Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Róża Różańcowa to miejsce spotkań członków aby dzielić się intencjami różańcowym tworząc grupę modlitewną. Również miejsce gdzie możemy porozmawiać.
Widoczna dla wszystkich z możliwością pisania i odpowiedzi tylko dla grupowiczów.
W spawie przyjęcia do grupy należy się kontaktować z moderatorem grupy.

Moderatorzy: patryk84, Mariuszz

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
o. Placyd Koń
Administrator
Posty: 375
Rejestracja: 11-04-08, 00:53
Lokalizacja: Neukirchen b. Hl. Blut, Niemcy
Kontakt:

Post autor: o. Placyd Koń » 06-03-18, 17:02

Dariusz-555 pisze:Piotr rowniez pisze ze Papiez moze byc omylny . owszem , jednak Piotr nie wie o dogmacie o nieomylnosci Papieza
Tak, Ojciec św. jest nieomylny. Jest to dogmat wiary ogłoszony na Soborze Watykańskim I w 1870 r., ale dogmat ten dotyczy tych wypowiedzi papieskich, które są wygłoszone "ex cathedra", tzn: "gdy wykonując urząd pasterza i nauczyciela wszystkich chrześcijan, na mocy swego najwyższego apostolskiego autorytetu określa naukę dotyczącą wiary lub moralności obowiązującą cały Kościół, dzięki opiece Bożej obiecanej mu w [osobie] św. Piotra, wyróżnia się tą nieomylnością, w jaką boski Zbawiciel zechciał wyposażyć swój Kościół dla definiowania nauki wiary lub moralności". (za: link.)

Sprawy, które tu zostały poruszone, nie należą do tego zakresu, dlatego ich przyjęcie nie jest konieczne do zbawienia.

Awatar użytkownika
o. Placyd Koń
Administrator
Posty: 375
Rejestracja: 11-04-08, 00:53
Lokalizacja: Neukirchen b. Hl. Blut, Niemcy
Kontakt:

Post autor: o. Placyd Koń » 06-03-18, 17:08

Warto się zapoznać z tym tekstem, który krótko i dobrze wyjaśnia, na czym polega dogmat nieomylności papieskiej: link.
Ostatnio zmieniony 06-03-18, 17:09 przez o. Placyd Koń, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
magda68
Przyjaciel forum
Posty: 138
Rejestracja: 28-06-17, 21:38
Lokalizacja: Lublin

Post autor: magda68 » 06-03-18, 19:22

Nareszcie stanowczy głos biskupa. Tytuł mów sam za siebie, bp-Czaja ostrzega przed pentekostalizacją Kościoła i próbą sprowadzenia wiary do terapii, . https://www.pch24.pl/bp-czaja-ostrzega- ... 724,i.html
Magda

Dariusz-555
Przyjaciel forum
Posty: 147
Rejestracja: 28-06-17, 22:32
Lokalizacja: Polska

Post autor: Dariusz-555 » 07-03-18, 12:00

polecam ksiazeczke " Jezu Ty sie tym zajmij " . w Radiu Jasna Gora cyklicznie wyjasniaja na ten temat jak dzialac by to zadzialalo . kto slucha ten wie .
Ojczyzne wolną racz nam wrócić Panie

Awatar użytkownika
Iza
Przyjaciel forum
Posty: 83
Rejestracja: 27-06-17, 10:39
Kontakt:

Post autor: Iza » 07-03-18, 21:47

Dariusz-555 pisze:polecam ksiazeczke " Jezu Ty sie tym zajmij " . w Radiu Jasna Gora cyklicznie wyjasniaja na ten temat jak dzialac by to zadzialalo . kto slucha ten wie .
Gorąco polecam także do przeczytania biografię o.Dolindo Ruotolo autorstwa Joanny Bątkiewicz-Brożek, za tym aktem zawierzenia kryje sie postać skromnego kapłana, którego Bóg wybrał na swoje narzędzie i niesamowicie przez niego działał. Książka napisana w bardzo poruszający sposób, o.Dolindo skradł moje serce od pierwszych stron, a jego historia bardzo przybliża do Boga. Jeśli jeszcze nie czytaliście - zachęcam! :)

Wydane też zostały, jako kontynuacja, Różaniec zawierzenia z o.Dolindo i rozważania Drogi Krzyżowej oraz Drogi Światła z fragmentami jego tekstów, a dosłonie parę dni temu obszerniejsza książka z tłumaczeniem ułamka jego rozważań (m.in. napisał 33 tomy rozważań do Ewangelii, a każdy tom zawiera ponadtysiąc stron!). Wszystkie pozycje godne polecenia, ale warto zacząć od biografii. :)
Niech cię Pan błogosławi i strzeże.Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą, niech cię obdarzy swą łaską.Niech zwróci ku tobie oblicze swoje i niech cię obdarzy pokojem.
(Lb 6, 24-26)

Awatar użytkownika
Iza
Przyjaciel forum
Posty: 83
Rejestracja: 27-06-17, 10:39
Kontakt:

Post autor: Iza » 07-03-18, 22:02

Przypominam się Wam ponownie z propozycją zbiórki na małego Filipka, jeśli ktoś jeszcze z naszej Grupy Różańcowej chciałby dorzucić coś do wielkopostnej skarbonki, zapraszam na priv. :)
Załaczam zdjęcia Filipka z turnusu rehabilitacyjnego, na którym był ze swoją mamą, a z którego właśnie wrócili. :-)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Niech cię Pan błogosławi i strzeże.Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą, niech cię obdarzy swą łaską.Niech zwróci ku tobie oblicze swoje i niech cię obdarzy pokojem.
(Lb 6, 24-26)

Dariusz-555
Przyjaciel forum
Posty: 147
Rejestracja: 28-06-17, 22:32
Lokalizacja: Polska

Post autor: Dariusz-555 » 11-03-18, 10:19

jesli modli sie dziecko , intencja zrealizowana . polecam , to dziala . na TV-PADRE-PIO zaprosili do Rozanca dziewczynke , ok 12 letnia , ktora wraz z siostra zakonna gorliwie prosila Najwyzszego o wszelkie potrzebne Laski . zalaczam sciezke dzwiekowa z ostatniego fragmentu tej modlitwy czyli Litania Loretanska . smacznego niedzielnego obiadku wszystkim .
http://de.swoopshare.com/file/dd528cfdd ... 4.mp3.html
Ojczyzne wolną racz nam wrócić Panie

Piotr Żarski

Post autor: Piotr Żarski » 13-03-18, 02:47

Lekarze powiedzieli, że pieniądze będą potrzebna właściwie z dnia na dzień, bo nie ma już innego ratunku dla mojego dziecka. Wznowa zawsze jest gorsza, częściej zabija i nikt nigdy nie jest na nią przygotowany. Oliwka stoczyła już jedną walkę o życie, a kiedy odrastały jej włoski, tuliłam ją ze szczęścia i mówiłam, że jest bezpieczna. Myliłam się, bo białaczka wróciła. Ciężko o tym pisać, bo kiedy przypomnę sobie, przez co przeszłyśmy, oczy zalewają mi się łzami... https://www.siepomaga.pl/ratujemy-oliwie

Piotr Żarski

Post autor: Piotr Żarski » 13-03-18, 03:26

Zaprawdę, nie odbiega od prawdy, kto modernistów uważa za nieprzyjaciół Kościoła i to najbardziej szkodliwych. Pius X

Poprzez przebiegłość i zakłamanie perfidnego liberalnego katolicyzmu, który z trudem utrzymując się na granicy potępionego błędu, usiłuje się zachowywać pozory systemu przestrzegającego najczystszej doktryny. Ksiądz ma za zadanie wykryć te przewrotne knowania. Liberalni katolicy są wilkami odzianymi w owcze skóry. Będą was nazywali papistami, klerykałami, nieprzejednanymi wstecznikami; miejcie to sobie za honor!
Źródło: La Contre-Réforme catholique, nr 237, listopad 1987, s. 5. Pius X

A teraz coś od siebie

Po pierwsze możecie mnie przeklinać wyganiać blokować ale ja swojego zdania nie zmienię Po kilkumiesięcznej modlitwie Nowenną Pompejańską o rozeznanie duchowe twierdzę że prawdziwy Kościół Chrystusowy to ten sprzed soboru watykańskiego II .Po drugie ja już się przyzwyczaiłem że głoszenie dzisiaj Prawdy Bożej czystej i nieskażonej żadnym modernistycznym błędem jest nie mile widziane wśród letnich katolików. Szatan będzie robił wszystko aby mnie uciszyć. Więc ta blokada bardziej mnie rozśmieszyła niż zasmuciła. Po trzecie moje sumienie znaczy dla mnie więcej niż wasza opinia o mnie. A Duch Św. mi podpowiada że jedyną nadzieją dla Kościoła Św. aby mógł wzrastać w potędze i chwale jest powrót do świętej tradycji przy jednoczesnym odrzuceniu wszystkiego co modernistyczne.

Dariusz-555
Przyjaciel forum
Posty: 147
Rejestracja: 28-06-17, 22:32
Lokalizacja: Polska

Post autor: Dariusz-555 » 13-03-18, 10:37

halo tu Ziemia . Piotrze - wiosna idzie , ptaszki spiewaja .

media katolickie wolaja ze kosciol katolicki najlepszy byl w sredniowieczu i czas do tego wrocic .
spelniaj reguly Wielkiego Postu a Jezus zajmie sie reszta . najblizsza niedziela telewizja katolicka KTV , 08.00 Msza Trydencka i Alleluja i do przodu .
Ojczyzne wolną racz nam wrócić Panie

Awatar użytkownika
Mariuszz
Przyjaciel forum
Posty: 101
Rejestracja: 19-06-17, 20:41
Kontakt:

Post autor: Mariuszz » 13-03-18, 11:47

Piotrek może czas w końcu włączyć myślenie, to naprawdę nie boli. Nie odniosłeś się do tego co napisał Ci o. Placyd, ba, nie umiałeś mi odpowiedzieć na jedno proste pytanie związane z siostrą Łucją, teraz piszesz o powrocie do Kościoła sprzed Soboru. Ale jaki z Ciebie przedsoborowy trads? Używając Twojego języka powiedziałbym modernistyczny trads. i już Ci mówię dlaczego. Tradycjonaliści nie uznający Vaticanum II nie uznają i tego co wprowadza Kościół posoborowy, nie uznają papieży w tym Jana Pawła II i Benedykta, których Ty szanujesz i uważasz za prawdziwych Papieży. Nie uznają świętych Kościoła posoborowego, a o. Pio czy s.Faustyna są takowymi właśnie świętymi. Odnosisz się często do dzienniczka s.Faustyny, ale to jest książka będąca na indeksie ksiąg zakazanych przed Soborem, i przez tradycjonalistów jest za taką uważana. Czyli rozumiem, że jak mówisz, że czas wrócić do Kościoła sprzed Soboru, to odrzucasz wszystko posoborowe - więc jak o.Pio, posoborowy święty, beatyfikowany i kanonizowany przez posoborowego Papieża, może być dla Ciebie autorytetem A jeśli jednak jest, to chyba jednak jesteś modernistą :-D

Awatar użytkownika
Iza
Przyjaciel forum
Posty: 83
Rejestracja: 27-06-17, 10:39
Kontakt:

Post autor: Iza » 13-03-18, 12:24

Piotr Żarski pisze:Po pierwsze możecie mnie przeklinać wyganiać blokować ale ja swojego zdania nie zmienię...
Piotrek, a kto Cię tu przeklina albo wygania? :shock:
Wszyscy są mega cierpliwi w stosunku do Ciebie, Mariusz sam do Ciebie napisał po przenosinach na to forum, czy nie chciałbyś wrócić, to Ty nas tu wszystkich traktujesz jak wrogów.

Powiem Ci tak, po tym jak mnie kilkukrotnie na Fb wywaliłeś ze znajomych, choć nawet się nie angażowałam w dysksuje i pyskówki na Twoim profilu, kolejnego zaproszenia nie przyjęłam, i nie dlatego, że się z Tobą nie zgadzam, bo częściwo zgadzam się co do pewnych prblemów, które w Kościele są. Ale Twojego bluzgania na Kościół, papieża i każdego kto ma nieco inne zdanie czytać dłużej nie mogłam. Pamiętam sprzed niedawna dysksuję u Ciebie, którą obserwowałam, bo włączyli się w nią Mariusz i Patryk, i oczy mi krwawiły od tego, co wypisywałeś. A szczególnie od tego, jak do swoich braci z jednej grupy modlitewnej, w której modlicie się wspólnie kilka lat, pisałeś per heretyku-modernisto.
I kto tu kogo wrogo traktuje?
Niech cię Pan błogosławi i strzeże.Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą, niech cię obdarzy swą łaską.Niech zwróci ku tobie oblicze swoje i niech cię obdarzy pokojem.
(Lb 6, 24-26)

Piotr Żarski

Post autor: Piotr Żarski » 13-03-18, 13:31

Terezjusz, Św. Ojciec Pio – Obrońca Mszy Trydenckiej, antymodernista

Nie miał nic wspólnego z "posoborowym" duchem "odnowy" w Kościele. Do końca swoich dni odprawiał Mszę Trydencką (tzw. Mszę "przedsoborową"), o co prosił władze Kościelne. Ostro krytykował dostosowywanie życia zakonnego do tak zwanych wymogów współczesnego świata (aggiornamento). Wymagał surowej obyczajowości. W głębokiej duchowości świętego Ojca Pio (1887-1968) nie było krzty popularnego dzisiaj charyzmatyzmu na modłę Odnowy w Duchu Świętym, Taize czy też innych wspólnot zapożyczonych z protestantyzmu lub judaizmu. Niektórzy mówią, że osoba padre Pio zamyka, aż do dzisiejszego dnia, czas wielkich świętych Kościoła katolickiego. Warto przypomnieć jego życie i miłość do Mszy świętej, którą uwolnił na nowo Benedykt XVI w Mottu Proprio “Summorum Pontificum", które z kolei weszło w życie 14 września tego roku. Ojciec Pio był antymodernistą, ponieważ był katolikiem.

http://www.bibula.com/?p=1515

Św.O.Pio dla mnie jest ostatnim świętym Kościoła katolickiego.

Piotr Żarski

Post autor: Piotr Żarski » 13-03-18, 13:34

moherkowa, Wywalałem wszystkich aby założyć nowe konto a to stare mieć tylko dla rodziny i znajomych z realu.

Piotr Żarski

Post autor: Piotr Żarski » 13-03-18, 13:37

A jeszcze jedno Terezjusz, szanuję wszystkich papieży ale to nie oznacza że muszę się z nimi zgadzać i wprowadzać w życie to co oni chcą.

ODPOWIEDZ