojczyzne wolną racz nam wrócić Panie

Maurizio Leoni
Przyjaciel forum
Posty: 75
Rejestracja: 28-06-17, 21:42

Post autor: Maurizio Leoni » 17-01-18, 13:47

cari amici del gruppo Rosario...siccome al giorno 21 ho il compleanno,mi farebbe piacere che qualcuno di voi venisse a festeggiare cn me,così potrò anche conoscervi personalmente....
Maurizio

Awatar użytkownika
magda68
Przyjaciel forum
Posty: 138
Rejestracja: 28-06-17, 21:38
Lokalizacja: Lublin

Post autor: magda68 » 17-01-18, 22:38

Maurizio Leoni pisze:cari amici del gruppo Rosario...siccome al giorno 21 ho il compleanno,mi farebbe piacere che qualcuno di voi venisse a festeggiare cn me,così potrò anche conoscervi personalmente....
Drodzy przyjaciele z Grupy Różańcowej. Ponieważ 21 obchodzę urodziny, sprawiłoby mi przyjemność, jeśli ktoś z was przyjechałby, aby świętować ze mną. W ten sposób poznamy się osobiście.


Czyli Maurizio zaprasza do bella Italia nord, (na północy Włoch) gdzie mieszka, na swoje urodziny.
Darkowi byłoby blisko....
Magda

Dariusz-555
Przyjaciel forum
Posty: 147
Rejestracja: 28-06-17, 22:32
Lokalizacja: Polska

Post autor: Dariusz-555 » 18-01-18, 09:24

21 - go , jakiego miesiaca .

od 6 , 7 lat nasza grupa umawia sie w Polsce i jakos nie moze umowic a co dopiero Wlochy .
Ojczyzne wolną racz nam wrócić Panie

Awatar użytkownika
patryk84
Administrator
Posty: 43
Rejestracja: 29-07-10, 18:22
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: patryk84 » 18-01-18, 13:33

21 stycznia oczywiście.

Z chęcią bym pojechał jednak taki wyjazd to raczej tylko latem. Zresztą nie wiem, czy nie byłoby za dużym kłopotem gdybym przyjechał z całą moją bandą.

Dariusz-555
Przyjaciel forum
Posty: 147
Rejestracja: 28-06-17, 22:32
Lokalizacja: Polska

Post autor: Dariusz-555 » 19-01-18, 00:07

latem ? Bella Italia ? zatem zaplanuj sobie we wrzesniu pielgrzymke do San Giovanii Rotondo czyli 50 - lecie powrotu do Nieba Ojca Pio .
Ojczyzne wolną racz nam wrócić Panie

Dariusz-555
Przyjaciel forum
Posty: 147
Rejestracja: 28-06-17, 22:32
Lokalizacja: Polska

Post autor: Dariusz-555 » 24-01-18, 16:17

jak tu cicho o zmierzchu .

moja intencja na luty to uzdrowienie z ciezkiego stanu Pani Marii z recepcji Radia Maryja .
Ojczyzne wolną racz nam wrócić Panie

Dariusz-555
Przyjaciel forum
Posty: 147
Rejestracja: 28-06-17, 22:32
Lokalizacja: Polska

Post autor: Dariusz-555 » 25-01-18, 17:53

jest teraz transmisja z Rzymu mszy za murami czyli " gdy Pan odmienil los Syjonu wydawalo sie nam ze snimy " .

no tak ale . . . co tu tak cicho o zmierzchu
Ojczyzne wolną racz nam wrócić Panie

Maurizio Leoni
Przyjaciel forum
Posty: 75
Rejestracja: 28-06-17, 21:42

Post autor: Maurizio Leoni » 28-01-18, 23:54

per Alice,che possa avere sempre più fiducia nel Signore,e per la sua mamma,che possa avvicinarsi a Dio e avere il dono della fede..
per la conversione di Anna e Roberto,Valentina e Roberta..
per Stefania,affinchè possa realizzare i suoi desideri e cresca nella fede...
per Mariagrazia e Umberto,Mariagrazia,che il Signore Gesù li sostenga nelle loro difficoltà..
per Papa Francesco e le sue intenzioni,e per tutti i sacerdoti..
per i cristiani perseguitati a causa della loro fede.
per la conversione dei musulmani e dei cristiani tiepidi..
per la mamma di Magda,che possa contemplare la gloria di Dio...
per il nostro gruppo del Rosario,che continui unito nella fede,e riceva abbondantemente lo Spirito Santo..
per me,che io possa sentire la presenza di Cristo in questo periodo difficile..
salutandovi,con Dio
Maurizio

Awatar użytkownika
asm
Przyjaciel forum
Posty: 39
Rejestracja: 03-09-17, 19:14

Post autor: asm » 30-01-18, 08:27

:angel: Moje intencje na luty 2018:
- o uzdrowienie mojego męża,
- o uzdrowienie mojej siostry,
- dziękczynna za wyjaśnienie spraw mojego taty,
- o zdrowie dla moich bliskich,
- o wyjaśnienie sprawy Bogu wiadomej,
- dziękczynna za wszystkie dzieci,
- o odwagę dla mnie w szukaniu nowej pracy z Bożą pomocą,
- o zgodę, jedność, szanowanie się nawzajem, pokój w naszej rodzinie i w pracy, niech Bóg w pokoju kieruje naszym życiem i naszą pracą,
- dziękczynna za wszystkich ludzi, dobre i złe doświadczenia, które dane mi było poznać, przeżyć w ostatnim czasie,
- o pokój na świecie,
Panie Jezu, nie ogarniam,
Ty się tym zajmij, Ufam Tobie... :angel:

voyak1
Przyjaciel forum
Posty: 14
Rejestracja: 29-06-17, 20:11

Post autor: voyak1 » 30-01-18, 18:28

Potwierdzam obecność na luty. Moje intencje:
- o zdrowie i siły fizyczne dla najbliższych,
- o udaną sesję egzaminacyjną
- o pomyślny finał pewnej sprawy

ewa7778
Przyjaciel forum
Posty: 45
Rejestracja: 08-07-17, 12:19

Post autor: ewa7778 » 31-01-18, 17:46

Potwierdzam swoja obecnosc na luty intencie jak styczen 20187

Rose_jo
Przyjaciel forum
Posty: 7
Rejestracja: 02-07-17, 13:35

Post autor: Rose_jo » 31-01-18, 21:30

Potwierdzam obecność.
Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
o. Placyd Koń
Administrator
Posty: 375
Rejestracja: 11-04-08, 00:53
Lokalizacja: Neukirchen b. Hl. Blut, Niemcy
Kontakt:

Post autor: o. Placyd Koń » 31-01-18, 22:00

Intencje na luty 2018 r.

- za naszą Ojczyznę, posłów, prezydenta, rząd, szczególnie w kontekście obecnego konfliktu z Izraelem;
- za chorych, przeżywających jakiekolwiek trudności, a zwłaszcza za konających i dusze cierpiące w czyśćcu;
- za wszystkich, których spotkałem w życiu, a zwłaszcza tych, którzy są zadani mojej opiece duszpasterskiej i modlitwie;
- o Boże błogosławieństwo dla Ani, która przyjmie chrzest 11 lutego, jej rodziców i rodzeństwa;
- w intencji młodego mężczyzny i jego rodziny, którzy mają kłopoty finansowe i jeszcze inne, o ich rozwiązanie;
- o życie w trzeźwości dla Grzegorza;
- o ukończenie rozpoczętego projektu, który polega na napisaniu książki apologetycznej w odpowiedzi na książkę Eliasza Leszka Szczepaniaka: "Wierzę w Jeden Katolicki Kościół. Świadectwo konwersji do Prawosławia";
- o nawrócenie autora wspomnianej wyżej książki;
- Waszym modlitwom pragnę polecić także sprawę listu wysłanego przeze mnie do Kongregacji Nauki Wiary w sprawie książek M. Vadii;

Awatar użytkownika
o. Placyd Koń
Administrator
Posty: 375
Rejestracja: 11-04-08, 00:53
Lokalizacja: Neukirchen b. Hl. Blut, Niemcy
Kontakt:

Post autor: o. Placyd Koń » 31-01-18, 22:05

Kochani,

To już luty. Przepraszam bardzo, ale zacznę od "prywaty", czyli sprawy, która dotyczy mnie osobiście. Wcześniej prosiłem Was o modlitwę w intencji mojej siostrzenicy (a dokładnie żony siostrzeńca), która była w ciąży; istniało ryzyko, że dziecko urodzi się z zespołem Downa, i w intencji samego dziecka. To dziewczynka. Urodziła się zdrowa. Bogu niech będą dzięki! Ma na imię Ania. 11 lutego będzie jej chrzest. Polecam ją Waszej modlitwie. Niech rośnie zdrowo, a przede wszystkim niech wrasta w łasce u Boga i u ludzi.

Wiele się za nią modliłem, i przez to stała mi się bardzo bliska. Św. Paweł Apostoł pisze do Galacjan: "Dzieci moje, oto ponownie w bólach was rodzę, aż Chrystus w was się ukształtuje" (Ga 4, 19 BT). Teraz przyszła mi taka myśl, że św. Paweł nie tylko ich upominał, ale także musiał się za nich dużo modlić. Modlitwa za kogoś ma coś wspólnego z rodzeniem i sprawia, że ten ktoś staje się mu przez to bliski. Rozwijając to dalej, kiedy modlimy się za wrogów, stają się nam bliżsi. Czyż nie jest to przepis na pokonanie nienawiści w naszych rodzinach, w naszym polskim społeczeństwie i pomiędzy narodami? Tak sobie myślę o tym w kontekście obecnego konfliktu z Izraelem. I myślę, że dla każdego patrioty. Ale z drugiej strony od zawsze byłem filosemitą. Ten konflikt otrzeźwił mnie, ale walczę z pokusą nienawiści do polityków, dziennikarzy izraelskich, i Izraela. Wiem, że racja jest po naszej stronie. Nasi politycy nie mogą ustąpić. I mam nadzieję, że nie ustąpią, ale spokojnie bronić będą naszych racji, tzn. prawdy. Pamiętajmy o nich w modlitwie. Oddawajmy ich i naszą Ojczyznę Matce Bożej. Módlmy się także przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II, św. Siostry Faustyny, św. Maksymiliana Kolbego i innych polskich świętych. Ale z drugiej strony obejmijmy modlitwą tych, którzy wywołali ten konflikt: polityków Izraela i jakiejś części Żydów, którzy kierują się nienawiścią do Polski i Polaków. Starajmy się panować nad emocjami. Nie traćmy ufności w Bogu.

Wszystkich członków Róży różańcowej św. Jana Pawła II i Wasze rodziny niech błogosławi Bóg wszechmogący, Ojciec, Syn, i Duch Święty. Amen.

ODPOWIEDZ